Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie techniczne.
Autor Wiadomość
M_Head 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 96
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-13, 03:45   Pytanie techniczne.

Znajduje się tu wycentowana tabela, zajmująca nieomal całą szerokość strony, na której jest umieszczona, a zawierająca właściwie całą treść i esencję forum dyskusyjnego. Widnieje w niej między innymi spis tematów, jest podane autorstwo oraz liczba wyświetleń każdego z nich, ilość odpowiedzi oraz data i godzina napisania ostatniej wiadomości. 5 kolumn tejże tabeli posiada ciekawą właściwość - w momencie, gdy wskaźnik kursora znajdzie się w obrębie komórki wchodzącej w ich skład, następuje ciekawy efekt graficzny w postaci zmiany koloru tła komórki - ze srebrnego na morski i odwrotnie. I tu pojawia się moja wątpliwość. Dlaczego w chwili, kiedy przewijam z klawiatury stronę w dół (za pomocą klawisza, "strzałki") i - co za tym idzie - zmienia się pozycja kursora względem tabeli, kolor pozostaje zmieniony w komórce, w obręb której kursor wchodził uprzednio, a nie zaszła żadna zmiana kolorystyczna w komórce, której części położenie jest identyczne, co aktualna lokalizacja całego wskaźnika kursora? Czy może ktoś mi to wyjaśnić?
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-13, 12:05   

Zabijasz pytaniami :)

Najprosciej byloby mi odpowiedziec "bo tak jest zrobione forum". W istocie zmiana koloru wywolywna jest przez odpowiedni kod html, lub javascript (nie wiem do konca szczerze mowiac), ktory dziala w ten sposob, a nie inny.

Jesli faktycznie Cie to interesuje, proponuje rozszerzyc swoja wiedze z zakresu html, javascript, ewentualnie php., lub wejsc na forum tworcy tegoz forum. Link jest w stopce forum.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-13, 12:12   

No to ja moze odpowiem :)
Jest to zwiaane z pewna wlasciwoscia DHTML, a dokladniej stylow. A wiec wlasnosc 'hover' czyli unoszenie sie kursora nad danym obiektem, umozliwia zmiane stylu jego wyswietlania. Niestety w wiekszosci przegladarek aby 'zauwazyla' ona ze kursor zmienil pozycje (relatywnie wobec strony) musi on zmienic pozycje (absolutnie, wobec monitora).
Tyle tytulem wyjasnienia. Wiecej informacji mozesz uzyskac na stronach producentow przegladarek.
Pozdrawiam Soul
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-13, 12:13   

Dzieki Soul :]
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-10-13, 14:05   

Ściemniacie... ;)

U mnie po przewinięciu strony za pomocą klawiszy strzałek i podsunięciu się niepodświetlonej komórki tabelki pod kursor zmienia się jej kolor (jak również i tej, która poprzednio była pod kursorem). Dzieje się to so przedwa z opóźnieniem (1-2 sek), ale dzieje się - sprawdzałem kilkakrotnie, uważając, żeby nie trącić myszy :)

Mam IE w wersji angielskiej, 6.0.2800.1106
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-13, 14:12   

No to wiedz 100per ze w IE o tym samym numerze wersji ale w polskiej wersji jezykowej to ne dziala :)
A pod Netscape dziala, wiec tak jak juz pisalem jest to browser dependent :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group