Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Popularyzacja - c.d.
Autor Wiadomość
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-06, 20:58   Popularyzacja - c.d.

Wpadł mi do głowy dzisiaj nowy pomysł na popularyzację naszych gier.

Jak wiecie w niektórych gazetach/pismach/czasopismach znajdują się rubryki poświęcone różnym łamigłówkom. Obecnie najczęściej spotkać można sudoku, ale bywają też bardziej i mniej ambitne (na samym dole skali umieściłbym krzyżówki). A gdyby tak zaproponować redakcjom dostarczanie za darmo łamigłówek dotyczących naszych gier? W ten sposób moglibyśmy dotrzeć do dużej grupy ludzi lubiących pomyśleć. Nie wiązałoby się to z dużą pracą z naszej strony - mamy już bogatą bibliotekę zadań, choć większość z nich jest raczej zbyt trudna dla okazjonalnego gracza. (Domyślam się, że opracowanie zadań łatwiejszych jest mniej pracochłonne niż tych trudniejszych).

Czekam na Wasze opinie.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-06, 22:33   

gazeta woli puścić coś "modnego", łątwego, prostego, komercjalizacja wszechobecna, a To by bylo zbyt Ambitne, ciekawy pomysł lecz chyba gazety w to nie wejdą
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-11-06, 22:47   

to trzeba popytac w gazetach, a nie pisac ze nie wejda, bo skad mozesz to wiedziec na pewno? wydaje mi sie to ciekawe, ale niech podniesie reke ten, kto ma takie znajomosci w gazetach, zeby moc cos takiego zalatwic :) i chyba niekoniecznie wsrod szeregowych dziennikarzy, ale kogos kto moglby cos w tym temacie zrobic, a nie tylko usmiechnac sie i powiedziec "zobaczymy".
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-07, 10:11   

Ja mogę popytać, ale mój zasięg dotyczy tylko Poznania :)
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-02-10, 11:08   

tak jak są porobione różne ruchy i stowarzyszenia na naszej-klasie - może też warto byłoby zrobić to nasze. Ludzie często przeglądają i może akurat komuś by się spodobało
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-02-10, 18:26   

Ja konto PSGRiP dawno założyłem ale zapomniałem hasła :P
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-02-10, 18:43   

ale mi nie chodzi o konto, tylko o założenie tak jakby klasy o nazwie stowarzyszenia i wszyscy byśmy się tam dopisali, dużo widziałem takich stowarzyszeń właśnie na NK
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2009-02-11, 12:05   

to dlaczego jeszcze tego nie zrobiles i nie pozapraszales?;)

fajny pomysl.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2009-02-13, 18:44   

dobrychemik napisał/a:
Czekam na Wasze opinie.

Moja opinia jest taka, że to całkiem dobry pomysł :) Jest tutaj duże pole do popisu jeśli chodzi o formę, wprowadzenie tego etc. Jeśli dobrze to zorganizować, to mogłoby to przybliżyć Gomoku wielu osobom, które jako takiego Gomoku nie znają i zainteresować ich tą grą. A gazety... Są różne. Ja ostatnio spotkałem się z obrazkami logicznymi, o których nigdy wcześniej nie słyszałem, a które podobno wśród studentów (i studentek ;) ) matematyki są całkiem popularne.

Może niekoniecznie od razu największe gazety muszą dołączać Gomoku do swoich łamigłówek, ale jest sporo mniejszych, lub bardziej wyspecjalizowanych, które mogłyby być zainteresowane ciekawym (i darmowym) dodatkiem.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2009-02-14, 14:49   

Myślałem o tym kiedyś, ale jest spora różnica między obrazkiem logicznym, sudoku, krzyżówką a gomoku. Tamte się kończy, a z gomoku jest jak z szachami - można najwyżej ułożyć łamigłówkę do postawienia paru ruchów, ale nie ma fajnego efektu końcowego. Kiedyś już był dział szachowy w dodatku stołecznym do Wyborczej, ale chyba z niego zrezygnowali. Ostatnio zrezygnowali (od początku roku) nawet z codziennego garfielda, więc raczej bym nie wieszczył sukcesów, przynajmniej w GW.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
grrrr 

Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2009-02-19, 18:32   

Dziwię się ,ze nie ma chyba żadnej książki o gomoku po polsku ?
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-19, 20:20   

Nie ma, jedynie toczą się dyskusje o jej napisaniu :)
 
 
grrrr 

Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2009-02-19, 20:36   

Nie znam się ,ale zadaję pytanie : czy to jest problem napisać książkę o gomoku (jak zna się dobrze tą grę i ma się kontakt z zagraniczną literaturą na ten temat - a przypuszczam,że wiele osób spełnia te kryteria) ?
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-02-19, 20:47   

Jak dostaniesz materiały to napiszesz ? :wink:
 
 
grrrr 

Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2009-02-20, 14:01   

a jak szacujecie idzie na tym zarobić ? :) moim zdaniem tak...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group