Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo federacji
Autor Wiadomość
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2004-10-06, 16:13   

no tak :D Maciek znow o jedzeniu....a jak dobrze pamietam slyszalam cos o jakiejs dietce?:) EWCIA ORYGINALNE :D
 
 
Odnowiciel 

Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-06, 17:15   Śliczniutkie :)

piękne :) zachwyciłem się tą opcją tak, że aż sam sobie taki zrobiłem :) może zamiast pałeczek to drzewko wiśniowe hmm? chociaż mi w sumie pałeczki kojarzą się z Japonią a nie z Chinami :) z Chinami kojarzy mi się mur chiński i piekne oczy :) Japonki też nie gorsze i swoje oczy mają :P <mniam> a może <mlask> w każdym bądź razie <mmmm> :) oczy skośnyje takie krasiwije kak ljublju ja was...............

JA DAJĘ 5+ za ten projekt :) :):) nie dziękować tylko uzyskać 6 proszę :) (wiem wiem ja tu nie mam nic do gadania ;( :( :-( :_( )
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-10-06, 17:38   

Jesli w ramach promocji bedziemy produkowac i rozdawac talerzyki - to projekt juz mamy :P

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-10-07, 01:26   

A ja może ostatnio za dużo w bilarda gram (tak Ewciu - "w bilard" - wiem ;-) ) ale mi się te "pałeczki" kojarzą dużo bardziej z kijami do tejże gry...
Logo to podoba mi się baaardzo - tylko bym te kijki wyrzucił i jak dla mnie super - proste, treściwe i naprawdę ładne.

P.S. Nikt nie powiedział i mam nadzieję że nikt nie powie.. :-)
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
player_one 
Bodybuilder :)


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 83
Skąd: z Łomży
Wysłany: 2004-10-18, 13:02   

Logo całkiem przemyślane, estetyczne i czytelne ( tak mi sie wydaje :] )
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-18, 16:55   

To nie logo. W każdym razie nie na stronę internetową.

Głównie TOP charakteryzuje się tym, że jest prostąkątem (gdzieś tak 700x60), gdzie logo jest rozłożone po nim całym. Jeśli chodzi o jakieś logo Stowarzyszenia, to tylko tarcze 100pera.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2004-10-19, 01:13   

nie jest wyraznie powiedziane ze to koniecznie musi byc logo, moglby byc herb..
no nic mam dosyc roboty z logiem/herbem hehe
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-19, 09:38   

despair napisał/a:
nie jest wyraznie powiedziane ze to koniecznie musi byc logo, moglby byc herb..
no nic mam dosyc roboty z logiem/herbem hehe

Ewuniu, nie poddawaj się proszę, bycie uznanym grafikiem artystą nie jest łatwe ...
maciek[bmac]
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-10-19, 10:38   

To prawda, czekamy na kolejne próby, zresztą nie tylko Ewy...

Wydaj mi się, że w tej chwili najwazniejszą rzeczą jest pomysł, kwestię graficzne na pewno uda się dopracować. Chciałbym Wam przy okazji zaprezentować jako propozycję logo wzór stworzony przez Marka - jego motywem jest napis PL ułożony z kamieni na gobanie. Mozna zresztą zobaczyć ten obrazek na naszej stronie.



Poniżej fotka tego pomysłu (dla zainteresowanych mam jeszcze trzy ujęcia i większy rozmiar pliku - widać prawie cały goban)





Poza tym - dla uporządkowania i być może poruszenia tematu przytaczam fragmenty definicji logo ze strony Wikipedii. Generalnie polecam lekturę całej oryginalnej definicji.

Cytat:
Logo to znak graficzny spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywalne przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też jakiejś idei, pomysłu, ale także mogące spełniać rolę jako charakterystyczne oznaczenie czegoś, czyli spełniające rolę znaku informacyjnego.

(...) może składać się tylko z logotypu (stylizacji literowej), tylko z elementu graficznego będącego symbolem lub też zawierać połączenie obu tych rzeczy.

(...) ma być przede wszystkim czytelne i łatwo rozpoznawalne (...)

(...) powinno mieć niezbyt skomplikowane kształty oraz niewielką ilość kolorów (...)



A na zakończenie link do strony zawierającej kilkanaście różnych logo, z których kilka jest naprawdę fajnych. Być może kogoś te obrazki zainspirują...
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-19, 17:26   

Paleczki to zly pomysl, talez tymbardziej.
Logo Marka jest najlepsze - sam pomysl godny uwagi: latwo je zapamietac, kamienie od razu charakteryzuja kategorie gry i narodowa przynaleznosc stowarzyszenia. Zastanawiam sie tylko, czy w przypadku np.: plakietek lub innych 'nosnikow' logo nie jest ono za malo reprezentacyjne. Pomysl z kamieniami w takich ulozeniu jest swietny, ale moznaby dodac motyw japonskich znakow, czyli kultury z ktorej ta gra sie bezposrednio wywodzi. Uwazam, ze rowniez na stronie taki motyw moglby spelniac pewno role.

Jakby ktos byl zainteresowany pismem japonskim to moge poprosic o pomoc wykladowce. Od drugiego polrocza bede sie uczyl japonskiego :) , a na razie mam zajecie z historii i kultury japonii.

ps. sorry za to ze nie ma polskich znakow, ale pisze na kompie z win98 w wersji ang.

[ Dodano: 2004-10-19, 18:34 ]


to nie nadaje sie na logo :) bez takich pomyslow prosze
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-10-19, 18:05   

Fajne miso z pływającymi kamieniami :) .
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2004-10-19, 21:19   

Podobnie jak Łukasz uważam, że talerz nie za bardzo nadaje sie na logo naszej federacji, chyba, że otworzy ona dodatkową działalność gastronomiczną. Póki to się nie stanie, proponuję odejść od pomysłu nawiązywania do jedzenia :|

Wzór Marka uważam za to za idealny. Prosty, klarowny przekaz a do tego łatwy do wyrysowania obrazek. Ja już mam logo, na które bede w razie czego głosował. Gratulacje dla twórcy :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-10-19, 21:29   

Przyłączam się do głosów przedmówców.
Logo Marka jest najlepsze.
Proste, wyraźne i klarowne.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-10-19, 22:26   

Ja jak tylko je zobaczylem, wiedzialem, ze jest najlepsze. Teraz jak zebralo tyle pochwal, to pewnie nikt mi w to nie uwierzy ;) Ale na szczescie powiedzialem to juz w Warszawie Markowi :]

Pozdrawiam

Angst

P.S. Moze ankieta - logo Alice przeciw pozostalym???
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-10-19, 22:47   

Mnie również się podoba.... dobra robota, ciekawe czy padnie jeszcze lepsza propozycja?

Pozdro
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group