Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-06-27, 14:31
nowy pokój na kurniku - psgrip
Autor Wiadomość
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-04-21, 07:29   

Czy można ustalić zasadę, według której kurnik sam będzie zliczał punkty po turniejach i przyznawał bonusy jak w NT (10pkt za zwyciestwo, 8 za 2 miejsce itd.)? Wyręczyłoby to Angsta, Kota i Dredda, a NT zmieniłby się w coś w stylu turniejowa klasyfikacja psgrip (mi się nazwa bardziej podoba niż nt :) ). W ten sposób turnieje mogłyby się rozgrywać o stałych porach i nawet w terminach kiedy psgrip organizuje turneij na żywo.

Myślę ze byłoby to bardzo atrakcyjne, tylko czy jest taka możliwość?

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-04-21, 14:53   

ale wtedy NT będzie dostępny dla wszystkich, bo wystarczy wejść 20:59:59 i kliknąć "tak"
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-04-21, 15:30   

alicecooper napisał/a:
- ustawienie pokoju dostępnego dla wszystkich/ dla zapisanych członków


Angst jak admin w pokoju będzie mógł dodawać nowych członków.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-04-21, 16:07   

Czyli zrobi się z tego wówczas taki trochę pokój NT. Pytanie, czy do tego dążymy. Jeśli tak, to zmieniłbym zasady dopuszczania do NT, niestety na bardziej restrykcyjne.

Tak naprawdę przydałaby się informacja, na czym polegają testy, ile mają potrwać i czy jest szansa wprowadzić pewne usprawnienia/udogodnienia (jak np. pente i renju :P ).

Widziałem, że Maf sam się pojawił w naszym pokoju, więc kto wie...

Ciekawe, czy można wprowadzić dwa rodzaje użytkowników - mogących (i nie) grać w turniejach.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-04-21, 16:49   

Chyba że zrezygnujemy z bonusów i sposobów dopuszczania - grają wszyscy chętni, ale tych co grają programami i się źle zachowują będzie się blokować ( eliminować ). Wyniki i tak będą liczone przez serwer na grand-prix.
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2009-04-21, 16:58   

Bardziej restrykcyjne zasady :wow: To z kim Ty chcesz grać :?: Wiesz że MAF liczy na konkurencje w klubach to znaczy jesteś zbyt liberalny albo zbyt restrykcyjny zawsze znajdzie się ktoś kto poprowadzi klub bardziej odpowiadający większości .
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-21, 17:45   

Wykluczam możliwość wprowadzenia bardziej restrykcyjnych zasad.

Nie polecam także przywiązywać zbyt wielkiej wagi do automatycznego liczenia punktów, gdyż mam nadzieję, że system punktowania zostanie zmieniony po zakończeniu tej edycji. To tylko kwestia przekonania pozostałych członków Komisji ;)

Tak naprawdę to nie zostało jeszcze nawet przesądzone czy przeniesiemy NT do nowego pokoju. Od tej inicjatywy oczekiwałbym raczej innych korzyści, takich jak choćby wspominana możliwość gry renju & pente czy rozgrywanie meczów EL/reprezentacji.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-04-21, 18:04   

Teksty o możliwości grania w renju i pente w pokoju klubowym uważam za nadmierny optymizm. Już widzę jak maf je przywraca :lol:
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-21, 19:11   

Wystarczy, że wprowadzi takie rozwiązanie jak na DSG, gdzie w jednym pokoju można pograć w wiele gier, zmieniając tylko ustawienia przy stole : )

Wydaje mi się, że takim wielkim problemem to nie jest.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-04-21, 19:59   

wprowadzenie możliwości wchodzenia tylko przez elitę odetnie ją od chętnych nauki graczy żółtych. każdy "lepszy" będzie lansował się w nowym pokoju, a na bieniaszach nie będzie od kogo się uczyć... nie widze potrzeby oddzielania się na pokojach od nieczłonków
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-22, 05:23   pax gomoku

.... jaką elitę? Ty należysz do "elity", grasz przecież w NT, bywasz na turniejach, jesteś członkiem PSGRiP.... nie wprowadzajmy na siłę sztucznych podziałów

o ile się to uda ustawić, do pokoju psgrip będą mogli wchodzić z automatu członkowie PSGRiP na swoich oficjalnych nickach, pod którymi są zapisani, kto jeszcze? zobaczymy
... przeniesienie NT do pokoju psgrip byłoby tylko z korzyścią i dla turnieju i dla pokoju...
... wg mnie z założenia w pokoju psgrip powinny obowiązywać standardy PSGRiP
... i najważniejsze: dołożenie renju i pente już w pokoju psgrip, lub ich oficjalne przywrócenie na kurniku jest nadal naszym celem (dredziku, optymizmu, pozytywnego myślenia więcej, co myślisz to tworzysz)
... i na ostatek: staramy się nie tworzyć sytuacji ostatecznych, pokój jest w fazie prób i błędów, zobaczymy co z tego wyniknie


bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
Ostatnio zmieniony przez bmac 2009-04-22, 10:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-04-22, 09:49   

Prazesie,
Chodzi mi o to, by nie doszło do sytuacji w której gracze euroligi/nt/psgripu hurtowo nie przenieśli się do nowego pokoju. Wtedy mało zaawansowani gracze zostaną sami na bieniaszach. Sam pamiętam ile frajdy sprawiło mi przegrać 1:9 z jakimś dobrym graczem. Widziałem wtedy "jak się gra w gomoku". Po "segregacji" słabszym zostanie nudna możliwość analizy statystyk. Dodam jeszcze tylko że najlepszy sposób na przyciąganie osób do PSGRiP-u to kontakt bezpośredni z nowicjuszami. Po "przeprowadzce" do pokoju klubowego kontakt z ludźmi niewtajemniczonymi się ograniczy. Dlatego uważam, że pokój powinien być otwarty dla każdego, z możliwością gry na stołach, a turnieje tylko dla osób na "naznaczonych" nickach.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-22, 11:51   

mniej więcej tez tak myślę z pewnymi modyfikacjami
np dobrze by było żeby do psgrip nie mieli wejścia szarzy
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-22, 13:20   

truskawek napisał/a:
nudna możliwość analizy statystyk.


Może to jest nudne, ale dzięki analizom partii najlepszych graczy nauczyłem się grać w pente więc myślę, że nie poszłoby to na marne, a wręcz na plus.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-04-22, 16:13   

ale niektóe "gwiazdy" grają tylko tow, więc nie ma możliwości analizy...
chyba znacznie ciekawiej jest brać udział w dyskusji patrząc jak elita kombinuje, cofa i znów kombinuje... :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group