Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuł gomoku
Autor Wiadomość
arczi 

Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-05, 12:12   Artykuł gomoku

Napisał do mnie Ants z prośbą, aby znaleźć osoby chętne do napisania artykułu na temat gomoku. Oto cała treść maila:

I have big request to you. I would like to get gomoku materials
for "Renju World" magazine. Stories, analyses, comments of games and so on.
First is maybe good to comment some games from Euroleague? Time control there
is really small, but maybe there are played some good games? Can you help me
to find people in Poland who can help with materials?

Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować to proszę o kontakt i pociągnę za odpowiednie sznureczki :)
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-04-05, 14:04   

Mój angielski jest słaby w mowie i piśmie. Moje zdanie, poglądy na temat gomoku bywały odbierane jako kontrowersyjne treści. Nie wiem, czy Ants by chciał widzieć moje artykuły :)
Z drugiej strony, na prawdę nie potrzeba być "królem gomoku", żeby pisać cokolwiek o tej grze. Wiedza poparta wynikami (real, kurnik)to nie wszystko. Dla kogo miałby by być takie artykuły ? - do dla mnie ważne pytanie.
Dobry kompozytor nie musi być najlepszym np. pianistą i odwrotnie.

Mi by bardziej odpowiadały "felietony" niż artykuły. Pomysł jak najbardziej trafny, pod warunkiem, że przed "oficjalnym" przesłaniem materiału zgodzi się z nim większość członków naszego Stowarzyszenia. Z drugiej strony - nie wyobrażam sobie pisać z kims "na spółkę" jakiegoś artykułu.
Po trzecie każdy bodziec motywujący jest dobry, kiedy ma działanie długoterminowe. Np. politycy mają możliwość nakraść się do woli i to jest przykład długoterminowego, mocnego bodźca który powoduje, że ich działanie ma sens (dla nich).

P.S. Renju World - brzmi to ciekawie.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-05-30, 12:52   

Sorry, że odgrzebuję stare tematy, ale raz na jakiś czas (ostatnio coraz rzadziej) mam powroty do pewnych pomysłów. Na przykład nie dziwi mnie, że w mediach nic - albo prawie nic o gomoku nie piszą. Chodzi mi o media internetowe, onet, wp.pl interia wszystko jedno co.
A jakby tak wspólnie zredagować - własnymi siłami - oficjalny artykuł o gomoku. Nie długi, jakieś 3 strony - bo nikomu sie nie będzie chciało czytać dłuższego. ja się nie łudzę, że nagle znajdę na onecie artykuł o kółko i krzyżyk, bo niby skąd.

Tak więc, jeśli damy różnym mediom taki artykuł - wyślemy mailem z odpowiednim wytłumaczeniem, że ludzie mogliby o tym poczytać - a wam zalezy na oglądalności, nam na promocji gry, to można liczyć na to, że on się w ogóle kiedyś pojawi.

Problem 1.
Komu się chce.
Problem 2.
Czy media potraktują to poważnie
Problem 3.
Co z tego mam ja (ja jako ja) i ja jako sympatyk gomoku oraz Stowarzyszenie.

Ja jestem optymistą - uważam, że by to wypaliło, ale ważny jest też pewien autorytet, czyli świadomość, że jest to inicjatywa tego Stowarzyszenia a nie jakiegoś czasami nudzącego się i wchodzącego na kurnik człowieczka przed monitorem.
P.S.
Jeśli pomysł się nie podoba - zignorujcie tego posta i śpijcie spokojnie, szkoda tracić energię.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group