Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Start strony
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-04, 13:44   Start strony

Witam wszystkich,

Osobą odpowiedzialną za start strony internetowej Federacji jest Utratos.

On koordynuje wszyskie prace, pogania odpowiedzialne osoby ;) , a także zadecyduje, jakie materiały zostaną umieszczone w pierwszej kolejności (oczywiście po uwzględnieniu Waszych uwag i konsultacjach z członkami Federacji).

Proszę zatem o zgłaszanie pomysłów, a także deklaracji pomocy...
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-04, 14:05   

Uwaga! Postaram sie niedlugo przedstawic liste materialow potrzebnych na stronke( 4 kategorie : zrobione, faza realizacji, potrzebne przed otwarcie stronki do zrobienia , potrzebne po). Niezaleznie ktoby sie zajmowal stronka te materialy potrzebne sa zeby wystartowala( w jakiejs sensownej formie). . Jezeli nie potraktujemy tego powazniej to prace beda sie ciagnely dluuuugo....Licze na pomoc wszystkich!!! Inaczej nici


UTRATOS!
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-05, 06:25   

Ja juz troche gotowych materialow mam. Napisz jaki jest Twoj adres mailowy to Ci wsle conieco przetlumaczonych tekstow.

Tlumaczylem Renju, potem milem przerwe zwiazana z awaria kompa, ale teraz pracuje z powrotem. Codziennie po trochu.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-05, 16:28   

Mam trochę wolnego czasu i mogę coś szybko z angielskiego przetłumaczyć.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 20:23   

Ja mogę udostępnić, lekko skrócone zasady Pente, które ze skanu oryginalnych zasad przetłumaczył Konrad50, specjalnie dla strony, która powstanie niedługo. Wszystko dla federacji, także mogę użyczyć.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-05-05, 21:39   

ja moge spisać swoje przemyslenia i idee
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-06, 11:45   

jezeli byscie cos potrzebowali to mowcie moze cos skombinuje chociaz ostatnio nie mam zbyt wiele czasu
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-05-07, 13:41   

Witam
Oferuję swoją pomoc w zakresie składni HTML i grafiki np. photoshop.
Pozdrawiam
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-07, 18:04   

  Ja oferuję swoją pomoc w językach programowania (itp.):
-HTML,
-CSS,
-XHTML(XML)+XLS,
-Flash (średnio/słabo, nauka tego została przełożona ; ) )
-PHP (uczę się ale wierzę że gdybym miał pomóc robiś stronę PFGRiP to napewno nauczyłbym się szybciej),
-MySQL (bazy danych, nieodłączna część PHP)(znajomość j.w.).
Generalnie mogę pomóc dopiero w wakacje (dopiero gdy dostanę się do jakiegoś liceum).
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-08, 12:04   

Dziekuje za odzew choc nienajglosniejszy. Powoli orientuje sie kto co robi. niedlugo lada dzien pojawi sie lista materialow ktore potrzeba bedzie opracowac na stronke przed jej premiera.


UTRATOS!

[ Dodano: 2004-05-08, 14:28 ]
Witam!

Postanowilem powaznie zajac sie stronka i licze na wasza pomoc! Technicznym aspektem strony zajmuje sie Patryk. Szkielet podzial na dzialy juz sa w zasadzie gotowe(potrzebne kosmetyczne zmiany). Pozostala jeszcze kwestia logowania sie na stronce uzytkownikow. . Domene i serwer podobno zarezerwowal Jurek(ece). W takiej sytaucji brakuje tylko....zawartosci:) Jezeli chcemy zeby stronka byla w miare profesjonalna, pozadna, funkcjonalna i godna federacji musi sie znalesc na niej odpowiednia ilosc dobrze przygotowanych materialow. Ponizej przedstawiam liste dzialow i materialow potrzebnych do uruchomienia stronki . Jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczace listy, jej powiekszenia, pomniejszenia, zmiany glownych dzialow jakie znajda sie na stronce czy klasyfikacji materialow. Materialy zostaly podzielone na 4 grupy:
1. zrobione(z)
2. W fazie realizacji(r)
3. nie zrobione a potrzebne przed otwarciem stronki(pp)
4. potrzebne ale moga byc dotarczone po otwarciu(po)

Obok poszczegolnych materialow znajduja sie niekiedy nicki osob ktore sie tematem zajely. Nie trudno zauwazyc ze wiekszosc tematow jest nie obstawiona. Licze na wasze zgloszenia:) Na poczatek tak sie przedstawia lista. Oczywiscie sa to tylko materialy potrzebnae do jako takiego rozruchu stronki. Pozniej powinno pojawic sie ich wiecej na liscie.

LISTA(podzial na dzialy):

I.Home

1. Logo federacji(pp)
2. dzwiek na stronce( zapewne jakas tradycyjna japonska muzyczka lub tez cos innego kojarzace sie i pasujace do gomoku) (po)

II.News



III Fedreacja

3. wstepne slowo na temat celow i zamiarow federacji(po)
4. zeskanowac statut na stronke(pp)
5. formularz przyjecia nowych czlonkow(pp)
6. lista czlonkow federacji i skald wladz(pp)

IV Gracze

W tym dziale bedzie sie znajdowal spis graczy i ich profile.

V Renju

7. Zasady gry(pp)
8. Historia gry(pp)
9. przykladowe partie (narazie dwie na poczatek)(pp)
10. Artykuly(po,r) TRAMWAJ( zajal sie tlumaczeniem jednego z artykolow "Renju for beginners" Tommy Maltell 1990); Kakarol cos tlumaczy jednak nie napisal co. Kaka napisz co tlumaczysz)

VI Gomoku

11. Zasady gry(pp)
12. Historia gry(pp)
13. przykladowe partie (narazie dwie na poczatek)(pp)
14. Artykuly(po)

VII Pente

15. Zasady gry(z) SEVEN ( brakuje jeszcze poof i g pente ale mam nadzije ze wkrotce uzupelnimy braki)
16. Historia gry(pp)
17. przykladowe partie (narazie dwie na poczatek)(pp)
18. Artykuly(po)

VIII Kluby

W tym dziale zamieszczona bedzie lista klubow i ich opis( zarowno tych w realu ja i tych byc moze tworzonych w necie)

IX turnieje i ranking graczy

W tym dziale znajdzie sie kalendaez turnieji( w realu jaki w necie). Klasyfikacja rankingowa graczy ( w realu przedewszystkim jak i w necie). Zasady wylaniania mistrza polski. Zasady gier turniejowych. Klasyfikacja turniejow. Sposob sporzadzania rankinku jak i nadawania rang( kyu i danow). Tym narazie zajmuje sie federacja. Trfaja konsultacje.


X serwery

19. Wymienic i opisac serwery na ktorych gra sie w gomoku , pente , renju. Kwestie ktore nalezy uwzglednic w opisie:(pp)
A) w ktora z gier mozna zagrac na danym serwerze( pente renju czy gomoku)
B) odmiany tych gier w jakie mozna grywac na danym serwerze
c) Sposob rejestracji ( czy konieczna oplata, czy konieczny adres email, czy skomplikowana procedura rejestracji)
d) jezyk serwera oraz najczesciej uzywany przez graczy
e) oglna ilosc graczy na serwerze oraz na naszych grach
f) poziom gry
g) ocena grafiki dzwieku nizawodnosci serwera
h) ocena ogolna

XI Programy

20. wypisac programy i linki do nich oraz zrobic ich opis zawierajacy:(pp)
a. Ocena poziomu gry programu
b. Sposob uzytkowania ( jezeli jakis z zagranicy trudny w osludze)
c. Zalecenia dla jakich graczy sie nadaje( poczatkujacy czy zaawansowani)
d. Czas wykonywania ruchow przez komputer
e. Ogolna ocena programu

W przyszlosci byc moze uda sie stworzyc ranking programow

XII Linki

21.Linki do stron poswiconych gomoku, pente ,renju i ich opis(pp)

XIII inne

XIV sprzet

22. Wykaz kolporterow gobanow(po)

XV Forum

XVI Reprezentacja

A. W realu
B. internetowa( zasady, sklad, kodeks) ( ANGST sie tym zajmuje i mam nadzieje ze szybko problemy zwiazane z repr internetowa ulegna rozwiazaniu)

XVII kontakt



Chec wspolpracy zglosili honor, adik, angst,mattmiler,chaos, kakarol, armia. Z gory dziekuje. Narazie potrzebne jest opracowanie wyszczegolnionych materialow. Mam nadzieje ze wkrotce zostana temety rozdrapane i szybko opracowane:)Jak juz wspominalem strona techniczna zajmuje sie Patryk. Jezli nie mialby czasu albo zrezygnowal to poprosze o pomoc tych co sie zglosili. Czekam na odpowiedzi:)

Maciek(UTRATOS!)

[
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-08, 14:57   

Maciek, ja się też oczywiście zgłaszam...

mam już zrobione historie i zasady renju, gomoku to prawie to samo, więc też już to dokończę, posprawdzam jeszcze szczegóły (np. jak się rozwijały w poszczególnych krajach). Biorę też na siebie wszystkie materiały do działu federacja. Powiedz mi tylko co rozumiesz przez "zeskanowanie" statutu? Nie można umieścić jako *.doc czy *.pdf?

Mam też jeszcze dwie uwagi:
1. Logo federacji nie powinno mieć statutu "pp" - za bardzo wstrzyma start stronki. Logo trzeba wybrać dość demokratycznie, ogłosić konkurs, być może poprosić znajomych specjalistów, wybrać komisję, która wybierze wzór z nadesłanych propozycji, może ogłosić ankietę na forum... Tak więc uważam, że strona powinna wystarować bez tego elementu.
2. Przykładowe partie - jest już jakiś standard, którym powinniśmy się posługiwać? Na razie Andrzej opsiał jendą partię, opracował też pewien sposób oznaczania pozycji - wykorzystał RenLiba, przysłał mi to do sprawdzenia, ale ja z kolei mam jakieś kłopoty z odczytaniem przysłanych plików

I jeszcze jedno: jaki jest tryb "przepływu" materiałów od powstania do umieszczenia na stronie? Jak już pisałem chciałbym, żeby każdy fragment przeszedł przez co najmniej dwie ręce (autor + "recenzent", któy sprawdziłby, czy nie ma literówek, błędów ortograficznych i stylistycznych, niespójności logicznych, w analizie partii, czy materiale szkoleniowych jakichś przeoczeń itp.), najlepiej byłoby, gdyby recenzentów było dwóch i dopiero wtedy następowałaby publikacja...
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-08, 15:09   

to jak historia pente jest wolna, to ja od razu zrobie hurtowo razem z koncowka zasad i podesle do srody calosc... nie wiem jak chcesz zrobic przykladowa partie- skrinszot z ostatecznego wyniku, czy jakis 'dynamiczny' pokaz jak sie gra?:)
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-08, 15:41   

Hmn wiadomo ze dynamiczny pokaz ruch po pruchu + komentarz. Tak jak w renlibie np..


UTRATOS!
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-08, 16:15   

  Zacząłem wyważać otwate drzwi/myślę o serwerach (powiem w poniedziałek najpóźniej czy się za to wezmę czy nie), nie pisać linków, poszukam na forum, mam teraz mało czasu moze potem jeszcze coś rozpatrzę (po konsultacji z s3v3n3m).
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-08, 16:36   

Utratosie. proponuje zmienić na stronce dział ,,kluby,, na województwa.
100per znalazł złoty środek i rozwiązanie związanych z tym problemów.
Jego post jest w dziale ,,GOMOKU,, - Druzyny Wojewódzkie

Tutaj zacytuje co napisał:

100per napisał/a:
Wydaje się, że pójdziemy w kierunku drużyn czteroosobowych. Województwa, czy miasta, w których jest/będzie więcej chętnych wystawią kilka drużyn (Warszawa 2, Łódzkie 3 itp.). Osoby, które zostaną bez przydziału zostaną połączone z podobnymi "sierotkami", tworząc w ten sposób drużynę np. Śląsko-Pomorską. W skrajnym wypadku powstanie ekipa "Reszty Polski", która bedzie się mogła składać z czterwch osób z różnych rejonów.
Pamiętajcie, że internet nie ma granic i powinniśmy to wykorzystać.

Po stworzeniu kilku(nastu) takich "czwórek" można będzie nawet zorganizować rozgrywki typu ligowego.


- proponuje jeszcze raz zmienić dzaił kluby na ,,Drużyny Wojewódzkie,,. Gdyż jest to jak najbardziej rezlny pomysł.

P.S.Kilka drużyn już istnieje. Zapraszam to tego tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group