Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Czechy 28.04., 19:00
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-26, 01:28   

Wydaje mi się (co potwierdza ranking na piskvorky.cz), że grupa "B" u Czechów jest mocniejsza niż grupa "A".

Powołana ósemka (7 graczy drużyny Violent Pandas, która zajęła drugie miejsce w rozgrywkach EL + Ondik) jest chyba najmocniejszym składem, na jaki mogą sobie pozwolić. U nas na pierwszy rzut oka brakuje chociażby Arcziego czy Henrego, co sprawia, że chyba nie jesteśmy faworytem w tym spotkaniu.

Z drugiej strony Anakinn, Bano, Gregi, Kedlub, Olgoj, Ondik, Peroxid i Teovan zagrali w ostatnim meczu Polska - Czechy (02.04.2011), a mimo to wygraliśmy dość wyraźnie - 40,5-23,5.

Niedziela, 28.04.2013 19:00. Tego nie można przegapić ! :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-04-26, 23:48   

Przypominam, iż nasi rywale to aktualni Mistrzowie Europy i chociaż zwykle mamy tendencje do mocarstwowych ambicji, to ciężko się nie zgodzić, iż to właśnie Czesi są tak naprawdę faworytem.

Nie ma co jednak się zawczasu przejmować, a wynik, choć oczywiście istotny, to nie jedyna ważna rzecz. Dla mnie najważniejsze jest, aby w miarę możliwości aktywować środowisko i wrócić do idei spotkań międzynarodowych.

Składu nie mamy oczywiście najmocniejszego, ale o ostatecznych powołaniach musiałem zdecydować na podstawie otrzymanych zgłoszeń, gdzie brałem też pod uwagę sposób odpowiedzi na moje zaproszenie, w tym m.in. informacje na temat prawdopodobnych spóźnień.

Wszystkie osoby, które się zgłosiły, a nie znalazły się w podstawowych składach, proszę również o przybycie na mecz. Umówiliśmy się z Czechami, iż nie ma potrzeby ogłaszania, kto konkretnie znajdzie się na rezerwie, ale można będzie przeprowadzić w obu grupach łącznie 4 zmiany. Chciałbym mieć chociaż ograniczone pole manewru, na wypadek nieobecności, spóźnień, czy słabszej dyspozycji oraz czynników losowych.

Postanowiłem, że powyższe nie dotyczy Joyomana, przynajmniej jeszcze w tym meczu (nie chcę tu roztrząsać tematu, ewentualnie mogę napisać więcej w bezpośredniej rozmowie czy priv). Ewentualną szansę przy kolejnej okazji może dostać również Pkoc. Obu zawodników (i oczywiście wszystkich innych) zapraszam za to do kolejnej edycji IRP, którą chciałbym rozpocząć po długim weekendzie (czyli od 6 maja) - szczegóły podam po meczu.

Niezmiernie ważną kwestią jest sprawa gry na właściwych nickach. Nie może się powtórzyć historia z ostatniego meczu, dlatego proszę każdego o upewnienie się odnośnie dysponowania dostępem do odpowiedniego nicka z przedrostkiem "pl". Przed meczem poproszę każdego z Was o zameldowanie się najpierw na znanym nicku (podstawowym lub z EL) w celu potwierdzenia tożsamości.

Apeluję o poważne potraktowanie meczu i zgłaszanie wszelkich problemów (np. z pojawieniem się czy spóźnieniem) najszybciej jak to możliwe.

Liczę, że przy dobrej dyspozycji dnia zwycięstwo jest w naszym zasięgu! :)

Pozdrawiam

Plangst
 
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-04-28, 21:25   

Polska - Czechy


Wynik Grupy A: 16-16
Wynik Grupy B: 13-19

WYNIK KOŃCOWY: 29-35


Grupa A

pldc 3/8
plcrosslet 2/6
plpuholek 5/8
plalicecooper 6/8

Grupa B

plangst 2/6
plbugbear 4/8
pladif 5/8
plhenry 2/6

Rezerwowi:

plbbj 0/2
plsiwer 0/2
plrakdar 0/2


RUNDA I: 8-8

A: 5-3

Plalicecooper - Czanakinn 2-0
Plcrosslet - Czgregi 1-1
Pldc - Czkedlub 0-2
Plpuholek - Czolgoj 2-0

B: 3-5

Pladif - Czbano 0-2
Plangst - Czondik 1-1
Plbugbear - Czperoxid 2-0
Plhenry - Czteovan 0-2

RUNDA II: 10-6

A: 5-3

Plalicecooper - Czolgoj 1-1
Plcrosslet - Czanakinn 1-1
Pldc - Czgregi 2-0
Plpuholek - Czkedlub 1-1

B: 5-3

Pladif - Czteovan 2-0
Plangst - Czbano 0-2
Plbugbear - Czondik 1-1
Plhenry - Czperoxid 2-0

RUNDA III: 6-10

A: 3-5

Plalicecooper - Czkedlub 2-0
Plcrosslet - Czolgoj 0-2
Pldc - Czanakinn 1-1
Plpuholek - Czgregi 0-2

B: 3-5

Pladif - Czperoxid 2-0
Plangst - Czteovan 1-1
Plbugbear - Czbano 0-2
Plhenry - Czondik 0-2

RUNDA IV: 5-11

A: 3-5

Plalicecooper - Czgregi 1-1
Plrakdar - Czkedlub 0-2
Pldc - Czolgoj 0-2
Plpuholek - Czanakinn 2-0

B: 2-6

Pladif - Czondik 1-1
Plbbj - Czperoxid 0-2
Plbugbear - Czteovan 1-1
Plsiwer - Czbano 0-2
_________________
...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-28, 22:20   

Uzupełniając wypowiedź Magdy.

Zmiany : rakdar za crosslet, bbj za angst, siwer za henry.

Czechy :

Kedlub 5-3
Olgoj 5-3
Gregi 4-4
Anakinn 2-6

Bano 8-0
Ondik 5-3
Teovan 4-4
Peroxid 2-6
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-04-29, 00:03   

Po nieomal 1,5 roku przerwy udało się wczoraj rozegrać kolejny mecz międzypaństwowy. Niestety, ale musieliśmy uznać wyższość Czechów, którzy wygrali 35:29.

Ja jestem bardzo zadowolony z prawie wszystkiego co jest związane z tym meczem, oczywiście z wyjątkiem samego wyniku. Podkreślałem natomiast, iż o ile wygrana to ważna rzecz, dla mnie najważniejsze było, aby mecz rozegrać i liczę po cichu, że to nie ostatnie takie spotkanie w tym roku (wstępnie zaproponowałem mecz Rosjanom, ale będę oczywiście rozmawiał również z przedstawicielami innych krajów).

Pierwszy raz od dawna praktycznie wszystko zagrało od strony organizacyjnej. Pojawili się wszyscy awizowani gracze oprócz Muchala (ale uprzedzał mnie wcześniej, iż może się spóźnić), nie było żadnych problemów z komunikacją, parowaniami, czy podrabianymi nickami, co zdarzyło się w trakcie ostatniego meczu z Czechami. Szczególnie przy takiej okazji boleśnie daje się odczuć brak czata, co utrudnia oczywiście komunikację, ale nie było też miejsca na tradycyjny doping. Na szczęście system ze "stołem komunikacyjnym" nieźle się sprawdził i mecz przebiegł sprawnie, w przyjacielskiej atmosferze.

Można spekulować, jaka była główna przyczyna porażki, ale w mojej ocenie wynik jest dość sprawiedliwy. Przy tych składach Czesi (przypominam - aktualni Mistrzowie Europy) byli chyba po prostu minimalnie lepsi. Tak jak kiedyś ogrywali nas Joking i Kedlub, tak tym razem w rolę "kata" wcielił się Bano, który wygrał wszystkie partie. U nas chyba wszystkich pozytywnie zaskoczył (z całym szacunkiem ;) ) Alice rozgrywający świetne spotkanie. Najlepiej, aby oczywiście każdy ocenił własny występ. Pewnie tradycyjnie jedni wypadli lepiej, inni gorzej niż możnaby się było spodziewać.

Zapewne część osób zarzuci błędne przeprowadzenie zmian. Nie ukrywam, że był to dla mnie najtrudniejszy element meczu. Mając na uwadze dostępność osób (w tym zgłaszaną możliwość spóźnień) zestawiłem najlepszy moim zdaniem możliwy skład (szczególnie, że w miejsce Muchala mógł zagrać Henry, który wcześniej miał się nie pojawić). Miałem dylemat, czy nie dokonać zmian przed 3. rundą, natomiast po przeanalizowaniu wyników nie widziałem jakiegoś wyraźnie słabego punktu. Oczywiście dość logiczne wydawało się, abym zmienił wówczas samego siebie, ale patrzyłem nie tylko na same wyniki, ale również na przeciwników poszczególnych graczy, estymując rozkład sił w meczu. Grało mi się mimo wszystko dość dobrze i liczyłem, że z Teovanem zdobędę przynajmniej punkt, chociaż okazało się, że nie był on wcale najsłabszym ogniwem w meczu (kiepsko spisał się Peroxid). Kiedy okazało się, że przegrałem drugą partię (w pierwszej udało mi się wygrać dość szybko) wiedziałem już, że zejdę. Postanowiłem również zmienić Crossa, który przegrał dość pechowo w ostatniej sekundzie. Uzgodniłem także zmianę z Henrym. Z dostępnych osób postawiłem na Bbj, Rakdara (debiut w oficjalnym meczu) i Siwera. Liczyłem na doświadczenie Bbj, konsekwencję Rakdara i nieobliczalność Siwego (czynniki te zadecydowały o doborze rywali), ale niestety zmiany nie powiodły się. Chciałem w tym miejscu chłopaków przeprosić, bo być może lepiej było w ogóle nie przeprowadzać zmian (teraz można oczywiście gdybać), natomiast konsultowałem sprawę z Alice'm i uznałem ostatecznie, że warto dać możliwość gry chociaż kilku osobom. Liczę, że to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości, bo to było jednak rzucenie na dość głęboką wodę :)

Pewne jest, że aby pokonać Czechów musimy dysponować naprawdę optymalnym składem. Oczywiście nie będę nikogo namawiał do gry na siłę, ale wydaje mi się, że nie ma wcale tak dużo graczy, aby nas realnie wzmocnić.

Rozegranie tego spotkania powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na powrót do częstszych aktywności tego rodzaju w świecie gomoku. Widziałem obserwatorów z kilku krajów, którzy może sami chętnie zagraliby w takim meczu. I to uważam za jeden z sukcesów.

Czekam na Wasze komentarze. Interesuje mnie Wasza opinia na temat meczu - dobór składu, przyczyny porażki, ocena/wyjaśnienie własnej postawy, podejście do dokonywania zmian, propozycje modyfikacji podejścia do meczów, etc.

Dziękuję wszystkim za przybycie, grę i doping! Szczególne podziękowania dla Magdy, która pomagała mi w trakcie meczu i opublikowała wyniki oraz dla Zukole za podesłanie potencjalnych rozpoczęć rywali :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Joyoman 
Miriam <3


Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 119
Skąd: Ga-Pa
Wysłany: 2013-04-29, 14:36   

Co do meczu to wydaje mi się, że zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Zabrakło trochę motywacji, ale Czesi udowodnili dam, że bardzo dobrze współpracują w drużynie.
_________________
... Nie ważne kto wygra, ważne żeby grał sprawiedliwie ...
http://oi49.tinypic.com/351h9qf.jpg
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-04-29, 15:11   

nie rozumiem stwierdzenia, że komuś, kto reprezentuje kraj (choć może trochę górnolotnie to brzmi w kontekście gry planszowej, niemniej jednak tak jest) może zabraknąć motywacji. umiejętności, szczęścia, spokoju, czasu - ok. ale motywacji? kpisz, czy o drogę pytasz?
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-29, 15:13   

angst napisał/a:
Czekam na Wasze komentarze. Interesuje mnie Wasza opinia na temat meczu - dobór składu, przyczyny porażki, ocena/wyjaśnienie własnej postawy, podejście do dokonywania zmian, propozycje modyfikacji podejścia do meczów, etc.

O doborze składu (bez podziału na grupy) ciężko się wypowiedzieć. Ze zgłaszających się w temacie zagrałem ja i bbj (który nie był pewny czy zdąży). O podziale na grupy też ciężko coś napisać. O ile widać, że chodziło o stworzenie dwóch równorzędnych grup, tak reszta jest niewiadomą (dlaczego osoba X w grupie A, a nie B etc, czy też składy były pisane równocześnie bez możliwości zmiany graczy/dopasowania pod kogoś).

Zauważalne jest, że druga połowa została przez nas wyraźnie przegrana (11-21, przy prowadzeniu 18-14 na półmetku rywalizacji). Zakładam, że nie zabrakło nam sił (chociaż kto wie), więc ja akurat nie wiem jakie te przyczyny były (moje gry były długie, więc poza zamieszczonymi statystykami nie wiem, jak na planszy radzili sobie inni). Być może zwyczajnie Czesi są lepsi i następnym razem żeby ich pokonać będzie trzeba się lepiej przygotować.

Ze swoich gier jestem niezadowolony. Porażki (poza pierwszą grą z kedlubem) wynikały z przegranych końcówek (anakinn, 2x olgoj) lub zmarnowania zbyt wiele czasu na szukanie wina (druga z kedlubem). W tym konkretnym meczu 10 minut okazało się dla mnie być zbyt krótkim czasem, choć może to być spowodowane jakąś obniżką formy (ale to też ciężko mi ocenić).

Ze zmianami jest ten problem, że nie wiadomo co się później wydarzy. Jeżeli crosslet i henry chcieli zejść, to nie ma tematu. Zmiennicy punktów nie wnieśli, ale bez sensu byłoby zrzucanie na nich winy za porażkę. Czesi zmian nie dokonali (nawet przy 0-6 peroxida), więc wydaje się, że też mają "wąską ławkę". Zapewne ciężko byłoby zorganizować mecz nieoficjalny (jak z Rosją) dla zmienników :roll: .

W którymś temacie był wpis o czeskim serwerze do gry w kontekście przyszłej edycji EL. Jeżeli są planowane parametry zawierające dodawany czas za ruch, to fajnie byłoby na takich warunkach zagrać. Wydłużyłoby to czas rozgrywania spotkań, ale uniknęlibyśmy zbędnych końcówek (nie wierzę, by tylko mi się zdarzały :wink: ).

Po meczu z Rosją pisałem o turniejach kwalifikacyjnych. Wprawdzie nie wiem ilu było chętnych do tego spotkania, ale na pewno nie aż tylu, by był sens rozgrywania takich turniejów.
 
 
Joyoman 
Miriam <3


Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 119
Skąd: Ga-Pa
Wysłany: 2013-04-29, 20:16   

s3v3n napisał/a:
nie rozumiem stwierdzenia, że komuś, kto reprezentuje kraj (choć może trochę górnolotnie to brzmi w kontekście gry planszowej, niemniej jednak tak jest) może zabraknąć motywacji. umiejętności, szczęścia, spokoju, czasu - ok. ale motywacji? kpisz, czy o drogę pytasz?


Nie kpie. Po prostu zauważyłem kilku graczy, którzy ten mecz nie grali na poważnie.
_________________
... Nie ważne kto wygra, ważne żeby grał sprawiedliwie ...
http://oi49.tinypic.com/351h9qf.jpg
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-30, 21:44   

Gry z niedzielnego meczu (znalezione na vkontakte).

gry.lib
Pobierz Plik ściągnięto 745 raz(y) 11,83 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group