Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zapytanie
Autor Wiadomość
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-04-29, 19:22   zapytanie

mam pytanie czemu glowny nacisk reprezentacji kladziecie na Gomoku przeciez ta gra jest rozwiazana od 1994 roku. Czemu jak sie wlazi na kurnik to nikogo nie ma na renju ?
skoro renju to gra sportowa a gomoku nie?
czemu nie robicie reprezentacji w renju bo gomoku to zabawa a Renju to juz mozna pomyslec o czym powazniejszym. Sa w gomoku reprezentacje prucz pseudo reprezentacji czech ( ktorej nigdy nie bylo bo to tylko wymysly) wiec w takim razie po co reprezentacja?
i czemu nikt nie gra w renju
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-29, 19:31   

Wszyscy się boją samsaa'y Viraga i hexagoona : D
Poza tym polacy są leniwi i nie chce im się tyle myśleć, prawdziwych zapaleńców jest niewiele.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-29, 20:34   

Zakon, Utratos - z Polski chyba tylko oni jakoś tam potrafią grać.

Poza tym Japończycy, i pojedyńczy gracze, typu Tunnet, Alan, itd...

Virag jest w to taki dobry ?

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-04-29, 21:11   

Ja z chęcią przeniósłbym się na bardziej profesionalną grę (nie twierdze że gomoku ejst złe). Problem w tym, że rzeczywiście mało osób gra w renju. Ja myślę, gdyby np. członkowie federacji i nie tylko chcieli zareklamować jakoś to na pewno zaczęłoby więcej osób grać.
Możnaby np. wejść w kilka osób, tak żeby było koło 15-20 i pisać na ogólnym w gomoku, że jest tłok, że można pograć, są przeciwnicy itd.
Podobnie jest z pente. Nawet wielki Utratos wspierany przez kilku fanów tej gry nic nie zrobi...
 
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-04-29, 23:11   

To może ustalimy że każdy podczas gry w Gomoku będzie siedzieć (choćby siedzieć i robić za statystę :) ) na kanale Renju - będzie więcej osób, to i więcej będzie wchodzić.
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-04-30, 09:02   

to nic nie da bo zeby zobaczyc ile jest osob trzeba nacisnac zakladke Renju
wiec nawet jak bedzie 50 to ludze nie beda wlazic bo nie beda wiedzieli
powinno na zakladce pisac kolo Renju

| GOMOKU (50) | | RENJU (50) | | PENTE (50) |
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-04-30, 10:15   

Po pierwsze wszyscy bardziej lubimy Gomoku. Moze kiedys przejdziemy na Renju, ale chocby jesli chodzi o propagowanie wsrod ludzi tych gier, to kazdy woli prostote i wybiera Gomoku- na kurniku wiele osob gra jeszcze niepro.

Z czasem jak bede chetni, to moze powstanie reprezentacja Renju, a nie ma sensu, ani takiej mozliwosci nikogo do tego zmuszac.

Co do rozwiazania gry, to dlatego powstalo pro, teraz grane long pro no i swap.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 11:22   

Dwie sprawy. Po pierwsze w renju najlepsi graja na gamblerze. Po drugie mowi sie tylko o 4 otwarciach w ktorych sa wyrownane sznase obu kolorow. Od dawna mowi sie o reformie renju zmiany zasad tak zeby tych otwarc bylo wiecej. Niestety potrzebna jest do tego barrdzo tega glowa i ....zgoda rifu. W zasadzie kazdy moze sprobowac wymyslec nowe zasady dajace wiecej mozliwosci wyrownanej gry. Jesli sie interesujecie renju to do dziela:)
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-04-30, 12:46   

Przed chwilą sprawdziłęm jedną rzecz - a mianowicie na kanale gomoku rzucilem pytanie: "kto chce sie pouczyc w renju grac?".

Teraz otwarte są 2 stoły w Renju, do tego jeszcze co chwile ktos przychodzi (tylko ze stoly zajete wiec zwykle odchodzi zaraz).

Tak więc jest jednak możliwe doprowadzenie do stanu gdzie trochę ludzi grać będzie... :)
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-01, 01:55   

utratos napisał/a:
mowi sie tylko o 4 otwarciach w ktorych sa wyrownane sznase obu kolorow

A tak naprawdę w Kurniku cała czołówka praktycznie gra tylko Zuisei :)
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-01, 18:47   

a ja powiem ze gram bardzo zadko w RENJU bo dla mnie to troszke nudna gra.Moze by była ciekawsza jakbym sie nauczyl w nią grac?
 
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-05-04, 00:03   

Hmm.. Mattmiller..

Na pewno by była ciekawsza jakbyś się nauczył :)

Jest to przecież Gomoku tylko że ma bardziej urozmaicony początek, no i to co jest chyba istotą Renju: faule. Które nadają tej grze zupełnie nowe aspekty - umiejętne wykorzystanie fauli przez Białe a unikanie ich przez Czarne...

Ogólnie więc Renju ma więc znacznie większy potencjał niż Gomoku.. No tylko właśnie - trzeba się jeszcze nauczyć... :mrgreen:
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 17:35   

I trzeba jeszcze lubić, co wydaje się trudne, bo jak tu lubić grę, w którą pykają tysiące zapaleńców, znający na pamięć wszystkie otwarcia, których niczym się nie da załamać.

Nie wiem jak inni, ale dla mnie celem czegoś za co się zabieram, jest to, aby to coś było dobre, najlepsze. Takie chore ambicje. W Renju nie gram, bo jak sobie patrzę na te zdjęcia tych Japońców z wadą wzroku +4, którzy swoje zdjęcia robią tylko w retro, bo mają takiego daltona, że mylą pory roku, to ja naprawdę dziękuje.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-05, 17:57   

mów co chcesz ale Japonczycy i Chinczycy moim zdaniem grają lepiej od nas np: taki chinastar.Ale to wszystko dlatego bo jak sie nie myle to Gomoku i Renju powstały w tamtych rejonach.Oni to lepiej opanowali bo w to dłużej grają . Nie poddawajmy sie i zniszczmy tych Azjatów.Niech nie myslą ze są niepokonani!!!!!
 
 
 
konrad 


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 50
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-19, 16:13   

pente jest troche malo znane w europie :( . Jayhawkslover ( amerykanin) gra w pente o 1978 roku, kidy nam sie cos takiego jeszcze nie snilo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group