Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z pente keryo?
Autor Wiadomość
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-03-12, 09:17   

Odmiana swap istnieje - nazywa się D-Pente i można w nią zagrać na www.Pente.org
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2008-03-12, 12:47   

Tworzenie osobnego rankingu dla keryo to sztuka dla sztuki. Wg mnie gry z keryo powinny zostać policzone jak dla innych gier w pente. Ewentualnie w ogóle nie robić dla keryo rankingu. Albo przechrzcić PSGRiP na PSGRPiPK (czy jakoś tak) :]
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-12, 13:44   

. . .Przepraszam 7 było późno to nie chciałem się rozpisywać. Odpowiadam teraz na pytania/wątpliwości wszystkie (nie kierując tego do jednego gracza). Pytanie skąd się wziął pomysł żeby pomijać turnieje: wzorem z blitza. Skąd się wzięła propozycja żeby robić różny ranking dla p i kp? Wzorem z blitza, gdzie różnice są jeszcze mniejsze (tylko czas), a jednak ludzie nie chcieli łączyć rankingów. Jaki wpływ na liczenie tego turnieju do rankingu i/lub robienie osobnego ranku dla keryo mają przyszłe turnieje? Nie ma sensu liczyć ranku raz dla odmiany w którą nie będziemy grać. I jeszcze osobno do punktu 2 Wicherka: Schematyczność pente nie jest żadnym argumentem za granie keryo tak samo jak to że początkujący maja większe szanse. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinniśmy (hurra) przerzucić się na keryo, tylko ciekawe co byś powiedział gdyby na 3 turnieju okazało się, że sw b/w jest i to do opanowania w 2h. I jeszcze ogólem, co miałem na myśli mówiąc sensowna argumentacja? Nie wiem? : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-12, 17:36   

vilumisiek napisał/a:
W jakim celu w ogóle rozważać nowe rankingi? Komu to przeszkadza?


Rozważamy właśnie dlatego, że słyszałem, iż niektórym przeszkadza. Komisja musi mieć w miarę jasny obraz rzeczywistości turniejów pente. W tym właśnie celu poprosiłem o jak najwięcej głosów zainteresowanych tematem oraz kompetentnych osób.

Osobiście również nie uważam za idealne rozwiązanie tworzenie nowego rankingu np w sytuacji, gdyby dana odmiana miałaby być grana raz na rok - wówczas pierwsi gracze nieustaleni pojawiliby się po ponad dwóch latach... Ale zanim Komisja rozpocznie ostateczną debatę o podjęciu konkretnych decyzji, chcę poznać opinie graczy.
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-03-12, 19:40   

"Nie ma sensu liczyć ranku raz dla odmiany w którą nie będziemy grać. "

- skad wiesz z nie bedzie?
- skoro tak piszesz po co sie zapisywales na KP ?
- jak nie bedziesz chcial grac to sie nie zapiszesz, reszta neich sie cieszy ze pogra w keryo zaoszczedzisz piataka na kebaba.

Oczywscie jest mozliwosc ze schemat bedzie tez na keryo, ale narazie nikt go nie zna procz roy-a obdarowanego bialymi kamieniami. ;]
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
Ostatnio zmieniony przez wicherek 2008-03-12, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-12, 19:44   

. . .Wicherek, Kot nie napisał że nie będzie turniejów, tylko że nie warto liczyć rankingów jeśli nie będzie następnych turniejów. Widzę że jesteś podenerwowany ale postaraj się czytać ze zrozumieniem. Komisja została utworzona z myślą o dobru graczy i chcemy podejmować decyzje, których nie trzeba będzie lada moment cofać/zmieniać. Dajcie nam szansę i weźcie czynny udział w naszym wywiadzie środowiskowym (ale z sensem! to do Wicherka).
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group