Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa opcja w gomoku
Autor Wiadomość
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-14, 20:12   

Po co jest przycisk "nowy stół do gry" w pokoju turniejowym KURNIK ?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-14, 20:17   

Żebyś zobaczył informacje, że nie możesz go założyć.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-15, 09:49   

A tak na poważnie ?
Nie wiem, czy pozostał po jakiś testach MAFa, czy działa dla full opów. Za to przyglądając sie bliżej okienkom, zauważyłem też, że zniknął przycisk "Udział w turnieju" - który jak sie kliknie, pojawia sie okienko "czy naprawdę chcesz zrezygnować z udziału w turnieju". (w pokoju Kurnik)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2005-11-15, 15:42   

a tak na powaznie, zeby ludzie sie nie pytali na priv, czemu nie moga zalozyc nowego stolu
 
 
 
sicior 


Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-05, 15:57   

Ciekawa nowa opcja jest taka że nie można wejść w ogóle do statystyk i obejrzeć sobie partii albo ludzi z którymi sie grało ;) Czy Wy też tak macie?? Jeżeli tak to, ta sytucja już jest od 3 dni i zaczyna mnie denerwować... Szczególnie ze maf nic nie pisał że są jakieś "problemy"

Pozdrawiam
Sicior
_________________
Życie to tylko urywek pięknych chwil w drodze do wiecznego szczęścia
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-12-05, 16:07   

Nie wiem, czy to ten sam problem - wczoraj zauważyłem, że po kliknięciu na "pełne statystyki" w okienku profilu gracza nic się nie dzieje... Do tej pory myślałem, że to jakieś moje kłopoty...

Czy u innych wszystko działa jak należy?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-12-05, 17:03   

W popularnej przegladarce internetowej Internet Explorer wystepuja powyzsze problemy. :)
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-12-05, 17:40   

To prawda, w Firefoxie wszystko chodzi :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-12-13, 18:44   

Mam wrażenie, że można sortować statystyki wg rankingu :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-07-19, 18:06   

Bywa, że jak gramy, nagle dzwoni telefon, dzwonek do drzwi, piękna sąsiadka jest w potrzebie :) lub chce nam się siku i co w tedy robimy ?

Ja najczęściej wychodze z kurnika podczas niecierpiącej zwłoki sprawy. Ale nie wiadomo, ile ta nieobecność potrwa (sąsiadka może być bardzo wymagająca) więc gracz może się niecierpliwić i posądzać o celową ucieczkę. Mam na myśli najbardziej nieufnych graczy, które w myślach wypowiadają po 10 razy na sekunde słowo LAMA.

Dlatego przydała by się opcja, która pozwala anulowac grę. Wtedy nikomu się krzywda nie stanie. Anulowanie takie w skutkach oznaczało by sytuację, jakby do meczu nie doszło.

Mówię głównie o grach na 1min. Jeśli przeciwnik nagle ucieknie, to zamiast czekac na niego 6 minut, możemy czekać dalej lub w każdym momencie anulować grę.

Opcja ma tez wady. Wyobraźmy sobie mecz Volvo - Paveo o 2700 no i komuś brakuje 1 punkt, ale ma przegraną, więc ucieka i nic nie traci.

Z drugiej strony, oczekiwanie na przeciwnika jest stresujące, zwłaszcza jak się ma zwycięstwo i 2 sekundy na dostawienie piątki.

Alternatywną lub tez paralelną opcją mógłby być taki offset, że jak ktoś wraca a my sobie gadamy na GG lub robimy kawkę w kuchni, odliczanie czasu od momentu pojawienia się sygnały dźwiękowego zaczynało by się za kilka sekund, żeby spokojnie przygotowac się na reakcję.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
connex 


Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 60
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2006-07-19, 18:49   

Nie chce ci sie czekac...inne..rezygnuj.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2006-07-19, 20:12   

Czemu mam tracić punkty tylko dlatego, że :

a.) musze nagle gdzieś wyjść
b.) bo jakiś punktożerca ucieka i wraca 10 sekund przed końcem czasu albo wystarczy że wyjdzie rozsądnie domyślając się, że nei będziemy trzymać przez te 6 minut w gotowości myszki na polu oznaczającym zwycięstwo

Są ważniejsze sprawy, ale chciałem obudzić ten temat, bo ostatnio dużo się mówi o wprowadzeniu zmian, ale odnośnie nowych wariantów.
Obsługa też jest ważna.

Dziś na przykład parę razy musiałem uciekać i wracać za 2 minuty.

Można albo napisac na priv jak się wróci, żeby sie gracz przygotował, oczywiście jeśli zawodnik jest fair albo doczekać te ostatnie 10 sekund - to juz zależy od sytuacji czy mamy tolerancyjnego szefa, czy się gdzieś pali czy tylko domokrążca dzwoni do drzwi.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2006-07-19, 20:40   

Po prostu brak mi słów na Twoje poczucie "sprawiedliwości". Serio, zatkało mnie...
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2006-07-19, 23:05   

Znaczy, że co? Ja sobie pójdę, a przeciwnik ma czekać w nieskończoność, aż ja wrócę? Zdajesz sobie sprawę z tego, że sodam, volvo czy paveo wtedy już w ogóle by nie uciekali? Poza tym przestało by istnieć pole informujące o ilości ucieczek. Myślę, że te 6 minut to i tak za długo. Sprawa jest łatwa - musisz coś zrobić, coś Ci wypadło, musisz gdzieś wyjść - to nie jest i nie powinna być sprawa Twojego przeciwnika, tylko Twoja, i to Ty masz mieć problem i tracić punkty. Łatwe, proste, nieprzyjemne.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2006-07-20, 11:16   

Na turniejach w pana jak grają "kumple" i jeden z nich ma porażkę to po prostu wychodzi
a drugi gracz odznacza mu by nie liczyło się to jako porażka, mija 6 minut i pierwszy nie traci a drugi nie zyskuje, w tym czasie można robić co się chce...

Może także być że jak musisz wyjść to drugi gracz też wychodzi, jak nie ma żadnego gracza na stole to gra się chyba nie liczy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group