Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internetowy Puchar Polski (IPP)
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-02-23, 13:19   

Postaram się dzisiaj odnieść do wszystkich propozycji, które padły w tym temacie.

Natomiast system czeskiego "IPP" bazuje na zasadach Euroligi (podobnie jak w IPP). Problem polega na tym, że 95% graczy nie zna Regulaminu IPP :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-02-23, 13:28   

angst napisał/a:
Natomiast system czeskiego "IPP" bazuje na zasadach Euroligi (podobnie jak w IPP). Problem polega na tym, że 95% graczy nie zna Regulaminu IPP :roll:


No właśnie o tym myślałem, żeby zmienić nasze IPP coś na zasady Euroligi... w sumie pojedynków by wychodziło tyle samo bo około 9...
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-23, 13:43   

Muchal napisał/a:
Admin date na stronie jak w eurolidze i automatyczne walkowery ?


Ale co to zmieni na plus? Już mamy dość dużo walkowerów, a tak tylko będzie ich jeszcze więcej. Co to za satysfakcja przechodzić do następnych rund dzięki walkowerom?

Podstawowy problem IPP stanowi ustalanie terminów pojedynków i dlatego uważam, że poprawę mogłaby przynieść zmiana na system ligowy, z długim (najlepiej prawie półrocznym) okresem trwania jednej edycji i bez żadnego podziału rundowego - jedni sobie rozłożą rozgrywanie meczów w miarę równomiernie, inni np. jeśli wiedzą, że w ostatnich tygodniach edycji nie będą mieli możliwości grać, mogą rozegrać wszystko na początku, bądź też sytuacja odwrotna. W ten sposób będziemy mieli więcej gier, a mniej pojedynków rozstrzygniętych poza stołem.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-02-23, 14:19   

Chodziło mi o to, że dzieki automatycznym walkowerom w eurolidze rzadko zdarzają się walkowery... może w IRP też by to zadziałało.

Fajnie też jakby to nie nazywało się IRP tylko Liga Polska Gomoku [coś w tym stylu, tylko podałem taki przykład] to może zachęcić słabszych graczy do gry np w 2 lidze hmm możnaby pomyśleć...

pozdro ;)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-23, 15:49   

Jeśli zmieni się tryb z pucharowego na ligowy to nazwa typu Polska Liga Gomoku faktycznie będzie bardziej pasować. A wobec upodobnienia do EL jestem sceptyczny choćby z tego względu, żę to oznacza kolejne dostosowywanie się do terminów. Mamy Euroligę i często są problemy, jak dogadać się miedzy sobą w drużynie oraz z przeciwnikami, mamy NT gdzie terminy turniejów są niezmienne i do tego mamy IPP... Nie jest to nic łatwego, zwłaszcza dla tych, którzy chcą brać udział we wszystkich wymienionych rozgrywkach.
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-02-23, 20:40   

angst napisał/a:
Mecz finałowy toczy się do 4 zdobytych punktów

Wiem, że ten temat był już poruszany, ale moim zdaniem to zła interpretacja regulaminu.
"7. W fazie play-off rywalizacja trwa do 3 lub 4 zwycięstw (półfinały i finał)". Jest to czytelne i nie ma co tu kombinować. Ani dwa, ani pięć remisów nie przekłada się na zwycięstwo, a punkty za nie dostawało się tylko i wyłącznie w fazie grupowej – pkt.6. Zapewne na kurniku gra jakiś prawnik, lub chociażby student prawa który to potwierdzi (albo i nie – rakdar, tak jak każdy człowiek też się może mylić).

Jeżeli będą zmiany, to też popieram propozycję zukole. Zmieńmy system rozgrywek i pójdźmy drogą EL, jak zrobili to Czesi i Rumuni. Pożyczmy od nich stronkę i na niej już poprowadźmy nowe rozgrywki. Jest tam jasno i czytelnie (no prawie – wyżej wymienionemu nie wychodzą parowania :) ).

P.S. Każdy zapisał się do IPP z własnej woli i nie robi żadnej łaski, że rozegra swoje mecze w terminie. Zapisałem się dobrowolnie – przestrzegam regulamin. Ot i cała filozofia.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-02-24, 00:23   

rakdar napisał/a:
angst napisał/a:
Mecz finałowy toczy się do 4 zdobytych punktów

Wiem, że ten temat był już poruszany, ale moim zdaniem to zła interpretacja regulaminu.
"7. W fazie play-off rywalizacja trwa do 3 lub 4 zwycięstw (półfinały i finał)". Jest to czytelne i nie ma co tu kombinować. Ani dwa, ani pięć remisów nie przekłada się na zwycięstwo, a punkty za nie dostawało się tylko i wyłącznie w fazie grupowej – pkt.6. Zapewne na kurniku gra jakiś prawnik, lub chociażby student prawa który to potwierdzi (albo i nie – rakdar, tak jak każdy człowiek też się może mylić)

Przytoczony punkt dotyczy fazy play-offs, tymczasem mecz pomiędzy dwoma zwycięzcami edycji to kwestia dodatkowa, w celu wyłonienia zwycięzcy danego sezonu IPP.

Jednocześnie zgadzam się, że ten punkt Regulaminu wymaga poprawki. Już wcześniej pisałem, jak należy go interpretować, natomiast jeśli wzbudza takie kontrowersje, to należy go zmienić.

Z tego co czytam, największym problemem wydaje się ilość walkowerów. W mojej ocenie system pośrednio przekłada się na ich ilość, jednak niezależnie od wybranej formy rozgrywek walkowery były i będą.

Zastanowię się nad ewentualnymi karami, natomiast wykluczenie z rozgrywek nie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem (nie mamy aż tak dużo graczy, aby sobie na to pozwolić).

Mam wrażenie, że w toku dyskusji zapomina się o genezie IP(R)P. Celem IRP są rozgrywki, na podstawie których Selekcjoner ma podejmować decyzje odnośnie powołań na mecze międzynarodowe. Gdyby nie mecz w Cieszynie w ogóle nie byłoby w minionym roku takiego meczu. Uważam, że pewnym rozwiązaniem byłoby przywrócenie zasady, iż tylko uczestnicy rozgrywek IRP mogą reprezentować Polskę, co przynajmniej dla części osób powinno być dodatkową zachętą do gry.

Niezależnie od ewentualnej reformy rozgrywek priorytetem dla mnie jest wypracowanie takich rozwiązań, aby rozgrywać jak najwięcej spotkań (optymalnie chyba 6-8 w roku). To wpłynie na zainteresowanie rozgrywkami, a przy okazji na frekwencję.

Niestety, namówienie jakiejś ekipy na mecz nie jest wbrew pozorom łatwe. Mam nadzieję, że zmieni się to po meczu z Węgrami.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2009-02-26, 12:25   

maestro napisał/a:
Muchal napisał/a:
Admin date na stronie jak w eurolidze i automatyczne walkowery ?


Ale co to zmieni na plus? Już mamy dość dużo walkowerów, a tak tylko będzie ich jeszcze więcej. Co to za satysfakcja przechodzić do następnych rund dzięki walkowerom?



Taka sama satysfakcja jak wygranie przez czas, przez slabe lacze przeciwnika, bol glowy, slaba forma, lub przeszkadzanie osob trzecich.

Zeby byla pelna satysfakcja 2 graczy musialo by byc w szczytowej formie, a jesli kto wygral bo tamtem za szybko kliknal myszka mozna porownac do walkowera, czyli olanie gry.

"czas jest elementem gry"
a walkower nie?

Nie dostosujesz sie, masz punkt mniej, bo z jakiej paki uczciwy ma na tym tracic? pretensje do samego siebie w takiej sytuacji.

Rozumiem z drugiej strony tez angsta, bo ma w swoim zdaniu duzo racji, ale zdecydowanie mniej klotni i nieporozumien byloby w przypadku dostosowania sie do regulaminu, bo nikt wtedy nie bedzie mial prawa miec pretensji o to, ze przegral walkowerem.

ps. sytuacje w ktorych 2 graczy wybitnie nie ma w danym okresie czasu mozna traktowac ulgowo pozwalajac zagrac dzien czy dwa pozniej. Sytuacje ktorych osoba 3cia zalatwia to za nich to dla mnie jest smieszna, bo sam takiej sytuacji mialbym w d... kiedy jest admin date, skoro i tak moge zagrac sobie po niej.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group