Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-06-27, 14:31
nowy pokój na kurniku - psgrip
Autor Wiadomość
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2009-04-22, 20:08   

Albo zrobicie dla wszystkich odpowiednik oficieli zawsze z adminem odpowiedzialnym za chamstwo , progi itp. albo zostaniecie elitarnym pokoikiem a ktoś inny zrobi to za was. Kto płakał o turnieje w każdy dzień kto myślał że jak dostanie admina to zrobi porządek na oficielach :D członkowie psgrip :twisted: . Maf dał wam to wszystko a wy się tego boicie że spapracie. Klub z zapisami to niech se zrobi Rzeszów albo lamy .
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2009-04-22, 20:16   

Za pomniałem dodać że róbcie to szybko bo jak testy na makao się skończą i MAF będzie szafował pokoikami to się zrobi zamieszanie .Zawsze lepiej być tym pierwszym gdzie się już gra od jakiegoś czasu
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-22, 22:25   

amiga_500 napisał/a:
Maf dał wam to wszystko


Że niby co nam dał? Ja oficjali już od paru miesięcy nie widziałem i pewno nigdy ich z powrotem nie zobaczę. Widzę jedynie jakie kolejne pozytywne elementy kurnika są niszczone, a tworzenia "równie emocjonujących" jak nie było tak nie ma...
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2009-04-23, 14:34   

Kocie czy ty nie rozumiesz że to emocjonujące to są właśnie nowe pokoje z możliwością robienia turnieju. Najprawdopodobniej będzie to najczęściej wykorzystywana opcja w pokoju.
Turnieje w pokoju psgrip z Adminem spokojnie w krótkim czasie pewnie osiągnęłyby podobny status jak dawniej oficiel . Trzeba to jednak robić w miarę szybko bo inaczej gracze gomo się podziela na grupy .Musicie się pogodzić z faktem że maf nie zrobi niczego specjalnie dla was (sorki ale renju i pente odpada) chyba że zapewnicie mu duża liczbę wejść ( to oznacza że zmiany ewentualne jakie mu zaproponujecie w pokoju będą korzystne dla wszystkich pokoi klubowych) .
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-23, 14:56   

amiga_500 napisał/a:
Kocie czy ty nie rozumiesz że to emocjonujące to są właśnie nowe pokoje z możliwością robienia turnieju.


:wow: Dla mnie jest to równie emocjonujące co gra na 30 min standard na turznicy (bez obrazy dla grających 30 min standard na turznicy ;) ).

Własne turnieje można organizować od lat i jakoś nigdy nie uzyskały takiej popularności jak oficjale. Nie widzę w tej opcji niczego innowacyjnego, zupełnie nie widzę niczego, co mogłoby zwiększyć zainteresowanie większej ilości graczy tą opcją. Turnieje klubowe będą równie emocjonujące co zwykłe turnieje prywatne i dlatego moim zdaniem nowość w postaci klubów kariery nie zrobi.
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2009-04-23, 16:59   

spavacz napisał/a:
Wystarczy, że wprowadzi takie rozwiązanie jak na DSG, gdzie w jednym pokoju można pograć w wiele gier, zmieniając tylko ustawienia przy stole : )

Wydaje mi się, że takim wielkim problemem to nie jest.


a według ktorego rankingu bedzie wtedy system wyswietlal userów? 11 zawodnikow po rankingu z gomoku a 3 innych grajacych na stole w pente wedlug pente ?
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-24, 07:32   

A czy w ogóle ranking musi być wyświetlany?
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-04-24, 08:26   

albo jeden ranking na wszystkie gry, renju i pente potraktować jako odmiane gomoku ;)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
ptyl 


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-24, 16:33   

Kocie bez urazy:P nie widziałem Cie grającego 30 minut standard na Turznicy:D
_________________
Albowiem, gdyż i w ogóle, dajmy na to, że tak powiem...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-24, 16:40   

Pewnie dlatego, że to nie jest granie które by mnie jakoś specjalnie emocjonowało :) Turnieje oficjalne budzily emocje i zachęcały do rywalizacji, i to pomimo swych licznych wad (progi, nicki etc.), zwykłe klikanie bez stawki nie może się temu równać.
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2009-04-24, 17:22   

I tu wychodzi cała mentalność netu . Czy mistrzostwa świata kraju itp. organizuje właściciel stadionu nawet wtedy kiedy jest to jedyny stadion w kraju? .Organizatorem zawsze jest światowa albo krajowa federacja . Właściciel stadionu dał Wam Stadion (czasowo czy na stałe nie wiadomo) jako miejsce rozgrywania rozgrywek z własnymi sędziami i na dowolnych warunkach ( wyłączając istotna co prawda sprawę punktacji) . Trzeba grać ( nie zamykać się) a z czasem przekona się ludzi że turnieje psgrip to prawdziwy oficjel a nie tur prywatny. Maf dał wędkę zabierając wcześniej gotowe danie , trzeba zacząć łowić a nie tylko wspominać jakie to danie było pyszne
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-24, 18:22   

Nadal nie doczytałem się argumentacji co takiego możemy zyskać dzięki własnemu pokojowi, czym mogą wyróżniać się organizowane przez nas turnieje? Bo że będą gorsze od oficjali w zakresie rankingu, no to tyle już wiem.

Jak dla mnie to sytuacja przedstawia się nieco inaczej: właściciel stadionu, który sam organizował popularne lecz mające drobne wady rozgrywki, zamiast skorygować wady inwestując w sędziów postanowił stadion i całe rozgrywki roz******, zaś po pół roku łaskawie zostawił nam gruz i łopatki, a mamy mamy zaszczyt zrobić sobie coś z tego. Naprawdę ktoś wierzy, że uda się w kilka tygodni/miesięcy zbudować własne turnieje rangi turniejów oficjalnych? Przecież w kilka miesięcy przy intensywnym zaangażowaniu wielu osób ledwo udało się stworzyć cykl turniejów ze stałą frekwencją 25-35 osób. I muszę podkreślić, że udało się to właśnie BEZ jakiegokolwiek wpływu właściciela kurnika.
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2009-04-25, 17:37   

Jak nie będzie rankingu oficjalnego, to się niczym ten turniej od prywatnego różnił nie będzie. Podstawą była nagroda w postaci nicka umieszczonego po prawej stronie od pokoi, ot co.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-05-04, 20:01   

bad_mojo napisał/a:
Jak nie będzie rankingu oficjalnego, to się niczym ten turniej od prywatnego różnił nie będzie. Podstawą była nagroda w postaci nicka umieszczonego po prawej stronie od pokoi, ot co.


Oczywiście. Nie wiadomo czemu ranking mimo jego naliczania jest dosyć niedocenianą formą motywacji graczy. Taki dredd zawsze się starał by 5 jego nicków było wyświetlane. Każdy tam miał jakiś cel - kolor, czy punkty. No prawie każdy bo w sumie spora ilość też uwagi na to nie zwracała (podobno).

To samo ze Stowarzyszeniem - na pierwszej stronie powinny być wyświetlane czołowe dziesiątki w gomoku, pente i renju (kolejność nieprzypadkowa:) Jednak ten aspekt motywacji jest pomijany - a odświeżyć taki ranking, który widniałby na pierwszej stronce nie jest trudno (podobno).

Nie wiem czemu ale dopiero teraz zauważyłem ten temat.
 
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2009-09-30, 16:06   

Koniec tematu maf pozabierał wszystkie mało używane pokoiki .Z ciekawości pytam czy podał adminom powody?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group