Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: maestro
2018-03-31, 16:51
redy
Autor Wiadomość
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2005-11-04, 20:31   

Czy bedziecie wymieniac po kolei kazdego reda? Lacznie moze Wam wyjsc ponad 90 postow, calkiem niezly wynik.

Swx to nie Paveo.
_________________
wzgw
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-11-04, 21:01   

anfanger333 - to się nazywa red!! A nie...
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-11-04, 23:24   

losiu napisał/a:
anfanger333


Może to SWX?

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-11-05, 06:58   

swx_king to jest swx_king i ma jeszcze nick siweropolus ( czy podobnie) :)

Pozdrawiam.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-05, 15:58   

Jakie wnioski można wyciągnąć z faktu, że coraz więcej graczy zdobywa 2400 ?
(dołączył do grona Puholek oraz Lord_Dredd). Ja myślę, że poziom sie pomału podnosi(w stosunku to roku, 2 lat temu). Narazie stabilnie 2400 utrzymuje Attila oraz wydaje mi sie że Arczi, który najlepiej radzi sobie z Węgrem. Z dnia na dzień gramy lepiej (pars pro toto). To powinno cieszyć, zważywszy, że jest garstka osób "z zewnątrz", którzy myślą, że kurnik/gomoku to shit i królestwo lam. Ja sądze inaczej, mamy naprawde kilku znakomitych, zdolnych "redów" Polaków - co ważne młodych. Aż strach pomyśleć co będzie za kilka lat, w jakim kierunku sie to wszystko potoczy dalej.

Zyczę dalszych skucesów (sobie też;))
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-11-05, 16:25   

A co za znaczenie ma w Gomoku to, że ktoś jest młody czy stary?

Ja nie widzę różnicy, a nawet myślę, że po starszych można oczekiwać znacznie więcej.. Jaka jest pewność, że taki Puholek na przykład nie znudzi się Gomoku, bo zdobył 24xx i się skupi tylko na nauce? Dragon, Angst, Alicecooper, itd.. to może nie jest światowa czołówka, ale traktują Gomoku hobbystycznie i zawsze można na nich polegać (no może nie na Alice.. :P ).

Puholkowi gratuluje, bo zasłużył, a Dredd.. no dobra.. :P

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-11-05, 16:44   

A ja myślę, że te przekroczone granice 2400 punktów, to niekoniecnie wzrost poziomu gry wśród graczy Kurnika. Nie sądzę, żeby każdy z 15 graczy 2300+ grał lepiej od Jokinga, gdy ten przekraczał pierwszy raz w życiu tę granicę. Szkoda, że dalej nie gra na Kurniku. Inny przykład, Zakon nigdy nie miał 2300, ale gdyby był w takiej formie jak niegdyś, to sądzę, że spokojnie mógłby pokonywać przynajmniej połowę graczy, którzy pokonali tę graniczę w ostatnim czasie. Oczywiście, to tylko moje subiektywne prognozy umiejętności graczy.
A co do lam na Kurniku, to powiem tylko tyle, że dawniej było lepiej.


PS. Co miałeś na myśli, mówiąć, że "jest garstka osób "z zewnątrz"..."?
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-11-05, 17:33   

martin1234 napisał/a:
A ja myślę, że te przekroczone granice 2400 punktów, to niekoniecnie wzrost poziomu gry wśród graczy Kurnika. Nie sądzę, żeby każdy z 15 graczy 2300+ grał lepiej od Jokinga, gdy ten przekraczał pierwszy raz w życiu tę granicę. Szkoda, że dalej nie gra na Kurniku. Inny przykład, Zakon nigdy nie miał 2300, ale gdyby był w takiej formie jak niegdyś, to sądzę, że spokojnie mógłby pokonywać przynajmniej połowę graczy, którzy pokonali tę graniczę w ostatnim czasie. Oczywiście, to tylko moje subiektywne prognozy umiejętności graczy.
A co do lam na Kurniku, to powiem tylko tyle, że dawniej było lepiej.


Popieram w 100%.

Pozdrawiam.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-05, 17:51   

martin1234 napisał/a:
A ja myślę, że te przekroczone granice 2400 punktów, to niekoniecnie wzrost poziomu gry wśród graczy Kurnika.


jak to ? to skąd sie wzięły te punkty ? i dlaczego dawniej 2400 nie było do osiągnięcia?
ziomki grają lepiej - takie jest moje zdanie, choć niektórzy nie zasługuję na 2400, ale co ja mogę wiedzieć, mam 1750 regularnie, stabilnie, więc moje zdanie to tylko sugestia, intuicja.
martin1234 napisał/a:
Nie sądzę, żeby każdy z 15 graczy 2300+ grał lepiej od Jokinga

napewno nie każdy, ale Joking to marka :) Podobnie zakon, gra mało na kurniku, ale zdolności się nie zatraca - to coś wrodzone, wystarczy pomyśleć takiemu na 10-20 min.
1 min - to inna bajka, liczy sie ogranie, i podświadoma schematyczność.
martin1234 napisał/a:
A co do lam na Kurniku, to powiem tylko tyle, że dawniej było lepiej.

Co rozumiesz pod wyrażeniem "lepiej " ? Ja sądze że teraz jest lepiej wtym sensie, że gracze nie stoją w miejscu, ale sie rozwijają, i tu nie chodzi o wymyślanie openów, ale o grę - to jest całkiem naturalne, zbiegiem czasu, będzie więcej redów. Jeśli postęp będzie wiekszy, to MAF przesunie granicę puktów , do zdobycia reda.
martin1234 napisał/a:
PS. Co miałeś na myśli, mówiąć, że "jest garstka osób "z zewnątrz"..."?

Może źle to sformułowałem. Attila twierdzi, że na kurniku jest dużo lam. tzn. graczy, którzy osiągają dużo punktów, które z koleii nie rzutuja na ich umiejętności....
Ok, mam nadzieję , że wiedzie o czym pisze ????
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-11-05, 19:10   

Cytat:
jak to ? to skąd sie wzięły te punkty ? i dlaczego dawniej 2400 nie było do osiągnięcia?

Popatrz np. na pente. Załóżmy, że przychodzi ktoś nowy, bardzo dobry zawodnik. Pomyśl jak dobry musiałby być, żeby w pente osiągnąć 2400? Czy w ogóle mógłby to osiągnąć? Najpierw musiałby "oskubać" z punktów żółtków, później pomów, których nie ma za wielu. Musiałby być naprawdę dobry, nie mógłby w zasadzie nic przegrywać. A zakładając, że chciałby na poziom 2400 wprowadzić kilka nicków, niewiele punktów zostałoby dla innych graczy:)
W Gomoku nie trzeba być doskonałym (takim, co nic nie przegrywa) graczem, żeby zrobić 2400 punktów.
Poza tym, rekordowe rankingi w różnych grach na Kurniku:
Makao:
Baartek77 3564 (Wiem_ze_nie 3451) - w tej chwili gra 888 osób w tę grę na Kurniku
Kierki:
Lobuz_z_las_vegas 3343 (Wigo 3228) - 716
Tysiąc:
_Lut 2882 (Montex_lublin 2863) - 3708
Czwórki:
To_nie_on 2848 (Bourbon 2556) - tu jest ciekawa sytuacja, bo tylko 44, a różnica między 1. a 2. wynosi 300 punktow, ale z tego cos sie orientuje, to na czworkach dawniej bylo wielkie nabijanie i moze obecnie to tez przyczyna tych rankingow...
3-5-8:
Velodrome 2847 (Taktoja 2839) - 1348

I można tak dalej, najważniejsze, że największe redordowe wyniki są w grach, w które gra najwięcej osób. Najmniejsze w mniej popularnych grach.
Ciężko jest mi wytłumaczyć, czemu tak się dzieje, ale łatwo jest spostrzec, że im większa liczba graczy tym wyższe rekordy.
Dawniej na Gomoku liczba osób grających jednocześnie nigdy nie dochodziła do 400.

Cytat:
martin1234 napisał/a:
A co do lam na Kurniku, to powiem tylko tyle, że dawniej było lepiej.


Co rozumiesz pod wyrażeniem "lepiej " ?

Teraz są lamy - jest źle. Dawniej było lepiej - było mniej lam.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-11-05, 19:35   

Martin ma absolutną rację, poza tym.. kiedyś było PRO tylko - ciężko się grało o wielkie punkty, kiedy rządziła świadomość, że białymi trzeba tylko bronić i bronić.. Misja niewykonalna..

A jedynie Joking zrobił te swoje 24xx grając 5,10 minut SWAP.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Paveo 

Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 169
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2005-11-05, 21:34   

Martin tak apropo to w tysiac rekord jest 2897 - Czeski_kaszel
_________________
motto - Lepiej byc znienawidzonym za to kim sie jest, niz kochanym za to kim sie nie jest...
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2005-11-06, 16:49   

Kiedyś było mniej lam?
Cztery lata temu, na powiedzmy 100 najlepszych przypadało 80 lam.

Póżniej umarła drabinka i w gomoku grało jednocześnie 20- 30 osób. Byli to sami fanatycy i co zrozumiałe lam prktycznie nie było.
Następnie zmieniono nazwe z gomoku na kółko i krzyżyk i lamerstwo znowu zaczęło królować. Teraz jest kilku (może kilkunastu) nieuczciwych graczy, którzy założyli sobie po "sto" nicków i psują zabawe innym.

Życze sobie i Wam, aby czasy roku 2001 nigdy nie wróciły.
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-07, 15:01   

martin1234 napisał/a:
(...) największe redordowe wyniki są w grach, w które gra najwięcej osób. Najmniejsze w mniej popularnych grach.
Ciężko jest mi wytłumaczyć, czemu tak się dzieje, ale łatwo jest spostrzec, że im większa liczba graczy tym wyższe rekordy.


Jest to spowodowane tym, że "populacja" graczy układa się w swego rodzaju piramidkę. Jej podstawę stanowi pewna liczba osób (lub raczej nicków) z rankingiem 1200. "Pierwsze piętro" to powiedzmy 1500 pkt, drugie - 1800, trzecie - 2100 itd. Obrazowo rzecz ujmując im szersza będzie podstawa, tym wyższą piramidę da się zbudować.

Pamiętajmy, że zmiany rankingu ZAWSZE bilansują się do zera. Jeśli ktoś ma ranking 2400 to znaczy, że komuś zabrał te 1200 pkt. Łatwiej jest "oskubać" 60 osób po 20 pkt niż jedną na 1200...
 
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2005-11-09, 00:08   

Slyszalem ze bluewest wrocil na kurnik i gra na nicku cryman. Czy ktos wie jezeli to naprawde on?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group