Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry ruch
Autor Wiadomość
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-04-23, 11:24   Dobry ruch

Mam do Was prośbę: szukam dobry (najlepszy) ruch czarnych po h8-j9-f6-j7. Będę wdzięczny za fachową pomoc.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-23, 12:01   

g8?
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-23, 14:03   

Oczywiście - F8, które daje wygraną!
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-04-23, 15:39   

H6 na pierwszy rzut oka też wygląda nieźle.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-04-23, 17:16   

po h6 wtopa czarnych po f8 wygrana (chyba że napisany przez chemika układ przesuniemy o 1 pozycję w prawo wytedy też sw czarne, ale długie i ciekawe)

P.S. Taki układ otrzymałem od Adifka w Krakowie :) ale testowałem ten "dziwny ruch" białych dużo dużo wcześniej
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-23, 18:00   

A1 i o15 też wyglądają ciekawie : )

Zresztą, nie wiem po co grać schemat jeśli się go do końca nie umie ; )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-04-23, 19:23   

ermijo napisał/a:
P.S. Taki układ otrzymałem od Adifka w Krakowie :) ale testowałem ten "dziwny ruch" białych dużo dużo wcześniej


Nie tylko Tobie tak zagrał - mi też. Zaskoczył mnie tym ruchem i błyskawicznie wygrał.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-23, 19:32   

angst napisał/a:
H6 na pierwszy rzut oka też wygląda nieźle.


Wygląda wygląda... Nijak wygląda. Po co mącić w głowie chemikowi?? Lipne jest i tyle Ermijo dobrze gada chodź nie wiem co mu tam grali.
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-04-23, 22:47   

Odbyłem sesję z Vilem i okazało się, że w jego wykonaniu tam nie ma SW dla czarnych :)
(dzięki Vilu za poświęcony mi czas).

Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze namówić Ermijo na parę minut z tym otwarciem.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-04-23, 23:04   

vilumisiek napisał/a:
angst napisał/a:
H6 na pierwszy rzut oka też wygląda nieźle.


Wygląda wygląda... Nijak wygląda. Po co mącić w głowie chemikowi?? Lipne jest i tyle Ermijo dobrze gada chodź nie wiem co mu tam grali.

Proponuję to zagrać w wolnej chwili i wtedy mi udowodnicie, bo samo pisanie niewiele wnosi. W mojej ocenie h6 to win czarnych.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-23, 23:17   

Jak rozpisałem parę wariantów grając G8 to przy optymalnej grze białych dochodzi się do sytuacji remisowej. Po F8 nie sądzę by było SW, H6 jakoś mi się nie widzi.

@Chemik:
Graj w renju a nie w gomoku - tam nie ma zaskoczenia jeśli chodzi o otwarcie co najwyżej można kombinować z wariantami jeśli gra się zgodnie z teorią.
Może spytaj się Deina, jak on by to grał, w końcu to on jako pierwszy zaproponował ten debiut więc może taką ewentualność przewidział.
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-04-24, 08:43   

Na renju jestem jeszcze za słaby. Ale obiecałem sobie, że kiedyś się wezmę za nie. Może jak już będę stabilnym redem w gomoku :)

A wracając do meritum. Trochę już poanalizowałem ten układ i jak dotąd nie znalazłem SW. Swoją drogą nadal uważam, że to otwarcie (Deina) jest wyjątkowo ciekawe i w najbliższym czasie chyba go jednak nie porzucę.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-04-24, 08:44   

profit napisał/a:
H6 jakoś mi się nie widzi

Dlatego proponuję zbadać to empirycznie ;)
profit napisał/a:
Może spytaj się Deina, jak on by to grał, w końcu to on jako pierwszy zaproponował ten debiut więc może taką ewentualność przewidział

Dein pewnie i to analizował. Ale czy to na pewno dobry pomysł, aby się tak po prostu dzielić swoim wypracowanym latami praktyk know-how? :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2008-04-24, 08:54   

troche głupie pytanie, wiadomo ze kolejny ruch bedzie zalezał od tego jak rozplanujesz dalsza czesc gry i do czego on ma sie przydac, jak mozna dyskutowac nad jednym ruchem nie wiedzac jaka jest dalsza strategia ?
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-24, 09:44   

@Angst:
Ja jak coś wiedziałem np. z pente i ktoś się mnie pytał o wskazówki czy typowe ruchy to zawsze mówiłem, tam samo jak cofanie ruchów (czy to Polacy czy obcokrajowcy). Osobiście nie widzę w tym nic złego, gdyż przez to podnosi się poziom rozgrywek a tym samym jest większa frajda z wygranej.
Jakby stworzyć bazę kłopotliwych debiutów dostępną na stronie dla wszystkich to poziom na kurniku odrobinę by się podniósł po pewnym czasie jakby ludzie to odnaleźli i rozreklamowali (przez to najpewniej trochę by utraciła aktualna skala rankingowa: 1200-1500-1800-2100, chodź wg mnie już te progi, przynajmniej w górnych partiach powinny zostać podniesione).
Co do badania empirycznego, to najpierw rozpiszę parę wariantów w renlibie. Jak będę bardziej przekonany do racji, że ten ruch nie jest rozstrzygający, to możemy sprawdzić empirycznie.

Zmieniając temat szkoda, że nie ma rozgraniczenia w rankingach na gry szybkie i nie (coś jak jest np. na pente.org).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group