Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-02-26, 11:44
Nowy Turniej Gomoku (NT)
Autor Wiadomość
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-07, 18:10   

Tak, ale wcześniej go nie było... dopisałeś sobie go lamko :P


Zukole... chcesz mi powiedzieć, że wiedziałeś i nie raczyłeś poinformować?

Gratuluję Wam...
_________________
...
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-07, 18:17   

Wkrótce się okaże, że wszyscy wiedzieli tylko nikt nie zdobył się na odwagę, żeby poinformować :]

Jeszcze raz o nagrodach: dysponujemy ograniczoną pulą środków finansowych, które zostaną na nie przeznaczone, dlatego otrzymają je wyłącznie ci, którzy zajęli czołowe miejsca w turnieju, na który oficjalnie zapraszaliśmy jako na jubileuszowy. A zukole i tak otrzyma nagrodę przecież ;)
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-05-07, 18:20   

Czyżby kryzys w naszym związku? :P Moje ostatnie logowanie na kurniku - 2012-05-06 15:49 (77 min.). Mam zalety, ale aż taki przewidujący to nie jestem :)
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-07, 18:27   

Kryzys i to jaki...

Logowanie się na nick a na pokój to różnica. Ja czasem nie wchodzę na kury na pokój a w statystki wskoczę czy profil zmienię.
_________________
...
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-05-07, 19:44   

Ja też wiedziałem i nie powiedziałem! ;)
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-05-07, 22:31   

Może rzeczywiście nie do końca precyzyjnie się wyraziłem, ale chodziło mi głównie o to, że nadal sprawdzamy statystyki i kiedy będziemy gotowi (liczymy, że nastąpi to jeszcze w tym sezonie), to wówczas opublikujemy dane, które będzie należało uznać za ostateczne, bo po prostu więcej ewentualnych błędów nie będziemy w stanie znaleźć, a kiedyś trzeba sprawę zamknąć. I dopiero wówczas będzie można powiedzieć, kiedy realnie odbył się 500. turniej.

Nagrody za inne turnieje niż ten w dniu 19 kwietnia nie będą przyznane (chyba, że w zakresie turniejów organizowanych w przyszłości :) ). Przysługiwały one za konkretne miejsca w turnieju jubileuszowym, który ogłoszony został ostatecznie na 19 kwietnia (mając na uwadze nasz ówczesny stan wiedzy) i o nim właśnie pisaliśmy (nie ma tu znaczenia, że data została wyznaczona najprawdopodobniej błędnie). Idąc dalej tym tropem możnaby pomyśleć też o zaliczeniu turniejów Chemika, testowych i anulowanych, zatem chcemy uciąć te niepotrzebne dyskusje.

Turniej jubileuszowy (nawet jeśli realnie 501.) odbył się w dniu 19 kwietnia.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2012-06-04, 12:04   

maestro napisał/a:


templar napisał/a:
Może dobrze by też było, żeby NT miało swoją własną stronę www? Coś prostego, niewyrafinowanego, gdzie będą jasno przedstawione wszystkie potrzebne dane. Bo ten cały dziwny portal ze statystykami co tam gdzieś leży, to trochę kiczowo się używa. :) Mógłbym nawet pomóc w kodowaniu takiej strony, jakby pomysł się spodobał.


Pomysł strony dyskutowaliśmy w Komisji już kilka razy, a podczas jednego z ostatnich zebrań zapadła decyzja, że tego potrzebujemy. Zakładam, że w najbliższych tygodniach uda się stworzyć stronę poświęconą NT, a za deklarację możliwej pomocy dziękuję, niewykluczone, że okaże się potrzebna :)

Na stronie pojawią się zarówno lista nicków z wszystkimi uczestnikami od samego początku istnienia cyklu (właśnie dziś ja i Magda skończyliśmy pierwszy etap weryfikacji), jak również zbiór wszystkich wyników oraz statystyk frekwencji. Mamy teraz naprawdę dużo pracy ale liczę, że efekty wszystkich usatysfakcjonują.


maestro napisał/a:
Wkrótce, prawdopodobnie po jubileuszowym turnieju, tabela pojawi się również na stronie.


Nie chcę nikogo poganiać ale chciałbym zapytać jak się ma sprawa ze stroną na dzień dzisiejszy. Czy pomysł przepadł, jest w realizacji czy jeszcze nie zastartował?
Wiadomo jest z tym trochę pracy by wszystko poukładać itp., więc dlatego pytam.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-06-04, 20:42   

No ja to nie zrobiłem nic. :) Swoją pomoc zaoferowałem, ale nie została ona wykorzystana. Mimo to propozycja nadal jest aktualna.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-16, 23:42   

Nadszedł czas, który uznałem za właściwy aby ustosunkować się do pojawiających się wątpliwości i pytań o przyszłość NT. Uczynię to jednak w inny sposób niż pewnie niektórzy by się spodziewali, to znaczy ogłaszając swoja indywidualną decyzję: postanowiłem wraz z końcem bieżącego sezonu zrezygnować z działalności w Komisji NT. Istnieją dwa główne powody które przesądziły o tym kroku:
1) trwający od roku i wciąż pogłębiający się kryzys frekwencji NT (w obecnym sezonie udany pod tym względem okazał się raptem jeden turniej, oficjalnie obchodzony jubileusz poprzedzony kilkoma tygodniami promocji), sprawiający iż moja motywacja do starania się spadała;
2) fakt iż zajmuję się (współ)organizowaniem cyklicznych rozgrywek gomoku już prawie od 5 lat (najpierw turnieje klanowe, później pierwsze, nieoficjalne NT, a następnie 7 oficjalnych, półrocznych sezonów); to ogrom poświęconego czasu, doszedłem do wniosku, że czas zamknąć pewien etap.

Powyższe zdania stanowią tłumaczenie, czemu w ostatnim czasie nie odpowiadałem na zapytania o inicjatywy związane z NT. Od kilkunastu dni byłem niemal pewien swojej decyzji, choć jeszcze zwlekałem z jej ogłoszeniem. W tym czasie przeprowadziłem też kilka prywatnych rozmów dotyczących NT z osobami spoza Komisji (miałem jakieś złudzenia, że może ktoś zechce mnie zastąpić), natomiast nie zwoływałem już żadnego zebrania Komisji, uznając, że nic by ono nam nie dało i lepiej będzie poinformować o fakcie tutaj, na forum.

Chociaż zgodnie z tym, co obiecałem niedawno w SB, do końca tego miesiąca będę się zajmował turniejami, to już w tym miejscu pragnę złożyć podziękowania. Przede wszystkim dziękuję angstowi i Magdzie za zaangażowanie, które w szczególności w ostatnich miesiącach było olbrzymie i niezwykle doceniam taką postawę, uznając ją za wzorową. Dziękuję również zukole, po raz kolejny za współpracę w poprzednich sezonach oraz okazjonalną pomoc. Dziękuję uczestnikom turniejów, a zwłaszcza tym, którzy wyróżniali się znakomitą frekwencją, jak również dziękuję każdemu, kto kiedykolwiek w jakikolwiek sposób dopomógł NT.

Jeśli chodzi o przyszłość cyklu NT, to już nie ja o niej będę decydował, pozostawiam ten problem w gestii pozostającej w Komisji dwójki. Mogę co najwyżej przedstawić swoją opinię, niestety pesymistyczną: uważam, że nadszedł czas, by zamknąć cykl - zainteresowanie spadło niemal do zera i już żadne próby reanimacji nie skutkowały, kiedy najzwyczajniej zabrakło popytu na turnieje. To tylko moje stanowisko, decyzję podejmować będą angst i Magda. Jeśli zdecydują się kontynuować NT, czy to we dwójkę czy z kimś innym jako trzecim organizatorem, to życzę im powodzenia, aby udało się przezwyciężyć niekorzystny trend.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-17, 01:49   

Dzię-ku-je-my :wink:
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-06-17, 11:05   

Kocie, wielkie dzięki. Ogromną przyjemnością było grać w NT. Gdyby nie ta seria, pewnie nie grałbym już w gomoku.
 
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2012-06-17, 12:02   

Dawno było jak grałem ale fajnie było . Dzięki.
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2012-06-17, 12:05   

Dzięki za zaangażowanie, ale oczywiście wierzę, że nt będzie kontynuowane.
 
 
Joyoman 
Miriam <3


Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 119
Skąd: Ga-Pa
Wysłany: 2012-06-17, 14:20   

Dzięki.
_________________
... Nie ważne kto wygra, ważne żeby grał sprawiedliwie ...
http://oi49.tinypic.com/351h9qf.jpg
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-17, 17:17   

Cieszą mnie miłe słowa uznania. Dodam jeszcze tylko, że moje odejście od NT nie oznacza, iż przestanę się całkiem interesować gomoku i działać w naszej społeczności, bo zapewne będę inne okazje żeby zrobić coś wartościowego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group