Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Partia Meritee - Taimla
Autor Wiadomość
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-03-31, 16:13   Partia Meritee - Taimla

Dość szybko partia ta została (dzięki Chaosu) zamieszczona na naszym forum, jednak temat, w którym to nastąpiło, przestał ostatnimi czasy istnieć. Tworzę więc nowy, bo wierze, że warto.

Jest to jedno z moich ulubionych otwarć, uznawane za wyważone I11. Początkowe ruchy idą według teorii (przynajmniej według All Renju Openings), jednak już 16sty ruch Ando jest prawdopodobnie czymś nowym. Stąd, tak mi się przynajmniej wydaje, Tunnet tak długo myślał nad swoimi ruchami, bo aż 29 min. Ando grał w sumie 4 min, więc wnioskuje, że odpowiednio wcześniej to sobie rozpracował :)

Co do gry: (Wszystko, co będę dalej pisał powinno być poprzedzone takimi wyrazami jak "chyba", "prawdopodobnie", "tak mi się wydaje", ale po prostu nie chce mi się ich pisać na masową skale, więc są one w domyśle)

Wydaje mi się, że ten nowy ruch Ando był dość ryzykowny, bo białe mogą łatwo stracić przewage po odpowiednich ruchach czarnych. Jest to ruch dobry, gdy gra się ze słabym przeciwnikiem i liczy na jego oczywisty błąd. Tu chciałbym zauwazyć, że moim zdaniem, gdyby Tunnet miał więcej czasu, to by raczej tak nie zagrał i znalazłby prawidłową linię obrony (ale to tylko opinia jednostki). Wracając do gry, początkowo myślałem, że Taimla miał już pewną przegraną po 17stym ruchu, ale dziś rano znalałem dwa takie ruchy czarnych, że nie wiem jak dalej grać białymi...Są to mianowicie 19: k13 lub 19: g9. Jeżeli ktoś na coś wpadnie, na jakiś prosty win białych, prosze to tu napisać.

Po wprowadzeniu prawie 600 ruchów do biblioteki dobrym ruchem byłby też ruch 17: h11, jednak pamiętam, jak ruch ten po partii sugerował Ando kashon, a Ando wtedy dał nam do zrozumienia, że i tak zyskałby ogromną przewage na dole po jedynych ruchach czarnych na 19:g10 lub 19:i12. Przewagi tej nie widzę osobiście, ale może wychodzi ona dopiero po 20 kolejnych ruchach ;)

Aby nie być gołosłownym zamieszczam biblioteke i czekam na jakiekolwiek sugestie, zwłaszcza odnośnie ruchów j10, i11, k13 oraz j10, i11, g9.

Pozdrawiam, bad_mojo.

opracowanie A-T.lib
Biblioteka przygotowana w Renlibie v 3.5
Pobierz Plik ściągnięto 778 raz(y) 1,71 KB

_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2005-03-31, 17:27   Re: Partia Meritee - Taimla

bad_mojo napisał/a:

Jest to jedno z moich ulubionych otwarć, uznawane za wyważone I11. Początkowe ruchy idą według teorii (przynajmniej według All Renju Openings), jednak już 16sty ruch Ando jest prawdopodobnie czymś nowym. Stąd, tak mi się przynajmniej wydaje, Tunnet tak długo myślał nad swoimi ruchami, bo aż 29 min. Ando grał w sumie 4 min, więc wnioskuje, że odpowiednio wcześniej to sobie rozpracował :)


Wydaje mi się, że ten nowy ruch Ando był dość ryzykowny, bo białe mogą łatwo stracić przewage po odpowiednich ruchach czarnych.


Pozniej, po rozmowie z Ando, udali mi sie takze zapytac Tunneta o ten ruch. Nie bylo to dla niego zaskoczenie, bo znal ten wariant. Jednakze rezultat, ktory z nich wynika w normalnym wariancie ( nie mam pojecia, o ktory chodzilo,),nie satysfakcjonowaly go. Dlatego tez spedzil tyle czasu probujac znalezc jakis sposob na niwelacje tego ruchu.
Jak widac, cos mu nie wyszlo:P

z pozdrowianiami,
kashon
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-04-11, 00:40   

Odnośnie wygranej xx_xx_xx ...

To jest chyba sw białych, ale nie chce mi się sprawdzać, więc niech ktoś jak ma załączy biblioteke, albo chociaż powie :)

Pozdrawiam, bad_mojo.

6x2space.lib
Pobierz Plik ściągnięto 914 raz(y) 94 Bajtów

_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-01-24, 01:38   

Na dzisiejszym turnieju renju w partii jinzhiyuye - bano (7 runda) pojawił się ponownie ten sam układ co w partii z tematu, bano nie znał biblioteki i nie wyszło mu to na dobre. :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-04, 23:26   

bad_mojo napisał/a:
To jest chyba sw białych, ale nie chce mi się sprawdzać, więc niech ktoś jak ma załączy biblioteke, albo chociaż powie


Pozwolę sobie na spam po latach. Tak, jest to sw białych :) )


Szukałem czegoś na forum o pojedynkach Meritee - Nakamura.
Co godne uwagi, nigdy nie zagrali w jednym turnieju i nie chodzi tylko o AT Mistrzostw Świata.

Rozegrali ze sobą tylko 6. gier !!! w listopadzie 1999, Ando wygrał 3,5 - 2,5 http://renju.net/media/games.php?gameid=342
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-06-05, 20:21   

U, fajnie, to jeden z niewielu układów, które rozpisałem :) Mógłbyś może dopisać jakieś ruchy do tej mojej biblioteki - z tego co pamiętam stanąłem na niczym po paru ruchach - tam, gdzie układ wydawał mi się już wyważony.

Co do tych gier Ando - Nakamura, to jest wśród nich jedna z moich ulubionych gier - ta, o której Ando powiedział, że Nakamura nie widział swojej porażki :) W rundzie 2, po 35 ruchu, piękna wygrana wykorzustująca pół planszy :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-05, 20:54   

Dopisywać nie będę, ale wydaje mi się że wrzucenie gier z renjuoffline i renju.net będzie dobry pomysłem.

liby.rar
Pobierz Plik ściągnięto 661 raz(y) 1,57 MB

 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-06-05, 23:43   

Hm, po i12 i g10 czarnych nadal mi to kiepsko wygląda, raczej nie jak sw białych :) Chyba, że coś źle patrzę.

Temat z 2005 roku, ja pierdziele. :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group