Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gra do końca
Autor Wiadomość
player_one 
Bodybuilder :)


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 83
Skąd: z Łomży
Wysłany: 2004-05-21, 18:42   Gra do końca

Chciałbym poruszyć temat końca partii, kiedy to juz jedna ze stron ma 100% zwycięstwo. Czy gracz który widzi ze przegral powinien blokować do końca. Moim zdaniem jezeli nasz przeciwnik ma zwycięstwo to już nie powinniśmy blokować jego ruchów tylko dać mu skończyć od razu. Blokowanie do końca czasami wygląda wręcz rozpaczliwie :D Wg mnie powinno się albo rezygnować albo poprostu już nie blokowac.
_________________
187cm, 87kg, 10% bf
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-21, 19:32   

Z tego wszystkiego, jest tylko jedno pytanie :

A czemu nie?

Jeśli nie ma czasu, owszem, ale jeśli jest, no to przecież trzeba bronić się do końca, z honorem.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-21, 20:51   

To zależy. Jeśli jest wygrana, nie znaczy, że przeciwnik ją widzi :)
 
 
 
iraa

Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 58
Skąd: z fotela
Wysłany: 2004-05-22, 01:01   

player mowi, zgaduje, o takiej wygranej ktora sie widzi :)

ja czasem blokuje do konca, czasem rezygnuje, a czasem stawiam gdzie popadnie. od niczego to nie zalezy.

btw: przypomniala mi sie jedna partia w gomoku (dawno temu), gdzie ktos mial wina i zaczalem stawiac do rogu... a on zamiast koczyc... pozwolil mi w tym rogu 5 postawic :D
uwazam, ze byla to w pelni zasluzona przegrana :twisted:

--
..::aari^^^

'...a black cat will rise from a grave of night...'
 
 
player_one 
Bodybuilder :)


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 83
Skąd: z Łomży
Wysłany: 2004-05-22, 10:05   

Mialem na myśli właśnie taki win który każdy widzi tyle, że przeciwnik musi postawić jeszcze ze 3 czy 4 kulki. Ja ostatnio nienawidze się bronic do końca. Myślę że blokowanie do końca sprawia dużą przyjemność wygrywającemu :twisted: . No jak zaczne wygrywać wszystko :D to może mój pogląd ulegnie zmianie. :P
_________________
187cm, 87kg, 10% bf
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-23, 12:27   

oczywiscie, ze trzeba grac do konca:) miec wina, a go wykorzystac to dwie rozne sprawy... w pente zawsze grajcie do konca, bo przeciwnicy robia czasem rozne dziwne rzeczy (np nie moga sie zdecydowac ktorego wina wybrac i w efekcie nie robia nic groznego;)
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-23, 14:53   

Pente -> Hyde Park

W Pente to chyba jak i w innych... Jesli przeciwnik jest dobry i widac ze na wygrana, to zwykle przestaje grac w momencie, gdy widze ze przeciwnik konsekwentnie dazy do wygranej ktora widzi. Wyjatek to niebiescy ;)

Nie lubie sytuacji, gdzie jest ewidentny win, a druga osoba stawia bez sensu czworki, zeby albo wykorzystac blad przeciwnika (mysz zjedzie), albo wygrac na czas. Granie na czas jest taktyka przy grze na minute, czasem dwie. Co do zasady uwazam to za niehonorowe.

Jestem ciekaw ile osob na turnieju bedzi bronic do konca wszystkie trojki ;) Normalnie jak widac ze jest koniec, to sie dziekuje przeciwnikowi i wstaje od stolu, bo to nie ma sensu. Mozna grac do konca, ale jak dla mnie szkoda czasu ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group