Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2009 Mistrzostwa Polski w Gomoku - Warsaw Open
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-30, 00:00   

zukole napisał/a:
President, dzięki za link, choć niestety nie mam pojęcia co tam wpisać ( pewnie dlatego że nie znam Warszawy, więc uzyskanie jakiejkolwiek informacji z tej strony w chwili obecnej jest bardzo nieprawdopodobne ), co do dworca to chodzi mi, czy bliżej jest z Warszawy Centralnej, Zachodniej, Wschodniej ?)


Z Centralnej blisko jest do metra (stacja Centrum), jadąc w stronę Kabat należy wysiąść na przedostatniej stacji Natolin (ok 20 minut jazdy) + jeszcze kilka minut piechotą. Zresztą jeśli w piątek ktoś będzie potrzebował pomocy z dotarciem to pewnie mogę się pojawić.
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2009-10-30, 01:24   

Dzięki Kocie. Mi brakowało słów, żeby to opisać :D
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-30, 09:57   

Turniej nie odbywa się w szkole, więc i nie ma tam noclegu.

Nocleg jest w: Szkolne Schronisko Młodzieżowe Nr 3 Syrenka Karolkowa 53a, Warszawa

http://www.ptsm.pl/
dojazd zarówno z dworca Warszawa Centralna jak i z powrotem tramwajem 24
tak samo na miejsce turnieju (bo Emilii Plater jest koło dworca)
zamówione jest 16 miejsc dla PSGRiP
ceny za dobę:
uczniowie 20 zł
studenci 28 zł
inni 36 zł
liczba miejsc ograniczona
dlatego proszę wysyłać zgłoszenia (kto pierwszy ten lepszy)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-10-30, 20:28   

bmac napisał/a:
nasza sala turniejowa będzie w klasie /cisza. spokój/, a to ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń w innych grach i innych kłopotów organizatora.

+post wyżej alice'a

To gramy w hali według pierwszych ustaleń czy w szkole ?
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-30, 20:50   

...gramy w szkole, ale nie jest to szkoła Alica /o której on mówi/

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2009-10-31, 03:42   

Tak, tym razem Warsaw Open całe odbywa się w szkole, nawet w niej byłem przy okazji jakiejś małej giełdy minerałów, i się nie dziwię, że się wszyscy nie zmieszczą na sali sportowej, bo jest dość mała :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-02, 13:41   

proszę o pilne uzupełnienie ankiety przez zapisanych na MP Polski i odwrotnie, zapisanie się tych, którzy brali udział w ankiecie i planują przyjazd....

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-03, 16:12   

do końca tygodnia powinienem potwierdzić rezerwację noclegów

w związku z tym kto się nie zapisze to będzie szukał sam
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2009-11-03, 16:23   

Ja zrezygnuję z noclegu. Więc ktoś może się załapać na moje miejsce. Pozdro
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-11-06, 20:49   

Zmieniły mi się plany i nie mogę przyjechać. Za problem oczywiście przepraszam.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-11-08, 14:41   

Zachęcam wszystkich jeszcze raz do przyjazdu! :)

Pamiętajcie, że w naszym krajowym kalendarzu nie ma ważniejszej imprezy niż Mistrzostwa Polski. Tylko od Was zależy, czy o tytuł będzie rywalizować 10 czy 30 osób.

Wiem, że niektórzy nie zapisują się, bo... jest mało zapisanych osób :roll: Przez takie podejście nakręcacie spiralę zniechęcenia spowodowaną przewidywaną niską frekwencją.

Planowane jest rozegranie 9 rund, a więc potrzebnych jest do tego 10 osób, a tyle już się zgłosiło. Każdy rozegra zatem swoich 9 partii! Ja również chciałbym, aby w turnieju rangi mistrzowskiej wzięło udział chociaż 30 osób, ale osoby wahające się same wywołują mniejszą liczbę zgłoszeń.

Każdy z członków Stowarzyszenia powinien aktywnie wspierać jego działalność, a pojawienie się na MP należy do przejawów takiej minimalnej aktywności. Nie mamy sponsora, ale jak mamy go przyciągnąć przy tak kiepskiej frekwencji na zawodach? Zgodnie z pojawiającymi się postulatami ograniczyliśmy ilość turniejów, ale czy mamy dążyć do zaprzestania ich organizacji?

Rozumiem, że niektórzy naprawdę by chcieli, ale po prostu nie mogą przyjechać. Za to jeszcze raz zachęcam osoby, które wciąż się wahają, aby pojawiły się w Warszawie. Przecież wiecie, że na turniejach zawsze jest fajnie ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-19, 16:24   

Przypominam że wszyscy chętni mogą nocować u mnie (namiary na stronie - dla PSGRiP) inni chętni proszeni o kontakt (jeśli jeszcze tego nie zrobili)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-11-19, 23:58   

Ja pojawię się w sobotę od razu na turnieju. Mam też załatwiony nocleg, także mogę odstąpić komuś swoją połowę łóżka :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-11-22, 20:32   

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski w Gomoku 2009:

1. Puholek
2. Muchal
3. Zukole
4. Alicecooper
5. Maestro
6. Angst
7. Kebab (nie jestem pewien nicka, w każdym razie brat Puholka :) )
8. President
9. Cezar.

Gratulacje dla Puholka i całego podium :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-11-22, 21:55   

Krótki to był turniej, więc i opis będzie niestety podobny. Zacznę może od tego, że rozgrywki odbywały się w bardzo dobrej lokalizacji, gdyż szkoła znajdowała się dosłownie w samym centrum Warszawy, nieopodal Dworca Centralnego, co na pewno było bradzo dobrym rozwiązaniem od strony logistycznej. Nieco gorzej wyglądało miejsce do gry, gdyż dostaliśmy dla siebie tylko pół klasy (druga połówka dla grających w shogi). Na szczęście w sobotę byliśmy sami, więc można było grać w zadowalających warunkach i przeprowadzić spokojnie Walne Zgromadzenie.

Turniej toczył się oczywiście w przyjaznej, ale jednocześnie niestety dość niewesołej atmosferze, wynikającej z katastrofalnej frekwencji. W Mistrzostwach Polski w Gomoku (czyli najważniejszych zawodach na krajowym podwórku w bardzo popularną grę, przynajmniej on-line) wystartowało 9 osób :|

Przyznam szczerze, że ten fakt nie był zbyt zachęcający do maksymalnego wysiłku (samym zapisaniem się poprawiłem najwyższą dotychczas lokatę z czterech poprzednich MP o 4 miejsca...). Z drugiej strony, mimo obniżonego przez ilość graczy prestiżu, były to ciągle mistrzostwa kraju, więc trzeba było zakasać rękawy i grać jak najlepiej.

Generalnie zawody zakończyły się chyba zgodnie z przewidywaniami. Chyba większość osób wytypowałaby trafnie podium, a Mistrzem Polski został Puholek (dla przypomnienia gracz Dark Team w EL :] ) - jeszcze raz gratulacje :!: :D

W samej końcówce zawodów zrobiło się bardzo ciekawie. W przedostatniej rundzie Muchal ograł Puholka, który w ostatniej kolejce pauzował. Muchalowi do tytułu potrzebna był przynajmniej remis w ostatniej partii z ... bratem Puholka, Radkiem. Doszło jednak do niespodzianki i Radek (do tego meczu miał na koncie 2 punkty) pomógł bratu w wywalczeniu pierwszego miejsca. Trzy osoby za Puholkiem miały taką samą ilość punktów i o finalnej kolejności zadecydował współczynnik Bergera. "Pecha" miał Alice, a szczęście Dredd (swoją drogą szczęście nie sprzyjało Markowi, bo w blitzu o jego 3., a nie 4. miejscu zadecydował rzut monetą), który na dodatek zgarnął też nagrodę losową :)

W turnieju blitza znakomite przygotowanie w zakresie sw potwierdził Zukole, który zdecydowanie wygrał. Miejsca za nim zajęli Muchal i Puholek (dzięki wspomnianemu wyżej rzutowi monetą).

W sobotni wieczór miało miejsce Walne Zgromadzenie Członków PSGRiP, które odbywało się w dość minorowych nastrojach. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czemu na MP jest tak mało osób i jak zmienić tę sytuację. Niestety, nikt nie miał gotowej odpowiedzi, więc pewnie jej znalezienie to kluczowe zadanie na zbliżający się rok 2010. Walne zatwierdziło dołączenie Muchala i moje do Zarządu oraz Nc do Komisji Rewizyjnej.

Jeżeli chodzi o mnie to mam mieszane uczucia. Nie grałem w sumie jakoś bardzo źle, ale starczyło to tylko na dwa 6. miejsca, a zatem chyba dość odpowiednio w kontekście posiadanych umiejętności (a zwłaszcza ilości czasu spędzonego na przygotowaniach do turnieju :D ).

Mam nadzieję, że przygotowując kolejną relację będę w lepszym humorze. Nie chciałbym już uczestniczyć w zawodach tej rangi z tak małą ilością uczestników :roll: Pomożecie? :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group