Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ILP - czwarty sezon
Autor Wiadomość
baliczka 


Dołączyła: 23 Sie 2005
Posty: 12
Skąd: Skarżysko
Wysłany: 2006-02-12, 23:30   

Witam :)

Zgłaszam sie również, ktos w końcu te ostatnie miejsca musi zająć ;)

7 min, 6 gier - ciekawę czy trafiłam w parametry :lol:
_________________
Baliczka
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-02-20, 11:10   

1. Internetow Liga Pente (ILP) ma na celu wyłonienie najlepszego gracza spośród uczestników.

2. Uczestnikami ILP4 są wszyscy, którzy zgłosili się na forum do rozgrywek w terminie do 24 lutego (włącznie) i zostaną zakwalifikowani przez organizatora.

3. Każdy uczestnik powinien zapoznać się z Kodeksem Reprezentanta.

4. Zawodnicy na podstawie wyników poprzedniej edycji, zostają podzieleni na dwie grupy:
- Grupa A: osoby z pierwszej dziesiątki ILP3 (po uwzględnieniu awansów i spadków), które zgłosiły się do ILP4;
- Grupa B: pozostali uczestnicy, którzy się zgłosili.

5. Rozgrywki będą dzielić się na rundę zasadniczą i play-off.

5a. W rundzie zasadniczej zawodnicy grają systemem każdy z każdym ze swojej grupy.

5b. W pierwszej rundzie play-off w grupie A, zawodnik z 1 miejsca gra z zawodnikiem, który zajął miejsce 8, i kolejno 2-7, 3-6 oraz 4-5. Kolejna runda to mecze zwycięzców par 1-8 i 4-5 oraz 2-7 i 3-6, a następnie wygrani tych pojedynków walczą w finale, a przegrani toczą pojedynek o trzecie miejsce.

5c. W play-off w grupie B, zawodnik z 1 miejsca gra z zawodnikiem, który zajął miejsce 4 oraz 2 z 3.

6. Każdy uczestnik w ILP (tylko i wyłącznie) gra nickiem z przedrostkiem ilp_

7. Parametry meczu w rudzie zasadniczej: 4 gry, 10 minut, pro, zakaz cofania.

7a. Parametry meczu w rudzie play-off: 4 gry, 10 minut, pro, zakaz cofania. W przypadku remisu gramy kolejne 2 gry (te same parametry), aż do wyłonienia zwycięzcy.

7b. W przypadku rozgrywania meczu "na raty", zalecane jest rozgrywanie parzystej liczby gier, by każdy z graczy grał tą samą liczbę gier białymi i czarnymi kamieniami.

8. Każdy z zawodników powinien zapoznać się z terminarzem rozgrywek (zostanie ogłoszony do 26.02.2006).

8a. Każdy z zawodników musi rozegrać w przeciągu każdych kolejnych dwóch tygodni mecze z dwoma przeciwnikami (mecze nie muszą być rozgrywane kolejno wg terminarza). W przypadku niewypełnienia tego kryterium, będą przyznawane walkowery (4:0) za brakujące mecze (kolejno wg terminarza).

9. W rundzie zasadniczej punkty będą przyznawane w następujący sposób:
- zwycięstwo (również poprzez walkower) - 3 punkty,
- remis - 1 punkty,
- porażka (również poprzez walkower) - 0 punktów.

10. O kolejności w rundzie zasadniczej w kazdej z grup decydują zdobyte punkty każdego ze sklasyfikowanych graczy.

10a. By być sklasyfikowanym, trzeba mieć rozegrane minimum 50% (zakończonych) pojedynków. W przypadku braku wypełnienia tego minimum, wszystkie wyniki osoby nieklasyfikowanej będą weryfikowane na walkower.

11. W przypadku równej ilości punktów po zakończeniu rundy zasadniczej u dwóch (lub wiecej zawodników), wyższe miejsce zajmuje osoba, która kolejno:
- wygrała bezpośredni pojedynek (przy większej liczbie graczy robiona jest osobna "pomocnicza" tabelka);
- ma lepszy bilans w małych punktach;
- ma lepszy bilans z zawodnikiem, który zajął pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej (nie może to być żadna z zainteresowanych osób),
- ma lepszy bilans z zawodnikiem, który zajął kolejno drugie miejsce, trzecie...

12. Zwycięzcą ILP4 zostaje wygrany pojedynku finałowego play-off grupy A. Drugie miejsce zajmuje pokonany z pojedynku finałowego. Pojedynek o miejsce 3 i 4 wskazuje kolejnych zawodników. Miejsca od 5 do 8 przyznawane są wg osiągnięć z rundy zasadniczej.

12a. O kolejności w grupie B (poza osobami awansującymi do grupy A) decydują wyniki rundy zasadniczej.

13. W przypadku dziesięcioosobowej grupy A, do grupy B spadają osoby z miejsc 9 i 10, a awansem promowani są wygrani z pojedynków play-off grupy B.

13a. W przypadku dziewięcioosobowej grupy A, do grupy B spadają osoba z miejsca 9, a awansem promowani są wygrani z pojedynków play-off grupy B.

13b. W przypadku ośmioosobowej grupy A, do grupy B spada osoba z miejsca 8, a awansem promowani są wygrani z pojedynków play-off grupy B oraz zwycięzca dodatkowego pojedynku pomiędzy przegranymi play-off grupy B.

13c. Gdy grupa A będzie liczyła mniej niż 8 osób, nikt nie spada do grupy B. Natomiast z grupy B awansują 3 osoby (przy siedmioosobowej Grupie A) oraz 4 osoby (przy grupie A mniejszej niż 7 osób).

14. Osobami pomagającymi mi w organizacji ILP są: Dawid (Gnoza) i Tomek (HonoR).


Arek Kokoszka / aaru
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
Ostatnio zmieniony przez aaru 2006-02-28, 15:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-02-20, 12:26   

ZGŁASZAM SIĘ
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-02-20, 12:37   

Podział na grupy:

Grupa A:

1. S3v3n - GG 1988823 - PW
2. 100per - GG 1319055 - PW
3. Dario - GG 6109045 - PW
4. Dein - GG 2544645 - PW
5. Minuta - GG 1562466 - PW
6. Arczi - GG 4595703 - PW
7. Zum - GG 3213164 - PW
8. Yossarian - GG 7045579 - PW

Grupa B:

1. Wicherek - GG 7878555 - PW
2. HonoR - GG 504316 - PW
3. aaru - GG 951819 - PW
4. BlueMan - GG 1118467 - PW
5. Losiu - GG 5536167 - PW
6. Baliczka - GG 2173664 - PW
7. Angst - GG 4871355 - PW
8. Martin - GG 5304150 - PW
9. Connex - GG 4241160 - PW
10. Lutalek - GG 882818 - PW
11. Ciap rzutem na taśmę

Wszystkie w/w osoby mają założone nicki ilp_xxx. Do dnia 26.02.2006 zostaną udostępnione im hasła.

Do grupy A, jeżeli się zgłoszą, mogą być jeszcze dokoptowani gnoza i lifeplus. Natomiast wszystkich pozostałych chętnych zapraszam do rozgrywek ILP w grupie B.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
Ostatnio zmieniony przez aaru 2006-02-28, 15:42, w całości zmieniany 16 razy  
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-02-20, 16:15   

Ha, widzę, że nawet w grupie B sami fachowcy :) Dobrze, że na razie nie ma spadków :P Łatwo o awans nie będzie, ale ponieważ ostro trenuję, to może sie uda ;)

A tak na poważnie - można już grać, czy trzeba czekać do 26 lutego?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-02-20, 16:27   

Poczekajmy. Liczę jeszcze na parę osób. Niektóre staram się nawet mocno molestować ;)


____
aaru
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-02-24, 17:02   

Life+, może jednak dasz się przekonać?
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2006-02-24, 20:57   

Każda osoba która potrafi chociaż troszeczke grac w pente i się zna jak trzeba grac powinna spróbowac w ILP.. Tutaj nie chodzi oto że ktos się zbłazni- przeciez wiemy kto jest początkującym a kto nie- nawet jezeli ktos dlugo w to gra a mu nie idzie to tez ta osoba nie bedzie gorsza poprostu są lepsi i gorsi zawodnicy- nie kazdy jest mistrzem kazdy ma jakis poziom do ktorego dochodzi i jak staranie trenuje gra lepiej! Ja kiedyś tez grałem bardzo słabo lecz się nauczyłem- wy tez możecie!! ILP dla początkującego gracza to napewno dużo nauki- wiele można się nauczyc . Naprawde... Warto spróbowac- Zostało niewiele czasu- Zapiszcie się Spróbujcie! Nauka to potęgi klucz...

Pozdrawiam! mam nadzieje ze przemyślicie co napisałem...
 
 
 
BlueMan 


Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 224
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 2006-02-26, 13:28   

nie dostalem hasla :( kiedy mozna grac jak nie mam hasla :( mialem dzis wolne i myslalem ze rozegram partie jakas , potem nie bede mial wolnego i brak czasu ....
Ostatnio zmieniony przez BlueMan 2006-02-26, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
connex 


Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 60
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2006-02-26, 15:44   

Tez nie otrzymalem hasła.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-02-26, 18:24   

Chyba nikt nie otrzymał.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2006-02-26, 21:11   

angst napisał/a:
Chyba nikt nie otrzymał.


Masz racje też nie otrzymałem...
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-02-26, 22:50   

nieprawda, ja otrzymałem :P

prosze nie oskarżać organizatora o niedotrzymanie zobowiązań, ja swoje już mam i jestem z niego bardzo zadowolony, jestem wprost zafascynowany tym wspaniałym doborem literek tworzących ten piękny, wręcz mickiewiczowsko brzmiący wyraz

widocznie byliście niedostępni kiedy pan kierownik chciał wam te hasła podać i jestem pewien że posłał wam je rónież na pw

już na początku rozgrywek siejecie zamęt i ferment, oj nie ładnie

chciałem również poinformować że dziś cały dzień byłe gotów podjąć pierwsze potyczki ale moji koledzy z grupy odmawiali panie kierowniku (szczególnie niejaki blueman kilkakrotnie się wymigał i jeszcze pisal bardzo brzydkie wyrazy, potocznie uważanae za wulgaryzmy pod mym i pana kierownika adresem ) :mrgreen:

ps: aaru na prezesa !!!
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-02-26, 23:32   


Tez nie mam hasła..... nie piszcie nic na gg do niedostępnych, bo ostatnio GG wyłącza usługę offline......aaru mojego maila znasz :wink:
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2006-02-27, 13:16   

Terminarz znajdziecie tutaj.
W tej chwili rozpoczynam rozsyłanie haseł do nicków ilp_ (przepraszam za opóźnienie).

Edit:
Hasła rozesłane. Gdyby ktoś nie otrzymał lub miał jakikolwiek problem (dotyczący ILP4), proszę zgłaszać się do mnie za pomocą PW.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
Ostatnio zmieniony przez 100per 2006-02-27, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group