Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2011-09-13, 13:14
Kurnik
Autor Wiadomość
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-02-26, 18:11   

Wyłączyć miganie. Świadomość, że rywal sobie poszedł budzi podejrzenia o oszustwo, powoduje kwas. Lepiej tę informację ukrywać.

Zmniejszyć planszę do 9x9. Mniej openów łatwiej opanować, ograniczy się nabijanie ranku przez schemaciarzy.

Zlikwidować czat, po co zawodnicy mają się publicznie obrażać? Kurnik jest od gry, a nie od dyskusji.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-02-26, 18:39   

Akurat jeśli chodzi o miganie, to na serio myślę, że nie powinno go być. Gracze się irytują (jak dzisiaj w meczu EL jeden gracz się na mnie zezłościł o miganie, a przecież musiałem sobie muzę zmieniać na jutjubie :) ), a jak pokazuje życie programiści łatwo to obchodzą dookoła.

Co do Mafa i jego pomysłów, to jakąkolwiek wizję by miał (może to dobre pomysły, może nie... "to się okaże, to czas pokaże" jak to śpiewał Magik ;) ), to moim zdaniem stoczy kurnik na dno z jednego, najważniejszego powodu: ponieważ nie szanuje (a czasami mam wrażenie, że wręcz gardzi) użytkowników swojego portalu, nawet "starą gwardię". Miałem nieprzyjemność doświadczyć tego osobiście od niego.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-02-26, 18:46   

Nie wierzę w żadne wizje, kiedyś zamiast oficjali obiecywał "coś bardziej emocjonującego". Pamiętamy dobrze, że nic takiego nie nastąpiło, a po długiej przerwie wróciły oficjale, tyle że w mniejszej ilości i z innymi parametrami.

Mam taką samą opinię w sprawie migania. W czasach, gdy niewielu oszustów obchodziło to ustawienie, szarzenie nicka miało jakiś sens i nierzadko pozwalało wskazywać, kto może wspomagać się programem. Natomiast obecnie już od wielu miesięcy nie widziałem ani jednego oszusta, który miga, choć wszyscy wiemy, że grający nieuczciwie nie zniknęli.
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2012-02-27, 11:05   

wylaczyc miganie to byl by chyba najwiakszy bezsens z wszystkich bezsensow ktore maf doteraz zrobil. Wieszkosc ludzi nie bedzie sobie celowo oszukywac i sciagnac i instalowac antymigacza. Chociaz sprawdzic "tylko jeden wariant" w renlibie? To cos innego i jest bardzo malo osob ktorym bym ufal ze by tego nie robili. Dlatego renju euroliga na mindoku i jej wyniki nie maja zadne znaczenie.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-02-27, 12:56   

ondik napisał/a:
Chociaz sprawdzic "tylko jeden wariant" w renlibie? To cos innego i jest bardzo malo osob ktorym bym ufal ze by tego nie robili.

No ale mignięcie nie jest żadnym dowodem na to, że ktoś odpalił renliba. :) Jak sprawdzisz to czy włączył renliba, czy też po prostu nie zmienia sobie muzyki w Youtube, a opena ma w pamięci? No i przede wszystkim: po co sobie zaprzątać sobie głowę takimi sprawami? Od tego powinni być administratorzy, żeby sprawdzać którzy gracze oszukują, a którzy nie.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-02-27, 13:10   

Miganie na kurniku to jedna z lepszych opcji. Jeśli mój przeciwnik staje się "szary" po każdym postawionym przeze mnie ruchu, to ciężko, abym zakładał, że robi to właśnie wtedy, kiedy powinien mieć oczy wpatrzone w planszę on woli patrzyć na sufit i myśleć nad ruchem. Ciężko rozumować, żeby po każdym ruchu trwającym średnio kilkanaście sekund ktoś przełączał swój wzrok na Youtube mając w pamięci skomplikowany uklad na planszy.

No ale można naginać na siłę argument, że rzeczywiście tak jest i osoba po każdym moim ruchu ma prawo do majstrowania w innym oknie przeglądarki.
Sprawa jest banalna - miganie na kurniku każdy powinien wykorzystać indywidualnie.
Jeśli mój przeciwnik miga po każdym ruchu i "pojawiając się aktywnie na stole" stawia ruch w sekundę, to nawet nie chodzi o to czy gra programem czy spuszcza wodę w klozecie za pomocą kliknięcia myszą w odpowiednie miejsce.
Taki gracz mnie olewa i ja zwykle nawet nie dziękuję za grę... Tylko sobie idę.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-02-27, 13:34   

Kiedy ostatni raz ktoś z was trafił na gościa migającego po każdym ruchu? Kiedy ktoś wyłapał oszusta na podstawie tego, że przeciwnik miga? Nie słyszałem o żadnym takim przypadku już od dawna. Oszukiwanie poznajemy po zgodności ruchów z tym co stawia program, podejrzanych statystykach, tempie stawiania ruchów wskazującym na korzystanie z autoplayera etc. Szarzenie nicka obecnie nie mówi już nic. Od biedy można się czepiać tak jak Ondik, że ktoś zagląda do renliba. A teraz, gdy przeciwnik zrobi się raz czy dwa szary w ciągu gry, na przykład podczas EL albo NT, to mamy pewność, że nie rzucił okiem do renliba? Nie, a jednak oskarżenia padają rzadko. Trochę zaufania też potrzeba, bo można popaść w paranoję.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-02-27, 15:34   

Maestro, ja kilka dni temu miałem taka sytuację. Być może był to jakiś nowy, młody i niedoświadczony w oszukiwaniu użytkownik, który nie znał antymigacza albo nawet nie wiedział co oznacza miganie.
Co do tego antymigacza, to proponuję przed grą lub w dowolnym momencie jej trwania, rozkazac graczowi żeby zamignął :) Oczywiście może wtedy włączyć na chwilę antymigacza i rzeczywiście mignąć. Ale jakie to ma w ogóle znaczenie?
Bardzo surowo traktuję ludzi, których inni userzy(a im ufam bo stanowią listę moich kontaktów) mają na czarnej liście.
Ja nie sprawdzam ruchów, bo mi sie nie chce. Mam jednak intuicję i dołączam takiego delikwenta na swoją czarna listę. Co prawda mogę się pomylić, ale nie każdy musi mieć mnie w swoich kontaktach.
Programy po prostu grają specyficznie - bez błysku - jeśli jest wiele możliwości oraz nieomylnie - jeśli tych możliwości jest mało.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-02, 23:16   

Dlaczego Alicecooper rzucił uprawe gomoku na bieniaszach?
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-03-03, 18:10   

Przerzucił się na uprawę zmieniaków.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
grajko

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-04, 09:40   

hej, co to za zmiana ostatnia na kurniku "gomoku 2.0 beta" bez javy! ? No i czy się będzie w koncu dało odpalić tą grę na komórkę ?
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-08-04, 11:03   

Mi działa kurnik na komórce od dawna :) Nie widzę sensu grania na komórce czy smartfonie. A zmiany o których piszesz są od prawie miesiąca o czym pisałem tutaj: http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?p=52238#52238
Jak działa HTML5 pisał Templar http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=2267
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
grajko

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-04, 13:47   

Działa tzn. wchodzisz na bieniasze na stół i możesz grać i pisać z kimś ? ja na swoim tel. mogę jedynie zalogować się, napisać do kogoś wiadomość, sprawdzić staty i tyle. Moze mam jakąs stara javę zainstalowaną ?
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-08-04, 16:57   

Tak dokładnie. Nie jestem biegły w tych sprawach mogę powiedzieć tylko że mam Nokię E52.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-07-31, 21:07   

Wczoraj zagrałem 4 partie w szachy z bbj. Jako że graliśmy już wcześniej, spytał mnie na początku, czemu mam wyzerowany licznik z liczbą partii. Ja nawet tego nie zauważyłem, więc z ciekawości napisałem do mafa. Jego odpowiedź:

Kiedy grales te poprzednie partie w szachy i ile ich bylo?
Jesli mniej niz 50 i dawniej niz kilka lat temu, to mogly byc usuniete

:P
----------
Ciekawostka z dzisiejszego ofa

bye bye :)
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group