Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kultura gry.
Autor Wiadomość
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-04-17, 18:26   Kultura gry.

Wlasnie trwa oficjalny turniej gomoku na kurniku , i w związku z tym tak na goraco chcialabym napisac o zachowaniu co niektorych graczy. Otoz znany wszystkim forumowiczom SLAYER gra w tej chwili na niku ale_dzis_lamie...Mialam zaszczyt rozegrac z nim partie. Na swoje nieszczęscie wygralam z nim i zamiast uslyszec grat,.dziekuję przeczytalam sobie WON i pan poszedl ze stolu. Chcialam napisac mu prywatną wiadomosc lecz niestety tę opcje mial wylaczoną. Więc napisalam na glownym pytanie gdzie się podziala jego kultura gry? I oberwalo mi się rowno... Nie bedę się rozpisywac co sobie poczytalam , ale dodam, ze rowniez jestem zaskoczona postawa angsta. Jak wszyscy wiedzą gramy na roznych nikach i nie wiemy na dobrą sprawe kto kim jest . Dlatego uważam, że zawsze powinna obowiązywac chociażby minimalna kultura. A tłumaczenie, że jak gram irpa to jestem miły , a na tym niku mogę robić co chce, uważam za absurdalne. Ale cóż , niedosyc że jestem wtrętnym babskiem to pewnie się nie znam. Czasami mi wstyd za niektórych graczy, zwłaszcza wtedy jak sie mój znajomy pyta - to on nalezy do waszego stowarzyszenia? Zdaję sobie sprawę, że nikt z nas nie ma wpływu na zachowanie innych, ale może jak sobie parę osób to przeczyta to zmieni w jakiś sposób swoje zachowanie. A dla przypomnienia czasami warto chyba jeszcze raz przeczytac sobie statut stowarzyszenia. Pozdrawiam _utopia_
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2005-04-17, 18:39   

Z kodeksu reprezentanta w IRP

- przestrzegać podczas gry zasad fair play - grać samodzielnie, przywitać się przed partią, podziękować za grę i pożegnać się po jej zakończeniu,
- odnosić się z szacunkiem do wszystkich graczy, niezależnie od poziomu ich gry ani stopnia znajomości.

Angst...


z pozdrowieniami,
kashon
 
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2005-04-17, 18:44   

:] :] :] :twisted: nie naleze do zadnego stowarzyszenia (chyba ze dziki IRP jestem juz w jakims stowarzyszeniu) po 2 nie wiem czemu mnie zawsze wyprowadzasz z równowagi nikt wiecej tylko ty i masz taka opcje jak IGNORUJ nie nawyzywałem Cie a ze napisałem WON potwierdzam poniosło mnie (zle zorbiłem satało sie trudno) zle postawiłem napisałem to i sie wkurzyłem tyle mam na ten temat do powiedzenia kazdy jest człowiekiem i czasem wybuchnie az chyba tak Źle cie nie potraktowałem i nie mow kto niemowi dzia za gre. Pozdro
 
 
przemek_nh 
Ogame uni 35 i 44

Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-04-17, 20:32   

Olsztynianka musze sie z Toba pierwszy raz zgodzic. Masz swieta racje co do teego slejera. Jak gral ze mna IRP dosc czesto lecialy wyrazy typu ku... itp. A gdy ja tak napisalem odrazu poszedl do Angsta.
 
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2005-04-17, 20:57   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: przemek nie kłam:)
 
 
przemek_nh 
Ogame uni 35 i 44

Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 89
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-04-17, 21:14   

Nie kalm :rotfl: A co bylo gy ja wygralem?? Hehehehe
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-04-17, 22:19   

Sylwio zadalem Ci na ogolnym czacie pytanie, ktore powtorze: co Twoim zdaniem powinienem w takiej sytuacji zrobic?

Rozumiem, ze pisalas te slowa pod wplywem emocji, ale zastanow sie spokojnie nad cala sytuacja. Zobaczylem, ze skarzysz sie na ogolnym czacie nickiem _utopia_ (wiedzialem, ze skads znam, ale nie pamietalem do kogo nalezy), ze ktos napisal Ci na stole "WON" po grze (nick ale_dzis_lamie, ktorego tez nie znalem), dodajac, ze to byl Slayer.

Tak to wygladalo z mojej strony. Zapytalem, czego oczekujesz, wtedy padly jakies slowa na temat IRP (nie wiem skad wzielas to, ze Ci sie oberwalo?). Nie dziwie sie Twojemu oburzeniu, ale w eliminacjach do IRP gra okolo 50 osob i do kazdej takiej sprawy musze podejsc indywidualnie. Oprocz Twoich slow nie mialem zadnego dowodu takiego postepowania Slayera (zreszta skad mialem wiedziec, ze to on) z wyjatkiem Twoich slow. Gdyby Slayer zaprzeczyl, co mailbym zdecydowac? Dlaczego przyznac racje Tobie, a nie jemu? Ja musze wszystkich traktowac rowno, choc i tak zawsze bedzie ktos niezadowolony. Reaguje wtedy, kiedy mam niezbite dowody (jak np. printscreen) lub o niepokojacych zdarzeniach dotyczacych danej osoby dowiaduje sie od kilku innych graczy.

Teraz wiem, ze to Ty jestes _utopia_, a na dodatek Slayer nie wypiera sie zdarzenia i mam troche inne spojrzenie na cala sprawe, niz na biezaco w trakcie turnieju, w ktorym nota bene uczestniczylem. Wiem, ze nie przyszloby Ci do glowy rzucac oszczerstw, ale wtedy nie moglem miec takiej pewnosci. Nie moge wyrzucic kogos z IRP tylko dlatego, ze inny gracz napisze mi - "Ej, Xxx napisal na moim stole d...".

Czy zachowanie Slayera kwalifikuje sie do wykluczenia z IRP? Nie wiem, ale jesli cos takiego sie jeszcze powtorzy, to podejme odpowiednie kroki. Mi tez zalezy na kulturze gry. Ale przyznaj, ze jest roznica, jesli ktos zachowuje sie niezbyt elegancko na malo znanym nicku, a np. w trakcie meczu IRP. Slayer jest dopiero KANDYDATEM do gry w IRP, co nie znaczy, ze nie powinen stosowac sie do Kodeksu Reprezentanta. Ale raczej nie zwyklem wyrzucac nikogo za pojedynczy stwierdzony przypadek postepowania wbrew Kodeksowi.

Ja tez chce, aby w IRP panowala pelna kultura, ale czasami czlowiek nie opanuje emocji i zrobi cos, czego potem zaluje... Tak naprawde w zyciu nie ma idealow, a nawet jesli, to sa to wyjatki. A wzajemne publiczne oskarzenia raczej nie pomagaja... W przypadku spotkania sie z lamaniem Kodeksu, prosze o robienie printscreena i przesylanie go do mnie, lub o relacje od swiadkow takiego wydarzenia. Wiadomo, ze sa osoby, ktorym ufac moge bardziej oraz takie, ktorym ufam mniej. Mimo to potrzebuje jakichs sladow takiej niepozadanej dzialalnosci. Jak juz kiedys chyba pisalem, nie mam nicka Salomon tylko Angst i prosze sprobowac to zrozumiec.

Przepraszam Cie bardzo Sylwio, ze Cie rozczarowalem i ze spotkalas sie z niewlasciwym zachowaniem ze strony jednego z uczestnikow eliminacji :(

Slayer - nigdzie nie moge znalezc na forum Twoich przeprosin - na razie masz ode mnie ostrzezenie, a jesli jeszcze zdarza sie takie sytuacje z Twoja osoba, bedziesz musial niestety zakonczyc swoj udzial w eliminacjach do IRP :?

Pozdrawiam

Angst

P.S. IRP to Internetowa Reprezentacja Polski w Gomoku, dzialajaca pod auspicjami PSGRiP (bez obowiazku czlonkostwa w tej organizacji dla Reprezentantow). W chwili obecnej tworza ja najlepsi uczestnicy ostatniej edycji z grup A i B oraz w wyjatkowych okolicznosciach z grupy C. Pozostali zawodnicy uczestnicza w eliminacjach, by probowac dostac sie do Reprezentacji. Z tego wzgledu pod troche innym katem obserwowani sa gracze z grup A, B i C w porownaniu z czlonkami innych grup, jesli mowa o kulturze gry i przestrzeganiu Kodeksu Reprezentanta.
 
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2005-04-18, 14:41   

Przepraszam Cię Olsztynianko za moje wczorajsze zachowanie Poniosło mnie :( :cry:
 
 
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-04-18, 17:46   

Piotrze nie gniewam sie w zadnym przypadku na Ciebie i nie od Ciebie mi sie dostalo . Nie bede sie juz rozpisywac co, komu i jak .Najwazniejesze ze Slayer chyba wyciagnął pozytywne wnioski , co swiadczy o jego publicznych przeprosinach, jak i prywatnych skierowanych do mnie osobiscie. Wiem, ze czasami ponoszą nas różne emocje bo jesteśmy tylko ludzmi, ale wiem też , że zamiast obrazić kogoś słownie można mu złożyć gratulację, podziękowac za grę a pomyśleć sobie co nam się już tylko podoba. Slayer przeprosiny przyjęte , mam nadzieje że następnym razem Ty wygrasz ze mną ....
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2005-04-18, 18:10   

dziękuje za przyjęcie przeprosin i jecze raz Cię przepraszam :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group