Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postanowilem przedstawić Wam swoją propozycje strony PSGRP
Autor Wiadomość
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-09, 14:54   Postanowilem przedstawić Wam swoją propozycje strony PSGRP

Oceniajcie, mówcie co nalezy poprawić...
To jest na razie szablon, ostateczny kod strony napisze po jej zaakceptowaniu. Na razie nie ma menu w php, nie ma linkow, sama grafika...

Tylko prosze bez komentarzy typu "za szare" i koniec.

[ Dodano: 2004-10-09, 15:55 ]
adress na razie pozostanie taki: http://www.gomoku.boo.pl/psgrp/

[ Dodano: 2004-10-09, 15:56 ]
acha jeszcze cos, na stronie jest rowniez propozycja loga, wg mnie jest najlepsza z przedstawionych. Logo to symbol i prosta informacja, a nie pochylony obrazek.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-10-09, 16:27   

fakt, ze te dotychczasowe loga niewiele maja z typowym logiem wspolnego (myslalem, ze tylko mnie sie tak wydaje, ale widze ze jest nas dwoch;), ale to twoje z kolei jakos mi sie nie widzi. ten "znak" jakos nawiazuje do gomoku, renju albo pente? jesli tak, to nie zauwazylem.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2004-10-09, 16:33   

wkrótce sie pewnie dowiemy, co to jest ;)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-09, 16:48   

Tak sobie siedzialem, klikalem i nagle cos mi wpadlo do glowy, wlasnie to logo, proste i niekoniecznie zwiazane z gra. Czy firma produkujaca skarpetki ma w logo skarpete? Niezawsze :) Moje logo to usmiechnieta twarz, tak to przynajmiej widze, symbol czlowieka, bo stowarzyszenie to nie tylko sama gra, ale tez ludzie. Dlatego tez postanowilem zaakceptowac swoj pomysl i opublikowac.

Przeciez nie mozna wszedzie wciskac tych kropek... a to jest TYLKO propozycja, wyraz mojej kreatywnosci :)

logo to w tym przypadku: ludzie + gry, czyli stowarzyszenie

<nie mam polkich liter bo na tym kompie jest ang. wersja w98>

[ Dodano: 2004-10-09, 17:49 ]
A poza tym latwo to narysowac, zapamietac i rzuca sie w oczy, takie powinno byc logo, dobre logo
 
 
Marcin 

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-09, 20:41   

I strona n arazie jakas pusta :(
_________________
"Cała Polska widziała ?!
Warszawa nie zapomniała !!!"
W góre ręce, kto jest z nami ! ! !
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-09, 22:14   

Hmm.. Sam szkielet graficzny strony jako taki, ale wydaje mi się, że można jednak zainwestować w profesjonalny lay.

Co wy macie z tym Times New Roman?

Fuuuj..

Verdana, Tahoma, Helvetica - to są czcionki 21 wieku, a nie jakieś TNR :/

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-10, 12:37   

czcionka to nie szkielet... Przepisalem linki zeby pokazac jak to minej wiecej bedzie wygladalo, po wcisnieciu biała kropka zamienialaby sie na czarna.

TNR jest, bo to szablon i nie ma tam css-ow...

Sam nie wiem czy ta str jest cos warta, ale lepiej wyglada niz aktualna.
Oferuje swoja pomoc przy pisaniu zrodla, wszystko sam napisze, administratorzy, czyli Ci co maja hasla do FTP-a, wrzucą tylko kilka plikow na serwer...

Ta strona to tylko szablon, tylko prosty, niedorobiony szablon, ale jezeli byloby zainteresowanie to chetnie nad nim popracuje.

Jak widze nie ma specjalnego odzewu z Waszej strony...
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-10, 12:40   

Cóż, logo jako takie - motyw kresek fajny, ale żeby te kreski łącząc się jakimś cudem tworzyły G, R i P :]

Poza tym - jak najeżdzam na np. Ustaw jako stronę startową to ta kreska nachodzi na litery, lepiej z małą spacją..

Mógłbyś się jeszcze bardziej postarać. Aha.. w szablonach są CSSy :]

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-10, 19:01   

ok, mogę zrobic CSS-y, moge dopracowac szczególy, mogę zrobić linki, liczniki, dopracować grafikę, popracować nad ciekawymi efektami we Flashu, ale wciąż nie wiem czy kogoś interesuje moja pomoc? Czy taki model strony pasuje do PSGRP?

Może powiem w inny sposób, oferuje swą pomoc głownie w zakresie PHP+SQL. Grafikę mogę zrobić, ale zajmuje mi to bardzo dużo czasu, bo nie przeszedłem kursu, nie mam takowego zawodowego doświadczenie, jak na razie robilem strony tylko na własne potrzebu:

www.moo.boo.pl - najstarsza
www.mimoza.moo.boo.pl
www.flora.moo.boo.pl
www.antyspam.moo.boo.pl

www.gomoku.boo.pl :)

Wszystko można dopracować, najwiecej czasu zajmuje jak zwykle grafika, później już jest zdecydowanie łatwiej. Napisać menu w php to jakies 15 min.

Ps. kreska celowo nachodzi na litery, a dokładniej - pod nie, ale to nie problem, mozna zmienic w pare sekund...
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-10-11, 07:50   

Jopq, mnie osobiście Twoja propozycja strony sie podoba, może nawet więcej niż tylko podoba. Widać, że jest zrobiona z jakąś myślą przewodnią, widać, że da się ją rozwinąć - czcionki, style, efekty. Bardzo dobrze, że zaprezentowałeś tu swój projekt.

Sprawę strony będziemy omawiać na spotkaniu zarządu w piątek przed turniejem (i być może potem jeszcze w weekend) i wtedy powinny zapaść ostateczne decyzje.

Co do logo - też fajny pomysł, jasne, że nie musimy się trzymać kropek, ale mimo wszystko Twoja propozycja nasuwa inne skojarzenia (zamek, baszta, zabytki, budownictwo) i chyba przez to jednak niezbyt się nadaje :) Ale tak jak napisałem - plus za poszukiwania.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group