Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Statystyki dla gry Go-moku.

jopq - 2005-07-20, 18:48
Temat postu: Statystyki dla gry Go-moku.
Chciałem udostępnić tę stronę jak już wróce z wyjazdu, ale są osoby, które chciałyby ją przynajmniej przetestować. http://gomoku.boo.pl/stats

Co i jak:
0. 'Klucz' na stronie głównej jest linkiem do rejestracji
1. Biały kwadrat oznacza, że nick został zbanowany
2. 'Database' - jeżeli jest przekreślony, to dane są czytane za każdym razem z kurnika
3. 'Update' - czyta statystyki z kurnika i zapisuje do bazy danych
4. Sortowanie jest oparte na danych z bazy, zawsze należy ją uaktualnić przed posortowaniem
5. Raz zaznaczone posortowanie zostaje zapamiętane w bazie danych
6. 'oko' oznacza, czy nick jest widoczny dla innych, przekreślenie go ukrywa
7. Szare konta nie są wliczane do statystyk
8. Kolumna 'on-line' wyświetla czas od ostatniego zalogowania (dni:godziny)
9. Nowe konta są oznaczone jako 'new(?)' - '?', gdyby okazało się, że któreś się wyzerowało
10. Konta zalogowane są oznaczone jako czerwone 'on-line'
11. 'x' z prawej strony usuwa wartość z listy
12. Na samym dole widzimy sume wszystkich gier, średni ranking, średni % wygranych
13. Aby się wylogować wystarczy kliknąć na 'logout' u góry, po odswieżeniu strony zobaczymy główną...

To chyba już wszystko. Jak na razie nie udostępniłem zmiany kolorków, bo muszę ten moduł jeszcze dopracować.
Poprawiłem znacznie szybkość czytania danych z kurnika (ok. 3x szybciej niż w pierwszej wersji).

Zarejestrować można się tylko po otrzymaniu wygenerowanego kodu, które będę rozdawał dziś i jutro - wracam za 2 tygodnie. Maćka również nie będzie, więc 'rozdawanie' zostanie wstrzymane na ten czas.

Hasło mimo szyfrowania powinno być inne niż na kurniku.

Ps. dla innych gier też można, ale to już na specjalne zamówienie :)

jopq - 2005-07-20, 19:27

Jeszcze coś... Można się zalogować na konto testowe, na którym ja pracowałem pisząc skrypty:

login: qwe
hasło: qwe

Rozdaje kody aktywacyjne :) dla chętnych.

specyk_14 - 2005-07-20, 19:45

To ja poproszę :P
iec - 2005-07-20, 19:46

Suggestion: To hide inactive nicks who didnt play rated game for some period, for example 2 or 3 months to clean the list from some unrealistic nicks.
jopq - 2005-07-20, 20:12

That's really a good idea. I'll add this as an option as soon as possible.

... but still sometimes it is good to know also all the inactive nicknames.

Thanks for good proposal.

wicherek - 2005-07-20, 22:11

jesli to mozliwe, to ja tez bym prosil.
Ciap - 2005-07-21, 01:47

to ja tez poprosze.
aaru - 2005-07-21, 07:29

Również poproszę
soul_reaper - 2005-07-21, 08:42

boo.pl czyli wlam sie do mnie dzisiaj ;-)
Blagam ludzie, dawajcie sobie inne hasla na phpBB czy stronach typu jopq niz macie na kurniku, bo potem jest placz ze ktos wam nicka ukradl.

Barfko - 2005-07-21, 13:07

tez chce klucz :)

eee, fajny serwis :)

zukole - 2005-07-21, 13:21

Na piłce jest podobne do tego co zrobił Jopq - http://www.kurnik.rank.prv.pl/
jopq - 2005-07-21, 13:37

Możnaby zrobić również spis wszystkich wysokich kont, tak jak jest na wyżej wymienionej stronie. Tylko musiałoby być kilku chętnych, co by mi pomogli uzupełnić :)
Barfko - 2005-07-21, 14:21

A co trzeba zrobić, żeby mieć inne gry ?

Nie jestem pewny czy wszystkich najlepszych sklepałem w cribbage, hehe.

Gdyby dało się kurnik rankiem sortować, zadanie spisania mocnych kont byłoby dużo łatwiejsze.

jopq - 2005-07-21, 14:33

W sumie to tylko zmieniać źródło pobierania. Mam jedno konto do renju, a z innymi grami tak samo nie będzie problemu. Teraz nie mam czasu się tym zająć, bo rano wylatuje, a musze się jeszcze spakować. Można także rozszerzyć ten projekt, aby każdy użytkownik mógł wybierać sobie gry z których chce, aby były staty. Dla każdej byłaby generowana nowa tableka, puste pola pomijane. Wszystko da się zrobić, a jeżeli komuś się to przyda, to chętnie rozwinę projekt.
zukole - 2005-07-21, 14:48

Teskt wyskakujący po kliknięcu w link - Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later

zukole - 2005-07-21, 21:27

szkoda że nicki które można wpisywać muszą być góra na 16 miejsce , np owlosione_dupsko_mamuta i chce_byc_czerwony nie wchodzą
jopq - 2005-07-21, 21:32

Wiem, że nie wchodzą, ale skoro takich kont zostało już tylko kilka...
despair - 2005-07-23, 01:12

ja tez poprosze :D
zukole - 2005-07-27, 12:00

Prosiłbym o nie kasowanie nicków !!!
Nie po to są wpisywane by ktoś je kasował.

losiu - 2005-07-27, 12:44

Długie nicki to juz jest historia więc niech zostanie jeszcze pare z długimi nazwami;-) Musimy je ratować przed wyginięciem....;)
zukole - 2005-07-27, 12:47

Losiu długie nicki (powyżej 16) nie wchodzą więc jak chcesz je ratować hehe
losiu - 2005-07-27, 12:50

zukole napisał/a:
Losiu długie nicki (powyżej 16) nie wchodzą więc jak chcesz je ratować hehe



Napisać list do Mafa;-) Z Prośbą...i podpisy graczy;-)
Na pewno Maf coś z tym zrobi a jak nie to ja mu już wiersz napisze;-):P

zukole - 2005-07-27, 13:43

Napisze tylko tyle. Ktoś tu kasuje nicki, niestety nie wiem kto - ale na pewno jest beznadziejnym "dupkiem". Skoro Jopq dał nam możliwość wpisywania nicków (genialne statystyki) to po co ktoś marnuje trud jopqa w zrobieniu tego i grona osób które wpisywały nicki.
jopq - 2005-08-09, 15:26

Wróciłem kilka minut temu, otworzyłem ten post i nie rozumiem jednego: jak to możliwe, że ktoś kasuje nicki? Być może Zukole chodzi Ci o konto ogólnie dostępne 'qwe', ale to tylko tester, więc każdy może go w dowolnym momencie wyczyścić i nie można nikomu tego zabronić. Jeżeli jest taka potrzeba, to bardzo chętnie udostępnie dla Ciebie i kilku osób spejalne konto, gdzie będą spisywanie wszystkie nicki o wysokich rankingach - mi też przydałoby się coś takiego, a dlaczego to już innym razem.

Pozdrawiam

jopq - 2005-08-09, 18:47

Statystyki to bardzo silne narzędzie w tego typu grach. To co tu widzicie powstało na podstawie gier rozgrywanych między graczami 1500+, na dowolny czas:

Dostępnych gier: 143979
Zakwalifikowanych: 131207

1. 1660 gier


2. 849 gier


3. 3673 gier


4. 937 gier


Czasami wręcz widać, który ruch jest wygrywający. Szczególnie jak się ustawi 2000+ i 5 min.+

Procenty oznaczają jaki procent wygranych uzyskał kolor kolejnego ruchu w tym polu. Numer wyżej, to ilość powtórzeń.

dusksky - 2005-09-10, 07:51

To ja tez poprosze tego Keya :) no i gdzie jest ten fajny edytorek co pokazuje skutecznosc danego ruchu z bazy danych?

Pozdrawiam
Zbyszek

jopq - 2005-09-10, 12:03

Klucz wysłałem, edytorek jest aktualnie niedostępny :) mam go w sześciu plikach .class na dysku i wątpię, aby go opuścił :)
roy_ - 2005-09-10, 13:14

no rzeczywiscie bardzo dobre statystyki

takie statystyki dla graczy 2000+ i naprawde bedzie extra :)

kantpie - 2005-09-10, 14:21

Ja też poprosze o ten kluczyk :)
blind - 2005-09-10, 15:03

tez poprosze o klucz :D
adik - 2005-09-10, 22:08

Jo tyż.

Pozdrawiam, Adik.

rozbijacz - 2005-09-11, 15:43

Ja też prosze o klucz
Ciap - 2005-09-12, 00:16

jopq napisał/a:
edytorek jest aktualnie niedostępny :)


a ja się dziwiłem ze nie mogę go znaleźć :wink:

McHay - 2005-11-08, 19:32

Jak wszyscy to ja tez chce :D
McHay - 2005-11-09, 14:15

No ok. Klucz dostałem i zarejestrowałem sie :) Albo jestem za głupi zeby tego uzywac albo najnormalniej w świecie nie działa :D Jesli to jest ta pierwsza opcja to prosiłbym kogos o wytłumaczenie :) Z góry dziekuje.

pozdrawiam McHay

jopq - 2005-11-09, 15:49

Działa, działa. Jeżeli czegoś nie wiesz (instrukcja w pierwszym poście na stronie) to oto moje g`g 9412260.

Jeżeli udało Ci się zalogować, to przecież wystarczy po prostu dodać nicki wpisując w jedyny formularz i zatwierdzając przyciskiem lub enterem.

soul_reaper - 2005-11-09, 18:38

Istnieje spora szansa na to ze po fazie testow pojawi sie podobne narzedzie dla renju. Mysle ze po dlugim weekendzie bedzie ono dostepne gdzies na serwerze. Wykorzystywana jest baza danych z grami z ORC (2 dan +). Poczatkowy projekt jest w php ale niestety serwer nie jest w stanie 'uciagnac' tej ilosci danych wiec przepisze go w javie. Mam nadzieje ze spowoduje to podniesienie poziomu gier w renju.
100per - 2005-11-09, 19:05

soul_reaper napisał/a:
Mysle ze po dlugim weekendzie bedzie ono dostepne gdzies na serwerze.
Bardzo wartościowa inicjatywa. Również wg mnie powinna podnieść poziom - każdy zainteresowany będzie dysponował wartościową bazą debiutów.
jopq - 2005-11-09, 19:38

/edit

Post nie miał wartości merytorycznej, ani nie nawiązywał do temtu.

soul_reaper - 2005-11-09, 19:41

Powiem tak, nie sadze zeby jakos przerazliwie duzo, biorac pod uwage ze program w php sobie smiga na moim kompie, a apaczowi dalem 'tylko 512MB' :P
Wiele roznil sie nie bedzie, tzn sam program, natomias niestety wiecej bedzie zabawy z interfejsem. Zreszta to byl jeden z powodow dla ktorych to jest w php, po prostu tam mialem juz napisany interfejs a ja leniwa dziwka jestem :)

jopq - 2005-11-09, 22:43

/edit

Post nie miał wartości merytorycznej.

soul_reaper - 2005-11-10, 07:40

W php dziala plynnie (przy bazie okolo 140 000 gier). Nie robie drzewa zeby sie skrypt nie wysypywal na timeoutach. Wiec kwestia byla tylko odpowiedniego usystematyzowania bazy aby sie lepiej przeszukiwalo. W wersji docelowej bedzie drzewo ruchow, wiec z pewnoscia bedzie bardziej pamieciozerne. Reszte sie zobaczy jak (jesli) to bedzie dzialac ;-)
soul_reaper - 2005-11-14, 09:43

Releasu nie bedzie bo nie podoba mi sie wynik mojej pracy, byc moze w terminie pozniejszym cos sie pojawi. Jak ladnie poprosicie Jurka (ece) to zapewne udostepni gdzies spakowana wersje w php.
bałtyk_gdynia - 2005-12-28, 23:52

Jesli ta stronka ze statystykami nadal istnieje to chetnie bym sobie zobaczyl i bylbym wdzieczny gdybym rowniez otrzymal ten wygenerowany kod.


hmm czemu ten temat jest w hyde parku?

vilumisiek - 2005-12-29, 02:02

Poprosze o kod i w ogóle ma być fanie 8) :lol:
zukole - 2006-03-21, 15:55

Czy można pozbyć się/naprawić pewne niedociągnięcia ?

Chodzi mi o np.:

a) afs_psychodelik« 2503 1005 0d4h - stanęło przy tym i "odświeżanie nie idzie" ( tak jest w w kilku przypadkach )

b) No_thx i Ironmaiden_ mają new (?), przez co wogóle nie są wliczani

c) Czy nie można usunąć grupy byłych ( skasowanych już ) redów ?

jopq - 2006-03-21, 22:43

1. Można prawie wszystko :)
2. Błędy wynikające z dużej ilości nicków <czasu wymaganego połączenia> oraz zmian na boo.pl <nowe limity> naprawię w tym tygodniu.

Kilka dodatkowych rzeczy, które bym dodał/poprawił:
-nie widać nicków, które mają mniej niż 2100, ale są w bazie
-nicki poniżej 1800 będą automatycznie kasowane
-update będzie uruchamiany tylko dla znających hasło i będzie się odbywał poprzez przekierowywanie strony w js.
-konta zbanowane będą kasowane automatycznie <ew. można je przenosić do innej tabeli, ale chodzi o to, żeby nie sprawdzać rankingu zbanowanym za każdym razem i jednocześnie nie musieć sprawdzać, czy już się odnowiły)
-lista będzie tuż po wejściu na stronę, bez logowania

Można zmienić wszystko, dodać co się chce. Na dzień dzisiejszy zapewniam, że usprawnię to co już działa, ale za wolno na ogranczenia.

Głównie czekam na propozycje od Zukole, gdyż domyślam się, że głównie - jak nie tylko - aktualizuje tę listę. Myślałem także nad napisaniem apletu, który miałby drzewo wszystkich znanych graczy, a po rozwinięciu gałęzi byłyby jako liście wszystki nicki tej osoby. Edytować mógłby ktoś poważny oraz znający graczy razem z ich nickami. To by było nawet ciekawe i przydatne w innych zastosowaniach np.: sprawdź czy gracz jest on-line.

zukole - 2006-03-22, 14:20

Pomysły super, dobrze że nie będzie nicków < 1800 i blokniętych.

Co do
jopq napisał/a:
Myślałem także nad napisaniem apletu, który miałby drzewo wszystkich znanych graczy, a po rozwinięciu gałęzi byłyby jako liście wszystki nicki tej osoby. Edytować mógłby ktoś poważny oraz znający graczy razem z ich nickami.


Napewno jest to ciekawe i znajdzie się kilka osób, które się tym zajmą. Teraz tylko czekamy na wprowadzenie tego " w życie".

P.S Mi tam wystarczy tylko by update chodziło i nie było tego co w moim poprzednim poście. Ale te pomysły są b.dobre i napewno ułatwi to rozpoznanie kim jest dany gracz.

Przemek - 2006-03-24, 16:41

zukole napisał/a:
a) afs_psychodelik« 2503 1005 0d4h - stanęło przy tym i "odświeżanie nie idzie" ( tak jest w w kilku przypadkach )


a wedlug mnie te 2503 to chyba jakis blad :) :) max na tym nicku mialem 2498 ;)

pozdro

zukole - 2018-03-31, 13:52

jopq napisał/a:
Chciałem udostępnić tę stronę jak już wróce z wyjazdu, ale są osoby, które chciałyby ją przynajmniej przetestować. http://gomoku.boo.pl/stats

Co i jak:
0. 'Klucz' na stronie głównej jest linkiem do rejestracji
1. Biały kwadrat oznacza, że nick został zbanowany
2. 'Database' - jeżeli jest przekreślony, to dane są czytane za każdym razem z kurnika
3. 'Update' - czyta statystyki z kurnika i zapisuje do bazy danych
4. Sortowanie jest oparte na danych z bazy, zawsze należy ją uaktualnić przed posortowaniem
5. Raz zaznaczone posortowanie zostaje zapamiętane w bazie danych
6. 'oko' oznacza, czy nick jest widoczny dla innych, przekreślenie go ukrywa
7. Szare konta nie są wliczane do statystyk
8. Kolumna 'on-line' wyświetla czas od ostatniego zalogowania (dni:godziny)
9. Nowe konta są oznaczone jako 'new(?)' - '?', gdyby okazało się, że któreś się wyzerowało
10. Konta zalogowane są oznaczone jako czerwone 'on-line'
11. 'x' z prawej strony usuwa wartość z listy
12. Na samym dole widzimy sume wszystkich gier, średni ranking, średni % wygranych
13. Aby się wylogować wystarczy kliknąć na 'logout' u góry, po odswieżeniu strony zobaczymy główną...

Miałby ktoś na tyle czasu, aby reaktywować pomysł jopqa? :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group