Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-10, 19:58
Typowanie gier gomoku
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-06-05, 23:35   

Myslalem, ze to oczywiste, ale jednak napisze - w tego rodzaju zabawie moga grac jedynie osoby, ktore maja na to ochote (tzn. rozgrywac partie, a nie typowac) :!: Proponuje Ermijo, zebys dal ogloszenie, iz poszukujesz chetnych do takiej gry. Kazdy zglaszalby nick, pod ktorym bedzie gral (najlepiej wszyscy szare). Na podstawie ksztaltujacego sie rankingu mozna ustalac kursy przed spotkaniami (granie tylko partii do tej zabawy).

Moga grac tylko ochotnicy, bo inaczej nie da sie tego przeprowadzic po prostu. Dasz np. mecz do typowania Angst - Dein, a ja nie bede mial czasu zeby wejsc na Kurnik, a Kacper ochoty brac w czyms takim udzialu, no i klops :wink:

Zastanawialbym sie takze nad zestandaryzowniem stawek. Bylyby z gory ustalone kursy na mecze graczy o okreslonej roznicy rankingu.

Proponuje zatem dac ogloszenie, zebrac chetnych, zagrac kilka kolejek "rozgrzewkowych" i spobowac wystartowac z podobna rozgrywka.

Jakby dobrze sprawe przemyslec, to byc moze da sie zorganizowac dosc ciekawe zawody. Pytanie tez brzmi - kto bedzie wygrywal?

Pozdrawiam

Angst

P.S. Kolejny mecz miedzypanstwowy w trakcie negocjacji :D
 
 
 
M_Head 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 96
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-06, 13:54   

Dobry pomysł, będzie można ustawiać mecze i zgarniać punkty. Mam nadzieję, że przejdzie pomysł z typowaniem meczów IRP, byłoby wówczas jeszcze bardziej zabawnie, tj. zwiększyłoby się prawdopodobieństwo występowania sytuacji wywołujących uśmiech, a nawet swędzenie zarostu na twarzy poszczególnych użytkowników zaangażowanych od którejkolwiek strony w omawiane przedsięwzięcie.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-06, 16:20   

. . .Też myślałem o tym aspekcie zakładów, nie widzę przeciwności, żeby mi Angst z Alicem czy inni nie pozwolili ustawić meczu, jeśli ich ładnie poproszę.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-06-06, 17:16   

jak dla mnie nie sadze ze ktos bedzie chcial poddac mecz!! ja bym nigdy tego nie zrobil za darmo a nie sadze by ktos byl sklonny zaplacic za cos takiego!!

co wiecej nikt nie chce zawiesc swoich kibicow!!

troszke wiecej optymizmu!!

z takimi zakladami bedzie ciekawiej- a juz na pewno nie mozna tego odrzucac na wstepie (niebywala sklonnosc tutejszych forumowiczow do pewnosci niewypalu wiekszosci pomyslow- to chyba taka moda tutaj bo tak naprawde w zyciu nie mozna tak postepowac)

kto nie ryzykuje ten nic nie ma

pozdro 600
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-06-06, 18:01   

:idea: Jeśli chodzi o nowe nicki- to bez sensu. Każdy by oszukiwał, podawał by sie za kogoś innego, nie zależało by mu na rankingu szarego nicka (była by korupcja i małe zaangażowanie, juz dziś wiele osób ma nicki o2_**,**_G69 powoduje to tylko zamieszanie). Najlepiej po prostu grać normalnymi, wiarygodnymi nickami. Wątpię, że gracz z klasą (i np. w dodatku 2100+ ) oddawałby punkty tylko po to, żeby innym zrobic radochę w postaci niespodzianki swojej przegranej- to nielogiczne. Po drugie, tutaj nie chodzi o żadną kasę tylko o sprawdzenie swoich umiejętności oceniania innych (sorry że sie powtarzam). Dobry pomysł Angsta, żeby zgłaszali sie chętni do gry. A stawki sa naprawde najmniej ważną rzeczą- załózmy że na Roya jest "10 : 1.25" że wygra z początkującym graczem- wtedy każdy postawi to 10 i zaliczy punkty, bo się wie że Roy jest dobry. To do typującego należy przewidzieć wynik meczu- a tym samym zebrać przy okazji punkty otrzymane z pomnożenia stawek w trafionych grach.

P.S. ja typowałem swego czasu w STS-sie i wiem, że trzeba zachować rozsądek i równowagę między oczekiwaną wygraną a liczbą meczy, które sie obstawia. Nadal będe sie trzymał wersji, że to ja wymyslałbym stawki (mogę mieć pomocnika). Szacowanie stawek na podstawie rankingu jest złudne. Ranking owszem odzwierciedla umiejętności, jednak nie jestem za tym, żeby był on jedynym kryterium w doborze stawek.

Czekam na zgłoszenia zawodników oraz na wasze nastepne opinie na forum, które pomogą zrealizowac coś niecodziennego, coś co sprawiło by, że gry stanęły by na wysokim poziomie (na miarę nawet IRP- w odróżnieniu od normalnych, czasem monotonnych gier rankingowych czy towarzyskich)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-06-06, 18:08   

jesli chodzi o nowe nicki to po prostu ty ermijo moglbys je zakladac i dawac hasla graczom, wtedy nie byloby mozliwosci oszukiwania

Cytat:
a juz na pewno nie mozna tego odrzucac na wstepie


pewnie ze nie mozna :) zwlaszcza ze pomysl ermija jest mozliwy do zrealizownia :mrgreen:

pzdr
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-10-30, 18:52   

Nie powstał temat o typowaniu EL, więc chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do zabawy na piskvorky.cz. Można tam typować spotkania Euroligi oraz czeskiej ligi (CPL).

Żeby wziąć udział, trzeba założyć konto, a następnie kliknąć zakładkę "Sázení" i można obstawiać :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group