Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - V Otwarty Turniej Gomoku, Renju i Pente

adik - 2005-05-07, 10:58
Temat postu: V Otwarty Turniej Gomoku, Renju i Pente
Poznań 2005 - V Otwarty Turniej Gomoku, Renju i Pente.

Termin: 18-19 czerwca 2005

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente

Miejsce: Szkolne Schronisko Młodzieżowe nr 2 "Hanka", ul. Biskupińska 27 w Poznaniu

Nocleg: Schronisko - miejsce turnieju. Koszt noclegu - 25 zł. za 1 noc.

Warunki udziału w turnieju:- udział bez względu na przynależność do Stowarzyszenia, narodowość, płeć, wiek, czy umiejętności,
- uiszczenie opłaty startowej,
- wysłanie zgłoszenia na adres turniej@gomoku.pl

Zgłoszenie do turnieju powinno zawierać:
1. imię
2. nazwisko
3. nick
4. informację skąd dana osoba będzie jechać
5. czy ma transport (tak/nie), czy może kogoś zabrać po drodze (tak (ile osób)/ nie)
6. noclegi (1 czy 2 noce)
7. e-mail

Uwaga: Schronisko będzie otwarte cały czas.
Dokładny plan turnieju niebawem, najprawdopodobniej jednak tradycyjnie zagramy we wszystkie trzy gry.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w planie turnieju.

Kontakt: turniej@gomoku.pl

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!!

manga_21__ - 2005-05-07, 16:48

HM brak finansów ale coś się postaram wymyslić narazie niewiem,chodz pragne jechać.
crazy_knight - 2005-05-07, 20:41

Nie pojade niestety. Czekam, kiedy bedzie turniej w Katowicach.
aaru - 2005-05-08, 13:46

Na pewno mnie nie będzie.

NIESTETY.

Chaosu - 2005-05-08, 17:23
Temat postu: Re: V Otwarty Turniej Gomoku, Renju i Pente
adik napisał/a:

Dokładny plan turnieju niebawem, najprawdopodobniej jednak tradycyjnie zagramy we wszystkie trzy gry.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w planie turnieju.


. . .I jak tu można się zdecydować?

adik - 2005-05-08, 17:24
Temat postu: Re: V Otwarty Turniej Gomoku, Renju i Pente
Chaosu napisał/a:
adik napisał/a:

Dokładny plan turnieju niebawem, najprawdopodobniej jednak tradycyjnie zagramy we wszystkie trzy gry.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w planie turnieju.


. . .I jak tu można się zdecydować?


Nie wiem, może jakoś sobie z tym poradzisz. Czepianie się słowek, to nie jest chyba jedyne na co Cię stać? Poza tym nie ja to pisałem - miej "pretensje" do Prezesa.

Zapraszam na turniej, także Ciebie Chaosu.

No i czekamy na plan turnieju..

Pozdrawiam, Adik.

alicecooper - 2005-05-09, 00:35

Oto nowe informacje na temat turnieju w Poznaniu:

Nagrody

Gomoku 1 miejsce - 50 zł, 2 miejsce - 30 zł, 3 miejsce - 20 zł
Pente 1 miejsce - 30 zł,
Renju 1 miejsce - 30 zł,

Nagroda specjalna !! - 50 zł. Uwaga, po raz pierwszy, nagroda dla wybranego uczestnika turnieju.
Każdy uczestnik może zostać wylosowany i wygrać niezależnie od tego jakie zajmie miejsce, nie zostawaj w domu, przyjedź do Poznania!

Opłaty startowe:

Gomoku 15 zł (10 zł dla członków stowarzyszenia)
Pente 10 zł (5 zł dla członków stowarzyszenia)
Renju 10 zł (5 zł dla członków stowarzyszenia)

Turniej Gomoku 18 czerwca 2005: - 9 rund 10:00 - 15:10
Turniej Pente 18 czerwca 2005:- 7 rund 15:30 - 19:30
Turniej Renju 19 czerwca 2005: - 7 rund 10:00 - 15:00


I niech nikt sie nie wymawia od przyjazdu mówiąc ze nie wygra :) jest nagroda specjalna i kazdy może wygrać !

komplet informacji: www.gomoku.pl (wraz z listą zgłoszeń)

freitaag - 2005-05-09, 00:53

Dziekuję za szczegółowy plan turnieju. Wiem przynajmniej, że na 100% mnie nie będzie, nad czym ubolewam :(
kaka - 2005-05-09, 12:29

Głupotą jest robić turniej w czasie sesji egzaminacyjnej.
Byłem na wszystkich do tej pory turniejach. Na ten też bym przyjechał gdyby nie sesja.
Decyzja o terminie jest beznadziejna. Najgorsza z możliwych, chyba że niemożliwe z innych przyczyn były inne terminy.
Nie będzie mnie i chyba wszystkich innych studentów.

Chyba, że zalicze wszystko przed terminem.

Peaceman - 2005-05-09, 12:41

Kurcze... Myśle że data turnieju została źle wybrana... może lepiej byłoby najpierw zrobic rekonesans czy dużej grupie osób ona pasuje...

To gorący okres... studenci mają sesje... maturzyści rozglądają się za uczelnaimi ( ja mam w tym czasie egzaminy na uczelnie )

Szkoda... :?

adik - 2005-05-09, 16:08

Cóż - początkowo mówiliśmy o 25-26, ale później coś tam się zajęło w tym Schronisku i został ten termin. Studenci, bez przesady - jak ktoś bardzo chce, to na pewno wszystko zaliczy i zdoła przyjechać.

Zapisujcie się (pins, gondzio, pavlini, arczi, honor, itd..) :mrgreen:

Pozdrawiam, Adik.

nc - 2005-05-09, 16:25

to tylko 2 dni, myślę że każdy kto akurat nie ma w tym dniu egzaminu może spokojnie przyjechać, jego edukacja bardzo na tym nie ucierpi, a troche odstresowania przy turneiju i w miłym towarzystwie napewno dobrze mu zrobi :D

pytalem Pinsa ale raczej nie przyjedzie, chyba za daleko :P

ploooi - 2005-05-09, 20:28

Kurczem, nie jade... tak samo jak crazy knight czekam na tura w Katosach... :/
autickocz - 2005-05-10, 00:34

Hey,
i would like to come in Poznan. But it depens on my result from last exam on 9th June.
If i do it and if it is possible for me, i would play.
I have tried to find some buses and trains with help of Angst (dzieki), and i think i would have to stay in Poznan or close to this town until monday on 20th June.
Will it be possible (if i come) to sleep anywhere?
I would go from Lubawka to Jelenia Gora (by bus) and from Jelenia Gora to Poznan by train. Does anyone live close to czech republic? Maybe i could go with this man.
Dzieki for information.
I hope i will see you as soon as it will be possible.

Btw, i would like to invite you in Czech Open 15.-17. July in Pardubice!!!

Ece - 2005-05-10, 15:16

A mam pytanie - czy mozna zrobic, zeby Renju bylo liczone do RIFu? Nie mowcie ze za pozno, bo to akurat nie argument :]
100per - 2005-05-11, 09:12

Przede wszystkim należy się zastanowić, czy w przypadku turnieju w Poznaniu jest sens zgłaszać go do RIF-u, bo jak na razie jedynym zawodnikiem z ustalonym rankingiem, który wyraził zainteresowanie przyjazdem jest Ales, a bez "ustalonych" graczy turniej rankingowy mija się z celem :) . Po drugie nie wiem(y), na jakiej zasadzie udało się Alesowi ominąć kwestię terminu zgłoszenia i czy w naszym przypadku byłoby podobnie :D .

Reasumując:
Jeśli na turnieju w Poznaniu miałoby być przynajmniej 2-3 graczy z rankingiem ustalonym oraz poznamy (zarząd) kulisy "urankingowienia" turnieju w HK, to najprowdopodobniej będziemy próbować (wiązałoby się to m.in. ze zwiększeniem czasu gry do 30 min, a co za tym idzie ze zmianami organizacyjnymi).

adik - 2005-05-11, 13:04

Cóż - przyjedzie też Arczi, który zagra w Renju (tak mi pisał około tygodnia temu), więc już jest dwóch graczy. Czesi naprawdę mają wiele bliżej do Poznania niż do Warszawy, więc może uda się komuś jeszcze przyjechać.

Pozdrawiam, Adik.

100per - 2005-05-11, 13:39

adik napisał/a:
Cóż - przyjedzie też Arczi, który zagra w Renju (tak mi pisał około tygodnia temu), więc już jest dwóch graczy.

A gdzie zgłoszenie?

Barfko - 2005-05-11, 14:02

A to będzie pewnie najfajniejszy turniej do tej pory. Takie mam coś przeczucie.
Chaosu - 2005-05-11, 14:34

. . .Też uważam, że termin jest nienajlepszy ale co będzie to będzie. Dobrze, że wiem już że będzie pente : )

. . .
Adik napisał/a:
Nie wiem, może jakoś sobie z tym poradzisz. Czepianie się słowek, to nie jest chyba jedyne na co Cię stać? Poza tym nie ja to pisałem - miej "pretensje" do Prezesa.

. . .Niestety, nie wiem co to są "pretensje". Natomiast pretensje zazwyczaj kieruję do winnej osoby (niezależnie od tego czyją wypowiedź cytuję). Oczywiście to wszystko następuje gdy kieruję jakiekolwiek pretensje. W poprzednim poście nie miałem do nikogo pretensji w związku z czym pretensjonalnie się do nikogo nie zwróciłem. W tym miejscu przepraszam za to, że moją jedyną umiejętnością jest czepianie się słówek. Chyba jest niestety zbyt późno na zmianę we mnie dlatego proszę o wyrozumiałość w przyszłości. Wracając do tematu pretensji pozwolę sobie zauważyć, że złe zrozumienie mojej wypowiedzi połączone z komentarzem zawierającym niewiele treści właściwej może świadczyć o pewnej umiejętności, która nie jest mile widziana. Umiejętność ta często występuje u osób inteligentnych lecz cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia psychiki bądź inne ubytki fizyczne. Na koniec chciałbym upewnić czytających w przekonaniu iż moja wypowiedź ma na celu dyskretne pobudzenie do refleksji (ewentualnie post ten można odczytać jako zachętę do uczestnictwa w miłej konwersacji).

Z wyrazami szacunku, wasz Chaosu.

adik - 2005-05-18, 17:25

Witam.

Post-odpowiedź do Chaosu został usunięty, ale tym razem nie w tej sprawie.

Chęć przyjazdu zapowiedział Primitive - może potowarzyszy mu Minuta? Grzegorz jedzie pociągiem, więc - jak widać - kiedy ktoś chce, to może znaleźć czas.

Zapraszam gorąco wszystkich - jeśli nie ma dojazdu, są pociągi i są osoby takie jak Soul, Dragon, które mają samochody i czekają na tych, którzy dołożą się do benzyny ;)

Jest dział, w którym pracują Kluby - Warszawa, Łódź, Białystok, Kraków, Katowice - zapraszam wszystkich zainteresowanych do pisania w tamtych działach.

Jakby co - moje GG: 4401012 - chętnie pomogę.

Pozdrawiam, Adik.

100per - 2005-06-06, 10:59

Do turnieju pozostały niecałe dwa tygodnie… Chcielibyśmy prosić wszystkie osoby, które planują przyjazd o wysłanie zgłoszeń lub przynajmniej zasygnalizowanie na forum możliwości pojawienia się. Ma to bardzo duże znaczenie w związku z noclegami - w tej chwili zarezerwowane jest 40 miejsc, ale jeśli nie będziemy mieli tylu uczestników, to musimy na ok. tydzień wcześniej powiadomić o tym schronisko. W przeciwnym wypadku będziemy musieli zapłacić za wszystkie miejsca. Dlatego też najprawdopodobniej zmniejszymy liczbę zarezerwowanych miejsc do liczby zgłoszonych na turniej spoza Poznania i okolic (plus ew. kilka miejsc dla osób, które powinny przyjechać). Nie możemy sobie pozwolić na dopłatę rzędu 500 czy 1000 zł (10-20 pustych miejsc przez dwie noce), z drugiej strony nie chcemy, żeby ktokolwiek przyjechał i nie miał noclegu - dlatego musimy już dość dokładnie wiedzieć, kto przyjeżdża.
Chaosu - 2005-06-06, 16:17

. . .Ciągle poprawiam oceny i mam nadzieję, że sytuacja się wyjaśni do końca tego tygodnia, jest coraz lepiej i mam zamiar pojechać : )
bad_mojo - 2005-06-06, 19:19

Mnie nie będzie. Ten post można usunąć :)
Pavlini - 2005-06-06, 20:52

Chciałem tu oficjalnie wycofać swoje zgłoszenie..
roy_ - 2005-06-06, 22:53

ja jade na 95 procent-
bedzie sie dzialo

pozdro 600

ps czy musze nadal wysylas zgloszenie?

Ece - 2005-06-06, 23:31

roy_ napisał/a:
ps czy musze nadal wysylas zgloszenie?

Jesli nie wyslales jeszcze to tak, wyslij. Dzis pare zgloszen przyszlo po przypomnieniu o koniecznosci potwierdzenia przybycia i zarezerwowaniu noclegu.

Ja jedynie jestem prawie pewien, ze w Gomoku gral nie bede, a jedynie w Renju w niedziele. I tak jade tylko dla zabawy i dlatego chce nocowac w schronisku razem z innymi. Mam sporo miejsc w Poznaniu, gdzie przenocowac moglbym za darmo - ale to nie to samo ;)

kaka - 2005-06-07, 14:31

Nie opuściłem jeszcze, żadnego turnieju i tego też nie mam zamiaru. Jeśli tylko uda się załatwić wszystko na uczelni - jade.
P.S. Chce zarezerwować jeden nocleg.

Do zobaczenia w Poznaniu

_OLSZTYNIANKA_ - 2005-06-09, 21:42

Mam pytanko do organizatorow, ile zaplacilabym za taxi z dworca do schroniska i jaka najlepiej jechac korporacja? Pozdrawiam Sylwia
100per - 2005-06-15, 11:00
Temat postu: Checklista
Przedstawiam stan przygotowań organizacyjnych do turnieju:

1. Noclegi - zarezerwowane i potwierdzone w ilości 20 sztuk na każdą noc, przy czym nie będzie problemu, jesli będzie nas o kilka osób więcej,
2. Zegary szachowe - 12 przywiezie Marek (nówki od sponsora :) ), ja mam 11 plus 1 swój, 1 przywiezie Darek (Dragon) i 1 być może Grzesiek (Primitive),
3. Plansze - być może wezmę kilka desek (jeśli się zmieszczą), na pewno mam wystarczającą liczbę cerat,
4. Kamienie - tu jest mały problem, 5 kompletów posiada Maciek (Utratos), który nie reaguje na moje prośby o potwierdzenie przyjazdu na turniej lub przekazania sprzętu komus, kto jedzie. Maćku, ponawiam prośbę o kontakt...
5. Komputer + program - OK, bierzemy naszego laptopa,
6. Drukarka - brak :) , czy ktoś z Poznania będzie mógł jakąś przynieść? Jesli nie to chyba poradzimy sobie bez...

100per - 2005-06-16, 09:37

Na wczorajszym spotkaniu Zarządu ustaliliśmy, że zarówno przygotowanie wyników poznańskiego turnieju do publikacji, jak i obliczenie aktualnych rankingów, uwzględniających wyniki turnieju powinno nam się udać jeszcze w Poznaniu. Można się zatem spodziewać, że informacje te pojawią się na stronie internetowej stowarzyszania tuż po weekendzie (lub w sprzyjających okolicznościach nawet w trakcie weekendu).
Chaosu - 2005-06-16, 16:08

. . .Pokażę Wam, jak to się robi ; )
termin - 2005-06-17, 16:35

Mam pytanko, kto bedzie już w piątek i o której, bo nie wiem czy wpaść tam dzisiaj czy raczej szykować się na sobotę?
szarlott - 2005-06-17, 16:50

Z tego co mi wiadomo dziś będzie tylko 100per i Soul z załogą :wink: Wrocław z Wawą dotrze raczej po północy :D

Pozdrawiam

angst - 2005-06-17, 17:02

Pociag planowo ma byc o 22:46 :) Beda chyba wszyscy z Warszawy i Bialegostoku jesli sie nie myle... Jak ktos ma ochote, to z checia z nim pojade do schroniska :D (nie usmiecha mi sie podroz komunikacja miejska :roll: )

Pozdrawiam

Angst

Chaosu - 2005-06-17, 17:31

. . .Angst daj spokój, pośpiwamy coś to zatrzęsiemy całym (nocnym być może, a w nocnych jest nuuuuuuuuudno) autobusem : D. Przy okazji polecam piosenkę: Łona - A dokąd to : )
blind - 2005-06-17, 17:34

Damy rade, Angst cos nie wczul sie w atmosfere :D
termin - 2005-06-17, 17:48

moge byc o tej godzinie na dworcu, ale samochod wejda mi góra 4 osoby, wiec jak sie dogadacie to ok.

Aha, dawno nie jeździlem autobusami, tramwajami, i szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy o tych godiznach czesto one podrózuja.

polecam spacer, powinliście na 9 byc w schonicku :) P

szarlott - 2005-06-17, 17:51

Spokojna głowa wszystko sprawdzone!! :D

a co do spaceru...nie polecam! :mrgreen:

crazy_knight - 2005-06-17, 17:53

Nie podnicajcie się tylko grajcie, grajcie, grajcie.... Powodzenia :)
termin - 2005-06-17, 17:54

a jest jeszcze jedna opcja: mozecie pociagnąc za hamulec ręczny (powienien być w każdym przedziale) w miejscowości Kostrzyn WLKP ( jakieś 20 km przed poznaniem) a wtedy namówie Magde i dwoma samochodami Was zawieziemy wszystkich :)
angst - 2005-06-17, 17:59

Ja nie czuje atmosfery? Ja? Haha, chyba nie jechaliscie ze mna na MMP autobusem :D Mialem na mysli SAMOTNA jazde :P

Pozdrawiam

Angst

Chaosu - 2005-06-17, 18:16

. . .Angst, specjalnie dla Ciebie: Autobus : ).
PS. To ciągniemy losy kto skorzysta z ręcznego? : )


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group