Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Festiwal Gier Umysłowach
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-09, 23:18   Festiwal Gier Umysłowach

Zostałem niedawno poinformowany, że w dniach 23-25 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbędzie się Festiwal Gier Umysłowych. PSGRiP został zaproszony do współorganizowania, w formie turnieju (-ów) gomoku oraz pokazów. To niewątpliwie ciekawa inicjatywa, zapowiada się udana impreza obejmująca rozgrywki w takie gry jak szachy i go (w obu spodziewana frekwencja 30-50 osób), a także scrabble, szogi czy warcaby. Omawialiśmy kwestię organizacji naszego uczestnictwa w Festiwalu podczas wczorajszego Posiedzenia Zarządu, jednak wciąż wstrzymujemy się z decyzją, jak wyglądać mogą parametry i harmonogram dla gomoku. Mam nadzieję, że ten turniej uda się zorganizować, bo poza kolejnym punktem w rocznym planie rozgrywek na żywo, będzie on również świetną okazją do promocji Stowarzyszenia i naszych gier, a także zainteresowania debiutantów.

Strona Festiwalu ma ruszyć wkrótce, na razie wzmiankę na ten temat można odnaleźć na stronie goistów:
http://go.art.pl/n/2014/0...wych-w-lublinie

Jeśli są osoby, które miałyby ochotę przyjechać do Lublina i wziąć udział w Festiwalu, zachęcam do publicznego przyznawania się :)
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-04-10, 10:27   

Hej, jeśli jest taka możliwość to sam chętnie wziąłbym udział w tej akcji. Jestem tu na miejscu, więc w wolnym czasie mógłbym podejść do tej podstawówki i zdobyć więcej szczegółów. Mam też pomysł co do promocji tego wydarzenia.
Fajnie byłoby, gdyby zjawiło się chociaż z 10. osób, można by przy okazji jakiś turniej zorganizować. Mogę też załatwić np jakąś widownię do tej akcji, mam znajomych z dziennikarstwa itd, więc istniałaby możliwość, by o tym wydarzeniu była mowa np w lubelskim radio ;) To tylko kilka z wielu pomysłów, moim zdaniem sporo osób dzięki takiemu wydarzeniu może dowiedzieć się o takich grach jak właśnie gomoku, renju, czy też pente :) )
Tak czy inaczej, tu w Lublinie można uruchomić sporo kontaktów, dzięki którym o wydarzeniu byłby większy szum.
Czekam tylko na Wasze zdanie :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-04-10, 11:00   

Działaj! :)

Proponuję tylko kontakt z naszym Prezesem w celu uzgoodnienia szczegółów i uniknięcia np. dublowania komunikacji.

Osobiście na turniej się nie wybieram, chyba że uda się naprawdę zorganizować poważne rozgrywki rankingowe (czyli chociaż z 5-6 zaawansowanych graczy i ewentualnie dodatkowo osoby początkujące).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-04-10, 17:17   

Rozmawiałem z Maestro i dzisiaj dowiem się więcej :) Postaram się wejść trochę tam we współpracę i zająć reklamą tego wydarzenia, jak będę wiedzieć coś więcej to napiszę tu :)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-10, 23:12   

Napisałem kolejną wiadomość mailową do organizatora Festiwalu oraz ustaliłem z Jasiem możliwości kontaktu na linii organizator Festiwalu-on. Mam nadzieję, że promocja przyniesie dobre rezultaty :)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-26, 22:45   

Otrzymałem od organizatora Festiwalu informację, że impreza zostaje przeniesiona na późniejszy termin, mianowicie następny weekend, 30 maja - 1 czerwca. Kolejne szczegóły podam wkrótce.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-04-27, 19:58   

W związku z przesunięciem Festiwalu, nie pojawię się na nim.
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-05-15, 16:00   

Hej, utrzymuję kontakt z organizatorem wydarzenia. W związku z tym chciałbym dowiedzieć się ile osób ma zamiar wpaść na Lubelski Festiwal Gier.
Zapowiada się naprawdę ciekawie, tym bardziej, że na osoby uczestniczące czeka wiele niespodzianek i różnego rodzaju nagród :)
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-05-15, 16:30   

Tutaj zamieszczam harmonogram całego wydarzenia. Najważniejszym faktem jest to, że to nie ma być po prostu zwyczajny turniej. Przez te trzy dni spodziewamy się około 500. osób - w większości dzieci ze szkół podstawowych. Celem Lubelskiego Festiwalu Gier jest zmiana postrzegania edukacji jako takiej. Uważamy, że gry (w różnej postaci - ważne, by były to gry logiczne, które uruchamiają u gracza zasoby intelektualne) mogą być świetnym sposobem nie tylko na relaks, ale także na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Dlatego ważne, by pojawili się najwięksi ,,zajawkowicze" w obrębie różnych gier, którzy przekażą tym młodym umysłom informację o swojej pasji i jednocześnie cząstkę sposobu własny rozwój.
Wydaje mi się, że nie ma lepszego pomysłu na promocję jakichś gier, jak właśnie poprzez zaszczepienie zajawki u dzieciaków :)
Co Wy na to, może macie jakieś pomysły, by uświetnić całe wydarzenie?
W ramach promocji LFG uzyskaliśmy już Honorowy Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego. Jesteśmy też w trakcie rozmów z Lubelskim Centrum Kultury, KLANZĄ, wkrótce również z MENS-ą oraz firmami produkującymi sprzęt do gry. Wszystko zapowiada się naprawdę wyśmienicie - trzeba tylko działać bardzo szybko, bo czasu coraz mniej. Warto dodać, że jest to też okazja do poznania wielu fantastycznych osób i poznania egzotycznych dla nas gier.
Dlatego jeszcze raz - jeśli ktoś ma jakieś pomysły, to piszcie - tutaj, na kurniku, czy na fb jestem bardzo często :)
Pozdrawiam!

harmonogram_festiwalu_lublin.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 863 raz(y) 379,68 KB

 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-15, 18:10   

. . .Takie festiwale kojarzą mi się z miejscem gdzie można przyjść, popatrzeć i spróbować. Zapisanie się do turnieju to decyzja o przeznaczeniu godzin na grę. Czy będzie coś w stylu otwartych stołów gdzie każdy będzie mógł usiąść na parę minut i poznać zasady/zagrać grę? Poza tym, co właściwie ma nas skłonić do przyjazdu?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-15, 19:18   

W harmonogramie jest zawarta informacja dotycząca pokazu gier obecnych na festiwalu, na którym zapewne będą wyjaśniane zasady tychże gier.

Nie znam szczegółów (jaś i maestro pewnie są w stanie napisać dużo więcej), ale na przykład turniej gomoku organizujemy my jako Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente, co powinno samo przez się zachęcić członków Stowarzyszenia do przyjazdu :P
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-15, 20:46   

. . .Turniej organizuje stowarzyszenie? Nie zauważyłem ogłoszenia... Napisałem czego bym oczekiwał po festiwalu i godzinna prezentacja (choć może to jest godzina na wszystkie gry), a potem "zapisuj się do turnieju albo spadaj" nie wydaje mi się przystępną formą, więc dopytuję, czy na pewno będzie tylko tyle ile w harmonogramie i koniec.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
Ostatnio zmieniony przez Chaosu 2014-05-15, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-05-15, 20:58   

Turniej jest tylko jedną z wielu atrakcji całego Festiwalu. Harmonogram zamieszcza w większości wydarzenia wg godzin, żeby ludzie mniej więcej się połapali we wszystkim :)
W różnych salach będą odbywać się równoległe turnieje, do każdej z nich można wejść i oglądać zawodników, którzy grają - prócz tego w każdej sali będzie projektor, który wyświetlać będzie najciekawsze informacje na temat danego rodzaju gry - ciekawostki dotyczące rozwoju gry, jakieś legendy o grze + zdjęcia z turniejów + być może video-relacje z jakichś słynnych pojedynków. Dlatego - jeśli macie jakieś ciekawe zdjęcia, fimiki, informacje dotyczące gomoku, renju, pente albo w ogóle jakichkolwiek gier, które są zaplanowane na Festiwalu - to dawajcie znać:)
Celem wydarzenia jest przede wszystkim promocja rozrywki poprzez grę, która nie jest tylko oglądaniem TV czy robieniem czegoś bez sensu, lecz czymś co rozwija - i taka jest idea :)
W niektórych salach spodziewać się będzie można też charakterystycznej muzyki, która nada charakteru niektórym grom.
W piątek dla przyjezdnych przewidywana jest mega integracja w jednym z lubelskich klubów, także im szybciej przyjedziecie - tym lepiej :)
Zagwarantowany jest również tani nocleg na te dni + wyżywienie, ale całkiem możliwe, że dojdziemy do porozumienia z barem sushi, który mógłby wejść w chęć partycypowania całego przedsięwzięcia poprzez jakieś ciepłe (darmowe) posiłki :)
Ostatniego dnia prawdopodobnie jakieś płonące lampiony, każdego wieczoru wyjścia na miasto itd. :)
Wydarzenie prawdopodobnie ogłaszane będzie w radio Lublin, niewykluczone, że pojawi się też telewizja ;) To tak w telegraficznym skrócie, bo piszę z komórki.
Pozdrawiam!
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-15, 21:27   

. . .To ja poproszę nie w skrócie jakie są te atrakcje, bo powtarzam po raz drugi z harmonogramu nie brzmi to atrakcyjnie.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-05-15, 22:01   

Jutro z rana podam więcej informacji. Dodam tylko, że wszystkie pomysły cały czas są w trakcie formowania się i wciąż można je przekształcać/ulepszać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group