Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Oficjale w gomoku

zukole - 2005-07-31, 19:07
Temat postu: Oficjale w gomoku
Chciałbym poświęcić ten temat turniejom oficjalnym. Jednak nie ich wynikom tylko obsadzie pojawiającej się. Jak niektórzy pamiętają kiedyś na turnieje przychodzili gracze o wysokim poziomie i były to gry na żółtych nickach. Obecnie mamy dużo żółtych , tylko nie każdy mający wchodzi nim gdyż pojawia się na utrapieniu kurnika - szaraku.

Szarzy w 15 na oficjalu z ost 4 turnieji:

28.07 - nature_1 , w_marcin , _marco_polo , ppa_app
29.07 - ruski_wilk , ahmed_dupowlaz , mietek_dupowlaz , norim_
30.07 - rating_hunter , ahmed_dupowlaz , noiseless
31.07 - lebur

Wprawdzie nie jest tego aż tak dużo , ale liczba szarych na tur jest kilka razy większa niż "kolorowych" . Dodatku dobrzy gracze coraz rzadziej pojawiają się na turnieju .

Angst pisał żeby grać jednym (1) nickiem na turniejach. Ja np gram 7 [(same żółte) nie chodzi mi tu o podkreślenie 7 , tylko o to że jeśli się decydujecie grać jakimś nickiem to nie szarym]. Turnieje są coraz słabsze pod względem obsady a ilość nie jest tak wysoko jak to było dawniej. Dlatego jeśli ktoś idzie na oficjala to niech jeśli nie chce grać najlepszym nickiem to niech zagra innym ale nie szarym . Nie sądze że gracz x nie ma nicka na którym był na turnieju . GRAJCIE "KOLOROWYM NICKIEM NA TURNIEJU"

P.S Liczba szarych jest strasznie odstraszająca a przecież nikt nie chce by na turnieje chodzili tylko gracze 3 przekroju

pl_rafal - 2005-07-31, 19:29

Zukole masz rację. Uważam że to nie fer, że najlepsi przychodzą na szarych nickach i wygrywają turnieje jako szarzy...
Szkoda że nie ma oficjalnych tylko dla "kolorowych". Może w przyszłości będzie coś takiego, a narazie trzeba wierzyć że szarzy się "nawrócą" i będa grać "kolorowymi" nickami

zukole - 2005-07-31, 19:34

pl_rafal napisał/a:
Uważam że to nie fer, że najlepsi przychodzą na szarych nickach i wygrywają turnieje jako szarzy...


Ostatnio dokonał tego tylko Lebur więc tu akurat nie jest aż tak źle w kwestii wygranej

pl_rafal napisał/a:
Może w przyszłości będzie coś takiego, a narazie trzeba wierzyć że szarzy się "nawrócą" i będa grać "kolorowymi" nickami


Miejmy nadzieje

P.S Zaraz pewnie znajdzie się ktoś kto mi zarzuci że tak robiłem , owszem grywałem na szarym ale na własnym przykładzie pokazuje chyba że jeśli grasz w turnieju to nie graj szarakiem

raigeken - 2005-07-31, 19:43

Zabawny temat. Powiedzmy, ze ktos kto nie gral jeszcze w turnieju oficjalnym, chce sprobowac swoich sil, wtedy wchodzi szarym, bo zadnego innego nie ma, 0 rozegranych gier w oficjalach. Mnie osobiscie srednio przeszkadzaja szarzy, jak tak bardzo zalezy wam na ranku, gdy go tracicie po przegranej z szarakiem, to nie grajcie, proste. Ja w turniejach nie gram od miesiaca, takze narazie mi to obojetne. :?

Pozdrawiam, Raigeken. :)

zukole - 2005-07-31, 19:46

raigeken napisał/a:
Zabawny temat. Powiedzmy, ze ktos kto nie gral jeszcze w turnieju oficjalnym, chce sprobowac swoich sil, wtedy wchodzi szarym, bo zadnego innego nie ma, 0 rozegranych gier w oficjalach.


Rai , to że szarych na tur jest dużo to można się przyzwyczaić , ale jeśli wchodzi szary ktry wygrywa albo jest w gronie które walczy o wygraną to coś nie gra .

wicherek - 2005-07-31, 20:51

Zukole, napisales ze masz 7 nickow zoltych, kazdy z nich byl szary przez 3 turnieje, w sumie (nie liczac jednego nicku podstawowego) 18 turnieji grales szarym nickiem, jestes dobry i ktos sobie tak samo mogl pomyslec o Tobie, przychodzi szarak i wygrywa. proste a pbedzie takich graczy na poziomie 20, i turnieje sensu nie maja i dziwicie sie, ze na turniej przychodzi ~40 os
zukole - 2005-07-31, 20:54

Wicherek tylko to wygląda u mnie tak że ja żółtego jeśli miałem to jednego a resztą starałem się dograć , a teraz na przykładach dupowlazów (adik napisał kim są (nie będe tego komentował) czy choćby lebura który dziś wygral to znaczy że gracze którzy mają żółtki na innych teraz grają szarymi . Wiem że kiedyś sam grywałem na szarych ale gomoku się zmienia , gracze troche się zmieniają a turnieje są jakie były - multum szarych.
zukole - 2005-07-31, 20:56

Ten temat pisałem mając na celu to żeby gracz który jest dobry ( ma 1350 +1500) grał nickiem który ma 25 gier a nie grał szarym
pl_rafal - 2005-07-31, 21:05

Wątpie czy swoim zachowaniem przekonałes takiego gracza... a w granicach 1350-1500 to chyba raczej 95% przychodzi swoimi nie szarymi nickami
zukole - 2005-07-31, 21:08

pl_rafal napisał/a:
a w granicach 1350-1500 to chyba raczej 95% przychodzi swoimi nie szarymi nickami


Pisałem +1500 , no tak zieloni przeważnie grają na swoich ale dużo powyżej 1500 się kryje

pl_rafal - 2005-07-31, 21:09

Ty byles (a moze i nadal jestes) jednym z kryjących sie...
zukole - 2005-07-31, 21:12

zukole napisał/a:
na własnym przykładzie pokazuje chyba że jeśli grasz w turnieju to nie graj szarakiem


pl_rafal napisał/a:
Ty byles (a moze i nadal jestes) jednym z kryjących sie...


Wyjaśnienie u góry

P.S Temat idzie w złym kierunku

pl_rafal - 2005-07-31, 21:35

zukole napisał/a:
P.S Temat idzie w złym kierunku


A ja uważam, że w dobrym. Może wszystkich takich jak ty ruszy sumienie i przestaną grać szarymi nickami na oficjalnych

Pozdrawiam

zukole - 2005-07-31, 21:40

pl_rafal napisał/a:
zukole napisał/a:
P.S Temat idzie w złym kierunku


A ja uważam, że w dobrym. Może wszystkich takich jak ty ruszy sumienie i przestaną grać szarymi nickami na oficjalnych

Pozdrawiam


Sumienie? hehe dobre , sorki ale kiedyś trzeba było grać dalej. A temat uważam idzie dalej bo to wygląda tak że ja pisze o tym że trzeba coś zmienić a reszta z postami idzie na mnie.

P.S Wydaje mi się że na tym forum są dane grupy i to nie grupy moderatorów. Chodzi mi o to że jak ktoś z tej grupy napisze to jest fajnie i wszystko idzie dobrze. Natomiast jak ktoś inny coś napisze to nie dość że 0 aktywności to jeszcze kierunek tematu nie ten.

Jako że zakładałem ten temat i nadal sądze że idzie w złym kierunku to prosze o zamknięcie go.

pl_rafal - 2005-07-31, 21:45

A ja proszę o nie zamykanie!
Dopiero co go założyłeś a już chcesz zamykać? Daj innym wypowiedzieć się!

P.S.
zukole napisał/a:
sorki ale kiedyś trzeba było grać dalej


Czy to bylo do mnie?

angst - 2005-07-31, 22:16

Bardzo ciekawy temat.

Pamietam, jak w turniejach oficjalnych grywalo ponad 200 osob :D

Teraz jak juz zagra wiecej niz 100, to jest to nieomal wydarzenie. Za glowna przyczyne takiego stanu rzeczy uwazam wlasnie gre na szarych nickach przez graczy posiadajacych inne nicki - kolorowe.

Oczywiste jest, iz jesli ktos decyduje sie po raz pierwszy zagrac w turnieju oficjalnym, to musi zaczynac od szarego koloru. Naturalna jednak koleja rzeczy powinno byc zmniejszanie sie proporcjonalnie szarych nickow wraz z uplywem czasu (w turniejach graja raczej osoby z pewnym stazem, rzadko kiedy pojawia sie ktos calkiem nowy). Niestety, liczba szarych nickow na turniejach oficjalnych wydaje sie wrecz rosnac, z reguly stanowiac ponad polowe grajacych.

Pojawianie sie silnych graczy, ktorzy czesto sa faworytami turniejow, jak np. Lebur, strasznie szkodzi grze i na dodatek wypacza ranking. Turnieje to wspaniala sprawa, maja klarowne zasady, sa bezstronne, zautomatyzowane. Ale szaraki wszystko psuja swoja obecnoscia, zniechecaja duza ilosc graczy do uczestnictwa, a co gorsza "generuja" kolejnych szarakow. Gracze, ktorym obce sa podobne zabawy, zwyczajnie przestali traktowac turnieje i ranking turniejowy powaznie, najczesciej po prostu rezygnujac z przychodzenia na nie.

Lebur spytany czemu przyszedl szarym nickiem najpierw rzuca glupie usmieszki, a potem spytal Ondika, czemu go to martwi. Ondik odparl, ze teraz on tez przyjdzie szarym nickiem :roll: Wlasnie z taka patologia musimy walczyc :!: Jesli zlekcewazymy takich graczy, to moze sukcesywnie zmniejszy sie ich liczba. Moze to dosc bezwzgledne, ale ja probowalbym doprowadzic do pewnego ostracyzmu (trudne slowo ;) ) takich zawodnikow. Gdy stana sie mniejszoscia, to moze pojda po rozum do glowy. Jesli silne szaraki nie znikna z turow, to nigdy nie wroca czasy swietnosci, kiedy to miejsce w pierwszej 10 bylo naprawde sporym sukcesem.

Moze posiadanie i granie tylko jednym nickiem turniejowym to ciezka sprawa (rozumiem np. nick "na minute" lub "na lagi"). Mysle, ze sytuacja stalaby sie zdrowa, gdyby kazdy gral nie wiecej niz trzema nickami w turniejach. Od dawna jestem apologeta (kolejne trudne slowo ;) )takiego stanu rzeczy i promujac taka postawe staram sie podkreslac ilosc wygranych partii na jednym nicku w turniejach oficjalnych, czy tez ironizowac w rozmowach z szarakami.

Wiem, ze nie jestem w swojej opinii odosobniony, czekam na kolejne glosy w tej sprawie :D

Pozdrawiam

Angst

P.S. Zagralem chyba trzy lub cztery oficjalne turnieje na innym nicku niz piotrek401. Bylo to okolo rok temu. I jest mi naprawde z tego powodu niezmiernie przykro :(

dusksky - 2005-07-31, 22:36

Moim zdaniem skoro ktos jest najlepszy nie powinien sie bac szarych nickow a jesli boi sie tracic kochane punkciki to niech siedzi i patrzy jak inni graja. Co nie zmienia jednak faktu ze sporo dobrych graczy co raz robia szare nicki by psuc innym staty/ranka ale co to sie dziwic przeciez wiekszosc to dzieci :lol:

Pozdrawiam
Zbyszek

ondik - 2005-07-31, 23:17

Mysle, ze ten temat mialby napisac ktos inny, niz gracz o 7 nickach...
angst - 2005-07-31, 23:32

Ondik - kazdy moze zmienic podejscie, Ty zreszta tez :P

Dusk - problem nie polega na strachu o punkty - ja balansowalem miedzy 1200 a 1678 :D
Fakt - niektorym na nich zalezy - ale oficjalne turnieje eliminuja nabijanie, jeden z glownych powodow, obok programow, wypaczania rankingu treningowego.

Gdyby kazdy gral 1-3 nickami, to rankingi bylyby w miare obiektywne, a turnieje mialyby pewien prestiz, graloby w nich prawdopodobnie duzo wiecej osob.

Drazni mnie takie podejscie - wchodzi gosc nickiem 16xx - widzi jednego zoltego, wiec zmienia na 14xx albo wchodzi nowym nickiem. Gdzie tu logika? (nie liczac tej pokreconej).

Chodzi mi glownie o uczciwosc wobec innych graczy i range turniejow oficjalnych.

Pozdrawiam

Angst

HonoR - 2005-08-01, 03:25


Mnie również takie coś nie bawi a zarazem martwi. Trochę to podchodzi pod dziecinną frajdę. Nieraz się zastanawiam czy zagrać oficjala w gomoku czy w inny turniej, który rozgrywany jest równolegle. Często wybieram to drugie gdy widzę, 4 żółtych, 15 zielonych, 7 niebieskich i 40 szarych.
Może gdy będziemy kiedyś razem i zobaczymy, że znowu jest wiele szarych z zerowym dorobkiem" podnieśiemy alarm na prv i nie zapiszemy się? Niech sami ze soba graja kilka razy to może znudzi im sie grac z normalnymi szarakami co dopiero zaczynają.

ps. tak w ogóle to MAF powinien się zastanowić nad posobem rejestracji nowego nicka, który zakłada się kilkadziesiąt sekund a nawet krócej. Podanie bylejakiego maila, na które nic nie dochodzi jest trochę bezsensu. Gdyby jakiś link aktywujący musiałby przy rejestracji być wysłany na maila, to każdy musiałby zakładac nową skrzynkę, a tu juz kilka minut zleci. Oczywiście sa tacy co dla nich to nie problem i zrobią 50 skrzynek, to normalne..... a raczej nienormalne.

roy_ - 2005-08-01, 08:52

a dla mnie to sa bzdury

jesli lebur wchodzi co rusz nowym nickiem po tym jak dojdzie do 1600 to nigdy ten chlopak nei zrobio 1800 wiec to jego glupota i on na tym najwiecej straci

sam oczywiscie gram na okolo 7 nickach ale wszystkie w okolicach 1500 wiec nikomu nei powinno to prze4szkadzac ( gram na tylu nickach z teog wzgledu ze sa lagi czasem czasem jest bardzo slaba gra a czasem wchodze tylko po to aby sie powyglupiac)

a po za tym juz nei porzesedzajmy bo od dawna prymuja w turniejach zolci

mnie bardziej niz ilosc szarych nickow martwi ilosc graqczy na wysokim poziomie w turniuejach a le to na szczescie tez jest juz bez znaczenia bo bedzie turniej na super wysokim poziomie

pozdro 600

pawelcio - 2005-08-01, 09:21

Haaa, Lord najpierw sam grałeś szarakami, a teraz ubolewasz, mądry Polak po szkodzie jak mówi przysłowie :lol:

A tak wogóle to nie sądzę, że ze swoich prawie 100 nicków a turach grasz tylko 7 :P

Pozdrawiam
Pawełcio®

zukole - 2005-08-01, 11:01

Może wpierw udowodnij mi że mam prawie 100 nicków a potem że gram więcej niż 7 :P
angst - 2005-08-01, 23:41

roy_ napisał/a:
mnie bardziej niz ilosc szarych nickow martwi ilosc graqczy na wysokim poziomie w turniuejach

Problem w tym, ze jedno laczy sie z drugim.

Pozdrawiam

Angst

pl_rafal - 2005-08-03, 19:11

angst napisał/a:
Za glowna przyczyne takiego stanu rzeczy uwazam wlasnie gre na szarych nickach przez graczy posiadajacych inne nicki - kolorowe.


A ja za glowna przyczzne uwazam wprowadzenie nowych gier na kurniku, w tym kosci, ktore zabralz duzo graczy gomoku

kantpie - 2005-08-03, 19:58

Co Ty mówisz? Myślisz, że najmocniejsi gracze gomoku poszli na inne gry? Skoro ktoś jest w gomoku dobry to wątpie żeby poszedł na jakąś inną grę. Tutaj popieram Piotrka.

Pozdrawiam, Jacek.

pl_rafal - 2005-08-03, 20:19

Chodzilo mi o mniejszą liczbę nicków kolorowych
zukole - 2005-08-13, 09:57

Wczorajszy turniej wygrał fellaz ( kto to ?) - szarak.
Obsada patrząc na nicki nie była za mocna ( nie zagrał nikt z 40 turniejowej)

Turnieje w gomoku nie przyciągają uczestników czy szaraki odstraszają graczy z "kolorkiem" ?

Wydaje mi się że przez to że lepsi gracze ( mający żółte nicki) wchodzą szarymi i są w czołówkach zniechęcają dobrych graczy , którym nie podoba się ta sytuacja.

P.S Kim jest Fellaz ?

angst - 2005-08-13, 10:03

Ja nie gram ostatnio, bo mam awarie komputera.

Kto to Fellaz? Kolejny frajerzyna.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Sprawy przybieraja zly obrot, jak odzyskam staly dostep do netu, postaram sie zajac ta sprawa.

pl_rafal - 2005-08-13, 15:56

angst napisał/a:
Kto to Fellaz? Kolejny frajerzyna


Fellaz to chyba Peaceman, ale nie jest to pewne na 100%

angst - 2005-08-14, 03:42

pl_rafal napisał/a:
angst napisał/a:
Kto to Fellaz? Kolejny frajerzyna


Fellaz to chyba Peaceman, ale nie jest to pewne na 100%


Nie chcialbym zostac zle zrozumiany, ale ja naprawde nie rozumiem tej grejofilii :|

Moge pojac dwa nicki, moge zrozumiec trzy, ale po co wiecej? Rozsadne wydaje sie posiadanie nicka na krotkie i na dlugie czasy, ewentualnie jakiegos do gorszej formy, badz lagow, ale zakladanie co i rusz nowych nickow, zwlaszcza przez silnych graczy, to gruba przesada.

Apeluje o granie w turniejach oficjalnych maksymalnie trzema nickami - everybody's invited :D

Pozdrawiam

Angst

raigeken - 2005-08-14, 11:24

pl_rafal napisał/a:
angst napisał/a:
Kto to Fellaz? Kolejny frajerzyna


Fellaz to chyba Peaceman, ale nie jest to pewne na 100%



Hehe, a skąd ty takie rzeczy bierzesz? :D :rotfl: Strzelasz? Hihi :P Według mnie Fellaz to nawet w 0,000001% nie Peaceman :]

Pozdrawiam, Raigeken.

P.S. Ja turniejowych nicków na ktorych gram lub zamierzam grać (nie są szare) mam chyba... 1..2..3..4...5.. Tak, 5 :) Kazdy dobrany do mojej formy :wink:

Paveo - 2005-08-29, 12:53

tak na marginesie fellaz to ondik
zukole - 2005-08-29, 13:24

Kurt napisał/a:
tak na marginesie fellaz to ondik


Ondik w temacie "dlaczego zablokowano nick x" się przyznał do tego więc nic nowego.

Wczorajszy tur był perfect, no ale skoro kurnik szwankował ....

rozbijacz - 2005-08-30, 10:44

zobaczcie ostatnie 2 turnieje oficjalne. zaden z nich sie nie odbyl do konca,. w 1 z nich byly tylko ostatnie 3 rundy a w 2 wlasnmie zabraklo ostatnich 3 rund. rozumiecie cos z tego??? :wow:
zukole - 2005-08-30, 13:13

rozbijacz napisał/a:
1 z nich byly tylko ostatnie 3 rundy a w 2 wlasnmie zabraklo ostatnich 3 rund. rozumiecie cos z tego???


Pewnie. Są 2 warianty...

1) Kurnik szwankuje (nic nowego)
2) Rozbijacz zepsuł kurnik

albo 3 - Ondik wszedł na nick Ermijo, Maf się wnerwił i postanowił że ost 3 rundy nie odbędą się :twisted:

bad_mojo - 2005-08-30, 16:48

To była Interwencja Boska.
ondik - 2005-08-30, 20:12

zukole napisał/a:
Kurt napisał/a:
tak na marginesie fellaz to ondik


Ondik w temacie "dlaczego zablokowano nick x" się przyznał do tego więc nic nowego.

Wczorajszy tur był perfect, no ale skoro kurnik szwankował ....




ondik sie przyznal do tego ze jest fellas :rotfl: :rotfl: :rotfl:

adik - 2005-08-30, 20:18

Cóż, turnieje schodzą na psy, nie wiem co tu więcej dodawać. Potem się dziwicie, że gra 50 osób i się kończy po 7 rundach.

Pozdrawiam, Adik.

zukole - 2005-08-30, 20:32

ondik napisał/a:
ondik sie przyznal do tego ze jest fellas


Na jedno wychodzi, fellaz też jest znany opini publicznej (skoro ja wiem to chyba reszta też)

zukole - 2005-09-08, 21:13

Dzisiejszy turniej nie stał na wysokim poziomie - świadczy o tym brak "żółtych" na turnieju oraz "pewnej" przewagi zwycięzcy nad 2. Niektóre nicki widze poraz pierwszy na oczy. Wie ktoś może kim jest zwycięzca dzisiejszego turnieju? (Rumzeiss)

W tym tygodniu turnieje odbędą się jeszcze:

Piątek - 22:15
Sobota - 18:15
Niedziela - 16:15

Zapraszam.

P.S Od 12 sierpnia na turniejach tylko 2 razy liczba uczestników była większa od 80. Tyle turnieji (-ów) a zainteresowanie znikome...

zukole - 2005-10-19, 16:45

Teraz nie na temat graczy, tylko ilości turniejii (-ów)

367920 2005-10-20 (czw.) 18:15 gomoku 11r, 5m, 15x15, sw. - -
367938 2005-10-21 (pią.) 22:15 gomoku 11r, 3m, 15x15, sw. - -
367952 2005-10-22 (sob.) 18:15 gomoku 11r, 1m, 15x15, sw. - -
367968 2005-10-23 (nie.) 16:15 gomoku 11r, 5m, 15x15, sw. - -
373965 2005-10-24 (pon.) 20:15 gomoku 11r, 3m, 15x15, sw. - -
374009 2005-10-27 (czw.) 18:15 gomoku 11r, 5m, 15x15, sw. - -
374040 2005-10-29 (sob.) 22:15 gomoku 11r, 1m, 15x15, sw. - -
374056 2005-10-30 (nie.) 16:15 gomoku 11r, 5m, 15x15, sw. - -

Jak dobrze widać brakuje turnieju z piątku, więc zapewne turniej który odbędzie się pojutrze będzie ost piątkowym turniejem

angst - 2005-10-19, 16:58

Jedyny turniej, w którym prawie zawsze mogę uczestniczyć :( Napisze ktoś jeszcze oprócz mnie maila?

Pozdrawiam

Angst

adik - 2005-10-19, 17:08

Za to w sobotę turniej o 22.15, lolz.

Pozdrawiam, Adik.

adik - 2005-10-22, 09:54

Wczoraj, tj. 21.10.2005 o godzinie 22.15, rozpoczął się ostatni (jak na razie) turniej piątkowy..

Faktem jest, że tak smutne wydarzenie, zebrało wiele osób - gwiazdy światowej sławy, ale i zwykłych przeciętniaków, którzy dopiero za najbliższych kilka lat będą mogli powalczyć o najlepsze miejsca. Wygrałem ja, to oczywiste. :P

Cóż, dzisiaj ostatni turniej sobotni o 18.15 - już od przyszłego tygodnia gramy o 22.15 - nie wiem czy to dobrze, czy źle.. Zobaczymy.

Pozdrawiam, Adik.

angst - 2007-01-02, 00:55

Odkopując dość stary temat chciałem napisać, że dzisiejszy turniej był nieźle obsadzony i oby tak dalej. Uważam, że gdyby każdy grał chociaż jednym 3 najlepszych nicków (a nie 7-10), to przychodziłoby na turnieje więcej osób, a i ranking turniejowy nabrałby większego znaczenia (w kontekście tematu założonego przez Adifka).

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2007-02-25, 19:11

O ile następne turnieje się odbędą to w czwartek - 01.03.2007 zostanie rozegrany 700 oficjalny turniej w gomoku. Z tego względu że jest to turniej +1250 to zapraszam i liczę na mocną obsadę :mrgreen:
angst - 2007-02-25, 22:39

zukole napisał/a:
O ile następne turnieje się odbędą to w czwartek - 01.03.2007 zostanie rozegrany 700 oficjalny turniej w gomoku. Z tego względu że jest to turniej +1250 to zapraszam i liczę na mocną obsadę :mrgreen:


Proponuję zatem, żeby każdy, kto się pojawi, zagrał swoim najlepszym nickiem :twisted:

Pozdrawiam

Angst


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group