Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa strona stowarzyszenia
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 16:34   

Zapraszam do odwiedzenia nowej strony stowarzyszenia

dziś zdecydowałem się na przekierowanie strony na nowy serwer
mimo że nie wszystko jest jeszcze przeniesione to lepiej będzie rozwijać już nową
(prace trwały od jakiegoś czasu i sporo już jest)

jest ona oparta o cms joomla 1.5
główna zaleta - możliwość pisania przez wszystkich uprawnionych i to pisania bezpośrednio na stronie WWW
główna wada - wolniejsze działanie jako ze jest to baza danych

w związku z tym proszę wszystkich członków stowarzyszenia o rejestrację (wtedy zostaną nadane uprawnienia do pisania)

przy okazji apel:
w joomla można prawie dowolnie zmieniać wygląd za pomocą szablonów
na razie jest szablon podstawowy ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby był inny

proszę o wpisanie w google "joomla 1.5 template", wyszukanie fajnego szablonu i wpisanie tu swojej propozycji na wygląd strony :)
oczywiście ten "naj" zostanie zastosowany

no i proszę o uwagi i komentarze jeśli zauważycie jakiś błąd
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-10-22, 11:36   

Myślę, że należy samemu skomponować, żeby było o tematyce gomoku - dlatego już teraz proszę chętnych do współpracy, kto może zaprojektować zdjęcie kamieni albo znaleźć w internecie jakiś ciekawy obrazek. Przydałoby się również logo - oryginalny format, bo ściągnąłem ze starej strony już wyskalowany.

Jest narzędzie do projektowania szablonów, w tym również szablonów Joomla - darmowa wersja demo programu Artisteer 2.0 dostępna jest na stronie (google).

Tak na prędkiego zaprojektowałem coś żeby sprawdzić możliwości programu - całkiem wystarczy na nasze potrzeby.

Żeby zobaczyć = link poniżej:
http://www.megaupload.com/?d=H7R4NKCS


Próbkę należy pobrać - załączam archiwum rar, rozpakować i odpalić page.
Jesli komuś się chce może projektowac i wrzucać tutaj swoje pomysły. Jeśli zaakceptujemy taki pomysł, poprosi się o źródło szablonu i zainstaluje na nowej stronce.

P.S. W wersji demo pojawiają się malutkie napisiki trial. trial,trial, przy pełnej wersji oczywiście ich nie ma.

P.S. Fajnie by było działać od rozpoczęcia sezonu euroligi, ja mógłbym komentowac mecze.

Rzeczywiście koszmarnie wolno działa - miejmy nadzieję, że jak przenie sie się na polski serwer będzie lepiej. Planuję zrobić listę graczy - jak narazie jest tylko szkic.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-24, 01:30   

dodana strona "gry renju"
odświeżona i z nowymi linkami
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-25, 22:36   

25-10-2009 Nasz kolega primitive przetłumaczył artykuł "Moje gry na Budapest Open 2004 (napisał István Virág)" - znajduje się on w dziale "Jak grać" na stronie "Gry Renju"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-10-27, 07:57   

Zachęcam wszystkich do wpisywania "siebie" w dział VIP-> Gracze.
Mój wpis: http://psgrip.byethost16....racze/78-ermijo

tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych na stronie.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-28, 11:29   

Na stronie ma działać nick i hasło z forum? Mnie niestety nie działa o_O
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-10-28, 11:50   

Jak ktoś ma problemy techniczne, chętnie wkleję tekst za niego
ermijo@op.pl - to w przypadku gdy będzie zgoda na zdjęcie albo tutaj na skrzynke prywatną.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-29, 07:35   

5 nowych programów do gry: noezis6, pentago, pente10.4, renjumaster1.01, ultra gomoku 2.0; zamieszczone w dziale linki - programy

proszę szczególnie graczy pente o sprawdzenie siły gry pentago, pente10.4
ciekawostka - noezis6 służy do connect6

przy okazji, nie ma lekko :) - programy dostępne tylko dla zarejestrowanych na stronie
(rejestracja za darmo)

przy okazji drugiej: jakoś słabo z odzewem na pojawienie się nowej strony - może niepotrzebnie robiłem?
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-10-29, 07:58   

Strona jest fajna - nawet może zostać na razie z takim stylem graficznym. Przyznam, że wcześniej nie wiedziałem, gdzie są na starej stronie artykuły Ando przetłumaczone przez Ece - dopiero teraz mogłem przeczytać po polsku.

Zaletą jest Joomla - praktycznie KAŻDY może pisać swoje artykuły. Dział otwarcia wisi już w powietrzu - polecam w dziele dla VIP ?

Przydało by się gdzieś w widocznym miejscu na stronie napisać, że "więcej możliwości przeczytania po zalogowaniu się albo coś w tym stylu". Wciąż liczę na rozbudowę działu Gracze.

Ludzie! - wiem, że nikt nie lubi o sobie pisać możle to jest trudne, ale skoro już jest możliwość, Alice się spisał 100/100. Każdy pisze co chce pod kątem gomoku, ale nie tylko. Można napisać o zainteresowaniach i refleksjach n/t kurnika.

Wiem, że już robię się po prostu nachalny, ale ostatni raz powtarzam, że jeśli ktoś nie ma konta, albo ma problemy z redagowaniem artykułów (nie każdy może być redaktorem) może śmiało tekst przekazac mi a ja go stosownie umieszczę.
Wkrótce spróbuję zrobić większą mobilizację spośród graczy kurnika - trzeba to jakoś ruszyć do przodu.

Szkoda, że renlib class, który można umieszczać na stronie w postaci apletu pozwala jedynie na zapis jednej partii a nie biblioteki. Było by to ułatwienie, bo nie każdemuy chce się najpierw ściągać pliki, i później analizować u siebie w renlibie. Pewnie można to jakoś przerobić, kiedyś zaglądałem do kodu może zrobię to ponownie.

Żeby strona była czymś bardziej użytecznym niż forum - bo przywykliśmy do tego - muszą być chętni do współpracy. Lista otwarć - dyskusje itd.

P.S. mam nadzieję, że szybko mi się nie wyczerpie mobilizacja.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-29, 11:11   

Alis mój odzew jest taki; że nie mogę się zalogować.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-29, 15:08   

O ile nie posługujesz się nazwą DionoBevaBoli, to nie jesteś nawet rejestrowany...
Marco, Seven, Truskawek, Angst a Wam działa ? ( jeżeli link aktywacyjny nie doszedł meilem to nie znaczy, że nie możecie spróbować się zalogować - do mnie też link nie doszedł a funkcjonuję :) )
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-10-29, 15:36   

Mi też konto działa bez linka aktywacyjnego.

Dzisiaj wrzucę artykuł o sobie ! :)

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-29, 17:12   

Pentago jest cieniutki, natomiast pente10.4 za długo myśli, choć 9 level jest nawet dobry...
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-10-29, 18:28   

mnie przyszedł link aktywacyjny a mimo tonie mogę się zalogować
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-29, 18:31   

To trochę dziwne, bo według danych zalogowałeś się 2009-10-27 08:41:03.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group