Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drużynowe Mistrzostwa Świata Gomoku On-line
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-02-24, 23:49   Drużynowe Mistrzostwa Świata Gomoku On-line

Klika dni temu otrzymałem (wraz z kilkunastoma innymi osobami z różnych krajów) mail od Attili dotyczący jego najnowszego pomysłu - Drużynowych Mistrzostw Świata Gomoku On-line. Poniżej możecie znaleźć treść tej korespondencji w oryginale i moje luźne tłumaczenie.

Attila prosi o rozpropagowanie jego idei i ewentualne uwagi/wskazówki lub pytania do tego pomysłu.

Ze swojej strony mogę tylko dodać, że na pewno weźmiemy udział w tym przedsięwzięciu, natomiast o szczegółach poinformuję Was później (zakładam, że temat poruszymy w najbliższy weekend w Krakowie).

Attila napisał/a:
Online Gomoku Team World Championship

I would like to share my idea about the online gomoku team world championship in this letter. In the past few days, I was thinking about the idea of OGTWC.
Since there was never an official team world championship in gomoku, nor online, nor live, I think it would be great to organize one! Unfortunately only via the internet, the live gomoku TWC seems not possible yet.

The OGTWC would take place in www.playok.com, on the 14th and 15th of May. The date can be changed of course, but I think this is the most suitable one.
It is one week after the end of Euroleague, and I think May is a good month for most of the players.

This competition is between nations, not international teams.
If there would be more than 10 countries taking part, every country could take part with only 1 team. If there would be less than 10 countries, every country can take part with an A and a B team aswell. Of course, one team is possible also. This restriction can be changed aswell, of course.

The system of the competition:

- Every team consists of 4 players.
- Every team plays with each other, so the system is round robin.
- The competition is played on www.playok.com.
- The duration of the competition is 2 or 3 days, it depends on the number of the teams. It can be 2 following days, or 2 weekend days with a week pause.
- The system of playing is just like on the renju TWC. Every team has its 4 players, Table 1 player (the strongest), Table 2 player, Table 3 player and Table 4 player (the least strong). Table 1 players only play against another Table 1 players. Everyone plays 2 games in a round. So one round means 8 games totally. For example Hungary plays against Poland: HUNtable1 vs POLtable1 2 games, HUNtable2 vs POLtable2 2games, etc.
- The time limit is 30minutes and the opening rule is swap2.
- The winner of a match is the team who takes more point than the opponent. For win, the team gets 1 point, for draw 0,5 point. For example: Czeh vs Russia 2,5:5,5 -> Russia gets 1 point.
- The tie break rules are the common ones. Berger is the primary.

I will provide an information page on my website, www.gomoku.hu, about this whole competition.

I would like to invite to this competition the following countries:

Poland,
Czech Republic,
Russia,
Estonia,
Finland,
Sweden,
Romania,
Slovakia,
Taiwan,
Japan,
China,
Vietnam,
Ukraine,
Armenia,
Slovenia
and Hungary.

I try to send this letter to the leaders of each country mentioned above.

I would like you all to reply to this letter, share your opinion about my idea. I ask you to publish this idea amongst your country’s players in order to inform them! I really would like to organize this event and I want you all to share your opinion about it, in order to make it the best possible!

If there is enough country that likes this idea and would like to play, I will organize it with pleasure. So please, REPLY ME AS SOON AS POSSIBLE!

I hope we are going to have a nice ‘one-weekend’ competition, aka the 1st Online Gomoku Team World Championship.

Sincerely yours,

Attila Demján

--------------------------------------------------------------------------------------------

Drużynowe Mistrzostwa Świata Gomoku On-line

Chciałbym podzielić się moim pomysłem o drużynowych mistrzostwach świata gomoku on-line. W czasie kilku ostatnich dni myślałem nad ideą OGTWC.
Jako, że nie było nigdy oficjalnych drużynowych mistrzostw świata w gomoku, zarówno on-line, jak i na żywo, uważam, że byłoby wspaniale takie zorganizować! Niestety, jedynie poprzez Internet, drużynowe mistrzostwa świata na żywo nie wydają się aktualnie możliwe.

OGTWC obywałyby się na www.playok.com, 14-go i 15-go maja. Data może być oczywiście zmieniona, ale wydaje mi się, że ta jest najbardziej odpowiednia.
To tydzień po zakończeniu Euroligi i sądzę, że maj jest dobrym miesiącem dla większości graczy.

To turniej pomiędzy narodami, a nie międzynarodowymi drużynami.
Jeżeli będzie więcej niż 10 krajów biorących udział, każdy kraj będzie mógł wystartować tylko z jedną drużyną. Jeżeli będzie mniej niż 10 krajów, każdy kraj może wziąć udział zarówno z drużyną A, jak i B. Oczywiście możliwa jest też jedna drużyna. To ograniczenie może być naturalnie również zmienione.

System turnieju:

- Każda drużyna składa się z 4 graczy.
- Każda drużyna gra z pozostałymi, zatem system jest kołowy.
- Turniej rozgrywany jest na www.playok.com.
- Czas trwania turnieju to 2 lub 3 dni, zależnie od liczby drużyn. Mogą to być dwa kolejne dni lub 2 dni weekendu z tygodniową przerwą.
System rozgrywek jest taki, jak w Drużynowych Mistrzostwach Świata Renju. Każda drużyna ma 4 graczy, gracza na Stole 1 (najsilniejszy), gracza na Stole 2, gracza na Stole 3 i gracza na Stole 4 (najsłabszy).
Gracze na Stole 1 grają jedynie przeciwko innym graczom na Stole 1. Każdy rozgrywa dwie partie w jednej rundzie. Zatem jedna runda oznacza łącznie 8 gier. Na przykład Węgry grają przeciwko Polsce: HUNstół1 vs POLstół1 2 gry, HUNstół2 vs POLstół2 2gry, itd.
- Czas na grę to 30 minut i zasada rozpoczynania to swap2.
- Zwycięzcą meczu jest drużyna, która uzyska więcej punktów niż przeciwnik. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 1 punkt, za remis 0,5 punkta. Na przykład: Czechy-Rosja 2,5:5,5 -> Rosja otrzymuje punkt.
- Reguły dogrywki są zgodne z popularnymi. Berger jest regułą podstawową.

Zapewnię stronę informacyjną o całym turnieju na mojej stronie www.gomoku.hu.

Chciałbym zaprosić do turnieju następujące kraje:

Polska,
Czechy,
Rosja,
Estonia,
Finlandia,
Szwecja,
Rumunia,
Słowacja,
Tajwan,
Japonia,
Chiny,
Wietnam,
Ukraina,
Armenia,
Słowenia
I Węgry.
Próbuję wysłać ten list do liderów każdego z wymienionych powyżej krajów.

Chciałbym, abyście wszyscy odpowiedzieli na ten list, podzielili się swoimi opiniami o moim pomyśle. Proszę Was o opublikowanie tego pomysłu wśród graczy Waszych krajów, aby poinformować ich! Naprawdę chciałbym zorganizować to wydarzenie i chciałbym, abyście podzielili się swoimi opiniami na jego temat, aby uczynić je najlepszym z możliwych!

Jeżeli będzie wystarczająco dużo krajów, którym spodoba się ta idea i będą chciały zagrać, zorganizuję go z przyjemnością. Zatem proszę, ODPOWIEDZCIE MI NAJSZYBCIEJ JAK TO MOŻLIWE!

Mam nadzieję, że czeka nas miły ‘jedno-tygodniowy’ turniej, inaczej Pierwsze Drużynowe Mistrzostwa Świata Gomoku On-line.

Z poważaniem,

Attila Demján


Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-02-25, 01:04   

Pomysł na pewno świetny, tylko mam wątpliwości co do możliwości zrealizowania.

Chodzi mi o datę - dobranie daty, godziny ( weekend, bo w dni robocze to chyba ciężko będzie coś takiego przeprowadzić, a jak przystąpią do gry Azjaci ( choć po meczu z Wietnamem kilka lat temu śmiem wątpić :] ) to różnica godzin namiesza, już w EL widać jak umawianie się sprawia problemy, co dopiero może być przy okazji OGTWC )

angst napisał/a:
Każdy rozgrywa dwie partie w jednej rundzie

Czy są możliwe zmiany po rundach ? Jeśli tak to przydałaby się informacja ile tych zmian
(rozegranie 18 gier na 30 minut w 2 dni to strasznie dużo, zmiany będą konieczne ).

Na razie chyba tyle.

Edit: Bym zapomniał, mam nadzieję że ostateczna data będzie wyznaczona po dyskusji tych, którzy te maile otrzymali, a nie że np Attila czy ktoś inny wyznaczy sobie datę, a reszta będzie miała się dopasować.
Ostatnio zmieniony przez zukole 2010-02-25, 01:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-02-25, 01:12   

W przypadku 10 drużyn rozumiem, że byłoby 9 rund, czyli łącznie 18 jednoczesnych partii po 30 minut na gracza = 18 godzin gry, czyli po 9 godzin dziennie w weekend. Traktując to jak normalny turniej, sprawa jest jak najbardziej do ogarnięcia, a na pewno łatwiej zebrać tylu graczy on-line niż w realu. Normalne jest też, że komuś nie będzie pasował ustalony termin, tak jak niektórzy nie mogli przyjechać w minionym roku do Pardubic.

Wybór 4 graczy to dopiero prawdziwy problem :)

Zmiany będą nieuniknione. To na razie pomysł, który wymaga doprecyzowania. Zakładam, że każda Wasza uwaga będzie dla Attili cenna i pomocna.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-02-25, 10:07   

No cóż, pomysł stary, ale w końcu ktoś wykonał krok ku jego realizacji. Choć wciąż uważam za znikomy sens rywalizowanie pomiędzy sobą w grze gomoku, forma rozrywki w ujęciu Attili może być czymś ciekawym - dlatego, że jeszcze nie praktykowanym. Do tego pojawia się element narodowości(przypominam, że w UE "silniejszym" pojęciem jest obywatelstwo). Większość drużyn EL to jednak drużyny "jednolito-narowowe", w przypadku Melt Cube - była to czołówka drużyny narodowej Węgier.

Wypowiadam się w temacie, choć wątpię, abym dostał szansę zagrania w takim meczu. Moje powątpiewanie wynika z poczucia, że powołania nie dostanę oraz z niewiedzy, jakie będę miał plany na 15 maja.

Jak szacował Angst - 9 godzin dziennie. To dla mnie maraton, na który tylko szaleniec (choć w pozytywnym sensie znaczenia tego słowa) by przystał. Z drugiej strony rozciągnięcie zawodów na czas ponad miesiąc zmniejsza prawdopodobieństwo możliwości uczestniczenia w nich przez graczy(tezę tą można obalić).

Na zasadach, w jakich toczą się obecne rozgrywki a również ta planowana przez Attilę, nie widzę ani "ducha walki" ani "ducha zespołowości". Jeśli w jednej partii uczestniczyłoby 4 graczy - każdy naprzemiennie wykonuje ruch w swoim zespole, to taką zespołowość jestem w stanie sobie wyobrazić. Niestety jest to praktycznie utrudnione albo nie możliwe - a szkoda...
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-02-25, 10:40   

Sens rywalizowania w gomoku jest taki sam, jak w każdą inną grę. Zatem zakładam, że podważasz w ogóle sens rywalizacji, co nie jest jednak absolutnie tematem do dyskusji w tym wątku, podobnie jak kwestia w jaki sposób rywalizować w gomoku drużynowo (jak dla mnie można porównać to np. do skoków narciarskich, gdzie liczy się suma punktów poszczególnych zawodników, a na Stole nr 1 siedzi Adam Małysz). Są sporty jak tenis ziemny (debel) czy rugby, gdzie walczy się ramię w ramię, ale są też inne.

Rozgrywki drużynowe mają generalnie to do siebie, że od Twojego wyniku zależy rezultat uzyskany przez całą ekipę. Dlatego ja np. bardziej stresuję się grając w Reprezentacji czy EL, niż w czasie meczu IRP czy turniejów NT.

Uważam pomysł za ciekawy i wymagający wsparcia, bo każda ciekawa inicjatywa wpływa pozytywnie na rozwój gry. Pewne rzeczy trzeba doprecyzować i powinno się to zakończyć udanymi zawodami.

Proszę Was o pisanie na temat - nie dyskutujmy tu o słuszności samego pomysłu. Kto nie jest zainteresowany (lub uważa w ogóle za bezsens), nie musi przecież w tym uczestniczyć.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2010-02-25, 12:25   

1.Arczi
2-4Puholek, Zukole, Peaceman
5-8Adif, Jas, Jkomd, Utratos
:) ?
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2010-02-25, 17:36   

Wg mnie świetny pomysł. Ciężko jednak będzie zrobić takie idealne zawody, w których każda reprezentacja będzie miała najsilniejszy skład. Wiadomo, że wielu osobom nie będzie pasowała data. Jeśli zaś chodzi o sam nasz występ to nie ma co sie zastanawiac tylko to poprzeć i teraz pozostaje pytanie jak wybrać skład. ;)

pozdrawiam
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-02-25, 17:46   

Temat omówimy na pewno w Krakowie, ale obawiam się, że nic się ostatnio w tej kwestii nie zmieniło i tradycyjnie ciężar decyzyjny spadnie na mnie.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-26, 07:00   potwierdzam...

... Twoje obawy Kapitanie, takoż będzie, ale przecież bardziej to z Twego sportowego zaangażowania wynika, niźli z pozostałych lenistwa...

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-26, 07:29   

angst napisał/a:
Sens rywalizowania w gomoku jest taki sam, jak w każdą inną grę. Zatem zakładam, że podważasz w ogóle sens rywalizacji, co nie jest jednak absolutnie tematem do dyskusji w tym wątku, podobnie jak kwestia w jaki sposób rywalizować w gomoku drużynowo (jak dla mnie można porównać to np. do skoków narciarskich, gdzie liczy się suma punktów poszczególnych zawodników, a na Stole nr 1 siedzi Adam Małysz). Są sporty jak tenis ziemny (debel) czy rugby, gdzie walczy się ramię w ramię, ale są też inne.




Angst


To czyli miałem cały czas racje pisząc ze gomoku sie uprawia a nie gra, gdyz to sportowa dyscyplina jest.!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group