Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Program do analizy partii
Autor Wiadomość
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-30, 18:28   

Również dziękuję wszystkim.

Jeśli o mnie chodzi to ten oryginał Barykina czyli Goro 3.9 a logi mają pojawić się w przyszłych wersjach.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-11-30, 19:33   

I jeszcze jedno. Fajnie jakby do statystyki nie wchodziły oczywiste ruchy, które zdefiniuję jako blokowanie wolnej trójki i czwórek. No ale to już trochę więcej zabawy.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-30, 20:32   

nie tak szybko:)
na moich grach nie tylko przeciwnicy załamują ręce
fiverator też:P
nie dostawił 2 ostatnich ruchów
http://www.kurnik.pl/prze...98?gid=gm&app=1
http://www.kurnik.pl/prze...5898.txt?gid=gm

f2.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 79,05 KB

 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-30, 20:32   

W pzypadku blokowania czwórek, nie jest to problem, natomiast czy blokowanie 3 jest oczywiste czy nie umie stwierdzić tylko gracz lub silnik, a nie widzi mi się dobudowywanie silnika :)

Alice, thx za bugs-raporting, rzeczywiscie nie postawił 2 ostatnich, natomiast tylko ostatniego nie przanalizował, przedostatni jest przeanalizowany.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-30, 20:45   

http://www.kurnik.pl/prze...67?gid=gm&app=1
http://www.kurnik.pl/prze...4767.txt?gid=gm

tu tak samo brak 2 ostatnich (na prawej)

f3.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 78,19 KB

 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-30, 21:27   

Jako, że nie chce mi się już kontynuować Fiveratora, do paczki z Fiveratorem dołączyłem kod źródłowy, jeśli ktoś zechce to może się z tym pobawić.

Fiverator v1.1 + kod
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-12-01, 10:27   

trampek86 napisał/a:
A co do Angst, raczej powinno być Gorator, Titator itp bo jeśli
przyjąć twoją formę to Fiverator powinien nazywać się Fiverozator. :)

Nazwę zaproponowałem celowo, bo się kończą na samogłoskę, a Fiver już nie :) Idąc wprost miałbyś Titoator, co brzmiało dziwnie ;) No ale to już kwestia tego, kto takiego Tito(z)atora napisze.

No i nie zniechęcaj się tak szybko :roll: Jest spora szansa, że Twoja praca nie pójdzie na marne, a mocno ułatwisz życie "inkwizycji" ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-01, 14:20   

Fakt, powinieniem był napisać: Titoator, Goroator, źle odmieniłem.

Zaprzestałem kontynuacji bo generalnie mi się po prostu już nie chciało, a po drugie sobie tak pomyślałem, na co zreszto ty też zwróciłeś uwagę, że analizator jedengo programu zbyt dużo nie pomoże na oszustów w skali globalnej, skoro silnych programów do gomoku zgodnych z kurnikiem jest około 6, to albo nie robić żadnego analizatora albo robić do wszystkich programów, co mi się nie widzi, tworzenie X ilośći NazwaProgramu-zatorów. Nawet jakby je stworzyć, to oszuści zaczną używać kilku programów na raz i będą każdy ruch robić innym programem, wiec jak już coś tworzyć to najlepiej tak jak sam napisałeś jakiegoś Megazatora - który analizowałby każdy ruch partii 6 silnikami na raz co zakrawa trochę o śmiech;) Poza tym nigdy niewiadomo jaki czas ruchu i partii miał ustawiony program potencjalnego oszusta i jak szybki potencjalny oszust ma procesor bo w zależności od tych rzeczy ruch programu może być inny u kogoś z innym procesorem i innym ustawieniem czasu (wyjątkiem jest Fiver) więc taki Megazator musiałby testować każdy ruch na X ustawieniach czasowych * X różnych silnikach co powoduje , że każdy ruch musialby być analizowany X*X razy , co już zakrawa o parodię parodii. Poza tym niektóre ruchy programów są losowe. Po prostu podumowując jest zbyt wiele ruchomych i niewiadomych czynników wpływających na możliwość 100% udowodnienia komuś oszustwa. No chyba, że ktoś taki jak nasz wielki dzielny Zukole ma czas analizować partię 6 silnikami + swoim okiem albo oszust wali na chama i słabo się maskuje. A co dopiero w takich szachach gdzie jest "1000" różnych silników każdy grający inaczej. W gomoku jest jeszcze o tyle dobrze, że jest raptem kilka mocnych silników w porównaniu do szachów, ale z czasem będzie ich tylko przybywać, napewno nie ubywać, więc będzie coraz gorzej, aż będzie tak jak na szachach czyli wielkie bagno :)
Ostatnio zmieniony przez trampek86 2012-12-01, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-12-01, 14:56   

trampek86 napisał/a:
No chyba, że ktoś taki jak nasz wielki dzielny Zukole ma czas analizować partię 6 silnikami + swoim okiem albo oszust wali na chama i słabo się maskuje

Nie wiem co rozumiesz przez "wielki dzielny Zukole". W każdym razie, nie mam czasu. Zaproponowałem pomysł, więc logiczne (dla mnie przynajmniej), że powinienem dostarczyć dane aby chociaż spróbować go zrealizować. Nie przyjmę % na potrzeby EL na podstawie fivera, bo to kpina. A jakiś % przyjąć raczej trzeba, jako że organizatorzy (a przynajmniej z notorycznych pytań angsta tak by wynikało) potrzebują suchej liczby. Mnie wystarczy rzut okiem, w razie wątpliwości przejrzenie programem. Cóż.
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-01, 15:13   

Ale ja się nie czepiam i nie mam pretensji o nic, wręcz cię doceniam, walcz z programami dalej ostro, tak tylko napisałem, że jesteś wielki i dzielny bo dzielnie walczysz z oszustami :)
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-03, 13:35   

trampek86 napisał/a:
Jako, że nie chce mi się już kontynuować Fiveratora, do paczki z Fiveratorem dołączyłem kod źródłowy, jeśli ktoś zechce to może się z tym pobawić.

Fiverator v1.1 + kod


Thx za kod zrodlowy, chociaz w C++ to mi sie nie bedzie chcialo nic z tym robic :P Zawsze jednak milo zobaczyc, ze ktos cos ciekawego pisze (a moze sie czegos naucze jak bede przegladal zrodla) :)

PS. wersje beta i testowe wypada oznaczac raczej nizszym numerem glownym niz 1 ;-)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-04, 02:45   

ja także dziękuję
zacząłem nawet testować (z zamiarem poprawek)
problemem jest czas jak zwykle a raczej jego brak

prze okazji
baaardzo zalecam nazywanie zmiennych przynajmniej dwuliterowe
ii, xx, zamiast i, x itd
wtedy zmienić cokolwiek jest 100 razy łatwiej
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-12, 12:36   

angst napisał/a:
Nazwę zaproponowałem celowo, bo się kończą na samogłoskę, a Fiver już nie :) Idąc wprost miałbyś Titoator, co brzmiało dziwnie ;)


Jednak cofam, że źle (a raczej niepoprawnie) odmieniłem, bo

(goroator)
afroamerykanin
autoalarm
antykoagulant
aminoalkohol
astroarcheologia
oaza
eksploatacja
toaleta
kloaka
woal
aloes
rozstawać
zstępować

[edit]
A więc odmieniłem poprawnie, natomiast faktycznie dziwnie brzmią niektóre połączenia liter i łamią jezyk, zastanawiam się dlaczego są dopuszczane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group