Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
0012_02_2005-10-31: Tłumaczenie Sakaty
Autor Wiadomość
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-10, 00:31   

dobrychemik napisał/a:
vilumisiek napisał/a:
Czy Ty się dobrze czujesz czy masz coś z głową?


Vilu, nie jestem Twoim kolegą z piaskownicy, więc bądź tak miły i nie zachowuj się w stosunku do mnie bezczelnie.

Odświeżyłem temat, by się dowiedzieć czy tłumaczenie zostało zakończone, a jeśli nie, to czy jest szansa na dokończenie zadania.


. . .Wystarczy, że nie będziesz odświeżał tematów w sposób infantylny i nikt nie będzie Cię posądzał o dojrzałość stałego bywalca piaskownicy.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-10, 00:39   

Muszę się zgodzić z chaosu. Takie odświeżanie tematów sprzed lat zwykły trolling?/spamowanie?/flooding? Jakoś tak, na pewno nic pożytecznego. A do wyjaśnienia dawnej sprawy lepiej już założyć nowy wątek.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-10, 01:17   

oj, coś złego w odświeżeniu tematu? zmienil on tylko pozycję. Co do zachowania Vila to w pełni zgodze się z Chemikiem. Zakładanie nowego tematu-to jest spamowanie forum, a tak, to mamy cały temat razem.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-10, 02:25   

dobrychemik napisał/a:
Odświeżyłem temat, by się dowiedzieć czy tłumaczenie zostało zakończone, a jeśli nie, to czy jest szansa na dokończenie zadania.


Odświeżaj inteligentnie. Bo wszyscy na turnieju mieli z tego niezłą beke :lol:
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-11-10, 11:13   

Temat wywołał reakcje takie, jakie wywołał... :) Ale nie wracajmy do tego. Nie wiem, czy to zaśmiecanie Forum czy odwrotnie (tak naprawdę przybył jeden post, a potem kolejne, ale w tym samym temacie).

O sprawie Sakaty nikt nie zapomniał, po prostu miała ona niższy priorytet niż inne tematy w Stowarzyszeniu, które trzeba było realizować, mając do dyspozycji skromny skład osobowy.

Niemniej jednak omówiliśmy ponownie tę kwestię z Alice'm i postaramy się sfinalizować tę kwestię, o ile tylko czas pozwoli.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Moim zdaniem animacja ma sens, jeśli jest w pełni kontrolowana. Jeżeli animator nie zna otoczki i wszystkich czynników, czasami może ożywić coś dodatkowego, a czasami wręcz unicestwić coś innego... A zwłaszcza jeśli tylko się animuje. To taka moja refleksja pow Walnym...
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-10, 13:13   

Mi się podoba odgrzebywanie starych tematów.(jeden z moich ulubionych to "największe lamy kurnika").
Co prawda renju się coraz mniej interesuję, ale fajnie by było mieć całą książkę przetłumaczoną z możliwością ściągnięcia jej sobie z naszej strony.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-10, 18:53   

angst napisał/a:

Niemniej jednak omówiliśmy ponownie tę kwestię z Alice'm i postaramy się sfinalizować tę kwestię, o ile tylko czas pozwoli.


To chyba dowodzi, że odświeżenie tematu miało sens.

angst napisał/a:

P.S. Moim zdaniem animacja ma sens, jeśli jest w pełni kontrolowana. Jeżeli animator nie zna otoczki i wszystkich czynników, czasami może ożywić coś dodatkowego, a czasami wręcz unicestwić coś innego... A zwłaszcza jeśli tylko się animuje. To taka moja refleksja pow Walnym...


1. Wątpię, by ktokolwiek znał "otoczkę i wszystkie czynniki", a tym bardziej ktoś, kto od niedawna jest w Stowarzyszeniu. Podejrzewam jednak, że nieznajomość wszystkich "czynników" nie powinna zamykać ust zainteresowanym. W sposób zawoalowany poprosiłeś mnie o siedzenie cicho.
2. "jeśli tylko się animuje". Cóż, każdy ma pewien zakres działań, które może podjąć dla Stowarzyszenia. Ja staram się służyć pomysłami. Niestety jest to źle widziane. Byłbym lepszym członkiem Stowarzyszenia, gdybym ograniczał się do płacenia składki? Nie oczekuję odpowiedzi.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-11-10, 19:10   

Staraj się coś zrobić, niż tylko gadać/zarzucać i będzie dobrze.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-10, 19:37   

dobrychemik napisał/a:
angst napisał/a:

Niemniej jednak omówiliśmy ponownie tę kwestię z Alice'm i postaramy się sfinalizować tę kwestię, o ile tylko czas pozwoli.


To chyba dowodzi, że odświeżenie tematu miało sens.


omawialiśmy to z angstem kilka miesięcy temu jeśli chodzi o szczegóły wiec się spóźniłeś
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-11-10, 19:42   

dobrychemik napisał/a:
1. Wątpię, by ktokolwiek znał "otoczkę i wszystkie czynniki", a tym bardziej ktoś, kto od niedawna jest w Stowarzyszeniu. Podejrzewam jednak, że nieznajomość wszystkich "czynników" nie powinna zamykać ust zainteresowanym. W sposób zawoalowany poprosiłeś mnie o siedzenie cicho.
2. Ja staram się służyć pomysłami. Niestety jest to źle widziane.


Ad. 1: Napisałem tylko swoje spostrzeżenie po Walnym. Możesz interpretować to po swojemu, niemniej jednak na pewno o nic Cię nie prosiłem (w sposób zawoalowany czy nie).

Ad. 2: Nie chodzi o to, że źle widziane jest służenie pomysłami, bo dobra jest każda, chociaż taka aktywność członka Stowarzyszenia. Chodzi raczej o styl działania, który jest jak dla mnie (nie mogę się wypowiadać za innych) nieco irytujący. Inaczej by było, gdybyś napisał "co z tym tłumaczeniem?" albo podobnie.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-10, 23:40   

dobrychemik napisał/a:
angst napisał/a:

Niemniej jednak omówiliśmy ponownie tę kwestię z Alice'm i postaramy się sfinalizować tę kwestię, o ile tylko czas pozwoli.


To chyba dowodzi, że odświeżenie tematu miało sens.


To dowodzi jedynie tego, że Cię nie ma na turniejach ani, iż nie wiesz o czym się na nich rozmawia.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-11, 09:54   

Dajcie znac na pw jak sie zacznie prawdziwy flame war, bo jak dla mnie jest za spokojnie ;-)

Uwazam, ze odswiezenie tematu mialo sens, bo tlumaczenie bylo praktycznie zrobione ale sie zniklo. Oczywiscie rozumiem brak czasu - sam na to chronicznie cierpie, ale takie wlasnie delikatne podraznienie przez nowego czlonka stowarzyszenia moze byc czynnikiem motywujacym do skonczenia dziela. Pobudki moga byc calkowicie czyste - np. niech ten chemik sie w koncu zamknie ;-) .

PS. Angst, chocbys nie wiem jak sie staral, to w swoj standardowy, zawoalowany sposob starasz sie przekazac chemikowi zeby sie uciszyl. Nie pierwszy i z pewnoscia nie ostatni raz.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-11, 10:49   

następny drażni :P
Nie pierwszy i z pewnością nie ostatni raz. :D

PS a na serio: nie uciszył tylko zmienił krytykę na bardziej konstruktywną, nie demonizuj
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-11-11, 11:15   

soul_reaper napisał/a:
Dajcie znac na pw jak sie zacznie prawdziwy flame war, bo jak dla mnie jest za spokojnie ;-)
PS. Angst, chocbys nie wiem jak sie staral, to w swoj standardowy, zawoalowany sposob starasz sie przekazac chemikowi zeby sie uciszyl. Nie pierwszy i z pewnoscia nie ostatni raz.

Właśnie sobie przypomniałem, kto wcześniej użył wyrazu "zawoalowany" i jakimś zbiegiem okoliczności to była również osoba z Krakowa :P

Wyjaśniłem chyba w kolejnym poście precyzyjnie, o co mi chodziło. Chcemy dokończyć tłumaczenie Sakaty i to powinno być najważniejsze. I nie zamierzam się wdawać w "wojny postowe" jak to się kiedyś zdarzyło :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-11, 13:41   

soul_reaper napisał/a:
Dajcie znac na pw jak sie zacznie prawdziwy flame war, bo jak dla mnie jest za spokojnie ;-)

Na szczęście dzięki tobie temat zaczął podążać w interesującym kierunku. Ech, stare czasy. :]

Chemik w zawoalowany sposób odświeżył temat, to dostał to o co się prosił, czyli zawoalowane sp... adaj. Dodatkowo chemik jest z Krakowa, co działa na niektórych jak płachta na byka.

Co do Sakaty, to nie mam pojęcia co się stało z przetłumaczonymi fragmentami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group