Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:22
List do Mafa, pana Marka Futregi
Autor Wiadomość
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-10, 19:02   List do Mafa, pana Marka Futregi

W dniu dzisiejszym, po konsultacjach, wysłałem mail do pana Marka Futregi, z prośbą o przywrócenie Renju i Pente na Kurniku. Staraliśmy się zaakcentować wszystkie ważne aspekty naszej działalności i negatywny wpływ na PSGRiP, nasze plany i zamierzenia takiej sytuacji. Mam nadzieję, że nasze argumenty przekonają pana Marka, naszego pierwszego i jedynego Honorowego Członka, co do zmiany stanowiska.
Proszę o dopisywanie poniżej Waszych listów z poparciem stanowiska Zarządu, potrzebujemy Renju i Pente na Kurniku,
potrzebujemy też Waszego wsparcia. Nasz list będzie silniejszy Waszą akceptacją.

bmac
Ostatnio zmieniony przez bmac 2008-06-28, 22:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-10, 22:53   

.... czy naprawdę tak trudno zrozumieć o co chodzi ?? Zależy mi na przywróceniu Renju i Pente na Kurniku...., bezsensownej złośliwości nie akceptuję. A Mojo nie miał racji, proszę do tematu
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-06-11, 10:25   

w pelni popieram taka forme rozwiazania problemu, mysle, ze interwencja zarzadu u mafa ma wieksze szanse powodzenia niz jakies spamowanie mu skrzynki.. obawiam sie jedynie ze te szanse wciaz moga byc na poziomie zblizonym do 0:/
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-06-11, 10:33   

Oczywiście popieram, chyba wszystkie moje argumenty znalazły się w tym liście ;)

Gomoku, Renju i Pente!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-06-11, 17:23   

ja również popieram, może bardziej wymowny będzie list normalny a nie e-mail? chociaż to może już podchodzić pod groźbę...
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2008-06-12, 10:37   

Panie Marku KURNIK jest jak wielki tort . Masa jest łatwa do zrobienia i niedroga ale to dodatki i upiększenia decydują w sklepie czy go kupimy .Jeśli widzi Pan swoja przyszłość z kurnikiem to nie tędy droga.
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-12, 18:29   niestety, smutne realia... to list wysłąny do Mafa

Szanowny Panie Marku,

Od kilku dni na liście gier dostępnych na Kurniku nie można niestety znaleźć Renju i Pente. Nauczeni doświadczeniem i znając Pana od kilku lat domyślamy się, że nie stało się tak bez powodu. Jednocześnie chcielibyśmy Pana prosić, w imieniu członków Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente, o przemyślenie jeszcze tej kwestii i, o ile to możliwe, przywrócenie tych gier.

Zdajemy sobie sprawę, iż Renju i Pente nie należą do najpopularniejszych gier na Kurniku, często anulowane były turnieje oficjalne, a zwolenników tych gier nie liczy się w setkach. Z drugiej strony każda z tych gier ma dość stałą, ale jednocześnie wierną grupę graczy, z których część należy do naszego Stowarzyszenia.

Chwalimy sobie dotychczasową współpracę i wzajemne wsparcie, wynikające z wzajemnej sympatii, a także wspólnej pasji - zamiłowaniu do gier, ich promocji. Jest wiele serwisów z grami, jednak zawsze Kurnik w największym stopniu wpisywał się w nasze oczekiwania co do kształtu takiego serwisu, gwarantując kompleksowy dostęp do naszych gier statutowych (i oczywiście innych). Oficjalnie nie możemy promować żadnego z serwisów (chociaż spotykaliśmy się z takimi oskarżeniami, nawet ze strony swoich członków), ale nie jest tajemnicą, iż praktycznie wszystkie rozgrywki odbywające się on-line pod auspicjami Stowarzyszenia przeprowadzane były (i mamy nadzieję, że będą) właśnie na Kurniku. Wszystko, co wspomniane powyżej, złożyło się na jednogłośne przyznanie Panu honorowego członkostwa w Stowarzyszeniu.

Ze zrozumieniem traktowaliśmy wszelkie zmiany wprowadzane przez Pana na Kurniku, zarówno dotyczące kwestii technicznych (jak np. długość nicków) czy organizacyjnych (jak np. likwidacja niektórych turniejów). Niestety, całkowite usunięcie Renju i Pente z Serwisu to dla Stowarzyszenia prawdziwy cios i krok niezrozumiały, naprawdę dzieciaki są zszokowane.

Jest to, z naszego punktu widzenia, usunięcie 40% pola działania naszego Stowarzyszenia, które działa oczywiście w realnej rzeczywistości, ale ze względu na kilkuosobowy w zasadzie sponsoring i malutkie składki na co dzień praktycznie działa w Internecie, czyli na Kurniku. Mamy dość ograniczone możliwości z kilku powodów. Jednym z nich jest z założenia dość niszowy charakter naszych gier, co także powoduje, iż zainteresowania na dłuższą metę naszymi rozgrywkami przejawiają dzieciaki z różnych części Polski, zazwyczaj nie realizujący sie w w innych dziedzinach sportu.
Ale naturalną droga postępu w naszych grach po kolejnych stopniach gomoku: po standarcie poprzez pro, long pro, swap 1 i swap 2 jest Renju. To naprawdę gra światowa, w naszych pierwszych MMP uczestniczył Mistrz Świata, a teraz praktycznie drzwi się zatrzaskują ... Gomoku i co dalej?
A Pente, w Pente jesteśmy, o dziwo w pierwszej trójce na świecie, po Amerykanach i Rosjanach....

Śledząc ewolucję Kurnika każdorazowo staraliśmy się dopasować, w wyniku czego powstała np. taka inicjatywa jak Nowy Turniej Gomoku (co tydzień w piątki o 21:00) - alternatywa dla turniejów oficjalnych. Pojawiły się ostatnio plany stworzenia podobnego turnieju dla Pente (w niedługim czasie również Renju) - z oczywistych względów niemożliwe do wdrożenia. Upada jednocześnie inicjatywa szkółki Pente (miała wystartować po wakacjach) - podobna szkółka dla Gomoku sprawdza się i funkcjonuje od kilku lat. Przed rozpoczęciem fazy play-offs przerwana została Internetowa Liga Pente. Pamiętać należy, iż Kurnik odwiedzają również gości zagraniczni, co jest chyba informacją pozytywną (biorąc pod uwagę inicjatywę Playok i tłumaczenie strony na kilkadziesiąt języków), m.in. nasi przyjaciele z Czech. Właśnie Kurnik jest serwisem, na którym rozgrywana jest Euroliga Gomoku oraz Euroliga Renju, w których to rozgrywkach uczestniczą gracze z Polski, Czech, Węgier, Rosji, Szwecji, Słowacji, Słowenii, Rumunii czy Finlandii.
Większość naszej działalności statutowej, propagandowej na większa skalę, opieraliśmy na podstawowych założeniach wykorzystywania każdej możliwości zwiększenia popularności, ale filarem było działanie na Kurniku, NAJLEPSZYM i najbardziej znanym serwerem internetowym, gdzie dotychczas, o ile pamiętam królowała Pańska dobra wola stworzenia Takiej platformy dla gier i zabaw dla młodzieży, w której byłoby miejsce dla wszystkich, także naszych, mniej popularnych gier....
Usunięcie z listy dostępnych gier Renju wymusi likwidację (bądź przeniesienie do innego serwisu) różnego rodzaju rozgrywek, a nie będziemy ukrywać, iż w tej sytuacji boimy się również o Gomoku.

Podziwialiśmy zawsze Pana zapał i praktycznie altruistyczne podejście do szerokiej gamy gier, oferowanej na Kurniku dla nieograniczonego grona, bez żadnych opłat i skomplikowanych wymagań. Zdajemy sobie sprawę, iż Serwis jest Pana własnością i może Pan na nim wprowadzać takie zmiany, jakie wydają się Panu słuszne czy konieczne. Wiemy jednocześnie, że nie pozostaje Pan obojętny na argumenty, stąd nasz apel o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i przywrócenie Renju i Pente na Kurniku (być może nawet jako odrębnych gier, a nie w dziale "kółko i krzyżyk", jak do tej pory). Nie jest tajemnicą, iż nasze Stowarzyszenie nie posiada własnego serwisu z grami, jesteśmy niestety zbyt ubodzy, ale liczymy, iż likwidacja Pente i Renju na Kurniku nie miała na celu zmobilizowania nas do stworzenia takowego, bądź przeniesienia się na inny serwis, co w naszej ocenie przyniosłoby jedynie obopólną stratę.

Licząc na pozytywny odzew z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź.

W imieniu członków Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Maciej S.
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

wraz z Zarządem Stowarzyszenia
i grupą aktywistów

PS.: Jestem do Pańskiej dyspozycji pod telefonem 0601-******, email: maciejs.@******.pl gdyby okazało się , że mimo wszystko waha się Pan przed spełnieniem Naszej prośby. Jestem gotów spotkać się z Panem, nawet u Pana, jeśli zechciał by Pan poświęcić chwilkę czasu na bliższe rozpatrzenie naszej sytuacji.
Ostatnio zmieniony przez bmac 2013-11-09, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-12, 18:32   ... a to odpowiedź, lakoniczna....

Witam,

Przykro mi, ale przywrócenie renju i pente nie wchodzi w grę.
Na stronach pomocy/faq Kurnik znajduje się wyjaśnienie powodów
(utrzymywanie mało popularnych i nieperspektywicznych gier jest
kosztowne i kłopotliwe).

Nie traktowałbym jednak tego zdarzenia jako tragedii, bowiem istnieją
specjalistyczne
serwery tych gier i jeśli istnieje autentyczne zainteresowanie nimi, to będzie
mogło dalej kwitnąć i to na lepszym gruncie.

pozdrawiam,
Marek Futrega

... cóż przyjazne zainteresowanie pana Marka naszym Stowarzyszeniem chyba się skończyło. Piszę to ze smutkiem, gdyż miałem nadzieję, płonną jak widać na porozumienie chociaż do końca roku, koledzy z Zarządu i nie tylko wybili mi to z głowy.... cóż, zawiodłem Was, ale zupełnie nie spodziewałem się ciosu z "tej mańki". A z całego listu najbardziej podoba mi się określenie "...lepszym gruncie." Coś z prawdy w tym jest.... nie mamy jak widać, dobrego wpływu na sprawy na Kurniku, nawet nazwa gomoku zniknęła..... to się nazywa może komercjalizacja? Ciekawym określeniem jest też kosztowność i kłopotliwość..... szkoda słów, ekhhh

bmac

 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-12, 20:03   

. . .Zawsze lubiłem tą dynamikę gry na kurniku... A może jak MAF już przebuduje kurnik to podzieli się z nami starym kodem? : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-12, 21:50   

Prezesie, nie zawiodłeś nas - Maf jak sobie coś postanowi to się tego trzyma. A jeśli chodzi o tą całą kłopotliwość to sam mógłbym zrobić zamianę javy na flasha, niech mi tylko da sprzęt.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-06-12, 21:54   

Małe sprostowanie: nie tylko "dzieciaki" grywały w pente.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-06-12, 22:02   

a ja nadal nie rozumiem nazwy kółko i krzyżyk, takie pytanie gdzie tam do jasnej ciasnej jestr krzyżyk?:)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-12, 22:15   

Muchal napisał/a:
gdzie tam do jasnej ciasnej jestr krzyżyk?:)


Krzyżyk to Maf postawił na renju i pente :]
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2008-06-13, 08:16   

http://www.renju.net/blog/index.php?showtopic=1164
_________________
Peace&Love
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-06-13, 09:54   

No to jesteśmy uratowani :) Attila ma spróbować skontaktować się z Mafem i przekonać go do przywrócenia gier :]

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group