Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
reforma irp
Autor Wiadomość
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-01-15, 19:37   

zgadzam sie z roy'em. mysle ze 4 gry to optimum
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-01-15, 19:39   

Tak, Roy. Pisałem kilka postów wcześniej - jeśli IRP przygotowuje do meczów międzynarodowych, to niech każdy czuje odpowiedzialność za każdy ruch - niech ma świadomośc, że nie ma miejsca na kombinowanie z openami, itd.. - trzeba mieć strategię, trzeba myśleć i czuć presję wyniku.

Kiedy gra się 6 partii, wtedy nawet przy wyniku 0:2 podchodzimy do tego dość lekko - w spotkaniach reprezentacji wychodzi potem większa nerwowość, nie będzie już po 6 gier z każdym, a 2.

Myślę, że 2-4 to najlepsze rozwiązanie..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-01-15, 21:46   

Pojawiło się kilka nowych kwestii/pomysłów. Jednym z nich jest zaproponowana przez Soula idea zmiany funkcji kapitana na selekcjonera. Byłby to bardzo dobry pomysł, ale raczej nie powiązany z moją osobą. Uważam, że podołałbym takim obowiązkom, ale gorzej z czytaniem później komentarzy na forum. Środowisko gomoku jest dość specyficzne i chociaż niby wszyscy mi ufają, to komentarze na temat moich decyzji są dołujące i odstraszają od kontynuowania kapitańskiej kariery (jak np. posądzanie o próbę wejścia do grupy A walkowerami :wow: ). Już sobie wyobrażam komentarze w momencie powołania Zakona, który jest dla mnie najlepszym polskim graczem ("kumpel z akademika") albo nie powołania powiedzmy Adika ("przecież jestem lepszy niż...", "to dlatego, że mam inne zdanie..." itp.). To oczywiście przykłady (nie znaczy, że mam zamiar powoływać Zakona lub nie Adika), ale mogą się one przytrafić. Pojawiłyby sie też pewnie od razu privy czy informacje na gg - "weź mnie, jestem w formie" lub podobne. W tej chwili system jest czytelny i maksymalnie obiektywny. Ktoś raz nie powołany, mógłby się obrazić i nie chcieć już więcej grać.

Kolejna kwestia to powoływanie graczy, których nie ma w IRP. Oczywiście, że Arczi (w aktualnej formie) miałby u mnie miejsce w drużynie. Ale są inne osoby, które znam dużo gorzej. Nie wiem, czy można im zaufać, czy przyjdą na mecz. Miałbym siedzieć w Kurniku cały czas i analizować partie? W tej chwili średnio widzę takie rozwiązanie. IRP w jakimś stopniu takie problemy rozwiązuje.

Wydaje się, że problemem na który narzeka większość graczy (w tym także mistrz ostatniej edycji) jest monotonia. Nie wiem, jak do końca ją rozumieć. Czy chodzi o to, że rozgrywki IRP są stałe i trwałe, czy o monotonię sytemu rozgrywek? Nie bardzo wiem, jak wygląda monotonny system. Rozwiązanie, które proponuje Puholek, różni się w pierwszej fazie, a kolejna bardzo przypomina zakończenie ostatniej edycji :)

Chciałem też odnieść się do pomysłu oparcia eliminacji na turniejach prywatnych. Ciężko jest zebrać tyle osób w jednym miejscu i czasie. Ponadto specyfika turniejów prywatnych, gra z losowymi przeciwnikami, po jednej partii, troszkę się różni od potrzeb reprezentacji. Dlatego chcę żebyśmy grali parzyste liczby partii, na 10 minut, z konkretnymi rywalami, których grę można sobie wcześniej przeanalizować. Być może 6 partii to rzeczywiście za dużo, zastanowię się nad tym (ale można przecież, jeśli komuś to bardzo przeszkadza, zagrać na raty - raz dwie i raz cztery gry :wink: ).

Terminy podstawowe, jak ktoś słusznie zauważył, były wyssane z palca :) Liczyłem, że zaraz wszyscy ostro zaprotestują i dowiem się, jakie będą lepsze :) Jest temat od umawiania gier, postaram się na podstawie zebranych tam informacji ewentualnie te daty (godziny) zmodyfikować. Nie znaczą one przecież, że trzeba grać tylko i wyłącznie wtedy (wręcz przeciwnie). Mają jedynie pomóc. Umawiamy się na gry tradycyjnie (plus odpowiedni temat).

Na końcu mała uwaga do Adika - jak chcesz przekonać ludzi do swoich racji, kiedy w Twoich postach więcej jest agresji niż uwag merytorycznych? Czyjś styl to bełkot, ktoś gra słabo, a inny całą noc nad czymś myśli. Jak rozumiem, tylko Adik wie wszystko najlepiej? Wydaje się, że trochę u Ciebie z kulturą na bakier :? Ale to nie moja sprawa. Moim zadaniem jest jedynie żeby, za przeproszeniem, ogon nie merdał psem :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group