Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2007-11-21, 09:31
Przed turniejem w Bytomiu
Autor Wiadomość
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-15, 12:11   

vilumisiek napisał/a:
angst napisał/a:
(...) aby Puchar wrócił w należne mu miejsce - czyli na moją szafę


Spoko spoko. Jeśli grasz w tenisa tak jak w piłkarzyki to wciąż za mało umiesz, aby mnie pokonać grubasie :D


No to ja z chęcia popatrzę na ten pojedynek :]
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-15, 14:38   

I tak ja wygram więc po co te kłótnie? :)
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2007-01-15, 21:22   

grubasie?

No troszke Ci pojechał angst. Proponuje oddać mu maximum 5 pkt.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-16, 10:48   

Nie było to faktycznie zbyt miłe. Sprawę, mam nadzieję, rozstrzygniemy przy stole :twisted:

Pozdrawiam

Angst

P.S. Marcin, nie zajrzysz do Bytomia? :)
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2007-01-16, 15:05   

Niestety obowiązki rodzinne i zawodowe wykluczają moja obecnośc na tej imprezie.

Z drugiej jednak strony fajnie byłoby sprać w gomoku (tudzież pingla) kilku wybitnie uzdolnionych małolatów. Ale czy bym dał radę? Nie sądze.

Pozdrowionka, i mam nadzieje że wypijecie coś (bezalkoholowego) za Marcina.
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-01-16, 15:35   

ja oddaje moj glos na keryo :]
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
konrad 


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 50
Skąd: Dębica
Wysłany: 2007-01-16, 23:36   

Łooo no to najwyżej niech będzie to keryo jak się zgodzi reszta uczestników to możemy nawet od razu ustalić podium seven, gnoza, wicherek a reszta gra o 4 miejsce :P
A tak na serio to może to keryo być chociaz wole zwykłe, ale żeby nie było tak, że we wszystkich turniejach cyklu będzie potem keryo...
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-17, 00:22   

gracze, ktorzy graja pro, nie grajac keryo mnie conajmniej smiesza... gdyby kazdy tak myslal gracze z poziomu >2100 w gomoku nie brali by udzialu w turnieju...
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-17, 10:30   

Wicherek - możesz rozwinąć swój post? Ja w ogóle nie gram w pente (nie licząc turniejów w realu i ofa raz na kwartał) i wolę grać w odmianę, w którą kiedyś grywałem. Keryo to dla mnie zupełnie inna gra, są całkiem inne debiuty i strategie. Dlaczego miałbym preferować keryo? I jaki to ma związek z gomoku i graczami 2100+ ?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-17, 13:25   

chodzi mi o to, ze jezeli gracz ktory gra w pente opanowal taktyke i strategie zwyklego pro nie powinien narzekac jak raz na 5 turnieji pente rozegra sie keryo. W gomoku nie znam zadnych otwarc, debiutow, zwolennikiem jestem swap2 ze wzgledu na mniejsze prawdopodobienstwo ze ktos pojedzie mnie znanym mu schematem ... zawsze gralem gdzie mi pasuje i to sprawialo mi najwieksza satysfakcje - co i tak dawalo mi jedno z trzech ostatnich miejsc na turniejach w gomoku. Jezeli kazdy by tak sobie wybieral, albo nagle zamiast swap dac w gomoku wersje pro na turniejach zostaliby sami ludzie pokroju Ermijo, oraz stali posiadacze czerwonych kwadracikow.

Angst Nie preferowac, ale dlaczego nie zaakceptowac? Czy startujac w Pente pro liczyles na jakies nagrody rzeczowe? watpie zeby ktokolwiek myslal skoro poziom jest juz taki wyrownany w tej chwili (moim zdaniem) a zasady przeciez znasz i w pro i w keryo. i nie mowilem tego do ludzi Twojego pokroju, bo akurat jestes jednym z moich autorytetow pod tym wzgledem - i wiem ze nie grasz w pente poza turniejami w realu.

konrad napisał/a:
Łooo no to najwyżej niech będzie to keryo jak się zgodzi reszta uczestników to możemy nawet od razu ustalić podium seven, gnoza, wicherek a reszta gra o 4 miejsce :P
A tak na serio to może to keryo być chociaz wole zwykłe, ale żeby nie było tak, że we wszystkich turniejach cyklu będzie potem keryo...


juz nie przesadzaj, nie wierze ze ze swojego 3ciego miejsca z Łódzi (pro) spadlbys na jakas odlegla ostatnia pozycje (grajac keryo), a jak juz tak bardzo zalezy Ci na tym podium to moze zorganizuj jakis turniej prywatny w swojej okolicy w Pente -- Stowarzyszenie na pewno na tym nie straci...

ps. juz wiem dlaczego nie przyjezdzales na turnieje, gdzie nie bylo Pente.. skoro tak latwo i zgrabnie umiesz przewidziec podium to po co grac skoro sie nic nie wygrywa, niezle!
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
konrad 


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 50
Skąd: Dębica
Wysłany: 2007-01-17, 17:35   

:| Dobra ja wiem ze mnie nie lubisz ale czego sie czepiasz przeciez napisalem ze moze byc dla mnie keryo tylko ze nie zawsze... a na turnieje nie przyjezdzalem bo moze widziales a moze to umknelo twojej uwadze ale do grania w pente wrocilem miesiac przed MP czyli chyba nie mialem okazji zagrac w turnieju w ktorym sie nic nie wygrywa. Teraz bedzie turniej w ktorym pente nie bedzie najwazniejsza gra i mam zamiar na niego pojechac. A z tym organizowaniem turnieju w mojej okolicy to chciales powiedziec cos w stylu "na moim terenie bedzie keryo, pro mozesz robic u siebie"? A jak chodzi o to jak gram w keryo to sam to przeciez stwierdziles, czekaj nie wiem czy dokladnie zapamietalem...cos w stylu "no tak, jak czegos nie ma w glowie to juz pomyslec nie umiesz" no tak, faktycznie, bo ja tylko zapamiętuje schematy do 30 ruchu każdy a potem je odtwarzam.. :?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-17, 17:42   

Oddałem swój głos na pro, bo była informacja, że dotyczy to całego cyklu Grand Prix. W keryo mogę oczywiście czasem zagrać (tzn. jeśli będzie na turnieju także pente, to bedę grał niezależnie od odmiany).

A zawsze jak jadę na turniej, to walczę o zwycięstwo :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-17, 18:46   

1) była zapowiedź ze w całym cyklu "grand p" obowiązują takie same zasady
2) keryo gra i zna mało osób
3) była zapowiedź ze "grand p" to przepustka do mistrzostw

jaki jest sens grać cos mało znanego i na tej podstawie robić mistrzostwa??
dla mnie taki sam jak na przykład zrobic poof pente czy jakąś inną odmianę.

czy "grand p" i mistrzostwa mają być dla jaj ?? (i gramy odmiany)
czy też staramy się żeby były na poziomie? (i gramy pro)

a może w takim razie w gomoku swap 3 (no bo czemu by nie?)
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-18, 09:11   

Konrad

Do Twojej osoby nic nie mam, tylko wkurza mnie to co piszesz, i mysle ze wiesz o czym mowie.

alicecooper napisał/a:

2) keryo gra i zna mało osób

jaki jest sens grać cos mało znanego i na tej podstawie robić mistrzostwa??
dla mnie taki sam jak na przykład zrobic poof pente czy jakąś inną odmianę.

czy też staramy się żeby były na poziomie? (i gramy pro)

a może w takim razie w gomoku swap 3 (no bo czemu by nie?)


Heh, tylko ze keryo bylo dostepne na kurniku juz kilka lat i kazdy mogl nauczyc sie chociazby troche, bo latwo jest sie przeniesc. Znajac juz debiuty gra praktycznie niczym sie nie rozni.

Swap tez zna bardzo malo osob (5% kurnika?) duza wiekszosc osob gra wersje standard, dlaczego wiec notorycznie gramy cos, w co nic nie gra? znalazlbym przynajmniej 10 osob ktore zagraloby w MP Gomoku w wersji standard. Kto chcialby nauczyc sie Keryo, to by sie nauczyl i wtedy nie mialby zadnych pretensji, ze w to gra malo osob... stosunek graczy ktorzy woleliby keryo niz pro jest wiekszy niz porownywac swapa do standardu... a to jak sie gra, dla kogo, w co gra "wladza" stowarzyszenia i na co sie nie zgodzi dla mniejszej czesci ludu to juz inna sprawa...

Z tym poof pente i swap 3 to juz na serio przesadziles. W czym widzisz problem?, jako czlonek stowarzyszenia powinienem miec chyba mozliwosc zagrania sobie raz na ruski rok wersje ogolniedostepna dla wszystkich - chyba ze sie myle?

ps. to tak jak wyrzucic Pente w turniejach, bo gra mniej osob, co i tak nie byloby nowoscia...
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-18, 14:09   

Wicherek, moim zdaniem różnica między pro a keryo jest bardziej zbliżona do różnicy między standardem w gomo a renju niż swap (czy swap2).

Możliwość bicia trójek całkowicie zmienia taktykę, bo prawie zawsze trzeba przedłużyć swoją trójkę (ekspertem nie jestem, ale tak interpretuję zasady keryo :) ). Jest też różnica w zakończeniu gry, bo wygrywa 15 a nie 10 zbitych kamieni. W gomoku swap zasady są takie same jak w standardzie, a wyeliminowano rozstrzygającą przewagę rozpoczynającego.

Nie wiem, czy ktoś to sprawdził (udowodnił), ale może być tak, że w keryo czarne mają jeszcze większą przewagę niż w pro (wówczas, jako że jestes praktykiem, nie dziwię się, że wolisz grać keryo, które zna mniej osób ;) ).

Piszesz o grze raz na ruski rok, a było wyraźnie zaznaczone, że decyzja odnośnie Bytomia implikuje dalsze losy całego Grand Prix (i w konsekwencji MP).

Reasumując - raz na jakiś czas w turnieju poza GP lub regionalnym keryo jak najbardziej, w GP - nie :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Nie wiem, czy mogę się wypowiadać, bo taki ze mnie pentak, jak koszykarz. Nie wiem, o co chodziło z tym autorytetem :) Na wszelki wypadek potraktowałem to jako komplement :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group