Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hyde park
Autor Wiadomość
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-19, 13:47   Hyde park

Patrząc na drugi temat zamkniety przez admina na tym forum, wspominając jeden mój własny usuniety również przez Jurka (pozdrowienia :) ) zastanawiam się własciwie jak ma ten mój moderowany dzial wyglądać. Rzeczywiście dyskusje o księdze rekordów czy wakacjach nie sa związane z gomoku i oczywiste, że jest wiele innych forów na którcyh można o tym dyskutować, ale forum na którym można dyskutować ze znajomymi z gomoku jest teraz własciwie tylko to jedno (na misiu jest pusto) - własnie to. Zatem pytanie jest takie czy na hyde parku ma panować wolnośc i ma to byc śmietnik wszystkich myśli i tematów jakiei tylko gomokowcom przyjdą do głowy, czy ma to byc wolnośc kontrolowana, czy tez może mają tu być po prostu tematy związane z grami i federacją, które nie mieszczą się w pozostałych działach. Jezli przeważy trzecia opcja to właściwie można ten dział właściwie usunąć bo nic tu nie będzie do napisania :)
Oczekuję na przemyslenia wróce z gór za dwa tygodnie poczytam i dostosuję ten dział w miarę możliwości do oczekiwań użytkowników.
Boreas Mun
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-19, 14:40   

Mogles nas bezposrednio spytac ;)

Ja to widze tak, ze na misio bylo pelno tematow o osiagnieciach czyichs, nickach, najlepszych graczach i tego typu tematy bylyby jak najbardziej na miejscu.

Moje zdanie jest takie, ze tamty typu wyjedzam na wakacje -> o fajnie, powodzenia -> wyslij mi pocztowke nie maja sensu na tym forum. Moze inni mysla inaczej, ale moje zdanie jest takie. Jesli mialby byc taki dzial, to albo ten jako nieuzywany, albo (wedlug mnie lepiej) nowy dzial do gadania o tym, ze ktos ma wrzoda na lewej piecie, albo babcia jego koleznki ma juz 100 lat.

Temat ze wyjezdzasz uwazam nie byl potrzebny. Co najwyzej info dla administracji, a jelsi temat, to ogloszenie w tym dziale, temat od razu zablokowany i kasujesz jak wracasz.

Na przyklad temat, zeby uzytkownicy forum sie przedstawiali jest OK, ale temat "napisz jak Ci poszla matura" juz niebardzo.

Pytania ?
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-30, 02:18   

Hyde Park to londyński park, którego cześć (tzw. Speaker's Corner) była przeznaczona do publicznych wystąpień na dowolny temat, naprawdę dowolny. Jak ktoś chciał, mógł nawet powiedzieć, że królowa jest gruba i brzydka, musiał tylko wtedy stać na jakimś pudle, żeby mówiąc takie rzeczy nie stać na angielskiej ziemi. :] Ja jestem za tym, żeby nazwy coś znaczyły - jeśli dział nazywa się Hyde Park, niech nim będzie. Może nawet ktoś sobie tam napisać, że nie lubi Prezesa, tylko niech ma w tym czasie wyłączony kurnik. :lol:

Myślę, że ludzie (w większości młodzi przecież) powinni mieć jakąś pożywkę w postaci takich pogaduszek o byle czym - wtedy będą przychodzić na forum, a przy okazji poczytają może inne działy. Oczywiście w takim Hyde Parku też trzeba pilnować porządku, żeby nie było chamstwa i ogólnie rozumianego "syfu".

Pozdrawiam,
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-30, 10:42   

Jak chce się coś napisać o Gomoku, to w Gomoku, jak coś o Reprezentacji, to w dziale Reprezentacja, jak o Federacji.. itd...

No to czemu nie można sobie normalnie porozmawiać?

Przecież nie będzie nikt tu pisał o ulubionych rodzajach past do zębów :|

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-30, 11:47   

Problem tylko taki, jak moderowac ten dzial. Czy sa jakies granice absurdu dotyczace tematow tam zakladanych ? Jesli tak, to jakie ?

Czy pilnujemy postow pisanych ? Wedlug mnie post nie na temat leci, albo odpowiedz typu "dobre", bo o nic nie wnosi. Trudno jest moderowac dzial o wszystkim, bo teoretycznie "jakiej pasty uzywasz" miesci sie w okresleniu "o wszystkim" (a wlasciwie o niczym). Zalozmy ze taki temat blokujemy, bo jest absurdalny, ale granica...

Trzeba bedzie blokowac, a nie usuwac i potem czesto pojawia sie glosy sprzeciwu, z temat jednak wazki, bo musze isc do sklepu i jakas wybrac ;) Wiem ze przesadzam, ale chodzi o zasade.

Tematy, w ktorych juz nikt nie bedzie mial nic do powiedzenia, a nowe posty beda albo nie na temat, albo klotnie, albo co kto wymysli - tez wedlug mnie blok.

Niektorzy mowia cos o misiu, ze tam byly dyskusje na rozne tematy, ale w dziale Gomoku, bylo Gomoku, a misio, to forum ogolnotematyczne.
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-30, 12:48   

No jabym stąd kasował tylko tematy i posty wulgarne, obraźliwe lub niesmaczne. Co do reszty t nawet temat o pastac wydaje sie do przekłniecia (przeciez temat o Ksiedze Guinessa nie jest lepszy!!!), jak o wszytskim, to o wszystkim.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-30, 12:59   

Skoro to Forum Federacji, to ja bym usunął ten HydePark, bo właściwie nikt tam nie zagląda. Zamiast tego możanby udostępnić ten dział co widzi go tylko kilkanaście osób z pewnej grupy trzymającej władzę, bo to bez sensu, ze jest to ukrywane. Są w tej grupie osoby, które jeszcze nie są w Federacji, podobnie jak np. ja, i nie moja wina, że nie mogłem jechać ileś set kilometrów.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-30, 13:58   

Hyde Park mysle ze powinien byc. Jest wiele rzeczy do obgadania, ktore nie nadaja sie do zadnego konkretnego dzialu, a sa zwiazane z naszymi grami.

Adik- ten dzial gdyby zostal udostepniony, to przestalby spelniac swoja funkcje. Napisalbym jeszcze pare argumentow, ale dyskusja na ten temat nie ma sensu, wiec prosze daruj sobie uwagi ten temat, a jesli faktycznie Cie to interesuje, to znasz moje GG.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-30, 18:11   

Ja słyszałem, że "grupa trzymająca władzę" nie istnieje, a Ece działa sam. :mrgreen:

Hyde Park powinien być, to jasne. Znalazłaby tu swoje miejsce też spora część tematów wyrzucanych przez moderatorów z innych działów. Jeśli temat jest do przyjęcia, a nie mieści się w tematyce działu - idzie do Hyde Parku. Jasne, że pojedyncze posty nie na temat, które nie mogą być początkiem nowego wątku (np. ze względu na brak kontekstu) musiałyby być skasowane i tak, ale to już szczegół.

PS A jakiej pasty używasz, Ece? :P

Pozdrawiam,
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-30, 22:27   

Myśle, że jedynym ograniczeniem tematycznym dla tego działu powinna być najporsza granica dobrego smaku. Sam chciałbym z wami pogadać na różne tematy bardzo luźno związane z gomoku, jak np. ,, Jakiej słuchasz musyki i czy pomaga Ci podczas gry w gomoku?,,. Mi nie przeszkadza jak pare osób zacznie gadać o paście do zębów. Trzeba być tolerancyjnym i liberalnym rozumiejąc, że ludzie mają różne potrzeby.

Nie można jednak przekraczać pewnej granicy, którą powinni odpowiednio wyczuć moderatorzy.

P.S. Fajne to określenie ,,grupa trzymająca władze, a Ece działa sam,, użyte przez Adika i Lona.
Myślę jednak że są sprawy o których powiniem porozmawiać zarząd w celu uniknięcia zgiełku. Po co zarząd ma rozmawiać z sobą przez maile skoro może im być inaczej wygodnie. Myślę, że wszystko jest ok.
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-31, 08:35   

Ja również jestem za tym, żeby jak najmniej ograniczać Hyde Park. Dla mnie we wszystkich tematach wystarczającym "związkiem" z gomoku jest fakt, że piszący grają w tę grę :) A ten dział ma im umożliwić swobodną wymianę informacji w dowolnych kwestiach, oczywiście z zachowaniem ogólnie przyjętych norm.

PS. Ja z rodziną stosuję Blendamed ;)
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-31, 16:25   

No to sie cieszę, że w dziale Hyde Park nie będe miał za dużo do kasowania :) i roboty :) . A tak serio to rzeczywiście nie lubie kasowac postów ludziom jesli nie są obraźliwe bądź bezdennie głupie.


PS. Uzywam pasty takiej jak prezes :D
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-31, 19:45   

Ogólnie raport Ece nie przeszedł, przyjęty został natomiast raport reszty, z czego się cieszę.

Temat chyba już nie za bardzo sensowny, bo skoro wiemy, że można pisać w HP po ludzku, to jest git :D

P.S - Colgate.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group