Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Gomoku
Autor Wiadomość
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-05-06, 15:52   

No i fajnie, że jeden pomysł napędza kolejny.


Właśnie kończę robić terminarz tylko teraz powstaje jeden problem.
Ponieważ zgłoszonych jest 16 osób to z rewanżami daje nam to 30 kolejek do rozegrania. Skoro na kolejkę mają przypadać 4 dni to wychodzi na to, że sezon będzie trwał całe wakacje. Zastanawiam się teraz czy robić przerwę wakacyjną czy raczej każdy da radę rozgrywać swoje mecze w danym terminie. Na korzyść jednak przemawia to, że można grać mecze awansem więc w sumie jeżeli ktoś planuje jakiś wyjazd to swoje mecze może rozegrać wcześniej. Osobiście nie bardzo chciałbym wprowadzać przerwę wakacyjną.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-07, 12:59   

Cytat:
Liga ta ma na celu wyłonić najlepszego indywidualnego gracza w Gomoku w Polsce


Tu przesadziłeś, od tego są Mistrzostwa Kraju :]
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-05-08, 00:28   

Przepraszam, że dopiero teraz się wypowiadam, ale miałem ostatnio trochę inne rzeczy na głowie.

Przede wszystkim chciałem pogratulować Kubicy, bo jako jedna z nielicznych osób nie siedzi bezczynnie, tylko zdecydował się na wcielenie w życie swoich pomysłów! Podoba mi się również bardzo stronka poświęcona Lidze Gomoku (kompromis formy z treścią) i w dużym uproszczeniu generalny koncept Ligi. Rzeczywiście ostatnio przeżywamy zastój, a może raczej regres w świecie gomoku i choć nie jest to może powszechnie wiadome, Komisja Gomoku RIF stara się w tzw. tle wypracować środki zaradcze. Co z tego wyjdzie nie wiadomo, dlatego każda aktywność, aczkolwiek chociaż minimalnie rozsądna, jest mile widziana :)

Nie zdążyłem się niestety do Ligi Gomoku zapisać, a nawet przemyśleć, czy chciałbym się zapisać, takie nam Kubica narzucił tempo (nick zobowiązuje zapewne) :) Miałem zadać kilka pytań ogólnych, bo nie do końca zrozumiałem ogólną ideę, ale teraz mija się to już z celem. Zapytam zatem o kilka konkretów, a mianowicie: 1) kto wygra Ligę (nie chodzi mi oczywiście o wskazanie osoby, ale zasad jej wyłonienia ;) ) i co dalej? Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy uzyskaniu przez graczy takiej samej ilości punktów (skoro są liczone, zakładam, że będą kryterium nadrzędnym)? 2) jak zapadać będą decyzje w sprawie walkowerów, kiedy nie ma żadnej formuły umawiania spotkań? 3) czy przewidywane są walkowery obustronne, a jeśli tak, jak przeliczane będą walkowery (także jednostronne) na punkty?

Powyższe pytania wynikają z braku odpowiedzi w przedstawionym Regulaminie (przynajmniej ja się ich nie doszukałem), a mogą mieć znaczenie, jeżeli któryś z graczy zgłosił się również ze względu na rywalizację.

I jeszcze kilka cytatów, do których poczułem wewnętrzną potrzebę, aby się odnieść :)

Kubica10 napisał/a:
Ja w tym momencie mam na celu promocje gomoku poprzez stworzenie takowej ligi gdzie nawet jeżeli nie ma absolutnej czołówki to i tak Ci słabsi i mniej znani mają okazji pograć i dać element rywalizacji

Przejrzałem listę graczy i wydaje mi się, że znam wszystkich (nie mam pewności co do Kamixa), zatem chyba troszkę nie do końca wpisuje się to w przedstawione założenia... Jak chcesz znaleźć i zachęcić do gry tych żółtych i zielonych? No bo chyba nie poprzez nasze Forum, na które generalnie zagląda raczej gracz świadomy.

Kubica10 napisał/a:
jakoś IRP nie wypromowało gomoku i nie znalazło nowych graczy, w NT grała czołówka a jakoś nie urodziła nowych talentów, nie wypromowała gomo dla początkujących. EL również nie promuje tej gry na poziomie średnim czy niższym

Odpowiedział już częściowo Zukole, ale zapewniam Cię, że na palcach jednej ręki przysłowiowego drwala możesz policzyć osoby ze ścisłej (i nie tylko) czołówki, które zadebiutowały lub dały się poznać "szerszej publiczności" poza IRP, EL, ewentualnie NT. Zapewniam Cię, że część osób uświadomiła sobie dzięki tym rozgrywkom, że ma smykałkę do gomoku i zadomowiła się tu na dłużej. Inna sprawa, jakie były czy są, wybory tych osób w życiu po osiągnięciu poziomu, który uznały za satysfakcjonujący. Tu też już Bbj sporo i słusznie napisał.

Kubica10 napisał/a:
IRP ciągnęło się niekiedy wiele miesięcy
Liga Gomoku w debiucie zaplanowana jest na jedyne 4 miesiące ;)

Kubica10 napisał/a:
IRP leży i kwiczy już od wielu miesięcy i nikt nie pali się aby zrobić z tym cokolwiek.
Niestety, choć sporo osób mi to wytyka, nie jestem zwolennikiem szybkich, ale nie do końca przemyślanych rozwiązań. Z dwojga złego wolę jednak to, niż oskarżenie o tzw. słomiany zapał, z którym mieliśmy w naszym światku wiele razy do czynienia (liczę, że nie stanie się to udziałem Organizatora Ligi Gomoku, ale z czasem widać, że entuzjazm słabnie i ciężko się wtedy zmobilizować do działania). Nie mogę się jednak zgodzić z powyższym stwierdzeniem, gdyż aktualna sytuacja w IRP nie jest przypadkowa, a wynika zarówno z oczekiwań graczy, jak i bieżących potrzeb. Zastanawiam się nad całkowitą rezygnacją z Eliminacji do IRP, aczkolwiek w takiej sytuacji planowałem utworzenie właśnie czegoś w rodzaju Ligi Gomoku. Może zatem już niedługo nie będzie takiej potrzeby :)

Na zakończenie życzę powodzenia i wytrwałości - zarówno organizatorowi, jak i graczom! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-19, 17:35   

http://ligagomoku.weebly.com/kolejka-01.html - dlaczego wynik spotkania po 4. partiach jest automatycznie podwajany ?
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-19, 17:41   

pewnie dlatego, że nie ma połówek.... a tak to jakoś się to zlicza.


"Przede wszystkim zmiana naliczania "małych punktów" w pojedynczych partiach. Teraz za wygranie jednej partii otrzymujemy 2 małe pkt, za remis 1pkt, porażka to oczywiście 0pkt. Spowodowane było to bym, że system nie chciał naliczać połówek, czyli np. wyniku 2,5 : 1,5"
_________________
...
 
 
 
grajko

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-07-20, 20:33   

Witam, jakie nowości z Ligą Gomoku ? :) kiedy planowane zakończenie i ostateczne wyniki kto ją wygrał ?
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-09, 22:14   

ja wygralem. tyle lat czekania zeby sie w koncu okazalo, ze jestem najlepszy w te klocki :D
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-08-10, 00:08   

A nie miały się czasem te rozgrywki zakończyć dopiero 3 września? ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-08-16, 15:41   

Kubica10 napisał/a:
Tą ligą chce promować gomoku przy okazji wprowadzając w niego element rywalizacji.

Wypromować gomoku też nie zdołały :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group