Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"prawdziwy red"
Autor Wiadomość
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2010-12-11, 17:26   "prawdziwy red"

pomysł narodził się w mojej głowie. Zastanawia mnie, co by się stało, gdyby od 1 stycznia zresetować wszystkim rankingi na 1200, zostawiając statystyki dotyczące ilości parti, oraz dodanie statystyki "stan z 31 grudnia". Pytanie brzmi: jak szybko udało by się "ugrać reda" w tak wypompowanym z rankingu świecie gomoku. Zauważyłem, że co roku, w okresie powakacyjnym jest wysyp redów. Reda jest coraz łatwiej zrobić, w puli jest coraz więcej punktów. Można je odpompować robiąc ze 100 kont na 2600 i nigdy więcej na nie nie wchodzić, lub zabawić się inaczej. Pomysł jest taki, by stworzyć sobie nicki "cośtamnick" i na nich grać z innymi biorącymi udział w zabawie. Wygra ten, kto pierwszy zrobi reda (żółtka).
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-11, 18:09   

truskawek napisał/a:
Zastanawia mnie, co by się stało, gdyby od 1 stycznia zresetować wszystkim rankingi na 1200


Nabijając - w kilkadziesiąt minut. Ale nie polecam tej metody nikomu kto nie chce mieć zbanowanego nicka :)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-12-11, 23:26   

Ja mam nick 'red', więc prawdziwy red to chyba ja, no nie? :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-12, 00:07   

A kogo to obchodzi? Taka sytuacja jest od kilku dobrych lat i nikt z tym nic nie zrobi, trudno.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-12-12, 11:48   

prawdziwy red byłby wtedy, gdyby kurnik losował przeciwnika.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-12, 22:57   

zukole napisał/a:
A kogo to obchodzi? Taka sytuacja jest od kilku dobrych lat i nikt z tym nic nie zrobi, trudno.


. . .Hipotetycznej sytuacji o której pisze truskawek nie ma od kilku lat. Może Cię to nie obchodzi co by się stało ale obowiązku pisania w tym temacie też nie masz.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2010-12-12, 23:35   

To o czym pisze Truskawek funkcjonuje w pewnej ograniczonej formie: na nickach irpxxx gra się tylko z innymi irp-ami i efekt jest taki, że chyba nawet pomów nie ma.

W sumie to byłby żaden problem, aby każdy szanujący się gracz (tzn. członek lub sympatyk Stowarzyszenia) założył sobie nick typu psgxxx i grał na nim tylko z innymi psg-iksami. Kto chce, to założy. Ja już mam nick "psgchemik". Kto by chciał mnie ograć, to zapraszam do gry.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-13, 00:07   

Nie chodziło mi o pomysł grania na nowych nickach i wyścig, tylko o wysyp redów ( i tego raczej nie podważysz - tak? )
Fakt, że powinienem to zacytować więc może istotnie odpuszczę sobie udział w tej dyskusji :evil:
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-12-13, 00:38   

Gdyby wszyscy na EL grali nickami przeznaczonymi tylko do tego byłoby jasne wszystko. Może przyszły sezon przyniesie obowiązek rejestracji pod nowym nickiem?
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2010-12-13, 21:41   

Właśnie IRP z Rakdarem skłonił mnie do przemyśleń, czemu nikt nie jest w stanie "odskoczyć". Co do euroligi, to zgadzam się z przedmówcą. Ludzie grali w oficjalach dla rankingu, mogło by to poprawić frekwencję w eurolidze, dużo łatwiej znaleźć by było statystyki zawodnika, zobaczyć zapis z meczu...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-13, 21:51   

Statystyki EL są na stronie, względnie mogę Ci excela podesłać, jak dla mnie jest czytelne wszystko :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group