Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-10, 17:36
Euroliga II
Autor Wiadomość
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-21, 15:39   

Też uważam, że Vince zamarudził z podaniem daty, ale jeszcze większe lenistwo w tej sprawie wykazał Alice. Oceniając jednak już sam proces ustalania terminu meczu, Vince wykazał znacznie większą aktywność, DaW ograniczył się do odrzucenia oferty o 2 w nocy w ostatni dzień, co praktycznie uniemożliwiło przeczytanie tego posta przed "admin date" i to uważam za zagranie nie fair.
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-03-21, 15:41   

ale minuta nie mogl zaproponowac przeciez, bo bylo mniej niz 3 dni do konca rundy czy tak?

zreszta i tak wiadomo ze kazdy bedzie obsawal przy swoim

a do nc:
co z tego ze alice Ci przedstawil jakies propozycje dat? jesli Wy sobie ustailiscie 100 dat a zadnej nie zaproponowaliscie to nic nie daje

Cytat:
a co do pytania innych to odpowiedziałem od razu bo dokładnie wiedzialem,
pytałem wczesniej wszystkich w jakie dni mogli by zagrać i o której więc znałem sytuacje


taaaaak, jaaasne, kazdy ma na sobote i niedziele staly plan zajec i nic nie moze zmienic....
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
Ostatnio zmieniony przez _gnoza_ 2006-03-21, 15:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-21, 15:43   

Limit 3 dni do konca rundy dotyczy tylko pierwszej oferty (tak wynika z lektury regul EL). Wysylajac odmowe, musisz podac inna date.
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-29, 21:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-03-21, 18:07   

Wpadlem na pewien pomysl, ktory wydaje mi sie dobry, ale nie jestem do konca pewny:) i w pewien sposob ogranicza takie sytuacje:

Po pierwsze, ostatnie oferty powinny byc skladane na 3 dni przed koncem rundy, to jest w porzadku(taki czas powinien wystarczyc do skontaktowania sie z teammates i proby zebrania ich). I tak druzyna A sklada taka oferte na przepisowe 3 dni przed zakonczeniem rundy (i zalozmy 2 dni przed terminem meczu podanego w propozycji). Trzeba ustalic ile druzyna B ma czasu na odpowiedz bo to ze nie powinna miec 3 dni jest jasne (wiedzą ze zbliza sie koniec rundy i powinni byc na to uczuleni). Zalozmy ze dajemy im 1-2 dni, ale:
1. Powinni oni miec prawo do odmowy tylko wtedy gdy podadza inna pasujaca druzynie A propozycje(na ktora sie zgodza i napisza to na forum)
2. W przypadku odmowy zbyt poznej lub podania propozycji nie pasujacej druzynie A, mecz powinien sie odbyc w terminie zaproponowanym przez A.

Wydaje mi sie to sprawiedliwym rozwiazaniem, druzyna B moze miec pretensje tylko do siebie, ze wiedzac ze zbliza sie koniec rundy nie zrobili nic, mimo to nie sa skazani na porazke wciaz moga zagrac mecz. Mecz bylby rozegrany w terminie dogodnym dla A, co rowniez jest uczciwe bo to oni byli inicjatorami rozegrania w ogole tego pojedynku.
Dzieki temu zniknelo by rowniez kombinowanie wokol tej admin date. Dodatkowym plusem:) jest czynnik mobilizacyjny, B nie chcialoby dopuscic do takiej sytuacji i moze wczesniej zlozyliby swoja propozycje.
Widzicie jakies dziury lub minusy :?:
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-21, 18:24   

Wg regul to druzyna bedaca 'gospodarzem' musi pierwsza zaproponowac date meczu ;-) Nie mozna skazywac nikogo na koniecznosc gry w wyznaczonym przez przeciwnika terminie - po to jest wlasnie admin date.
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-29, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-21, 18:26   

To luz, bo w naszej parze "gospodarzem" jest DaW, czyli gramy w "admin date". :]
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-03-21, 18:31   

O ile dobrze pamiętam, "admin date" wynika z ankiety przeprowadzonej wśród kapitanów :roll:

Tak czy owak, jej przewaga wynika stąd, że termin ten jest znany dużo wcześniej i każdy może się na niego nastawić. Twoja propozycja Vince jest ciekawa, ale moim skromnym zdaniem stawia w lepszej pozycji drużynę A - jeśli B się zgodzi, to grają wtedy, kiedy chce A, a jeśli nie, to... też.

Moim zdaniem ostatnią propozycję powinno się składać na 6 dni przed końcem rundy. Jeśli zostanie zaakceptowana, to ok, a jeśli nie, wówczas gra się w "admin date". Nie byłoby przynajmniej takich sytuacji jak w Waszym przypadku, a stanowiłoby jednocześnie motywację do wcześniejszego umawiania się.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-03-21, 19:03   

Owszem, zgadzam sie ze stawia to w uprzywilejowanej pozycji druzyne A, ale wydaje mi sie ze taki bonus za probe aktywnosci i jednoczesnie kara za indolencje dla B nie jest niczym nieuczciwym. A przeciez logiczne jest ze druzyna A sklada inna propozycje niz admin date dlatego ze nie moze w tym terminie grac.
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-03-21, 19:08   

Cytat:
Nie mozna skazywac nikogo na koniecznosc gry w wyznaczonym przez przeciwnika terminie - po to jest wlasnie admin date.

Ta druzyna(B), ktora w ogole nie zlozyla propozycji, powinna sie z tym liczyc. Nikt jej nie bronil zaproponowania dogodnego dla siebie terminu wczesniej. Nie zrobila tego, to ona powinna miec mniejsza pozycje przetargowa.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-03-21, 19:58   

vince napisał/a:
Cytat:
Nie mozna skazywac nikogo na koniecznosc gry w wyznaczonym przez przeciwnika terminie - po to jest wlasnie admin date.

Ta druzyna(B), ktora w ogole nie zlozyla propozycji, powinna sie z tym liczyc. Nikt jej nie bronil zaproponowania dogodnego dla siebie terminu wczesniej. Nie zrobila tego, to ona powinna miec mniejsza pozycje przetargowa.


Przepisy mówią, iż "gospodarze" proponują termin, a zatem jeśli potraktujemy ich jako drużynę A, to B nie może nic zrobić.

Niekoniecznie A proponuje inną datę niż "admin date" dlatego, że nie może wówczas grać. Może być tak, że w "admin date" zwyczajnie wolą sobie pospać np. ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-03-22, 02:55   

Tak, gratuluje, to może teraz ja się wypowiem. Przede wszystkim to ja, nie minuta, napisałem drugą wiadomość w niedziele na jego koncie, ponieważ do mojego oczywiście nie znam lub nie pamiętam hasła. Tak więc wszelkie uszczypliwości w sprawie tego postu prosze kierować do mnie, ale uprzedzam, że i tak to po mnie spłynie.

To teraz do meritum: soul już wie o co chodzi, ale oczywiście mryga okiem, bo nie chce się przyznać do błędzików. Sęk w tym, że regulamin jednoznacznie mówi, że to drużyna A ma pierwsza zaproponować termin meczu, na forum euroligi. Vince jak mniemam nie znał tego przepisu, stąd pełno wcześniejszych wypowiedzi. Narzucanie drużynie B terminu pod koniec rundy jest oczywiście niedopuszczalne.

Teraz jak było: nie wnikam, co tam sobie vince z alicem gadali na gg, bo to nie ważne. Fakty są takiego, że vince zaproponował nam termin na 3 dni przed zakończeniem tury, prawidłowo. My, nie mając czasu, do tego ja nie mając konta, do tego z częścią naszej drużyny na MP, odpowiedzieliśmy wciągu tych 3 dni, prawidłowo, do tego podaliśmy nam odpowiadający termin, prawidłowo. Z naszej strony wszystko zrobiliśmy ok, a to, że vince podał termin tak późno, to już nie nasza wina. Nie jest też naszą winą, że chłopaki z AF nie wstają o 7 rano i nie lecą na forum euroligi. Natomiast jeżeli uważają, że zagramy w każdym terminie, jaki nam zaporponują, to się po prostu bardzo, bardzo mylą. Nie ma tu też nic do rzeczy argument, że mamy 7 zawodników w drużynie, z czego 3 na MP. Reszta po prostu mogła nie chcieć grać w tym terminie i mieli do tego święte prawo.

Dalej, co do 10 rano. Nie zaglądając na forum euroligi byłem pewien, że chodzi o 10 wieczorem, i tego terminu się trzymałem. Gdybym wiedział, że chodzi o 10 rano, stawiłbym się z resztą drużyny na miejscu i myślę, że teraz nie byłoby tej rozmowy. Admin date jest dobrym pomysłem, i jednym, który można w takich przypadkach wykorzystywać.

Lone też się oczywiście myli, tylko nie bardzo wiem dlaczego nie może tego pojąć :) Jeżeli drużyny umówią się na mecz w terminie późniejszym i ten mecz się nie odbędzie, to czyja to niby ma być wina? Powinno, i chyba jest, być tak, że jeżeli przed admin date drużyny nie dojdą do porozumienia, tak jak było w naszym przypadku, powinny grać w admin date. Nie zagrały, dlatego obu należy się walkower.

Tyle na razie z mojej strony.

/

vince napisał/a:
1. Powinni oni miec prawo do odmowy tylko wtedy gdy podadza inna pasujaca druzynie A propozycje(na ktora sie zgodza i napisza to na forum)
2. W przypadku odmowy zbyt poznej lub podania propozycji nie pasujacej druzynie A, mecz powinien sie odbyc w terminie zaproponowanym przez A.

Wydaje mi sie to sprawiedliwym rozwiazaniem, druzyna B moze miec pretensje tylko do siebie, ze wiedzac ze zbliza sie koniec rundy nie zrobili nic, mimo to nie sa skazani na porazke wciaz moga zagrac mecz. Mecz bylby rozegrany w terminie dogodnym dla A, co rowniez jest uczciwe bo to oni byli inicjatorami rozegrania w ogole tego pojedynku.
Dzieki temu zniknelo by rowniez kombinowanie wokol tej admin date. Dodatkowym plusem:) jest czynnik mobilizacyjny, B nie chcialoby dopuscic do takiej sytuacji i moze wczesniej zlozyliby swoja propozycje.
Widzicie jakies dziury lub minusy


Stary, dopiero teraz to doczytałem, ale jaja. Czy widzę minusy? :] Może Ty najpierw wyobraź sobie, że jesteś drużyną B pod koniec rundy, a ja jestem drużyną A i proponuje Ci rozegrać mecz ostatniego dnia o 4 w nocy? Aha, i jeszcze do tego nie pasuje mi termin zaproponowany przez Ciebie. Jakikolwiek by on nie był.

Aha, gwoli uściślenia - inicjatorem rozegrania meczu jest regulamin Euroligi, a drużyną, która pierwsza ma złożyć propozycje rozegrania meczu, jest drużyna A. Drużyna B do tego czasu może mieć ten pojedynek właściwie w dupie.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-22, 04:18   

bad_mojo napisał/a:
Jeżeli drużyny umówią się na mecz w terminie późniejszym i ten mecz się nie odbędzie, to czyja to niby ma być wina?

To proste: tych, którzy nie przyszli.

bad_mojo napisał/a:
a ja jestem drużyną A i proponuje Ci rozegrać mecz ostatniego dnia o 4 w nocy?

4 w nocy dla mnie spoko. :]
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2006-03-22, 09:24   

lonewolf napisał/a:
bad_mojo napisał/a:
Jeżeli drużyny umówią się na mecz w terminie późniejszym i ten mecz się nie odbędzie, to czyja to niby ma być wina?

To proste: tych, którzy nie przyszli


Czyli, jeśli obie nie przyjdą, to -/- ?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-03-22, 11:50   

Cytat:
Przede wszystkim to ja, nie minuta, napisałem drugą wiadomość w niedziele na jego koncie, ponieważ do mojego oczywiście nie znam lub nie pamiętam hasła. Tak więc wszelkie uszczypliwości w sprawie tego postu prosze kierować do mnie, ale uprzedzam, że i tak to po mnie spłynie.

W przeciwienstwie do was, staram nie poslugiwac sie uszczypliwosciami, bo do niczego dobrego to nie doprowadzi, takze nawet nie ma co po tobie splywac.

Cytat:
Fakty są takiego, że vince zaproponował nam termin na 3 dni przed zakończeniem tury, prawidłowo.

Cytat:
Z naszej strony wszystko zrobiliśmy ok, a to, że vince podał termin tak późno, to już nie nasza wina.

Hmm...
(Btw, jak mam zrobic jak cytuje kogos, zeby bylo bad mojo napisal np?)

Dla ciekawosci porownalem wasza i nasza aktywnosc na nowym forum euroligi w temacie dat (nie liczylem ostatnich postow minuty i swoich w dyskusji, bo nie dotyczyly one dat) - wynik 1:8. Oczywiscie moze to o niczym nie swiadczyc ale cos na pewno pokazuje.
Dla mnie temat AF-DaW jest juz zakonczony, bo i tak nic nie osiagniemy. Zapytalem sie Autickocza czy bedziemy mogli zagrac po skonczeniu euroligi, i czy ewentualnie pkt moglby byc dodany wygranej druzynie bez zadnych wspolczynnikow. Nie wiem czy jest taka mozliwosc, nie znam sie na systemie szwajcarskim. Na razie jeszcze nie odpowiedzial.

A co do tej propozycji przepisu nigdzie nie napisalem, ze jest idealna, specjalnie ja tu podalem zeby przekonac sie jak inni to widza. Po prostu wydaje mi sie sprawiedliwsza niz ta obowiazujaca teraz (szczegolnie gdy dryzyna chce zagrac mecz a nie moze grac w admin date).
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-03-22, 13:45   

Jak dla dobra jest propozycja autka - drużyna A daje propozycje rozegrania meczu do 7 dni po rozpoczęciu tury. Nie wiem tylko czy napisał, co się stanie, gdy takiej propozycji drużyna A nie złoży w tym czasie.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group