Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-02-26, 11:44
Nowy Turniej Gomoku (NT)
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-21, 16:21   

Zaktualizowane pliki z nickami i frekwencjami dla 500 turniejów:

http://chomikuj.pl/rankin...,1605354824.xls

http://chomikuj.pl/rankin...,1605356388.xls



 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-21, 17:00   

Tabela medalowa po 500 turniejach:

http://chomikuj.pl/rankin...,1605441685.xls

 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-21, 22:16   

Hmm, nie przypominam sobie żebym w ogóle tyle razy brał udział w nt, a co dopiero tyle miejsc na podium.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-04-22, 01:56   

Pisałem, że ta kolumna będzie bardzo ciekawa - piczusia (nie znałem). Magda nie gniewaj się, ale twoje nicki są rozbrajające :D
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-22, 09:14   

w 2005 roku założyłam nick picza_ (obecnie chyba brzmi sexomierzyca) nie jest właściwie wymyślony przeze mnie, tylko przez mojego byłego nauczyciela w-fu... jakaś piosenka jest gdzie pada to słowo kilka razy, ale nie pamiętam już jej tytułu. Stąd pochodne piczusi. W sumie przez całe LO miałam tak na przezwisko :P stąd później zrodziła się głupota na takie nicki. Wszystkiemu winien nauczyciel! :P mówiłam Pawłowi, że to nie jest dobry pomysł na umieszczenie tego nicku tam... no ale się uparł. Nie po to założyłam "normalny nick" w lutym, żeby teraz powróciły jakieś wspomnienia. Ale mam to generalnie gdzieś, żeby nie powiedzieć, że głęboko w d....

Pozdrówki

Madźka!
_________________
...
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-23, 19:27   

Na chomiku dostępny jest już plik z klasyfikacjami miesięcznymi z pierwszego sezonu:

http://chomikuj.pl/ranking/NT/Season+*231+(I-VI+2009)/Sezon+I+klasyfikacje,1611075539.xls

Pierwotnie klasyfikacje w pierwszym sezonie publikowane były wyłącznie na forum w formie postów, jednak Magda poświęciła sporo czasu i wysiłku na odtworzenie wyników i przepisaniu ich w czytelną formę tabelek, za co serdecznie dziękuję :)

Konstrukcja pliku dość prosta, w każdym arkuszu ostateczna klasyfikacja z danego miesiąca. Suma, a co za tym idzie segregacja, wg obowiązujących wówczas reguł - liczyły się wszystkie turnieje, podobnie wszyscy uczestniczący - nawet ci co zagrali tylko raz w miesiącu - byli klasyfikowani, a punktacja w dawnej formie, jej zasady można odnaleźć w pierwszej wersji regulaminu.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-03, 23:33   

Na chomiku dostępne są już statystyki frekwencji ze wszystkich dotychczasowych turniejów, wraz z wykresami (wg miesięcy, parametrów czasowych, sezonów):

http://chomikuj.pl/rankin...,1632399856.xls
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-05-03, 23:40   

Jak widać wykonana została naprawdę spora praca, aby uzupełnić i zaktualizować pliki ze statystykami. Prace nad korygowaniem plików nadal trwają i wkrótce, najprawdopodobniej po zakończeniu aktualnego sezonu, będziemy gotowi, aby opublikować w pełni zaktualizowane i sprawdzone dane, które będzie należało uznać za ostateczne.

Przy takiej masie informacji łatwo niestety o pomyłkę. Z aktualnych statystyk można odnieść wrażenie, że de facto 500. turniej odbył się kilka dni wcześniej niż turniej, w trakcie którego świętowaliśmy jubileusz :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-05-07, 13:03   

Skoro już sam poruszyłeś temat tej pomyłki... tylko po co wtrącasz jakieś >można odnieść wrażenie<? Po prostu machnęliście się w dodawaniu i żadne wrażenia nie mają tu nic do rzeczy. Podczas tego "500" NT na czacie pisałem, że prawdziwy jubileuszowy turniej już się odbył we wtorek. Proponuję, aby zukole otrzymał taką samą nagrodę jak zwycięzca 501 NT.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-07, 13:35   

Błąd wykryliśmy dopiero po turnieju jubileuszowym, po przekształceniu pliku z frekwencjami w pierwszy arkusz pliku Statystyki frekwencji okazało się, że od początku cyklu do końca ubiegłego miesiąca zamiast 504 turniejów rozegrano 505 turniejów. Wówczas zaczęliśmy jeszcze dokładniej sprawdzać wszystkie dane dotyczące NT i koniec końców znaleźliśmy błąd w tabeli medalowej (na podstawie której wyznaczany był termin turnieju jubileuszowego). Błąd ów polegał na ominięciu wyników z 20 maja 2010 roku - przy najbliższej aktualizacji tabeli medalowej zostaną one dodane.

Skoro wiedziałeś wcześniej, że termin 500-nego turnieju jest inny niż my wskazywaliśmy, to 1) czemu wcześniej o tym nie poinformowałeś? - na pewno dokładnie bym sprawdził każdą uwagę 2) w jaki sposób to wyliczałeś?

Co do nagród nie przewidujemy żadnej modyfikacji, otrzyma je już wkrótce najlepsza "10" turnieju z 19 kwietnia, który musimy uznać za symboliczne obchody jubileuszu.
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-05-07, 17:34   

W jaki sposób? To prosta matematyka :P . A poważnie, jak ktoś na kurniku klika na mój nick, to widzi w przypiskach jakieś cyferki. Zamieszczam tam je od początku NT. Zwykle mam kilku turniejową zaległość w prowadzeniu tych moich statystyk i na błąd wpadłem chyba we wtorek przed prawidłowym 500 NT, gdy uzupełniałem te staty. Sam widzisz, że było już za późno na interwencję, a ponadto te moje statystyki to tylko dodawanie tam na kurniku z turnieju na turniej, nie poparte żadnymi dokumentami i miałem obawy, że może ja się pomyliłem. Chyba wyobrażasz sobie reakcję moich „fanów”, gdybym o tym napisał, nie mając 100 procentowej pewności. I nie chciałem już tego poruszać, no ale angst się wychylił z tymi jakimiś wrażeniami :wink:

P.S. Pytanie brzmi – czy tylko sam rakdar zorientował się prędzej w tej pomyłce… :?:
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-07, 17:49   

Rozumiem, rzeczywiście we wtorek było już za późno na zmianę terminu obchodów jubileuszu. Gdybyś zauważył błąd wcześniej to wówczas poinformowanie o swoim spostrzeżeniu byłoby wskazane, np. poprzez wiadomość prywatną do mnie - ja sprawdzam takie rzeczy bez nadawania rozgłosu.

Wszystko wskazuje na to, że przede mną tylko ty zorientowałeś się w pomyłce. Ja po jej wykazaniu byłem zły na siebie, że mogłem dopuścić do błędu w tabeli medalowej, od dłuższego czasu zdawało mi się, że tam wszystko jest poprawnie zapisane.
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-07, 17:55   

Czyli Rakdar nie tylko liczysz tury w których grasz?? Bo wychodzi na to, że liczysz też te w których nie bierzesz udziału :D
_________________
...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-07, 18:03   

17.04. 22:06
zukole napisał/a:
Oczekuję otrzymać swą symboliczną nagrodę rzeczową :-)


Czyli byłem trzeci, który zauważył pomyłkę ? :) )
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-05-07, 18:08   

Zerknęłaś chociaż? Ostatni nawias - na teraz -21

Dalej jestem za nagrodą dla zukole :D
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group