Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Owsiak
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-24, 03:33   Owsiak

jest rok 1988
komuchy już wiedzą że nastąpi (na rozkaz Moskwy) tzw transformacja
Cytat:
(w latach 80-tych funkcjonariusze zaczynają masowo zakładać spółki prywatne (ci którzy formalnie jako socjaliści głosili ze własność prywatna jest be)
przykład: spółka Transakcja założona w 1988 r. Taki kwiatek przy okazji: "Większość dokumentów księgowych oraz rejestrowych spółki zaginęła" na pewno przypadkowo :)
jakże aktualny przykład - to dla tych co mówią że wywlekam historię a to dawno i niekatulane: w radzie nadzorczej w 1988 był kto? a np Jerzy Szmajdziński obecny kandydat SLD na prezydenta.
http://pl.wikipedia.org/w...%C5%82ka_z_o.o.

oczywiście zwykli ludzie nie mieli pojęcia o planowanych zmianach
ale za to mieli dość komuny i znów zaczynały odradzać się protesty
Cytat:
piszę "znów" bo każdy kto zna historie zwrócił uwagę na cykliczność aktywności
1956-poznański czerwiec
1968-wydarzenia marcowe,1970-wybrzeże
1981-solidarność
po prostu po stłumieniu musi dorosnąć nowe świeże pokolenie
jak sądziłem w 1988 protesty zaczęły się za wcześnie, wypadało mi bardziej że powinno się coś dziać w 1992 r.
dziś spokojnie możemy postawić tezę że strajki 88 i 89 zostały sprowokowane po to żeby komuchy mogły rozmawiać z opozycja jeszcze nie w pełni silną
(kto by z nimi rozmawiał np w 1992 r gdyby protesty przybrały rozmiary wcześniejszej solidarności)
tak czy siak protesty narastały, ludzie zaczynali się coraz bardziej angażować
wszystko co pachniało choć trochę opozycyjnością było popierane

na tym tle pojawia się Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników
które w radio niby żartobliwie propaguje Jerzy Owsiak
główne hasło: "Uwolnić Słonia"

pamiętam jak się wtedy zastanawiałem "co to , kto to?"
z pozoru nic to nie miało wspólnego z komuchami
z drugiej strony koleś ani słowem nie wspominał nigdy nic o polityce wtedy

cóż, byłem młody niedoświadczony i nie zakumałem ocb :)
po latach dopiero doszedłem co to było
otóż była to klasyczna dezinformacja
po to żeby młodych odciągnąć od jakiejkolwiek polityki i protestów
podsunięcie pseudo "odlotowego" tematu - niech wołają lepiej "uwolnić słonia" niż "precz z komuną"
czy Owsiak świadomie współpracował z komuchami? nie mam pojęcia
ale jeśli nie to na pewno był tak zwanym "pożytecznym idiotą"
przypominam że wszystkie gazety , radio, tv były wtedy państwowe, bez zgody władz nikt nie miał tam szans
Cytat:
pożytecznymi idiotami określano za komuny ludzi którzy podejmowali różnorakie inicjatywy z pozoru jak najlepsze a obiektywnie służące komunie
zazwyczaj władze takich organizacji składały się w większości po prostu z sowieckich agentów
http://pl.wikipedia.org/w...Cyteczni_idioci
przykład: organizacja Kampania na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego (oczywiście demonstracje i naciski były tylko na państwa zachodnie żeby się rozbroiły, w czasie gdy ZSRR się zbroiło )
ciekawostka: w jakiej organizacji była kiedyś nowa komisarz spraw zagranicznych Unii Europejskiej pani Ashton? tak, tak była skarbnikiem Kampanii na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego pięknie ;/ prawda?

wracając do Owsiaka
obiektywnie to co robił wtedy po prostu służyło komunie i tyle
dlatego nie mam do niego żadnego zaufania
i nie zamierzam go popierać w jakikolwiek sposób
a kasę zamiast na jego orkiestrę (nie neguje tu dobrego celu tejże)
to wolę dać na fundację jakąś czy caritas
Ostatnio zmieniony przez angst 2010-01-24, 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-01-24, 08:36   

Kompletnie nie rozumiem tego rodzaju postów. Ale to Hyde Park, więc nie usuwam. Dokonałem drobnej zmiany w temacie - nazwisko z wielkiej litery.

A co do Twoich wyborów odnośnie działań charytatywnych, to możemy kiedyś porozmawiać na żywo. Jedno wiem, że akurat WOŚP jest dość transparentną akcją, więc decydując się na wpłatę mogę liczyć, że pieniądze trafiają do potrzebujących.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-01-24, 10:44   

Jeśli nie chcesz usuwać, to przynajmniej temat zamknij.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-01-24, 10:46   

dokladnie, przylaczam sie do wniosku o zamkniecie tematu. z hyde parku robi sie rynsztok, a ty angst wolisz zajmowac sie usuwaniem slowa 'pajac' z moich postow niz zadbac o ogolny odbior tego forum. wchodzi tu ktos nowy, widzi cos takiego i przeciera oczy ze zdumienia ocb.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-01-24, 11:19   

Dysponowanie tak ogromnymi pieniędzmi - zebranych od ludzi (ja w tym roku nie dałem) - już samo w sobie jest podejrzane. Oczywiście, jeśli zbierze się to 50 mln to jest nadzieja, że pewien procent tej sumy trafi we wskazane miejsce. Podobnie ma się rzecz do Greenpeace. No ale oczywiście każdy powinien dysponować swoim a nie cudzym pieniądzem.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-24, 12:00   

angst napisał/a:
Kompletnie nie rozumiem tego rodzaju postów.

była wielka akcja wośp niedawno
to jest dział na każdy temat (w granicach przyzwoitości)
więc sie na taki temat wypowiadam
czy nie jest to temat aktualny ? co roku występujący? z ogromnym rozmachem relacjonowany?
vilumisiek napisał/a:
przynajmniej temat zamknij.

nie chcesz dyskutować to nie musisz
ale czemuż to zamykać? jak to jakoś uzasadnisz to można by się było przynajmniej odnieść
to co napisałeś ma 0 wartości poznawczej
tak jakby ktoś napisał "skasuj wszystkie posty vilu" albo "uwolnić słonia"
s3v3n napisał/a:
hyde parku robi się rynsztok

przepraszam z jakiego powodu twierdzisz rynsztok?
czy napisałem coś wulgarnego?
a może coś nakłamałem?
chętnie to usłyszę
mi się wydaje że poruszyłem niejedną ważną i ciekawą sprawę , dostatecznie uzasadniając moją propozycję żeby Owsiakowi nie płacić (a co kto zrobi to już jego sprawa)
ale młodsi zapewne nie wiedzą tych rzeczy o których wspomniałem bo nikt prawie o tym nie mówi tylko wszyscy lukrują
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-24, 12:32   

. . .Niech lukrują, mogę jeździć na przystanek woodstock więc jest ok.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-01-24, 12:36   

Mogę zamknąć co najwyżej cały Hyde Park. Nie widzę powodów, dla których miałbym zamknąć temat Alice'a (niezaleznie od tego, czy się z nim zgadzam i co sądzę na temat takich tekstów).

Jednych (bardzo nielicznych, jeśli kogokolwiek) zachęci do rezygnacji z wspierania WOŚP, a inni wpłacą więcej niż zwykle na przekór :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-24, 12:50   

Niedawno natknąłem się na utrzymany w podobnym tonie tekst o Liście przebojów Programu Trzeciego. Uważasz, że tutaj również władza wykorzystała "pożytecznych idiotów" dla odwrócenia uwagi młodych ludzi od ważniejszych problemów? Bo jeśli tak było, to wychodzi na to, że jednak PRL-owska propaganda była znacznie skuteczniejsza niż się o tym powszechnie sądzi.

alicecooper napisał/a:
ciekawostka: w jakiej organizacji była kiedyś nowa komisarz spraw zagranicznych Unii Europejskiej pani Ashton


Nie mniej ciekawą ciekawostką jest to, iż Catherine Ashton nigdy nie została demokratycznie wybrana na żadne stanowisko, nawet na najniższych szczeblach władzy. Wszystkie funkcje były jej powierzane, ale przecież legitymizacja przez wybór ludu jest zbędna gdy można się pochwalić takimi zasługami jak współpraca z partiami komunistycznymi.
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-01-24, 14:09   

Przyjaciele Alisa na antenie: http://www.youtube.com/watch?v=in_XZnAyc8w

Jakby chociaż połowa Polaków miała w sobie chociaż połowę woli czynienia dobra co Jurek ten kraj byłby jak z przepowiedni świadków jechowy. Zawsze znajdzie się parę buców co im cudza inicjatywa przeszkadza.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-01-24, 14:32   

Kod:
Dodatkowo zdobyte w ciągu roku pieniądze, o których pisaliśmy wyżej, Fundacja przeznacza na:

•    uzupełnienie zakupów medycznych
•    koszty obsługi działalności statutowej tj:
1.    pensje pracowników
2.    podatki i inne opłaty ustawowe
3.    koszt utrzymania biura
4.    usługi: bankowe, pocztowe, telekomunikacyjne i inne
5.    a także na działalność promującą Fundację w Polsce i na świecie, taką jak: udział Fundacji w konferencjach medycznych związanych z prowadzonymi przez nią programami, niesienie pomocy ofiarom kataklizmów, organizowanie koncertów będących podziękowaniem dla młodych Polaków za zaangażowanie w coroczne Finały, a także mających na celu popularyzację działań związanych z walką z narkomania i przemocą, oraz koszty wstępnego przygotowania kolejnego Finału.

Fundacja dziękuje wszystkim darczyńcom i sponsorom  wspierającym nasze działania!!


:mrgreen:
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-01-24, 14:39   

Tylko głupiec dałby sobie wmówić, że 100% pieniędzy idzie tylko i wyłącznie na sprzęt.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-24, 15:38   

alicecooper napisał/a:
orkiestrę (nie neguje tu dobrego celu tejże)

vilumisiek napisał/a:
Zawsze znajdzie się parę buców co im cudza inicjatywa przeszkadza.

vilumisiek napisał/a:
Zawsze znajdzie się parę buców
którzy mają trudności z czytaniem ze zrozumieniem :) ?

PS szkoda vilu ze bez wyzwisk nie umiesz dyskutować
--------------------------------------------------------
maestro napisał/a:
Niedawno natknąłem się na utrzymany w podobnym tonie tekst o Liście przebojów Programu Trzeciego.

nie mam pojęcia, szczerze mówiąc wątpię żeby lista była sterowana ale dopuszczam taką możliwość
nie takie cuda miały miejsce skoro przykładowo Nienacki (autor cyklu o Panu Samochodziku) był wieloletnim konfidentem SB

za to mogę sie wypowiedzieć o Festiwalu w Jarocinie
rok 1981 - wprowadzenie stanu wojennego
zamknięto wszystkie dzienniki oprócz Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności (oraz tygodnika Polityka w którym było największe nasycenie TW (chyba ponad połowa redakcji))
radio i telewizję ograniczono do tylko 1 programów
(ciekawostka - w TV prezenterzy zostali umundurowani
ciekawostka 2 - były to mundury wojskowe ale bez dystynkcji
stąd powstał żart:
-jaki jest najniższy stopień w Ludowym wojsku Polskim?
-prezenter telewizyjny)
zamknięto festiwale w Sopocie (na okres całego stanu wojennego 1981-1983) i Opolu

a Festiwal w Jarocinie? (na który jak to władza oficjalnie mówiła przyjeżdżali degeneraci i buntownicy)
ano odbywał się w najlepsze
ciekawostka: w 1982 burmistrz Jarocina dostał nagrodę państwową za jego organizację

czemu tak to było?
cóz, nie jest to tylko moja opinia że był to taki wentyl bezpieczeństwa dla władzy
tak twierdzą np kolesie z grupy Dezerter i nie tylko oni
Cytat:
- Jarocin istniał tylko dlatego, ze pozwalala na to wladza - mowi Tomasz Budzynski, lider punkowego zespolu Armia,
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-01-24, 18:04   

Sam alice poruszając tutaj temat Owsiaka i jego przeszłości sprzed ponad 20 lat robisz teraz robotę pożytecznego idioty, więc o czym my tu rozmawiamy. 30 czy 40 mln zł to jest jakiś nieznaczący pryszcz, tak jakby każdy każdy Polak wydał przez rok złotówkę na orkiestrę - who gives a shit? Owsiak robi coś dobrego, nie robi nic złego - to się liczy. To, że bierze coś dla siebie a z procentów organizuje Woodstock - chwała mu za to. Ja nie rozumiem po co poruszać taki temat.

Ja bym wolał sobie pogadać np o OFE, które dostają z ZUSu miliardy, mają zero odpowiedzialności, same pobierają kilkuprocentowe opłaty za zarządzanie naszymi pieniędzmi, a przy tym nigdzie nie jest powiedziane, że mają nam coś zarobić. Czyli - ktoś daje mi pieniądze, płaci mi za to, że sobie nimi obracam, a ja mu nie daje żadnej gwarancji, że coś zarobię - super. Do tego jeszcze nie zazdroszczę teraz tym, którzy mają kase na giełdzie, bo jeszcze pewnie w tym roku Trybunał w Strassburgu wyda orzeczenie, że OFE mogą inwestować za granicą całość, a nie tylko 5% środków, i nagle wszystkie pieniądze gdzieś wyparują.

To jest chyba bardziej interesujące.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-24, 18:21   

bad_mojo napisał/a:
Ja nie rozumiem po co poruszać taki temat.

cóż jak nie rozumiesz więc nie ma problemu, wyjaśnię
mechanizm jest prosty
robimy tzw "autorytet" z jakiegoś figuranta
nagłaśniając jego akcje
(np ze Szczypiorskiego kiedyś robiono wielkiego pisarza)
a potem albo podsuwamy mu co ma mówić
albo od dawna mówi to co chcemy (dlatego robimy z niego "autorytet")

już kiedyś za takiego figuranta robił
jak jest teraz? cóż myślenie boli:)

PS temat OFE jest zaiste ciekawy (złodziejstwo w biały dzień , dzieło Jerzego Buzka który za to co zrobił powinien wisieć jako zdrajca Polski)
państwo nakazuje obywatelom płacić kasę prywatnym firmom!
załóż temat bardzo chętnie podyskutuję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group