Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pente w Wikipedii
Autor Wiadomość
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2010-05-14, 20:59   Pente w Wikipedii

Z czystej ciekawości sprawdziłem co o pente można znaleźć w polskiej wikipedii. Istna zgroza! Tekst krótki, nieciekawy i odstraszający od pente. Co więcej autor nawet nie zna dokładnie reguł gry.

Czy któryś z naszych rodzimych pentystów mógłby nanieść stosowne poprawki lub, lepiej, zamieścić nowy lepszy tekst? Może znajdzie się jakiś "gotowiec" na stronie stowarzyszenia? Porządne wyłożenie reguł w oparciu o przejrzyste rysunki, historia w Polsce, czołowi gracze, coś o turniejach, serwerach, stowarzyszeniach itd.

Wydaje mi się, że warto to zrobić. Jak sami zapewne dobrze wiecie dla większości młodych ludzi obecnie jedynym źródłem wiedzy o świecie jest właśnie wikipedia.

P.S. Z gomoku na wikipedii jest niewiele lepiej...
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-14, 22:33   

. . .Do kasacji, hihi.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
Ostatnio zmieniony przez Chaosu 2010-05-14, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-05-14, 22:33   

dobrychemik napisał/a:
dla większości młodych ludzi obecnie jedynym źródłem wiedzy o świecie jest właśnie wikipedia.


To proponuję zrobić demota, popularność Wikipedii spada.
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2010-05-15, 07:28   

Szkoda, ze wam pomysl nie przypadl do gustu. Wiekszosc jak chce sie o czyms dowiedziec, to szuka przez Google (a czesto wprost w wiki) a link do wiki jest #1. Do napisania takiego tekstu nie jest potrzebny zaden znawca gry a raczej ktos elokwentny z materialami, umiejacy napisac niedretwy tekst przykuwajacy uwage. Jak sam sie za to nie wezmiesz to sa bardzo male szanse, ze zrobi to ktos inny - patrz jak bylo z wikipedia tworzona na potrzeby gomoku, renju i pente - na palcach jednej reki wyliczysz zaangazowanych w to. Jezeli jestes zainteresowany rozbudowa stronki to daj znac a podesle Ci jakies materialy, na pewno mam cos zwiazanego z hisotria gry, otoczka jak powstawala, broszure dolaczana do tuby, relacje z turniejow, wywiad z autorem gry a moze i z graczami (po angielsku i chyba cos po rosyjsku tez).

Piszesz, ze z gomoku jest rowniez marnie, co powiesz na to, ze nie ma nic o renju! (o innej ciekawej grze, irensei tez)

-Karol
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-05-16, 10:56   

Ja straciłem zaufanie do Wikipedii. Weźmy takie hasło jak gomoku. Brakuje mi załączników odnośników. Na tego typu pojęcia mogą jeszcze przymknąć oko. Ja korzystam w miarę możliwości z encyklopedii PWN.

A co do wiki pente - to oczywiście jeden z ciekawych pomysłów ale nie mających racji wcielania go "w życie". Podam przykład dlaczego. W gomoku - grze popularniejszej - taki plan nie wypalił do tej pory, a nawet nie wiem, czy ktoś go zgłaszał.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-05-22, 15:06   

Dobry chemik jak tam wyzwanie Twoje? Zamiast czas poświęcać na wikipedię i pente to byś dokończył to co zacząłeś.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-22, 19:38   

przedawniło się vilu
każdy ma prawo stracić zapał na jakiś czas
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2010-05-24, 23:17   

Vilu, Tobie tylko jedno w głowie - wyzwanie... :(

...które niestety okazało się nudne - połowę partii szybko wygrałem, a druga połowa była wyrównana. Moim zamierzeniem było zaprzęgnięcie elity polskich gomokowców do wyszukania SW w moim otwarciu (nad którym, przyznam, trochę czasu wcześniej już spędziłem). Okazało się, że żadna spośród osób, które podjęły wyzwanie, nie znalazła SW. W żadnej partii nie popełniłem też błędu, który miałby przynieść mi w miarę szybką przegraną. Nie było innego wyjścia niż sobie to odpuścić. Sprawę uważam za nie wartą dalszej uwagi. Jak kiedyś znajdę trochę czasu, to zamieszczę na forum zapisy wszystkich partii, aby żaden Vilu nie twierdził, że był tuż tuż od wygranej :)
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-05-25, 08:04   

A może oprócz Ciebie, Wielkiego Chemika ciekawi tych rezultatów byli także inni? Chcieli obejrzeć partie innych a Ci, którzy przeczuwali, że im dobrze idzie liczyli na nagrodę? Przynajmniej znów będzie z czego na turnieju pośmiać :D
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-27, 18:56   

ermijo napisał/a:
Ja straciłem zaufanie do Wikipedii. Weźmy takie hasło jak gomoku. Brakuje mi załączników odnośników

Hasło gomoku zostało zredagowane przez Uśka, dzięki !
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-27, 21:40   

. . .Nieźle choć sporo wciąż do poprawy.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2013-04-27, 23:44   

Chaosu, jeśli możesz, nanieś swoje poprawki do artykułu lub napisz tutaj, co chciałbyś dodać lub zmienić, z chęcią się tym pobawię. A może jeszcze ktoś chciałby nad tym popracować lub ma jakieś sugestie? Jestem otwarty na wszelkie propozycje. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group