Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Czechy
Autor Wiadomość
specyk_14 
Jaga Pany !


Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 88
Skąd: Białystok
Wysłany: 2004-09-18, 18:14   

Witam,

Gratulacje czechom, w sumie dla nich te zwyciestwo zapewnił Joking najbardziej sie zawiodlem w ekipie czeskiej zachowania ondika, ktory w opisie mial napisane ze polacy to lamy... dla mnie bylo to hamskie poniewaz nikt nie mowil nic zlego o ekipie przeciwnika, a jednak sie znalazl.

Pozdrawiam,
Specyk
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-09-18, 18:21   

Gratulacje dla Czechów, wyraźnie zasłużyli na zwycięstwo, przygotowali się w przeciwnieństwie do naszego pospolitego ruszenia :)

Aaaaaa
Przepraszam wszystkich Polaków za moje lamerskie przegranie 2 gier z Ondikiem, grrrr

Niestety jestem ostatnio całkiem bez formy i grałem tylko w zastępstwie, więc mam nadzieję że mi wybaczycie.

Pozdrawiam Soul

PS. Ehhh, nie było tak najgorzej ale porażka zawsze boli :/
Ostatnio zmieniony przez soul_reaper 2004-09-18, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-09-18, 18:24   



Witam

Na wstępie gratuluję Czechom zwycięstwa.

Moje wrażenia.

Przeciwnicy dosyć silni, przygotowani, nawet czasem miałem wrażenie że moje otwarcie sa przestudiowane :] Joking dzisiaj był nie do pokonania, choć słyszałem o kilku błędach, które mogły zaowocowac na jego nie korzyść. Również Ondik mnie zaskoczył. Z początku myślałem że 10 min. to wieczność jednak 3 razy przegrałem bodajże na czas także różnie z tym bywa. 5 godzin myslenia..... chyba idę na piwo :) Nie wiem czy Czesi byli w najsilniejszym składzie czy nie, ale my mimo takiego składu az tak nie odstepowaliśmy. Podziękowania dla Piotrka, który wykazał się znowu znakomita organizacją i cierpliwością. No cóż, trzeba dalej trenować i następnym razem wygrać z nimi :]

Pozdrawiam.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Marcin 

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-18, 19:47   

Graty dla Czechów.
Polacy mogliście lepiej zagrac :P
Przeanalizujcie to i wygrajcie nastepnym razem ;)
_________________
"Cała Polska widziała ?!
Warszawa nie zapomniała !!!"
W góre ręce, kto jest z nami ! ! !
 
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2004-09-18, 19:53   

specyk_14 napisał/a:
w ekipie czeskiej zachowania ondika, ktory w opisie mial napisane ze polacy to lamy... dla mnie bylo to hamskie poniewaz nikt nie mowil nic zlego o ekipie przeciwnika, a jednak sie znalazl.


Nie napisalem, ze polacy to lamy... W opise mialem tylko : We are the champions. Dont cry for loosers (Polska) - mysle, ze to nie znaczy, ze polacy to lamy... Moze wiece, ze to jest song...
 
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2004-09-18, 23:01   

wszyscy grali bardzo dobrze, mogliśmy co prawda postarac się troche bardziej ale i tak wszyscy zasłużyli na gratulacje.
gdyby grał Zakon albo Dein zamiast mnie napewno bysmy wygrali ;)
mam nadzieję że będzie szansa do rewanżu
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-09-18, 23:38   

Gratuluje Czechom wygranej i naszym reprezentantom bardzo dobrej gry - fajnie ze cos takiego zostalo zorganizowane, a szkoda ze w naszej ekipie zabraklo takiego jokinga :D

Grats all
 
 
 
autickocz


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 34
Skąd: Hradec Krlaove
Wysłany: 2004-09-18, 23:50   

Czesc!!!
I would like to thank you all players and all fans. Special thanks to angst, who did great tourney. I think we could make more these tournaments.
So see you in next tourn.
Ales
_________________
Enjoy renju, renjoy your life :-)
 
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-09-19, 03:59   

Mamy już za sobą pierwszy mecz Internetowej Reprezentacji Polski w gomoku. Możemy być chyba zadowoleni (no może nie licząc wyniku). Chciałem wszystkim podziękować serdecznie za przybycie i stosowanie się (prawie zawsze) do moich wskazówek :D Szczególne słowa uznania dla Marty, która była moim łącznikiem z drużyną Czech oraz Alesa za przyjęcie złożonej przeze mnie propozycji meczu i zebranie czeskiej ekipy. Dziękuję Wam :wink:

Wyniki meczu zamieścił już wcześniej Aaru, więc nie będę ich ponownie przytaczał. Czesi zwyciężyli 58,5 do 53,5 po wyrównanej i zaciętej walce. W zgodnej opinii obserwatorów zdecydowało potwierdzenie klasy przez Jokinga, który nie znalazł pogromcy w żadnej z rozegranych przez siebie 16 partii. Bardzo dobrze prezentowali się też Ondik i Autickocz. Nasze ekipa była osłabiona brakiem Zakona i Deina, a także Chipa. Dało się odczuć brak prawdziwego lidera, który przeciwstawiłby się Jokingowi oraz poderwał naszą drużynę do walki.

Mecz spotkał się z żywym zainteresowaniem kibiców z obu (nie tylko zresztą) państw, którzy na kanale ogólnym dopingowali ile sił w klawiaturze :) Obyło się bez ekscesów, obawy Czechów o zakłócanie spokoju w czasie gry okazały się na szczęście płonne. Choć nie wszyscy mnie dokładnie słuchali i notorycznie zaczynano każdą rundę przed czasem, to przebieg meczu oceniam jako co najmniej zadowalający. Czesi już domagają się rewanżu. Takie wydarzenia wpływają pozytywnie na popularyzację gomoku i wzrost poziomu gry. W czasie meczu bez przerwy nękano mnie prywatnymi wiadomościami w sprawie ewentualnego dołączenia do IRP :)

Czekam na komentarze graczy oraz kibiców. Piszcie co Wam się podobało, a co nie. Może chcielibyście zasugerować jakieś zmiany co do sposobu rozgrywania podobnych spotkań? Mam nadzieję, że nie poprzestaniemy na tym jednym spotkaniu ;)

Pozdrawiam

Wasz Kapitan Angst :wink:

P.S. Niespodzianka – rozmawiałem już wstępnie z Roszlerem na temat meczu Polska-Węgry. Liczę na to, że niedługo rozegramy kolejne spotkanie, tym razem z inną ekipą...
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-09-19, 11:32   

Hehe, pierwszy raz mi szkoda, że nie jestem w tej całej Reprezentacji :rotfl:

Dałoby radę, jakoś dokoktować grupkę osób? :mrgreen:

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-09-19, 14:18   

Załatw sobie Angst kogoś do obsługi turnieju, żebyś sam mógł się skupić na grze. Chociaż akurat bycie zajętym Tobie to już może pomaga w grze i inaczej już nie umiesz :) . Fajnie graliście. Tylko otwarcia normalne, takie, co pełno ich w zapisach partii ... A są przecież tysiące mniej więcej zbalansowanych otwarć na grę pozycyjną ...
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-09-19, 14:29   

Miło było spędzić te 5 godzin z wami. Olalem znajomych z którymi miałem wyjść, ale to dlatego, że niespodziewałem się że zagram.
Walka była zacięta i faktycznie każda partia była na wysokim poziomie. Wolałem, żeby zagrał ktoś mocniejszy niż ja... jestem tylko średniakiem w reprezentacji.
Przegrałem pierwszy pojedynek z Autickoczem, który ograł mnie zachowując zimną krew i maxymalnie wykorzystał moje błędy. Kolejne 3 pojedynki zremisowałem.
Przepraszam wszystkich że przegrałem 2 wygrane partie w dziecinnie głupi sposób.
Są też plusy. Jako jedyny reprezentant nie przegrałem z Jokingiem (bo z nim nie grałem :P). Zreszta niespodziewałem się że zawodnicy o wiele wyższych rankingach niż ja będą do ogrania. Mimo, że przegraliśmy graliśmy bardzo dobrze.
Mamy bardziej wyrównaną ekipe niż rywale. Myślę, że z Deinem, Zakonem i Dragonem za którego grałem pierwsze mecze wygralibyśmy z Czechami. Wydaje mi się, że powinniśmy grać po 8. 8-7.... ehhh nasza reprezentacja musiała wystawiać slabszych zawodników z braku najlepszych. Oni też by się mogli o to postarać. Napewno to też pomogło Czechom wygrać. Powinni wziąść jakieś słabsze ogniwo, żeby był komplet 8 zawodników.
Myśle, że w zwiąsku z powyższym powinniśmy patrzyć na wynik z przymróżeniem oka, przy czym gratuluje Czechom zwycięstwa.
Może by tak w ramach treningu zorganizować za tydzień 2 mecz zawodników reprezentacji. Każdy reprezentant miałby okazje się sprawdzić. Tym słabszym dałoby to okazje do pokazania na co ich stać. Średniacy jak ja, mogliby się zmierzyć z czołówką i potrenować. Najlepsi też by na takim treningu skorzystali.
Założe się, że nasz kapitan myślał już o podobnych treningach i nie mowie nic nowego.... Myśle, że takie treningi są nam potrzebne, żeby zwiększać swoje umiejętności.

Przydługawy post mi wyszedł.. napisze jeszcze coś w zagadkach ;) i kończe bo nie ma czasu..
-----
Grałem eksperymentalne otwarcia... niektóre fajnie wyszły
 
 
Marcin 

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-19, 14:41   

kaka niebądzmi takimy materialistami ... Trzeba się wyluzować :)
_________________
"Cała Polska widziała ?!
Warszawa nie zapomniała !!!"
W góre ręce, kto jest z nami ! ! !
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-09-19, 15:25   

Właśnie, Kaka. Liczyłem na Ciebie w pojedynku z wujkiem Jo. Za te Twoje otwarcia. Dragon jest lepszy (na razie), ale jakoś nie wierzę, żeby Joking wstudiował się szczegółowo w otwarcia Kaka. Szczególnie jeśli miałeś eksperymentalne. Najlepszy mecz, który obserwowałem, to Angst vs Joking, w którym Angstowi zimnej krwi i czasu nie stało ... Choć miał przez większą część gry przewagę pozycyjną :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group