Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:34
Czego oczekujemy od Federacji?
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-08, 01:57   Czego oczekujemy od Federacji?

Chciałbym, żebyście napisali w tym temacie, jakie macie oczekiwania w stosunku do powstającej Federacji Gomoku, Renju i Pente.
Jakie kierunki rozwoju powinniśmy obrać, na czym skoncentrować w pierwszym rzędzie?
Jakie macie pomysły na działanie federacji, jakie struktury organizacyjne powinniśmy wykształcić?
Jakie korzyści ma mieć szeregowy członek z tytułu przynależności do stowarzyszenia, co powinniśmy Wam dać, żeby "opłacało" się wsąpić do federacji?

Liczę na prawdzią burzę mózgów, nie bójcie się zgłaszać najdziwniejszych pomysłów, dużych i małych. Proszę o powstrzymywanie się od ocen pomysłów innych osób, chyba, że uwagi będą bardzo konstruktywne. Generalnie chodzi o stworzenie "banku" pomysłów, którymi mógłby się zająć Zarząd. Dopiero jego decyzje będą wiążące, wiadomo, że będziemy się poruszać w obrębie naszych możliwości, a ograniczeń będzie sporo (finansowe, czasowe itd).

Ale pamiętajcie - vox populi, vox dei

PS. Temat jest na razie "ważnym ogłoszeniem", za jakiś czas zostanie przylejony tylko w dziale Federacji.
Ostatnio zmieniony przez 100per 2004-06-28, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-08, 11:44   

Na początku zaznaczam, że bardzo podoba mi się łaciński cytacik. Jednak Hozjusz jak i kilku innych ze społeczności gomoku się z nim kompletnie nie zgadza. Nie chcą demokracji, tylko żeby wszystkie ważne decyzje podejmowała 1 osoba, co mi się ardzo nie podoba.

Sama nazwa ,,federacja,, sugeruje, że nasza organizaja będzie złożona z pewnych mniejszych, równych wzg. siebie części. Mam na myśli województwa i wiążące się z tym sprawy tj. powołanie Ligi Województw, grających swoje spodkania najlepiej na kurniku ( może w naszym własnym pokoju ).
Jaka jeszcze byłaby rola województw..hmmm... Dla niektórych pojechać na spodkanie do Warsawy może być daleko. MOżna by organizować spodkania w mniejszym gronie. Nawet różne zawody wojewódzkie, z których wyłaniane by były reprezentacje województw.

Federacja na szczeblu centralnym, ze swą siedzibą ( naturalnym miejscem wydaje się być Łódź ) powinna zjąć się organizowaniem takich turniejów jak np. Mistrzostwa Polski w Gomoku, Renju i Pente osobna i mistrzostwa na najlepszego gracza we wszystkich 3 dyscyplinach- taki nasz odpowiednik triathlonu.

Co jakieś 2 lub 4 lata powiny być wybierane na nowo Władze Federacji w celu oczywiście uniknięcia swego rodzaju dyktatury :)) Myśle zresztą że takie wybory i wyłanianie władz będą jak dotąd jednomyślne, chyba że jakiś członek się zbuntuje i będzie żądał dla siebie jakichś większyk funkcji myśląc, że jest najważniejszy :P . hehehehe

P.S. Z chęcią poczytam o innych pomysłach.
 
 
Audel

Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 1
Wysłany: 2004-05-16, 22:47   

ja odrazu powiem, że uznam za nie wypał akcje taką, że mecze będą rozgrywane na kurniku to wole sobie pograć na normalnie na kurniku więcej ludzi, co innego twarzą w twarz w realu to jest już duży prestiż.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-17, 09:15   

Hej!

Audel nie sugeruj sie postem kaki sam go teraz pierwszy raz przeczytalem i sie troszke zdziwilem co za glupoty tam napisal:) Federacja jest stworzona przedewszytkim do gry w realu!!!!! Fajnie ze sie pojawiles

UTRATOS
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-09-03, 22:20   

Mamy już zarejestrowane stowarzysenie. Pewnie w niedalekiej przyszłości jakieś 50-100 osób zostanie jego członkami. Póżniej napewno więcej. Członkami stowarzyszenia są ludzie z całego kraju, których łączą kropeczki :P hehe.
Założyliśmy stowarzyszenie po to żeby grać w te kropki i żeby jak najwięcej ludzi w nie grało.
W tej chwili gramy głównie na kurniku, a co jakiś czas są rozgrywane turnieje (Warszawa, Łódź, później może Kraków)
W tej chwili poza tymi turniejami w realu nie spotykamy się nigdzie wszyscy razem żeby grać.

Teraz o moim pomyśle, który ma na celu zebranie nas wszystkich w sieci, żebyśmy mogli wszyscy porozmawiać i pograć.
Myśle o tym żeby np. Raz na 2 tygodnie (jeśli byłyby częściej stracą prestiż) robić turniej prywatny w gomoku na kurniku dla członków naszego stowarzyszenia i użytkowników tego forum.
5 min swap (5min, żeby o grze nie decydował przypadek i żeby nie trwała za długo ani za krótko)... 9 rund pogramy sobie, pogadamy i będzie fajnie:).
Można by zrobić do tego nowe nicki z nowym rankingiem. Ranking ten i relacje z tych turniejów mogłyby się znaleść na stronce Adika, co napewno zwiększyłoby na niej liczbę odwiedzin.
Każdy kto chciałby zagrać musi być zarejestrowanym użytkownikiem tego forum lub/i członkiem stowarzyszenia.

Pomyślałem, że będąc stowarzyszeniem, którego członkowie rozrzuceni są po całym kraju pasuje wymyślić jakąś formę gry przez sieć.

Narazie nie gra IRP, nie ma drużyn województw ani klanów lub innych drużyn.
Jak powinna waszym zdaniem wyglądać przyszłość stowarzyszeniem pod względem wspólnych gier przez sieć? Czy wogóle chcemy razem grać? Myślę, że TAK.

Czekam na odpowiedzi.
P.S.Post w temacie oczekiwań od stowarzyszenia, ponieważ między innymi ja np. oczekuje od niego jakiejś fajnej formy gry przez sieć.

Napiszcie czy będziecie chcieli brać w tym udział.
Ostatnio zmieniony przez kaka 2004-09-04, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-09-03, 23:28   

Popieram, chociaż uważam, ze i tak z tej Federacji nikt nie ma czasu (tylko tak na papierze..), więc nikt Cię nie poprze..

Oprócz mnie ofkors :rotfl:

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
draqul 


Dołączył: 07 Cze 2004
Posty: 49
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2004-09-04, 12:01   

jako nie członek Federacji, nie wiem czy moge zawierac glos w takich sprawach ale popieram pomysł. Sam zagrałbym jako członek forum :)
 
 
 
Hozjusz 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: była Polska
Wysłany: 2004-09-04, 12:43   

Pomysł nie najgorszy. Mamarksie - gratulacje ! Nareszcie odwracasz się od heretyzmu :wink:
_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos ? :->
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-09-04, 12:47   

WOW, no brawo..

To teraz pogadam z Kakarolem na temat współorganizacji tego (jestem gdzieś tam wymieniony) i powinno być dobrze.

Fajnie by było, gdyby było więcej niż tylko 4 osoby, ale trzeba dać czas tym staruszkom :P

Najlepiej gdyby już jutro cosik było :mrgreen:

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-09-06, 18:26   

W pełni popieram, jako uczestnik tego forum.
Chętnie wezmę udział w tego typu rozgrywkach. Może dało by to jakiś prawdziwy obraz rankingowy naszych możliwości. Ale czy wszyscy się zmobilizujemy?? Lub przynajmniej większość.
Ja cię Karolu popieram.

Pozdrawiam
aaru
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
ToWaReK 

Dołączył: 10 Wrz 2004
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-09-10, 16:53   

siema :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group