Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pokaz pente
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-12, 11:21   pokaz pente

dostaliśmy taki list:

Cytat:
Witam,

zajmuję się organizacją konferencji prasowej dla 15 dziennikarzy w dnu 7.10.08r. w Warszawie i chciałabym, aby atrakcją spotkania była szybka nauka gry w Pente. Czy Państwo mogliby poprowadzić taki przyspieszony kurs? Z tego względu, iż mam na to przewidziane tylko 30 min. więc byłoby to raczej szkolenie w formie zabawy i zachęcenia do samodzielnego kontynuowania. Bardzo proszę o informacje czy istnieje taka możliwość i jaki byłby jej koszt.


w związku z tym zainteresowanych uczestnictwem proszę o kontakt

ps na weekend wyjeżdżam

ps2 moja odpowiedź:
Cytat:
Witam
Ponieważ właśnie wyjeżdżam na weekend, a muszę sprawę skonsultować z zainteresowanymi, to dziś nie mogę udzielic jednoznacznej odpowiedzi , choc oczywiście postaramy się.
Drugą sprawą jest samo pente - ponieważ ma ono bardziej skomplikowane reguły pokaz 30 min może być mało wystarczający.
Minimum które gramy na turniejach to 15 min na zawodnika (czyli 30 min jedna gra) i jest to naprawdę minimum na które wiekszośc narzeka że mało czasu :)
Być może lepszym pomysłem byłby pokaz gomoku? (prostsze reguły i mozliwośc szybszej gry).
Skontaktuję sie po weekendzie.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-09-12, 11:37   

Od kogo jest ten e-mail? I czemu ktoś jest zainteresowany pente? Jak to się ma do tej konferencji prasowej?

Myślę, że pół godziny to wystarczający czas, aby pokazać reguły i zagrać przykładową partię.

I co do ostatniego zdania - co z tym robimy? :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-09-12, 13:30   

Cytat:
I czemu ktoś jest zainteresowany pente?

Pente może i nie ma popularności gier w które się od wieków tłucze ale np w USA z tego co rozmawiałem z innymi to jest rozpoznawalna. Jest na rynku od końca lat '70, została skomercjalizowana i jest po prostu ciekawa. Gra zyskała na tyle sympatyków, że organizowane były turnieje na żywo nawet rang mistrzowskich.
Przykładowo jak kiedyś przed wykładem znajomi mi odnieśli goban (często w go grywaliśmy) to pokazałem kilku "ciekawym tej deski" osobom gry jak go, gomoku, pente, renju i po pewnym czasie grali tylko w pente - partia w go za długo trwa. Gomoku czy renju były dla nich po prostu nieatrakcyjne.
A takie spotkanie do dobra szansa na reklamę a to klucz do sukcesu (rozgłosu a może nawet w przyszłości sponsora). Dla przykładu firmy japońskie (np Toyota) na prezentacjach nowych modeli samochodów często mają pokazy sztuk walk (wywodzących się z J.) i pewnie trochę wspierają szkoły czy placówki w tym kierunku działające.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-09-12, 14:16   

no nie, jak ktos jest zainteresowany pente to mu nie wciskajcie gomoku :p w 30 minut spokojnie mozna objasnic zasady i zagrac jakas latwa pokazowke z wyjasnieniem konkretnych ruchow. a jesli obecnych temat zainteresuje, to trzeba im tylko wskazac strony (dsg, brainkig), gdzie moga dowiedziec sie wiecej na temat samej gry, poznac inne odmiany (na poczatek nie wspominalbym o keryo, poof, d pente itp) i zagrac z dobrymi zawodnikami. szkoda, ze to odbywa sie w warszawie, bo sam chetnie bym sie pojawil na czyms takim.
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-12, 15:25   

no, wreszcie ktoś pyta o pente a nie gomoku : )

Spotkanie odbywa się w wawie więc chyba można liczyć jedynie na warszawiaków.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-09-12, 15:58   

Szkoda, że nie za bardzo znam się na pente, ale mogę pomóc, przynajmniej sklecić jakąś prezentację w powerpointcie czy coś. Potrzebowałbym pomocy penciaków w wyszukaniu naprawdę atrakcyjnej, wyrównanej i dynamicznej partii. No i jednak byłbym raczej za pokazem gomoku. :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-12, 16:15   

Zasponsorujcie jakiemus penciakowi wycieczke do Wawy na pokaz, bedzie to spoko inwestycja stowarzyszenia.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-12, 20:06   

. . .Dobór materiałów możemy przedyskutować wspólnie ale na prezentację to się nie piszę.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-14, 00:03   

s3v3n napisał/a:
szkoda, ze to odbywa sie w warszawie, bo sam chetnie bym sie pojawil na czyms takim.

cóż..
PSGRiP zasponsoruje podróż
ja służę noclegiem w razie co

tak że już zaklepuj sobie termin:)
 
 
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-10-08, 19:55   

Czy pokaz się odbył?
_________________
wzgw
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-10-08, 22:06   

:]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-10-08, 22:42   

nie odbył się. zainteresowani zrezygnowali z naszego udziału w tej konferencji , ale powodów takiej decyzji nie znam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group