Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Manipulacja rankingu
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-12, 13:46   Manipulacja rankingu

Ja chciałbym ustosunkować się do kwestii "manipulacji" rankingiem przez osoby z kolorowym nickiem (zielonym) 1200.

Nietrudno chyba zgadnąć, że te osoby nie grają na takim poziomie (uzyskały kolor, więc często i długo bywają w Kurniku, nie licząc oczywiście osób, które maja rozegrane gry i ranking zatrzymał się im akurat na 1200), jak wskazuje ranking. Przeważnie można wręcz spodziewać się po nich dość wysokich umiejętności. Jeśli nie rozgrywają gier, to absolutnie nie mogą manipulować rankingiem, już na pewno nie oficjalnym (jest kompletnie niezależny). Można mieć ewentualnie pretensje o wprowadzanie w błąd (chociaż nie wierzę, że ktoś traktuje zielonego 1200 jako "prawdziwego" zielonego).

Wprowadzanie w błąd to nie manipulowanie. Dużo gorsze "manipulowanie" to gra więcej niż jednym nickiem w turniejach oficjalnych (dobieranie odpowiedniego nicka pod kątem osób, które pojawiły się akurat na turze lub promowanie akurat najsłabszego nicka), które prędzej czy później da Adifkowi czy Dredzikowi upragnionego poma (abstrahując od wysokich umiejętności chłopaków), a absolutnie zniechęca innych do gry na turach...

A ranking treningowy nie ma żadnego znaczenia - jest pewnym wyznacznikiem, ale mało wiarygodnym.

Za umyślne zbijanie rankingu również powinno się chyba banować.

Pozdrawiam

Angst

Dyskusja przeniesiona z tematu "Kogo by tutaj zbanowac" /Minuta
Ostatnio zmieniony przez Minuta 2007-01-15, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-01-12, 14:30   

angst napisał/a:
Nietrudno chyba zgadnąć, że te osoby nie grają na takim poziomie (uzyskały kolor, więc często i długo bywają w Kurniku, nie licząc oczywiście osób, które maja rozegrane gry i ranking zatrzymał się im akurat na 1200), jak wskazuje ranking. Przeważnie można wręcz spodziewać się po nich dość wysokich umiejętności. Jeśli nie rozgrywają gier, to absolutnie nie mogą manipulować rankingiem, już na pewno nie oficjalnym (jest kompletnie niezależny). Można mieć ewentualnie pretensje o wprowadzanie w błąd (chociaż nie wierzę, że ktoś traktuje zielonego 1200 jako "prawdziwego" zielonego).


Dwie rzeczy: po pierwsze zakładasz, że osoba, która patrzy na 1200 wie już o co chodzi i rozumie, że to nie znaczy, że gracz gra na poziomie 1200 (i patrzenie w staty przeciwników tutaj też nie działa, bo np. ja zacząłem patrzeć w staty dopiero gdzieś po pół roku gry), czyli ma już pewne doświadczenie, bo spędziła dużo czasu na kurniku, a po drugie, jeśli mają kolor, to jeszcze nic nie znaczy - równie dobrze ktoś mógł przyjść z innej gry.

angst napisał/a:
Wprowadzanie w błąd to nie manipulowanie. Dużo gorsze "manipulowanie" to gra więcej niż jednym nickiem w turniejach oficjalnych (dobieranie odpowiedniego nicka pod kątem osób, które pojawiły się akurat na turze lub promowanie akurat najsłabszego nicka), które prędzej czy później da Adifkowi czy Dredzikowi upragnionego poma (abstrahując od wysokich umiejętności chłopaków), a absolutnie zniechęca innych do gry na turach...


Popieram, aczkolwiek moim zdaniem wprowadzanie w błąd to jedna z metod manipulacji i to bardzo niebezpieczna, bo na pierwszy rzut oka nie widać jaki to ma związek z rankingiem, a jednak moim zdaniem ma. ;) Ale oczywiście to tylko moje zdanie.


Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-12, 17:37   

templar napisał/a:
Popieram, aczkolwiek moim zdaniem wprowadzanie w błąd to jedna z metod manipulacji i to bardzo niebezpieczna, bo na pierwszy rzut oka nie widać jaki to ma związek z rankingiem, a jednak moim zdaniem ma. Ale oczywiście to tylko moje zdanie.


Może powinniśmy wyróżnić kilka rodzajów manipulacji, wtedy ta dyskusja stałaby się jaśniejsza ;-)
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-01-13, 01:39   

Johanka_z_arcu napisał/a:
Może powinniśmy wyróżnić kilka rodzajów manipulacji, wtedy ta dyskusja stałaby się jaśniejsza ;-)


Uhhhh... wtedy ta dyskusja by się sprowadziła do kłótni, jaka ma miejsce a propo dobra publicznego. Nie dzięki, wolę nie.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2007-01-13, 16:20   

posiadanie więcej niż jednego nicka jest manipulacją rankingu
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-01-13, 16:38   

Ja równierz mam takie zdanie. Jedna osoba, jedna ksywa :wink:

A gdyby były stoły tylko z jednym możliwym czasem to i ranking by był bardziej miarodajny :)
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-13, 16:50   

. . .Templar masz rację że w wielu serwisach 'jedno ip - jedno konto' formuła działa. Niestety, bo nie wolno mi grać na jednym serwerze w ogame (itp.) ze swoimi braćmi. Dodam, że mieszka u mnie 6 osób z czego 4 ma konta na kurniku, a kto wie czy liczba ta nie wzrośnie do 6 z czasem. I co, musiłabym szukać sobie innego serwera!
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-01-13, 17:33   

Chaosu napisał/a:
Niestety, bo nie wolno mi grać na jednym serwerze w ogame (itp.) ze swoimi braćmi.


Z tego co się orientuję, to na ogame po dogadaniu się z operatorami można grać na jednym universum z większą ilością kont niż jeden. Piszą nawet o tym w zasadach.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-14, 00:31   

. . .Z tego co się orientuję, to wiem ile jest z tym zachodu : ) I jak to sobie wyobrażasz, że ja muszę kilka dni organizować rejestrowanie na serwerze? Skoro ja mam tyle czekać, to dlaczego nie wprowadzić rejestracji na kopię dowodu? Wszyscy by musieli czekać : ) Jasne że mam możliwość więc Twój sposób jest 'dobry' jednak myślę, że 'taki zapis w regulaminie' jest na odwal się. Co powiedz jak będzie nowe UNI i będę chciał mieć dobry start? Czemu wszyscy mają mieć możliwość błyskawicznej rejestracji a ja muszę być opóźniony?

PS. Sorry za takie mieszanie wątków ale jest już późno i trudno mi się skupić.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-01-14, 02:09   

Późno to dopiero teraz jest, Chaosu. ;)

Tak jak pisałem - to jest tylko "z tego co się orientuję". Co prawda gram na ogame już od bardzo dawna, ale nigdy nie miałem potrzeby mieć więcej niż jedno konto na danym uni, więc nie interesowałem się tym.

No ale pewnie masz rację, że to nie jest takie proste... coś za coś. Pewnie żadne rozwiązanie nie jest idealne.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-01-14, 02:43   

dragon.katowice napisał/a:
posiadanie więcej niż jednego nicka jest manipulacją rankingu
A wg mnie nie :) Ranking jest przydzielony do konkretnego nicka, czyli jeśli gram na nicku x, to siła gracza z nickiem x jest np. 1800. Jak na y, to siła gracza z nickiem y też jest 1800. Póki nie gra ktoś sam ze sobą, lub 2 osoby nie grają na zmianę na jednym nicku, manipulacji żadnej nie widzę.
 
 
 
Paveo 

Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 169
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2007-01-14, 11:30   

Ece napisał/a:
dragon.katowice napisał/a:
posiadanie więcej niż jednego nicka jest manipulacją rankingu
A wg mnie nie :) Ranking jest przydzielony do konkretnego nicka, czyli jeśli gram na nicku x, to siła gracza z nickiem x jest np. 1800. Jak na y, to siła gracza z nickiem y też jest 1800. Póki nie gra ktoś sam ze sobą, lub 2 osoby nie grają na zmianę na jednym nicku, manipulacji żadnej nie widzę.


Hmmm, Ecuś jakbym zrobił 40 redów to wg Ciebie nie była by to manipulacja??...( w jakis sposob na pewno byłaby to manipulacja...:)
_________________
motto - Lepiej byc znienawidzonym za to kim sie jest, niz kochanym za to kim sie nie jest...
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-01-14, 15:17   

Paveo napisał/a:
Ecuś jakbym zrobił 40 redów to wg Ciebie nie była by to manipulacja??
A dlaczego? Każdy kto wchodzi i widzi takiego nicka wie, jaka jest siła gracza takim nickiem się posługującego ;)
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-14, 15:49   

Ece napisał/a:
Paveo napisał/a:
Ecuś jakbym zrobił 40 redów to wg Ciebie nie była by to manipulacja??
A dlaczego? Każdy kto wchodzi i widzi takiego nicka wie, jaka jest siła gracza takim nickiem się posługującego ;)


. . .Rzecz w tym, że nie każdy. Inaczej nikt nie czuł by się oszukany ani by nie twierdził, że to manipulacja rankingiem.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-01-14, 17:39   

Jak dla mnie granie kilkoma nickami jest manipulacją, ale nie potrafię tego jeszcze wytłumaczyć. :) Ale na pewno jakiś sensowny argument ktoś znajdzie.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group