Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej pente z pulą 111 zł
Autor Wiadomość
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-12-28, 20:39   

w przypadku brania pod uwage mniejszej liczby rozegranych partii tez moze dojsc do nienormalnej sytuacji, ze bardziej oplaca sie przegrac np 0-2 niz wygrac np 3-1 .

co do drugiego posta yossariana to....ehhh..niepowazne to troche i generalnie mnie wkurzaja takie akcje, bo specjalnie siedze dzisiaj w domu jak ten ciec, zeby zagrac te gry, tak jak sie wczoraj umowilismy . mam nadzieje ze terminy nie beda przedluzane - gratulacje dla deina i do nastepnego (?) turnieju
 
 
 
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-12-28, 23:23   

Jeżeli najpierw bierzemy bilans gier to oczywiste, że lepiej wygrać 3-1 niż przegrać 0-2, problem polega na tym, że lepiej byłoby przegrać 0-2 niż 1-3 dlatego w drugim poście napisałem, że należy brać gry z poprzedniej fazy turnieju.

Co do pretensji to masz rację, sorry - powinienem wcześniej Ciebie poinformować.
_________________
wzgw
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-12-29, 00:42   

yossarian napisał/a:
Jeżeli najpierw bierzemy bilans gier to oczywiste, że lepiej wygrać 3-1 niż przegrać 0-2, problem polega na tym, że lepiej byłoby przegrać 0-2 niż 1-3 dlatego w drugim poście napisałem, że należy brać gry z poprzedniej fazy turnieju.


wiem, ze ciagne troche offtopa, ale jednak uwazam, ze liczenie mniejszej ilosci gier w przypadku, gdy wszyscy mieliby taki sam bilans (po 0), jest niesprawiedliwe i prowadzi do wypaczenia rywalizacji.
wyobrazmy sobie taka sytuacje: w pierwszym meczu wygrywam z deinem 3-1, w drugim spotkaniu dein wygrywa z toba 4-2. wowczas, poniewaz nie mam pewnosci, czy uda mi sie ciebie pokonac, od razu podkladam dwie gry, zeby przegrac 0-2 i skonczyc z bilansem 3-3, ktory i tak zapewni mi zwyciestwo w finale, bo przeciez rozegralem w nim najmniej gier.
wziecie pod uwage gier z calego turnieju tez niewiele tu jednak zmienia, bo przeciez bilans wciaz pozostaje taki sam (+4 gry). ponadto, czy zwyciestwo 4-2, jest lepsze/gorsze od zwyciestwa 2-0? uwazam, ze sa tak samo wartosciowe.
generalnie nie pisze tego, zeby sie czepiac, ale zeby znalezc jakies w miare sprawiedliwe i niepodatne na manipulacje (ze strony graczy) wyjscie, jak klasyfikowac uczestnikow takiego 3-osobowego finalu.
moze lepiej byloby grac w finale po 4 gry, co daloby szanse wiekszego zroznicowania wynikow, niz granie po prostu do pierwszej przewagi 2 zwyciestw?
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-29, 00:58   

Też trochę off-topic, ale proponuję, aby od następnej edycji w finale grały dwie osoby ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-12-29, 12:22   

s3v3n napisał/a:
wiem, ze ciagne troche offtopa, ale jednak uwazam, ze liczenie mniejszej ilosci gier w przypadku, gdy wszyscy mieliby taki sam bilans (po 0), jest niesprawiedliwe i prowadzi do wypaczenia rywalizacji.


yossarian napisał/a:
problem polega na tym, że lepiej byłoby przegrać 0-2 niż 1-3 dlatego w drugim poście napisałem, że należy brać gry z poprzedniej fazy turnieju.


W swoim pierwszym poście tego nie uwzględniłem dlatego w drugim poście napisałem, że należałoby wziąć wyniki z poprzedniej fazy turnieju. Nie chciałem się dokładnie nad tym rozpisywać bo uznałem, że to nie ma sensu ponieważ nie jest to zbyt skomplikowany system. Co do tego czy 2-0 jest lepsze od 4-2 to moim zdaniem tak jest. Im szybciej wygrywasz tym lepiej.
_________________
wzgw
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-12-29, 12:38   

Kurcze i co ja mam z wami zrobić. 2 tygodnie były!!

2:0 jest lepsze niż 3:1, 3:1 niż 4:2
2:4 niż 1:3, 1:3 jest lepsze niż 0:2
proste. Im szybciej wygrasz tym lepiej ale jak przegrasz to im dłużej się broniłeś.

Wraz z końcem najbliższej niedzieli podium będzie wyglądać następująco:
1. Dein
2. 7
3. Yoss

Przedłużona runda o tydzień i ani minuty dłużej. To mój ost post w tej sprawie. Tak więc już teraz na wszelki wypadek gratuluję zwycięzcy.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-30, 11:20   

vilumisiek napisał/a:
Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów.

wierzymy Ci :D
vilumisiek napisał/a:
Przedłużona runda o tydzień

prawie :)
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-12-30, 12:55   

No i co się Alis rzucasz skoro nie grasz? Nikt już na nikogo nie czeka a to już finał jest.

Jakoś dałem radę mimo, że mnie na siłę moderatora nie wciśnięto :D
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-12-30, 16:53   

seven-yossarian 2-0
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-01-01, 17:30   

alicecooper napisał/a:
vilumisiek napisał/a:
Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów.

wierzymy Ci :D
vilumisiek napisał/a:
Przedłużona runda o tydzień

prawie :)


vilumisiek napisał/a:
Zero litości dla unikających gry. Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów.


O masz Alis. Nie miałem teraz czasu na pisanie przez sylwestra. Jasno dałem do zrozumienia, że najważniejszym dla mnie jest to by inni nie czekali na swoje mecze przez niesumiennych. Ale ty wolisz przeinaczać to co ja powiedziałem! Wyrywać jak pisowskie psy słowa z kontekstu i atakować byle gównem tak naprawdę bez powodu z kaczyńską pogardą(bo po co to było? żeby udowodnić, że i na forum uwielbiasz się czepiać cytować i udowadniać, że inni są debilami?). Po raz kolejny się zbłaźniłeś. Ale spoko przywykłem już do tego wyrywania kontekstów w każdej Twojej wypowiedzi. Czekam na porównanie mnie do Stalina.
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-01-01, 17:40   

vilumisiek napisał/a:


O masz Alis. Nie miałem teraz czasu na pisanie przez sylwestra. Jasno dałem do zrozumienia, że najważniejszym dla mnie jest to by inni nie czekali na swoje mecze przez niesumiennych. Ale ty wolisz przeinaczać to co ja powiedziałem! Wyrywać jak pisowskie psy słowa z kontekstu i atakować byle gównem tak naprawdę bez powodu z kaczyńską pogardą(bo po co to było? żeby udowodnić, że i na forum uwielbiasz się czepiać cytować i udowadniać, że inni są debilami?). Po raz kolejny się zbłaźniłeś. Ale spoko przywykłem już do tego wyrywania kontekstów w każdej Twojej wypowiedzi. Czekam na porównanie mnie do Stalina.


Vilu to Ty się błaźnisz takimi postami...
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-01-01, 18:54   

Też tak myślę.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-01-22, 11:37   

Co było wiadome od dawna zostaje podane dopiero teraz oficjalnie (zapomniałem się :P )

Turniej wygrał Dein - gratulacje. 2 - 7, Trzeci Yoss. Do zobaczenia w Krakowie.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-22, 15:06   

bedzie za co oplacic skladke:F
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-01-22, 16:08   

vilumisiek napisał/a:
Turniej wygrał Dein - gratulacje. 2 - 7, Trzeci Yoss.

Gratulacje dla medalistów :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group