Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: angst
2014-01-20, 00:07
Jubileusz 10-lecia PSGRiP
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-19, 21:27   Jubileusz 10-lecia PSGRiP

W tym roku przypada równa, dziesiąta rocznica powstania Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente, dlatego warto byłoby ją w jakiś ciekawy i przyjemny sposób uczcić. Podczas ostatniego PZ myśleliśmy w gronie obradujących nad formą i miejscem, gdzie oraz w jakich celach moglibyśmy się spotkać. Padło kilka wstępnych propozycji, jeśli chodzi o miejscowości to m.in. Warszawa, Łódź, Toruń, Lublin, Płock, natomiast w zakresie aktywności myśleliśmy nad turniejami w bardziej rekreacyjnej formie (we wszystkie 3 gry), spędzeniem czasu nad jeziorem, grillem. Termin jest dość odległy, ponieważ w grę wchodzi właściwie tylko późna wiosna/początek lata, tym niemniej warto już teraz podyskutować, w jaki sposób ma być zorganizowany nasz jubileusz. Dlatego otwieram dyskusję i zachęcam wszystkich zainteresowanych do wypowiadania się czego oczekujecie oraz jakie macie własne pomysły.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-01-20, 00:35   

Mam nadzieję, że Prezes nie będzie miał mi za złe, że przeniosłem ten temat do działu PSGRiP oraz nadałem rangę Ważnego Ogłoszenia :) Niemniej jednak uważam, że jest okazja do świętowania, bo raz było lepiej, a raz gorzej, ale jesteśmy, działamy i się (jak na razie :P ) nie poddajemy :D A czy obchodzenie jubileuszu przyjmie formę turnieju? Pewnie tak, ale o tym zadecydujemy między innymi na bazie Waszych wypowiedzi w tym temacie, na które bardzo liczę ;)

Wydaje mi się również, że nasza okrągła rocznica to dobra okazja do wspomnień, a może też różnego rodzaju podsumowań. Potencjalny turniej w okresie (około)wakacyjnym to dla mnie pewnego rodzaju wisienka na torcie, natomiast marzy mi się, aby ten rok był na swój sposób wyjątkowy. Dlatego zachęcam wszystkich członków Stowarzyszenia (aktualnych, jak i byłych) oraz inne osoby, które są związane w jakiś sposób z naszymi grami, do wypowiedzi w tym temacie - jak Waszym zdaniem moglibyśmy uczcić nasz jubileusz? Co oprócz turnieju i jak taki turniej miałby wyglądać? Jakiego rodzaju innej aktywności byście się spodziewali, czy macie jakieś ciekawe propozycje?

Zwykle przy tego typu okazjach prowadzone są różne plebiscyty - może tak np. zorganizować wybory wydarzenia (np. MMP2005, mecz z Czechami w Cieszynie, tytuł mistrzowski Arcziego?) albo postaci / forumowicza tego 10-lecia? Może jakiś dodatkowy cykl jubileuszowy on-line? A może jeszcze inne aktywności? I jakie macie konkretnie pomysły na turniej jubileuszowy - bardziej zabawa, czy gra? Jeden duży turniej, czy kilka mniejszych, ale we wszystkie nasze gry? Miejsce bardziej sprzyjające zabawie, czy raczej skupieniu? Centrum miasta, czy może agroturystyka? :)

Na te zadane powyżej, ale i inne pytania, chciałbym zobaczyć odpowiedzi w tym temacie :) Liczę, że nie tylko aktualni stali bywalcy (których niestety jest mało), ale i dawni forumowicze będą się dzielić swoimi spostrzeżeniami. Ułatwcie nam sprawę, bo ciężar decyzyjny oczywiście spocznie ostatecznie na Zarządzie ;)

Nigdy nie zapomnę słów Miłosza (100pera), kiedy wraz z Andrzejem (Zakonem) doprowadziliśmy do spotkania w Łodzi. Powiedział w przybliżeniu, że cieszy się z tej okazji, bo myślał o tym od jakiegoś czasu, żeby coś zorganizować coś więcej, na poważnie i to może być właśnie ten brakujący impuls. A za parę miesięcy mieliśmy zarejestrowane Stowarzyszenie. To już 10 lat! :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2014-01-20, 09:57   

Hej, dostałem powiadomienie na mejla, to pomyślałem, że z takiej okazji warto wejść i coś napisać. :)

Moja przygoda ze stowarzyszeniem zaczęła się gdzieś w 2006. To Johanka wyciągnęła mnie pierwszy raz na turniej i tak mi się spodobało, że postanowiłem wziąć większy udział. Dzięki stowarzyszeniu poznałem wielu ciekawych ludzi i spędziłem mile czas na wyjazdach. I za to jestem naprawdę wdzięczny.

Poddawałem mocno krytyce wiele decyzji podejmowanych zarówno przez zarząd(y) jak i administratorów/moderatorów. Teraz z perspektywy myślę, że może zbyt agresywnie do tego podchodziłem. Nie to, żebym zmienił zdanie, ale forma też się liczy. Z czasem chyba człowiek łagodnieje, przynajmniej ja. :)

Mam nadzieję, że od tamtego czasu w stowarzyszeniu się poprawiło - szczerze nie śledziłem ani stowarzyszenia ani forum. Jakieś tam skrawki informacji dochodziły do mnie od Magdy, ale tego też nie było wiele. :) Aczkolwiek intuicja mi podpowiada, że różowo nie jest - obym się mylił.

Jeśli byłby zorganizowany jakiś turniej/spotkanie i organizatorzy nie mieliby nic przeciwko to chętnie bym wpadł ( przy założeniu, że termin będzie sprzyjał ). Aktualnie mieszkam w Wawie, więc naturalnie Wawa mi odpowiada najbardziej, ale jestem otwarty też i na inne propozycje.

Pozdrawiam
templar

P.S. Widzę, że nadal jestem członkiem stowarzyszenia, przynajmniej według forum, hehe.
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-01-20, 11:24   

Cieszę się, że mój mail odniósł skutek i to tak szybko :)

Ponadto powyższa wypowiedź przypomniała mi, iż nie napomknąłem o jednej jeszcze ważnej kwestii - piszcie proszę również o tym, czym dla Was było, jest i myślicie że będzie w przyszłości nasze Stowarzyszenie. Jakie są Wasze oczekiwania, co sugerujecie zmienić i co może wpłynąć na Wasze większe zaangażowanie w sprawy PSGRiP?

Różowo pewnie nie jest, ale ja widzę zmiany na lepsze, o czym pewnie można będzie przeczytać wkrótce, chociaż raczej w innych tematach. Liczę, że Użytkownicy Forum również sami zaczną dostrzegać różnice.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Kwestia składek i przynależności do Stowarzyszenia została już praktycznie uregulowana (można znaleźć bieżące informacje w dziale dla Członków PSGRiP). Natomiast pozostał najmniej przyjemny element tego zadania, a mianowicie skreślanie poszczególnych osób z listy członków Stworzyszenia :roll:
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2014-01-21, 00:01   

Myślę, że warto coś zorganizować i nie tylko dać temat dla aktualnych członków, ale dla wszystkich, którzy na przestrzeni tych 10 lat mieli swój wkład w Stowarzyszenie.

W skrócie, to ja bym chciał w Warszawie, lub okolicach. Agroturystyka mi pasuje, chciałbym się pojawić, ale w moim przypadku istotne są połączenia lotnicze.

10 lat... A jak mi się miło wspomina jeszcze czasy forum misioo :)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-22, 12:50   

Ja myślałem o Zalewie zegrzyńskim koło Warszawy (jest dojazd koleją)
woda, ładna okolica, ośrodki, miejsca na ognisko itd itp
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2014-02-10, 05:36   

Chociaż życie prowadzę już bardzo z dala od gomoku, a większość ostatnich zlotów/turniejów nie budziła we mnie zainteresowania (głównie ze względu na fakt, że prawie nikogo na liście zapisanych nie znałem), to takiego jubileuszu - z przyczyn czysto sentymentalnych - raczej nie odpuszczę. Jeśli dodatkowo przyjazd zadeklarują ludzie z 'moich czasów' (nigdy nie sądziłem, że kiedyś będę spoglądał na tę grę z takiej perspektywy - to w sumie dość urocze), to tym chętniej się pojawię, napiję piwa i takie tam.

Proszę mój przyjazd traktować w kategoriach niezwykłej atrakcji, inaczej się - jak za starych, dobrych czasów - obrażę.

***

Plany na Majówkę już mam, w wakacje - o ile nie skorzystam z ostatniej okazji (tak, za parę miesięcy będę magistrem! [podwójnym nawet]) na zabawę w Work&Travel - pewnie każdy termin będzie mi pasował. Tym bardziej, że na 99% przeniosę się do Warszawy.
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2014-02-10, 14:48   

Sporo czasu minęło, skoro możesz już piwo pić :)
 
 
arczi 

Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-02-10, 16:07   

Może już pić, ale ktoś będzie musiał mu kupić :)

jeżeli spotkanie dojdzie do skutku to też chętnie się na nim pojawię.
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-04-23, 14:45   

adik napisał/a:
[... napiję piwa i takie tam...]



Pierwsze co mi na myśl przyszło po przeczytaniu to "jaki ja już jestem staaaary: ;) "
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-29, 03:19   

Cytat:
Miłosz:
INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOTKANIA:Zgodnie z wcześniejszymi informacjami spotykamy się w Łodzi, w sobotę 24 kwietnia, o godz. 10:00.
Cytat:
100per:
Witam,jak już wiecie w sobotę odbyło się spotkanie założycielskie POLSKIEJ FEDERACJI GOMOKU, RENJU I PENTE. Stawili się na nim:z Torunia: Marta (Johanka), z Warszawy: Maciek (Bmac), Marek (AliceCooper), Maciek (Utratos), Jurek (Ece) i Kamil (Kashon), z Katowic: Darek (Dragon) z żoną Gosią, z Krakowa: Kacper (Dein), z Poznania: Marcin (Termin) i Jacek (Jacol), z Płocka: Piotrek (Angst), z Kutna: Mariusz (Woody), z Łodzi: Andrzej (Zakon), Janek (Boreasmun), Piotrek (Sexista) i ja (Miłosz - 100per) z żoną Agatą (Slonko)

Minęło 10 lat od spotkania założycielskiego :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-05-01, 19:07   

Możnaby napisać, że szybko minęło, ale w sumie nie mam takiego odczucia. Dużo się w międzyczasie wydarzyło, a z wymienionych powyżej osób (18) nadal aktywne są w zasadzie trzy: Alice, Dein i ja. I chyba jest to w pewnym sensie największa porażka Stowarzyszenia, a jednocześnie być może potwierdzenie trudnej do zaakceptowania prawdy, że ludzie przychodzą i odchodzą.

Z drugiej strony sukcesem jest też w pewnym sensie sam fakt, że nadal, lepiej lub gorzej, ale jednak funkcjonujemy.

Mam nadzieję, że zgodnie z założeniami uda się chociaż delikatnie uczcić to 10-lecie. No i pozostaje wierzyć, iż nowe osoby pomogą nadać sprawom odpowiedni bieg, a kolejne rocznice będzie można okrasić bardziej optymistycznym komentarzem.

Niezależnie od wszystkiego, gratulacje i podziękowania dla Założycieli! :) Sądzę, że aktualnie nikomu by się już nie chciało przechodzić podobnej drogi, żeby sformalizować jakoś zasady realizowania się w swoim hobby.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group