Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła Renju
Autor Wiadomość
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-05, 17:58   

to prawda, że o drenju odstrasza ograniczona liczba dobrych kombinacji otwarcia, więc uważam, że szkółka byłaby potrzebna bardziej w renju niz gomoku, sądzę, że jakby mi ktoś ze dwie godziny (max) potłumaczył to już bym może mial radość z tej gry.
Pozdrawiam
Boreas Mun
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-05, 18:02   

wystarczy sie nauczyc otwarc a reszte umiesz z Gomoku
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-05, 18:06   

Własnie do tego przydałaby się szkólka, jest jeszcze unikanie fauli, gra obronna białymi tez sie troche różni, więc serio nauczyciele mieliby pole do popisu :]
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-06, 05:50   

a ja juz mam kandydata do nauczania w grę Renju . Jest nim ... jak nie trudno sie domyslec UTRATOS!!!
Jest to najlepszy gracz-Polak w tę grę przynajmniej sie mi tak wydaje.

Pozdrawiam UTRATOSA
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-06, 13:16   

Utratos jest najlepszy we wszystkie odmiany Gomoku, Zakon jest drugi w Gomoku i drugi w Renju. Obaj grają w polskiej reprezentacji, co strasznie cieszy.

Utratos nie będzie miał czasu na uczenie cię, bo przecież Szkoła Gomoku, czy Renju to zły pomysł, a poza tym chłopak pewnie studiuje, w dodatku robi stronę. Na co ty liczysz ?

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-06, 13:42   

Na to liczę ze Utratos jednak kiedys znajdzie troche czasu aby ze tak powiem mnie potrenowac.
 
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-05-06, 16:48   

Stworzyłem nowy topic dla części postów z tematu obok - dotyczących widać chyba czego. :)

W Renju bowiem chyba znacznie bardziej przydałaby się taka szkółka niż w Gomoku a to z kilku względów- głównie dlatego, ponieważ w Renju gra bardzo mało osób - większość ponieważ nie potrafi, albo "boi się" po prostu tej gry. Kolejną sprawą jest to, że Renju jest znacznie bardziej rozpracowane teoretycznie - tak więc więcej jest rzeczy których możnaby pouczyć.

Głównym problemem jest oczywiście znalezienie nauczyciela/ nauczycieli. Zwłaszcza teraz, gdy tworzy się strona Federacji, oraz zaLatwiane są wszystkie inne sprawy z nią związane.

Inną sprawą jest, że na początek nie trzebaby było dużo - starczyłoby przedstawić podstawowe otwarcia (pobieżnie) i ogólne zasady ataku i obrony (a raczej ich różnice w porównaniu do Gomoku) aby więcej ludzi mogło zacząć grać.

Na razie nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na kogoś chętnego i mającego trochę czasu na to do podzielenia się cząstką swojej wiedzy z innymi. :)


Poza tym wątpie aby było to miejsce odpowiednie do dyskusji o Utratosie...
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-07, 06:37   

nie wiem jak grasz w Renju tramwaj bo jak dobrze to moze ty bys mogl nas troche pouczyc
 
 
 
zum 


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 51
Skąd: Kielce
Wysłany: 2004-05-07, 15:28   

uczcie sie na renjuclass.com przy okazji troche angielskiego lizniecie:)
 
 
konrad 


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 50
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-07, 16:53   

na renjuclass trzeba zdac test najpierw, a potem czekac az sie miejsce zwolni zeby wejsc. jak sie jest nieukiem to moga wywalic
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-07, 16:59   

a niektórym sie nie chce czekac a podejzewam ze lepiej pograc z jakims programem a nie tylko czekac i czekac...
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-05-07, 17:01   

Po co odrazu na jakieś renjuclass chodzić? Z odrobiną chęci ze strony i tychulepszych (nauczycieli) i gorszych/początkujących (uczniów) można taką szkołę zrobić na kurniku.
Myślę, że wystarczy się umówić na jakiś dzień i godzinę, a potem sobie grać lub "słuchać" wykładów profesorów :D
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-07, 17:11   

tylko jest problem : gdzie znajdziesz "nauczycieli" ? W dzisiejszych czasach trudno o nauczycieli Renju (o ile sie nie myle) Jak znajdziesz to mi powiedz bo chetnie bym sie nauczyl grac.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-05-07, 17:57   

Ja myślę, że jedyną trudność może sprawić brak zaangażowania się. Jeżeli owi nauczyciele nie wykażą swojej incjatywy to rzeczywiście "nici z tego"...
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-07, 18:20   

zawsze pozostają programy..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group