Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co do strony uwag kilka.
Autor Wiadomość
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-22, 19:07   Co do strony uwag kilka.

Mamy miec wlasna strone, ktora ma byc fajna, ladna etc. Strona merytoryczna i koordynacja zajal sie Maciek i bardzo fajnie - nie watpie ze mu dobrze idzie. Mysle ze z technicznym zrobieniem jej tez nie bedzie problemu, bo wsrod nas znajda sie osoby chetne i kompetentne wrzucic wszysto w html (albo na przyklad php jak ktos woli). Problem w tym, ze nie ma nikogo, kto by znal sie na grafice i potrafil ladna strone zrobic.

http://gomoku.pl/test - to jest to, co na razie zostalo zrobione
http://gomoku.pl/dziam/gomoku.jpg - to jest projekt "na szybko" przez kogos, kto sie grafika zajmuje

Osobiscie uwazam ze pierwsza wersja sie nie nadaje- jest uniwersalna, ale tak to mozemy gotowy szablon wziac. Druga wymaga poprawek, a przede wszystkim motywow, ktore musimy skads miec (zdjecia, znaki japonskie etc.). Kolorystyka to zaden problem zmienic.

Logo... Nie mamy i nikt jak na razie nie byl w stanie czegos fajnego zrobic. Honor wedlgu mnie zrobil najlepsze, ale to nie powala na kolana i mysle ze zadna z propozycji nie moze byc brana na serio pod uwage. Dodatkowo nie wiem czemu jest nacisk na bialo-czerwone barwy ? Czesi tak maja, ale co z tego ? Biel, czern, braz - to sa barwy kamieni i gobanow i na nich powinnismy jakos bazowac tak w przypadku logo, jak i strony.

Nie wiem czemu nacisk na ta polskosc jest taki. Polskie Stowarzyszenie Go chociazby nie ma bialo-czerwonych motywow i zapewne wiekszosc tego typu organizacji rowniez nie.

Sil mi zabraklo na konkluzje...
 
 
 
madtaz 

Dołączył: 09 Maj 2004
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2004-05-23, 09:35   

mi sie podoba ten drugi projekt ten na szybko.. chociaz obydwa sa wmiare dobre to ten 2 jest lepszy :) tylko zastanawiam sie kiedy strona zacznie dzialac :) przyznac sie bez picia :)
 
 
 
dzazga 

Dołączył: 02 Maj 2004
Posty: 17
Skąd: ozorków
Wysłany: 2004-05-23, 15:21   

a ja mam zupelnie odmienne zdanie bo uwazam ze pierwsza strona jest o wiele lepsza , przynajmniej jest standardowo i wszytsko widac napisy nie sa rozmazane jak na drugim i kolorystyka jest na bardzo dobrym poziomie a co do gotowych szablonow to moga byc bardzo dobre np stronka mojego klanu w coda jest robiona z szablonu a wyglada jak duzo osob sadzi bardzo ladnie przejzyscie i wogole : www.cmclan.5x.pl - zeby nie bylo ze sie chwale :D dlatego tez uwazam ze o wiele lepiej jest zrobic cos standardowego i przejzystego niz jakies rozmazane zle dobrane barwy :D
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-23, 16:17   

Drugie to jest obraz .jpg (moze nie powiekszyles), a pierwsze to kawalek stron z html.
Mysle ze glupio by bylo, jak ktos sprawdzi kod strony, a tam
Kod:
<!-- www.4free.pl - komponenty dla Webmasterow ZA DARMO! -->
<!-- (c) CATALIST internet+multimedia www.catalist.com.pl -->
Mi glownie chodzi o to, ze glosy byly o porzadnej stronie, a nie wiem co pod tym pojeciem sie kryje dla co niektorych. Nie kwestionuje spraw merytorycznych, ale ktos ma pomysl co z wygladem ?
 
 
 
dzazga 

Dołączył: 02 Maj 2004
Posty: 17
Skąd: ozorków
Wysłany: 2004-05-24, 13:10   

a prawda nie powiekszylem nie zwrocilem uwagi zwracam honor ale i tak nadal uwazam ze pierwszy lepsze :D
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2004-05-25, 19:10   

Jak pierwszy raz zobaczyłem 2 stronke to myślałem , że to obraz jpg z tej pierwszej ;)
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-05-26, 21:36   


Witam

Udostepniam kod:
Kod:
<!--webbot
bot="HTMLMarkup" startspan --><body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">
<!--webbot bot="HTMLMarkup" endspan -->
Dzieki temu jest utrudnione podpartywanie kodu źródłowego - nie działa prawy klawisz myszy ani klawiszologia, lewym klawiszy myszy nie da sie zaznaczyc na "niebieko", aczkolwiek sa metody podglądu kodu, ale trzeba wiedzieć jak. kod wstawia się między znaczniki >Body></Body>

Pozdrawiam
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-26, 22:14   

Wybacz HonoR, ale nienawidze jak ktos blokuje prawy klik myszy na stronie. Po prostu wkur*** mnie to maksymalnie, tym bardziej ze nic to nie daje, bo i tak moge ten kod przejrzec jak chce. Najchetniej przeprowadzilbym krucjate przeciwko takim osobom i powystrzelal.

Unioslem sie, ale po prostu nie widze sensu, skoro i tak ktos moze podejrzec kod. W ogole nie wiem po co go ukrywac szczerze mowiac.
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-05-26, 22:51   


A ja mam zgoła inne zdanie.
Autorzy stron niejednokrotnie siedzą przed kompem wiele dziesiatek godzin, przepisują teksty, głowią sie nad scryptami, pisza programy i tak dalej.... całą swoja pracę wrzucają na serwer po to by inni mogli poczytac, pooglądać, mieć satysfakcję z odwiedzin dobrze dopracowanej witryny. Ale ta cała praca nie jest wykonywana po to, by ktos sobie dwoma kliknięciami wszystko skopiował i wkleił i perfidnie wykorzystał do własnych celów. Po co ktoś chce zobaczyć kod źródłowy? Cel tylko jeden, by zobaczyć i skraść czyjś pomysł. Taka jest tendencja, że zamiast grzecznie sie zapytać, czy ktos może cos udostępnić poprzez maila, to wolimy być anonimowi i po cichu realizowac swoje podstepne zamiary. A co z Etyką? Nieobowiązuje... dlatego później ludzie się denerwują gdy prawy klawisz jest zablokowany.... czy klawisze klawiatury.
I wcale tak nie jest, że zawsze kod pobierzesz... sa sposoby, które umozliwiają takie zakodowanie, że tylko autor ma do nich dostep.
A to, że ktoś zastosuje mało wydajny sposób blokady, jest tylko po to aby osoba pobierająca czyjąś prace bez zezwolenia, jednym słowem niegrzecznie, choć przez chwilę sie zastanowiła, czy dobrze robi i czy zgodnie z własnym poczuciem moralnym.
Więc zamiast się denerwować na autora..... lepiej sie denerwować na siebie, że czegos sie nie potrafi... a najlepiej w ogóle sie nie denerwować, tylko wszystko przyjąć ze spokojem i zrozumieniem.

_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-27, 10:24   

Musialem zmienic Twojego posta, bo wlasnie mialem te ograniczenia o ktorych mowiles i wkurzalo mnie to maksymalnie.
Moje zdanie jest takie, ze to glupota. Chcesz, moge Ci na PW wyjasnic dlaczego dokladnie, bo to nie miejsce na to, a jesli ktos ma nieodparta chec rozwiniecia tego problemu, to prosze dac znac.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-27, 15:30   

To co ma dragon pod swoim nikiem proponje jako logo ktore bedzie na legitymacji9 z ta roznica ze kolko czarne zostanie zastapione przez krzyzyk). strona nie moze powstac jako strona federacji w momencie kiedy federacji nie ma i materialow zwiazanych z powaznym jej funkcjonowaniem.

UTRATOS
 
 
misiek_rozumny

Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 2
Wysłany: 2004-06-09, 22:00   Re: Co do strony uwag kilka.

Ece napisał/a:
http://gomoku.pl/test - to jest to, co na razie zostalo zrobione
http://gomoku.pl/dziam/gomoku.jpg - to jest projekt "na szybko" przez kogos, kto sie grafika zajmuje


OBYDWA PROJEKTY SA BEZNADZIEJNE I WYGLADAJA, JAKBY ROBIL JE JAKIS KOLES Z ZAWODOWKI, CO SIE WLASNIE NAUCZYL OBSLUGIWAC PHOTOSHOPA!!!

Ludzie, po jaka cholere wy tam wpieprzacie tyle grafiki?! Czy nie mozna po prostu dac tylko esencji, tak jak to jest na kurniku, bez zbednych wodotryskow w stylu obrazek tunelu czy graficznego menu?! Czy chcecie, zeby strone ogladali tylko ludzie, co maja neostrade (chyba nie myslicie, ze modemowcy beda czekac minute, az im sie jakeis pierdoly graficzne zaladuja, zeby przeczytac jedna czy dwie rzeczy).

Poczytajcie sobie moze najpierw o tym, jak powinny wygladac sensowne strony www, a pozniej bierzcie sie za projektowanie.
Poecam: http://www.great-web-design-tips.com/index.html
a zwlaszcza punkt: 7.1. Aesthetic and Minimalist Design

Misiek
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-06-10, 11:17   

Moze jakies konstruktywne uwagi ? Kurnik jaki jest kazdy widzi, ale nie porownuj strony kurnika do strony Fedracji. Podaj strone, ktora wedlug Ciebie wykonana jest prawidlowo, ale tego typu, a nie kurnik, gdzie jest pare linkow na krzyz (taka specyfika strony).

Twoj link nie dziala.

Tak z ciekawosc to kim jestes i czym sie zajmujesz ?

Widac znasz sie na tym - to dobrze, bo bedziesz mogl pomoc zrobic fajna stronke dla Federacji.
 
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2004-06-10, 14:25   

Ece napisał/a:
Twoj link nie dziala.


Dziala.
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-06-10, 14:26   


Mnie też działa..... wszystko po angielsku jest.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group