Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualizacja rankingów
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-15, 02:05   Aktualizacja rankingów

Na chomiku dostępne są już pliki z rankingami zaktualizowane o wyniki turnieju z Krakowa:

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking

Znalazłem również drobny błąd, który popełniłem przy naliczaniu punktów graczom o rankingach tymczasowych z turnieju w Łasku. Poprawiłem go i koniec końców nastapiły drobne korekty niektórych rankingów, paru osobom zmieniły się one o 1 czy 2 punkty. Dlatego, prócz plików zawierających także ostatni turniej, wrzuciłem również plik z poprawionymi tablicami rankingów po MP z Warszawy.

Ponadto dokonałem kilku zmian nie związanych z samymi obliczeniami (jak w przypadku nicków).
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-03-15, 06:20   

Brawo, jak zwykle wykonales kawal dobrej roboty. Mam jednak pytanie, czy bylaby mozliwosc zobaczenia tych rankingow w html? albo w jakims pliku tekstowym?
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-15, 14:47   

Rankingi prędzej czy poźniej pojawią się na stronie, gdzie dział ten zostanie zbudowany całkiem od nowa, nie wiem tylko czy to nastąpi szybko, bo muszę wcześniej zrobić listy do wszystkich gier po wszystkich turniejach.
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-03-16, 11:07   

No HTML by się przydało niewątpliwie.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-21, 01:53   

Ukończyłem właśnie prace nad plikiem z rankingami renju - duży plik ze wszystkim turniejami renju, całością rankingów oraz statystykami jest już możliwy do ściągnięcia z chomika:

http://www.chomikuj.pl/ra...ie+VI+2007).xls

Nie zamieściłem tam jednak pliku z aktualnymi listami rankingowymi. Na chwilę obecną są gotowe dwie listy, po pierwszym i po drugim turnieju, które wkrótce będzie można obejrzeć w przebudowywanym dziale rankingów na stronie. Z czasem będę tworzył listy po kolejnych turniejach i one również będą sie ukazywać od razu na stronie (dotyczy to także gomoku i pente, gdzie zostało mi dośc sporo list do zrobienia...). Dopiero gdy będę dysponowal wszystkimi listami z danej gry zamieszczę pliki w formacie xls na chomiku.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-04-21, 16:11   

coś mi sie nei zgadza... Ants miał ranking 1942, potem jego drugi i ostatni turniej to mmp 2007 w których miał 9:0 i nagle ma ranking 1941-mniejszy?
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-21, 17:31   

Wszystko się zgadza, tylko zapomniałeś sprawdzić, że Ants w obu tych przypadkach ma rank tymczasowy :P W pierwszych MMP licza mu się tylko dwie gry z ustalonymi, obie wygrał więc dostaje 250 punktów "premii" wynikającej z wagi i 100%-owej skuteczności zwycięstw z ustalonymi (bo obie te gry wygrał), doliczone do średniej z punktów graczy ustalonych, z którymi grał, a średnia ta wynosiła 1692. W drugim MMP Ants zagrał 5 gier z ustalonymi, znów wszystkie wygral, czyli podtrzymał 100%-ową skuteczność (wciąż zysk 250 ptk), ale że w tym turnieju brali udział gracze o niższych rankingach ustalonych, i z niektórymi z nich Ants grał, to jego średnia w drugim turnieju wyniosła 1690. Po zastosowaniu wagi ze względu na ilośc gier w turniejach ostateczna średnia, do której powinno być dodane 250 ptk, wyniosła po drugim turnieju w tym przypadku 1690,8, a więc ranking wynosi 1940,8, czyli po przybliżeniu 1941. Z rankingami tymczasowymi tak jest, że wiele może zależeć od tego, ile mają punktów rywale będący ustaleni.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-04-21, 18:52   

czyli wygrywając wszystko rank może spaść... hmm czy jest w tym sens? :) w takim razie ci, którym zalezy na ranku [hipotetycznie] mogą przestać grać :)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-21, 19:06   

oczywiście ze jest - dlatego rank tymczasowy

zauważ ze np ktoś jest w stanie się wysilić i wygrać 100:0 na nowym nicku

a 1000:0 ?

im więcej gier tym "prawdziwszy" jest rank (przynajmniej powinien gdyby reszta nie zakładała wciąż nowych nicków:) )
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-21, 19:34   

Muchal napisał/a:
czyli wygrywając wszystko rank może spaść... hmm czy jest w tym sens? w takim razie ci, którym zalezy na ranku [hipotetycznie] mogą przestać grać


Przestaną grać to sobie nigdy nie ustalą, a rank tymczasowy i tak jest nieistotny, właśnie dlatego w arkuszach z konkretnymi tabelami w kolumnie D przy tymczasowych są puste pola - tak jakby żadnego rankingu nie mieli. Więc po co mieliby przestać, by zostawić sobie coś, czego nie mają? :)

alicecooper napisał/a:
zauważ ze np ktoś jest w stanie się wysilić i wygrać 100:0 na nowym nicku

a 1000:0 ?


Teoretycznie tak, ale praktycznie jest to tak samo możliwe jak zrobienie ranku typu 2200 :]

Poza tym:
1) Takie "dziwne" zmiany w rankingach tymczasowych zachodzą rzadko i jeśli już następują, to raczej mają swój sens (np. właśnie niższy poziom drugiego turnieju)
2) zwykle zmiany te nie są one znaczące (chyba nikomu nie spadł ranking o 200 punktów ze względu na poziom turnieju)
3) w gomoku i pente system ustalone-tymczasowe sprawdzil się bardzo dobrze, tylko w renju doszło do wyraźnych wypaczeń, a powodów jest kilka m.in. to, że:
- wiele osób, które dostały rankingi ustalone po pierwszych dwóch turniejach później gralo rzadko bądź wcale (wskutek czego reszta nie miała na kim sobie ustalić)
- została zachwiana równowaga w turniejach, w obu MMP grało dwa razy więcej tymczasowych niż ustalonych
- mamy za mało turniejów renju

Ale tego nie da się inaczej zmienić jak organizować więcej turniejów i liczyć, że ci, którzy regularnie biorą (a zwłaszcza - chcą brać) w nich udział w końcu sobie ustalą.

PS: Dodam tylko, że te dwa pierwsze wyjaśnienia sytuacji wypaczeń to nie żadne moje zarzuty, tylko określenie faktów z perspektywy rankingów.
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-22, 10:33   

Jakoś podobnie też jest na pente.org - ranking tymczasowy też mi kiedyś zmalał podczas passy zwycięstw.
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-22, 15:27   

Gdyż na większości serwerów z grami online ranking tymczasowy rośnie lub spada bardzo szybko po pierwszych grach (wyjątek kurnik). Dopiero gdy ranking jest ustabilizowany można stwierdzić, że dany gracz zasługuje na taki ranking.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-26, 00:14   

Wrzuciłem na chomika pliki z rankingami pente po turnieju w Krakowie. Do ściągnięcia ( http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking ) są: plik główny z całością rankingów oraz najnowsze listy rankingowe.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-26, 11:17   

. . .W którymś z tych poprzednich plików był błąd bo miałem datę ostatniego turnieju o dzień większą niż pozostali ale widzę, że już poprawione. Czy nie uważacie że mam najstabilniejszy bilans gier? 43-0-43 : ) (I jeszcze Honor, 31-0-31)
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-26, 13:53   

Czasem znajduję różne drobne błędy, w datach, jakieś literówki czy puste komórki - te detale staram się na bieżąco poprawiać.

A propos ilości gier - w pente masz nie tylko najstabilniejszy bilans ale też i największą sumę rozegranych partii :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group